• Ново
Коледен фон винил снимки декори компютър печатна Коледно дърво и подарък кутия за фото студио ST-636

Коледен фон винил снимки декори компютър печатна Коледно дърво и подарък кутия за фото студио ST-636

Buyers rating:
-29 % BGN 17.00
BGN 23.81

Брой продукти


Материјал Тежина : 120 GSM.
тип : дигитално печатење
Карактеристики : Светло absorbant , Не-рефлективен не џеб ,компјутерот печатен за реализам.
За : свадба, возрасни, деца, празник партија, комерцијална работа , реклама екранот итн.
Референтна слика : (позадина се користи за да се симулираат реалните сценографијата)
Ако ви се допаѓа сликата,напишете го бројот.остави порака до мене.
(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача custom-големина. Ве молиме контактирајте со нас)
Опис
Сликовно крпа позадина е нашата најнова и најголема компјутер-насликани на платно.
Оваа лесна ткаенина ќе ви даде интензивна живописни бои кои сте биле во потрага за во позадина.
Објектот боја може да има боја разлика од сликата се прикажува, поради набљудувачите и снимање светлина. Тоа е нормално, ве молиме да се разбере .
Предмети ќе бидат светлина и преносни, што го прави лесно да се спушти слушалката на позадина стојат.
Точка на испорака од страна на укината, ќе има брчки лесно да се носат.
Еве начин да го отстраните брчките :
1) се Тркалаат до цврсто со еден цилиндар за 3-4 дена, тоа ќе биде во ред.
2) Топлински со пареа железо на задниот дел на објектот, тогаш тоа ќе биде мазна повторно.
Внимание
Ние, исто така, имаат 10 X20ft 10 X10ft 8 X12ft,8 X8ft, 5 X7ft позадина за оваа точка,ако е потребно, ве молиме да ни даде порака!
Ако имаш конкретни големината потреби, било од нашите средини може да се нарача custom-големина.
Ве молиме контактирајте со нас. Исто така, ние може да се печати секоја висока-резолуција на сликата дека сте снабдување.
Сите ткаенини Крпа потекло се направени во кина и се печатени во времето на цел.

Други функции

Размер (мм):
300x200cm, 150x100cm, 210x150cm, 250x150cm, 250x180cm, 300x180cm, 300x300cm, 300x250cm
Пакет:
ДА
Тип:
Спрей За Боядисана
търговска марка:
MEHOFOTO
Материал:
Платно
Стил:
Деца
Номер На Модела:
ST-636
коледни снимки декори:
децата фон
винил плат:
Печатни Компютър
Размер (мм):
1500
Предимство:
безшевни фон
Оксфорд, Полиестер:
Моющийся, За Многократна Употреба

Най-добри сделки

Професионален 3M*6m Tye-Die Муселин сватбен фон F5501, снимки, фонове за фото студио, сватбени декори
 • Ново
Оценка на продукта:

Професионален 3M*6m Tye-Die Муселин сватбен фон F5501, снимки, фонове за фото студио, сватбени декори

Професионални 3m*6m TyeУмре Муслин свадба Позадина F5501,фотографија позадини за фото студио свадба backdropsФункција : се Направени од издржлив муслин материјал, Големина : 3*6m( може да се прилагоди ) 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 58% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлинатежина Лесно да се свитка Спектар на избор за васПакување : секој px во ПП торба Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба .Специјален дизајн : Повеќе бои за да изберете : Топло внимание : Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика.Исто така разликите во боја може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл.

BGN 54.00 60.80
Baby Background Завъртете Photo Wall Photography Baby Background Color Flowers Photo Backgrounds Background
 • Ново
Оценка на продукта:

Baby Background Завъртете Photo Wall Photography Baby Background Color Flowers Photo Backgrounds Background

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

BGN 47.98
KATE 10x10FT коледни декори Снежанка снимки панорамни снимки фонове сватбени декори приказни гори фон
 • Ново
Оценка на продукта:

KATE 10x10FT коледни декори Снежанка снимки панорамни снимки фонове сватбени декори приказни гори фон

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

BGN 52.78
LIFE, MAGIC BOX Photo Backdrops фонова снимка на зелен екран Achtergrond Fotografie Hearts MHSX-2004
 • Ново
Оценка на продукта:

LIFE, MAGIC BOX Photo Backdrops фонова снимка на зелен екран Achtergrond Fotografie Hearts MHSX-2004

Ве молиме да ми кажете сликата бројот што го сакате, инаку, јас ќе ви испрати слика К9845НАЈАВА ПРЕД да ја КУПИТЕ Ако не можете да најдете на фотографија во позадина што ја сакате на мојата продавница, само се чувствуваат слободни да контакт со мене...

BGN 7.00 9.58
Винил на фона на снимки конфигуриране на великден децата компютъра печат фонове за фото студио F-012
 • Ново
Оценка на продукта:

Винил на фона на снимки конфигуриране на великден децата компютъра печат фонове за фото студио F-012

(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина Ве молиме контактирајте со нас)Материјал : Сликовно крпа, компјутерот печатен за реализам...

BGN 21.00 29.60
HUAYI Art fabric Vintage Wood Planks background Photography For Newborn Drop Background D-9994
 • Ново
Оценка на продукта:

HUAYI Art fabric Vintage Wood Planks background Photography For Newborn Drop Background D-9994

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

BGN 10.00 16.00
Jjc кабелен адаптер с Мультиинтерфейсом терминал A/V за Sony VMC-AVM1 a / V R съвместима видеокамера Handycam HDR-CX220E/B
 • Ново
Оценка на продукта:

Jjc кабелен адаптер с Мультиинтерфейсом терминал A/V за Sony VMC-AVM1 a / V R съвместима видеокамера Handycam HDR-CX220E/B

JJC Кабел Адаптер со Мулти Интерфејс за A / V Терминал за Sony VMCAVM1 A / V R Компатибилен камери и видео камери Camcorders HDRCX220 E / Б JJC КАБЕЛMULTI2 AVR Адаптер Кабел е компатибилен со камери и видео камери camcorders со Мулти Терминал на Текст...

BGN 23.98
Кейт Свети Валентин на фона на снимки декори 5x7ft 3D модел на фона на Розови рози фотоколл фонове за фото студио
 • Ново
Оценка на продукта:

Кейт Свети Валентин на фона на снимки декори 5x7ft 3D модел на фона на Розови рози фотоколл фонове за фото студио

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

BGN 47.98
LIFE, MAGIC BOX винил фонове, за снимки на фона на място Fotografica Digital Blue Dot MHSX-2005
 • Ново
Оценка на продукта:

LIFE, MAGIC BOX винил фонове, за снимки на фона на място Fotografica Digital Blue Dot MHSX-2005

Ако сакате лесна, перат, без брчки материјал, ве молиме посетете го овој линк : Ве молиме оставете порака за слика бројот што го сакате, инаку, јас ќе ви испрати слика Z16122704НАЈАВА ПРЕД да ја КУПИТЕ Ако не можете да најдете на фотографија во позадина што ја сакате на мојата продавница, само се чувствуваат слободни да контакт со мене...

BGN 7.00 9.58
Allenjoy фотографска снимка background цветна розова светлина happy New year fireworks винил фон за фото студио
 • Ново
Оценка на продукта:

Allenjoy фотографска снимка background цветна розова светлина happy New year fireworks винил фон за фото студио

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

BGN 15.00 22.22
Allenjoy фонова снимка син закрит цветни пол прекрасен детски фона на снимки чанта Нова година
 • Ново
Оценка на продукта:

Allenjoy фонова снимка син закрит цветни пол прекрасен детски фона на снимки чанта Нова година

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

BGN 15.00 22.22
Allenjoy кафява дървена дъска чорапи Коледна елха снежинка подарък фон за снимки на коледна украса за дома фон
 • Ново
Оценка на продукта:

Allenjoy кафява дървена дъска чорапи Коледна елха снежинка подарък фон за снимки на коледна украса за дома фон

end Isv Module Wrap11624start Isv Module Wrap11624end Isv Module Wrap11624За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

BGN 26.00 38.38
5x7ft винил на фона на снимки на компютъра публикува гъби в гората снимки, фонове за фото студио CM-2222
 • Ново
Оценка на продукта:

5x7ft винил на фона на снимки на компютъра публикува гъби в гората снимки, фонове за фото студио CM-2222

Спецификација : ■ 100% сосема нов и висок квалитет ■ Материјал : крпа(Винил Материјал) ■ Боја : како на сликата покаже ■ За професионална фотографија или партија, богата сцена, може да се променат во секое време ■ боја на позадината е јасна, убава, има одредени уметнички ефект ■ Виткање, мала тежина, мали окупираниот простор, лесен за складирање и за носење ■ Објекти ќе бидат светлина и преносни, што го прави лесно да се спушти слушалката на позадина поддршка ■ Помош на серија на високотехнолошки дигитални производство на опрема внимателно направени дигитални слики инкџет слики Пакет се Вклучени : ■ 1x Фотографија Позадина Забелешка : ■ Со цел да се олесни транспорт и пакување, ќе биде укината крпа позадина пратки, што резултира во creased; ■ не грижете се, не влијаат да се користи, метод за обновување, како што следува : ■ 1...

BGN 12.00 15.98
Allenjoy photography theme background White wooden love heart romantic Valentine ' s day color art natural children fotografica
 • Ново
Оценка на продукта:

Allenjoy photography theme background White wooden love heart romantic Valentine ' s day color art natural children fotografica

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

BGN 15.00 22.22
Снимки Декори Магически Книжарница Снимки Декори Деца Стенни Часовници Фон Можете Да Персонализирате Фона На
 • Ново
Оценка на продукта:

Снимки Декори Магически Книжарница Снимки Декори Деца Стенни Часовници Фон Можете Да Персонализирате Фона На

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

BGN 47.98
Безшевни винил снимки на фона на стария пътен калъф почивка компютър печатни детски фонове за фото студио F-3205
 • Ново
Оценка на продукта:

Безшевни винил снимки на фона на стария пътен калъф почивка компютър печатни детски фонове за фото студио F-3205

Сите видови на backgound се лесна рок од 3 Метри!!(Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

BGN 16.00 22.88
Allenjoy снимка фон сняг Коледа дървена къща червен стол подарък нов фон фотоколл персонализирате печат на снимки
 • Ново
Оценка на продукта:

Allenjoy снимка фон сняг Коледа дървена къща червен стол подарък нов фон фотоколл персонализирате печат на снимки

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

BGN 15.00 22.22
CY Безплатна доставка 3x2m плътен цвят на профила бял екран памук, Муселин фон снимка фон, осветление в студио на изображението
 • Ново
Оценка на продукта:

CY Безплатна доставка 3x2m плътен цвят на профила бял екран памук, Муселин фон снимка фон, осветление в студио на изображението

КИП Бесплатен превозот 3x2 M Солидна боја Потекло бел екран памук Муслин позадина Фотографија позадина осветлување студио image Оваа продавница сите производи се фабрички директна продажба, инвентар соодветно, обезбедување на квалитет, може да се прилагоди за да испробате,добредојдени да се консултираат...

BGN 30.00 32.93
Allenjoy снимка на фона на тухлена стена поляна цвете на сватба или на едно дете и новородено за снимки на фона на фото студио
 • Ново
Оценка на продукта:

Allenjoy снимка на фона на тухлена стена поляна цвете на сватба или на едно дете и новородено за снимки на фона на фото студио

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

BGN 15.00 22.22
Neewer Background Stand background Support System Kit 7 метра / 200 см на 7 метра / 200 см ширина с преносима чанта за носене видео
 • Ново
Оценка на продукта:

Neewer Background Stand background Support System Kit 7 метра / 200 см на 7 метра / 200 см ширина с преносима чанта за носене видео

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Бесплатен ПревозотNeewer® Позадина Стојат Позадина за Поддршка на Системот за Полнење 7 Нозе / 200 CM од 7 Метри / 200 СМ Широк со Преносни Носи Торба за Видео, Портрет, и Производ ФотографијаОпис : 7 нозе / 200cm Фото Студио Светлина Стои : Лесно да се постави и да ги чува (Само за потреби на неколку секунди); Disassembles брзо и лесно да се вклопи во нејзината торбичката.Солидна безбедност на 3 нозе фази, способни за стабилна,тешки работи.Прилагодлива Висина : 3ft 7 ft / 85cm 200cm.Прилагодливи Ширина : 2.5 ft 7 ft / 72cm 200cm.Светлината стои користат брз една акција брави, обезбедување на брз прецизност висина прилагодување.Крстот бар се состои од четири делови, што го прави едноставни за да се прилагоди на ширина.Макс оптоварување(прибл.) : 2.5 kg / 5.5 lbs.Пакет Содржина : 2x 7ft / 200cm Светлина Стојат1x Крстот бар (Четири одделенија)1x торбичкатаСлики :

BGN 59.60
Безплатна доставка Custom рибка baby Photography background fond photo studio vinyle Photo Prop newborn photography backgroundC171
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка Custom рибка baby Photography background fond photo studio vinyle Photo Prop newborn photography backgroundC171

Добредојдовте на FOTOKEEN ФОТОГРАФИЈА Продавница ,постојат многу различни стилови на фотографска опрема за продажба!!!!!!!!!Бесплатен превозот Обичај винил бебе Фотографија Позадина убави студио фото vinyle Фото Проп новороденче фотографија позадина C171Опис : Материјал : Дигитални текстил(хемиски влакна, може да биде укината)...

BGN 33.00 35.20
MEHOFOTO Vinyl снимка на фона на интериора на Сватба парти снимка фон компютър печатни детски фон CM-6978
 • Ново
Оценка на продукта:

MEHOFOTO Vinyl снимка на фона на интериора на Сватба парти снимка фон компютър печатни детски фон CM-6978

Производство на сликата : (Доколку имате одредени големината потреби, било од нашите средини може да се нарача customголемина...

BGN 15.00 21.60