• Ново
Силиконов Сладкиш Торта Сватбена Торта, Чаша Торта Мухъл Калъф Форма За Печене Чайник Мухъл Тава За Печене Слон

Силиконов Сладкиш Торта Сватбена Торта, Чаша Торта Мухъл Калъф Форма За Печене Чайник Мухъл Тава За Печене Слон

Buyers rating:
-20 % BGN 74.00
BGN 92.80

Брой продукти


7cm Силика гел-Облоги за печење силиконски калап кифла првенство печење чаши торта чаши cupcake
Опис :
Објектот Состојба : 100% Сосема Нов
Големина : Дното дијаметар 4.2 cm;Висина 3.4 cm;Работ дијаметар 7cm
Пакет : OPP вреќа
Се мијат пред употреба
Направени од високо квалитетна храна одделение силиконски,не-токсични
Еднократно, не-стап
Фурна безбедно како и микробранова, замрзнувач и машина за миење садови безбедно
Фурна безбедно да -40 F на +450 F (-40c на +232c)
За повеќе користете, Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож
Лесно да се добие, мирис и вкус далеку
Лесен за употреба и чистење
Согласност со FDA/SGS
Погоден за торта мувла / желе мувла
Боја : Црвена, Розова , Портокалова ,Сина, Жолта ,Зелена, Виолетова


Други функции

Цвят:
Много
Тип:
Инструменти За Торта
документ:
FDA, CE / EU
Номер На Модела:
111
Материал:
Силикон
Секси Суггестивный:
No
Характеристика:
Еко-Содружественный
търговска марка:
Аз Пред Теб
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Непристойная Снимка:
No

Най-добри сделки

Сватбена украса 1бр дървена бисквитный дисплей миниатюрен статив сватбена маса номер име на мястото / фотокарточка щанд 16*9см
 • Ново
Оценка на продукта:

Сватбена украса 1бр дървена бисквитный дисплей миниатюрен статив сватбена маса номер име на мястото / фотокарточка щанд 16*9см

Answer : ___________________________ NOTE : Бесплатен Превозот Преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус.Не можете да ги пратите пратката информации на секоја вебстраница.Но, тоа, исто така, трошоците за 2560 дена, ве молиме почекајте трпеливо!Материјал : дрвениГолемина : 9*16cmКоличина : 1pcБоја : како на сликата покажуваНајчесто поставувани ПРАШАЊА Кина Пост Воздух Mail е многу бавно, просечното време на испорака е околу 25 дена, но понекогаш мора да почека за 2560 дена...

BGN 3.00 3.28
Средният размер на233 от неръждаема стомана обледеняване на тръбите дюзи за сливочных дюзи сладкарски инструменти за печене на торта фондан
 • Ново
Оценка на продукта:

Средният размер на233 от неръждаема стомана обледеняване на тръбите дюзи за сливочных дюзи сладкарски инструменти за печене на торта фондан

Детали За Производот : Млазницата Модел : # 233Големина : Години : Дијаметар 18mmВисина 25mmКарактеристики : Лесна заварувањеМатеријал : не ' Рѓосувачки челик 18 / 8(304)Сертификација : FDA,SGSПакет : 1 BUCКарактеристики На Производот : .Овие торта декорирање совети се basketweave совети направени на парична казна од не ' рѓосувачки челик, поради ова, тие се издржливи и на висок квалитет.Со овие basketweave совети може да се направи мазна ленти или и двете мазна и ребрести ленти со леснотија.Работи со стандардот или големи спојка и чанти.Лесно е да се чува чист и употреба.Високо отпорен на корозијаAnswer : ___________________________ Note : Таму е 0,1 см0.5 cm отстапување се должи на рачно мерењеПоради разликата помеѓу различни монитори,сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот

BGN 2.83
нов пристигане очарователен Русалка форма на 3D силиконови фондан торта дантела мухъл за cupcake торта де инструменти FM764
 • Ново
Оценка на продукта:

нов пристигане очарователен Русалка форма на 3D силиконови фондан торта дантела мухъл за cupcake торта де инструменти FM764

Мин Нарачката е 7 ДОЛАРИ! Може Да Се Меша Цел.Ако вашата цел е помалку од $7, Ние ќе биде предаден, Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

BGN 3.68
Топ 4 бр. / компл. фондан торта украса на цветни листенца, венчелистчета нож цвете мухъл Божур неръждаема стомана торта декорация инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Топ 4 бр. / компл. фондан торта украса на цветни листенца, венчелистчета нож цвете мухъл Божур неръждаема стомана торта декорация инструменти

Карактеристики : Сосема Нов и висок квалитет.Совршен за да се биде колачи, суши,зеленчук,куки,овошје мувла.Сребро може да се покаже модата и благородништвото.Лесен за употреба и чиста.Може да се мијат, варени дезинфекција.Еднократно, нестапОдговара за Кујна,dishwashers, фрижидери.Спецификации : Материјал : АлуминиумГолемина : 5.9*4.7 / 5*4.2 / 4.4*3.5 / 3.3*2.8 cmОперативен температура : 40 целзиусови степени до +210 целзиусови степениЗабелешка : големината на калапи не може да биде токму онака како што можете да замислете, ве молиме проверете ја големината пред да го купитеПакет Содржина : 4 x калапиФото Покаже:

BGN 1.90
FILBAKE 6 дупки 3D силиконови 3 форми на сърцето торта мухъл направи си САМ мус шоколад сладолед мухъл печене, украса инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

FILBAKE 6 дупки 3D силиконови 3 форми на сърцето торта мухъл направи си САМ мус шоколад сладолед мухъл печене, украса инструменти

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетШирок опсег на температурата на толеранција : 40~230 C.Безбедно да се користи во фурна, микробранова, машина за миење на садови и фрижидер.Невкусна, нетоксични, отпорни на прашина, трајни, не се продре и лесно да се чисти.Флексибилни,еднократно,не се лепливи,лесно да се demould,формирање ефект е добра,кои се користат за декорација вкусна торта.Погоден за правење на колачи,пица,фондан торта,мус торта,пудинг,чоколадо,желе пудинг,овошна пита,и др.Едноставни за употреба и лесно да се чистиСпецификации : Боја : СлучајниМатеријал : Храна Одделение СиликонскиГолемина на : 23*5.5*3.5 CMПакетот Вклучува : 1 x Силикони Торта МувлаВе Молиме Имајте Во Предвид : Поради рака мерка, големината може да има 12 см грешкаПоради Различни Монитор, бојата може да има разлика

BGN 7.00 8.75
силиконови форми прекрасни листа детски коледни орнаменти ръчно изработени 3d сладки бебешки форми за помадного торта украсена с ароматни каменни форми
 • Ново
Оценка на продукта:

силиконови форми прекрасни листа детски коледни орнаменти ръчно изработени 3d сладки бебешки форми за помадного торта украсена с ароматни каменни форми

ДОБРЕДОЈДЕКарактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и clea* Погоден за сапун мувла / торта мувла / чоколадо мувла / желе мувла* Температура : 40 F на +446 F (40c на +230c)* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

BGN 21.00 24.30
1 бр. / лот нови големи марки бисквити брадата 15.2*8.2*0.8 см мустаци форма бисквити Бисквити украса на пресата за печатане на печене мухъл
 • Ново
Оценка на продукта:

1 бр. / лот нови големи марки бисквити брадата 15.2*8.2*0.8 см мустаци форма бисквити Бисквити украса на пресата за печатане на печене мухъл

1 PC / Многу Нови Поголеми Брада Cookie Марки 15.2*8.2*0.8 cm Мустаќи Форма Бисквит Cookie Украсување Притиснете Печатење Печење МувлаПочитувани Клиенти,Ве молиме Имајте во предвид Оваа цена е врз основа на Испораката од Страна на Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, па1...

BGN 6.00 7.46
Star Love Heart Дантела Plastic САМ Cake Stencil Pad Дантела Spray Flower Мухъл Strew Duster Cupcake Fondant Baking Tool Molds FQ4039
 • Ново
Оценка на продукта:

Star Love Heart Дантела Plastic САМ Cake Stencil Pad Дантела Spray Flower Мухъл Strew Duster Cupcake Fondant Baking Tool Molds FQ4039

Ставка Опис Материјал:ПластикаТежина:ЗаГолемина:264*113mm / парчеБоја:Млеко Бела【Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење...

BGN 1.00 1.71
Фондан Торта Шоколад За Декорация На Жени Baby Bear Бонбони, Сладкарски Изделия, Детски Силиконови Форми За Печене Инструменти 04051 Подарък
 • Ново
Оценка на продукта:

Фондан Торта Шоколад За Декорация На Жени Baby Bear Бонбони, Сладкарски Изделия, Детски Силиконови Форми За Печене Инструменти 04051 Подарък

Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA / LFGB стандарди; 2) нестап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, нискајаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно...

BGN 3.78
48шт дюзи, 1 куплунг руснаците съвети лале от неръждаема стомана обледеняване на тръбите захарни декорации съвети торта cupcake инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

48шт дюзи, 1 куплунг руснаците съвети лале от неръждаема стомана обледеняване на тръбите захарни декорации съвети торта cupcake инструменти

372755057659725148 PCS Млазници 1 Спојка руската Совети Лале Нерѓосувачки Челик Шлаг Цевки Тесто Совети за Декорирање Торта Cupcake алаткиОпис : ТОРТА ДЕКОРИРАЊЕ СОВЕТ (голема големина) не ' Рѓосувачки ЧеликДијаметар : Дното 3.7,...

BGN 31.00 59.02
Luyou нов DIY печене на черупката цвете граница силиконови торта от фондан дантела мухъл торта декорация инструменти FM1239
 • Ново
Оценка на продукта:

Luyou нов DIY печене на черупката цвете граница силиконови торта от фондан дантела мухъл торта декорация инструменти FM1239

Мин Нарачката е 7 ДОЛАРИ! Може Да Се Меша Цел.Ако вашата цел е помалку од $7, Ние ќе биде предаден, Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

BGN 5.60
Facemile 4 бр. / компл. торта cupcake щандове пудра крем цвете пирони, набор сладкарски декорации инструмент 02024 подарък
 • Ново
Оценка на продукта:

Facemile 4 бр. / компл. торта cupcake щандове пудра крем цвете пирони, набор сладкарски декорации инструмент 02024 подарък

Карактеристики : Сосема нов и висок квалитетОбезбедува контрола треба кога цевки шлаг цвеќиња Само ги ротирате помине помеѓу прстите како што цевка цвет на главата.Материјал : ПластикаБоја : автоматскиПакет се вклучени : 4x Торта декорирање ноктите сет

BGN 2.54
Класически цвете за декорация шаблони Дамасский торта декорация шаблони фондан пластмасов шаблон за дизайн на торта Sugarcraft инструменти ST-750
 • Ново
Оценка на продукта:

Класически цвете за декорация шаблони Дамасский торта декорация шаблони фондан пластмасов шаблон за дизайн на торта Sugarcraft инструменти ST-750

Класичната Цвет Декорација Матрицата Damask Торта Декорирање Матрицата Фондан Пластични Образец Дизајн Торта Sugarcraft Алатки ST750

BGN 19.90
Помадная Лента Ивица Лук Нож Клип На Жени Листа, Релефни Украси Торта Паста Тестото Пластмасови Инструменти За Печене 04005 Подарък
 • Ново
Оценка на продукта:

Помадная Лента Ивица Лук Нож Клип На Жени Листа, Релефни Украси Торта Паста Тестото Пластмасови Инструменти За Печене 04005 Подарък

ОписИзработени од квалитетна пластика, трајни и лесни да се чистат Ролери дизајн, полесно е да се направи фондан лакови или прилично панделки за вашиот торта идеална помошник за печење...

BGN 6.34
Малък размер Хризантема Маргаритка цвете, листенце Силикон торта мухъл фондан торта декорация инструменти cupcake мухъл печене инструменти XQ4
 • Ново
Оценка на продукта:

Малък размер Хризантема Маргаритка цвете, листенце Силикон торта мухъл фондан торта декорация инструменти cupcake мухъл печене инструменти XQ4

Добредојдовте на нашата продавницаМала Големина Chrysanthemum Daisy Цвет Petal Силикони Торта Мувла Фондан Торта Декорирање Алатки Cupcake Калап за Печење Алатки XQ4 Тип : фондан торта мувла Облик : цвет мувла Стил : шеќерна паста цвет и лист мувла Материјал : силикон Состојба : 100% сосема нов и висок квалитет Пакет се Вклучени : 1pc големина : 3.3 cm*4.4 cm*1.5 cmAnswer : ___________________________ Note : Превозот Начин1, цел Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ( Тоа е поддржано од страна на aliexpress, тоа нема детали за следење на информации по парцела лево Кина .)2, цел>=$7 Кина Пост Воздух Пошта (на овој начин е добро за купувачот, можете да видите на превозот детали со валиден следење на број)3, цел >=$150,бесплатен превозот од EMS ,DHL ,Fed Ex,UPSот,ТНТ,Патарина (САД, Австралија и поголемиот дел од Европа)

BGN 2.00 2.45