• Ново
21 кухина във формата на пеперуда твърд поликарбонат шоколад мухъл PC бонбони паста инструмент за инжектиране на PC торта мухъл

21 кухина във формата на пеперуда твърд поликарбонат шоколад мухъл PC бонбони паста инструмент за инжектиране на PC торта мухъл

Buyers rating:
-60 % BGN 21.00
BGN 52.80

Брой продукти


1 PC 21 шуплини во облик на пеперутка Тешко Поликарбонат Чоколадо Мувла PC Бонбони Тестенини Алатка за Вбризгување на PC Торта Мувла
Карактеристики :
* Материјал : поликарбонат(PC)
* Облик : во облик на пеперутка
* Користење : за правење чоколадо/торта
* Предмет бр. : 1132
* Големина на МУВЛА : 27.5x13.5x2.4cm
* Тежина на Мувла : 337g
* Големина на chocolage : 3.8*2.7*1.6 cm
* Погоден за микробранови печка, toaster и фрижидер. поликарбонат чоколадо мувла
Пакетот вклучува :
* 1 x PC чоколадо мувла
***Забелешка : се Разгледа она што вид на материјал сакате внимателно пред да се одржи редот.***

Други функции

Тип:
Инструменти За Печене И Сладкарски Изделия
Номер На Комплекта:
1
документ:
FDA, LFGB, SGS
Тип Инструменти За Печене И Сладкарски Изделия:
шоколад форма
Номер На Модела:
1132
търговска марка:
ДАЙМОНДВОРТ
Характеристика:
Еко-Содружественный
Материал:
Пластмаса

Най-добри сделки

Лист торта от дантела мухъл захарна торта инструмент форма за печене САМ силиконови форми фондан cupcake мухъл
 • Ново
Оценка на продукта:

Лист торта от дантела мухъл захарна торта инструмент форма за печене САМ силиконови форми фондан cupcake мухъл

11ако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.Цел износ повеќе од $7 , ние ќе превозот од регистрирани пост или Eпакет со следење на број ,во спротивно ќе брод од страна на обичните пост.Објектот ќе биде испратена до купувачот превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса пред да се плати.СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати.ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 35working дена.По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.Трговија на големо : ние ќе брод од DHL ,UPSот ,EMS или други брзо express (бесплатно), Ќе купуваат повеќе ,ќе ви даде повеќе попуст...

BGN 2.00 2.69
SHENHONG Art 3D торта мухъл начало партия формата на крем мухъл Силикон пяна САМ печене на бисквити мухъл фондан на фурна домашно Брауни
 • Ново
Оценка на продукта:

SHENHONG Art 3D торта мухъл начало партия формата на крем мухъл Силикон пяна САМ печене на бисквити мухъл фондан на фурна домашно Брауни

SHENHONG Уметност 3 D Торта Мувла Дома Партија Форми Крем Силиконски Калап Мус DIY Печење Колачиња Мувла Фондан Пекарница Пусти Домашнаопис : Материјал : храна безбедно силикониБоја : Бела бојаПакетот вклучува : 1 Piece МувлаКласичен и модерен во исто време, ГЕМ габи овозможи да се направи подготовки, се карактеризира со едноставна и хармоничен стил.Неговиот уникатен дизајн се должи на посебни и иновативни границата поставена во горниот дел на мувла која дава одредена заокружен облик на база на подготовки.Оваа Мувла е многу разноврсна мувла, погоден за мразкреми и печени креации...

BGN 14.00 22.13
Luyou нов DIY печене на черупката цвете граница силиконови торта от фондан дантела мухъл торта декорация инструменти FM1239
 • Ново
Оценка на продукта:

Luyou нов DIY печене на черупката цвете граница силиконови торта от фондан дантела мухъл торта декорация инструменти FM1239

Мин Нарачката е 7 ДОЛАРИ! Може Да Се Меша Цел.Ако вашата цел е помалку од $7, Ние ќе биде предаден, Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

BGN 5.60
През цялата Силикон двойна котела незалепващо Pad 25 см диаметър САМ нарязани кифлички, хляб, сладкарски изделия кнедли подложка за кухня печене инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

През цялата Силикон двойна котела незалепващо Pad 25 см диаметър САМ нарязани кифлички, хляб, сладкарски изделия кнедли подложка за кухня печене инструменти

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.

BGN 7.97
Фондан Торта Шоколад За Декорация На Жени Baby Bear Бонбони, Сладкарски Изделия, Детски Силиконови Форми За Печене Инструменти 04051 Подарък
 • Ново
Оценка на продукта:

Фондан Торта Шоколад За Декорация На Жени Baby Bear Бонбони, Сладкарски Изделия, Детски Силиконови Форми За Печене Инструменти 04051 Подарък

Карактеристики на производот : 1) силиконски калап материјал 100% од храна одделение силиконски, од FDA / LFGB стандарди; 2) нестап, и ослободување лесно, лесно да се чисти, еколошки, нискајаглерод, може да се рециклира; 3) просто, здравје, природни антибактериски, висока јачина и голема флексибилност, отпорност на корозија и прилагодливост; 4) тешко да се оштети, напукнување, трајни, Супер отпорен на екстреми на температура, температурата на 230 степени, хипотермија масивни headwind; 5) безбедност, innocuity, без мирис, топлината рамномерно...

BGN 3.78
нов пристигане очарователен Русалка форма на 3D силиконови фондан торта дантела мухъл за cupcake торта де инструменти FM764
 • Ново
Оценка на продукта:

нов пристигане очарователен Русалка форма на 3D силиконови фондан торта дантела мухъл за cupcake торта де инструменти FM764

Мин Нарачката е 7 ДОЛАРИ! Може Да Се Меша Цел.Ако вашата цел е помалку од $7, Ние ќе биде предаден, Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

BGN 3.68
Dropshipping XINYUN за многократна употреба пудра сладкарски чанта крем сладкарски чанта торта де инструмент за десерт на фурна за печене декориране на чанта
 • Ново
Оценка на продукта:

Dropshipping XINYUN за многократна употреба пудра сладкарски чанта крем сладкарски чанта торта де инструмент за десерт на фурна за печене декориране на чанта

Информација за производот : 100% Сосема Нов и висок квалитет, мека Еднократно, трајни, флексибилна и практична...

BGN 1.00 2.11
Star Love Heart Дантела Plastic САМ Cake Stencil Pad Дантела Spray Flower Мухъл Strew Duster Cupcake Fondant Baking Tool Molds FQ4039
 • Ново
Оценка на продукта:

Star Love Heart Дантела Plastic САМ Cake Stencil Pad Дантела Spray Flower Мухъл Strew Duster Cupcake Fondant Baking Tool Molds FQ4039

Ставка Опис Материјал:ПластикаТежина:ЗаГолемина:264*113mm / парчеБоја:Млеко Бела【Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење...

BGN 1.00 1.71
48шт дюзи, 1 куплунг руснаците съвети лале от неръждаема стомана обледеняване на тръбите захарни декорации съвети торта cupcake инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

48шт дюзи, 1 куплунг руснаците съвети лале от неръждаема стомана обледеняване на тръбите захарни декорации съвети торта cupcake инструменти

372755057659725148 PCS Млазници 1 Спојка руската Совети Лале Нерѓосувачки Челик Шлаг Цевки Тесто Совети за Декорирање Торта Cupcake алаткиОпис : ТОРТА ДЕКОРИРАЊЕ СОВЕТ (голема големина) не ' Рѓосувачки ЧеликДијаметар : Дното 3.7,...

BGN 31.00 59.02
Двойна кон Глюкоза торта гъвкава силиконова форма на ръчно изработени шоколадови мухъл торта за десерт декоративна форма DIY кухня печене джаджи
 • Ново
Оценка на продукта:

Двойна кон Глюкоза торта гъвкава силиконова форма на ръчно изработени шоколадови мухъл торта за десерт декоративна форма DIY кухня печене джаджи

започнетекрајотСиликонски калап за чистење и одржување на : 1 Пред првата употреба, прво со вода или детергент за чистење за да се отстрани површинската нечистотија...

BGN 2.00 4.77
3 бр. / компл. крем нож шпатула коляновия / ъгловата лопатка Мастихин торта декорация инструменти за печене на сладкиши шпатула сгъната
 • Ново
Оценка на продукта:

3 бр. / компл. крем нож шпатула коляновия / ъгловата лопатка Мастихин торта декорация инструменти за печене на сладкиши шпатула сгъната

Нова Торта нож Шпатула Печење Алатки На Колачи Фондан Торта Декорирање Алатки Тесто Patisserie Кујна DIY Додаток 3 PcsMeterial : нерѓосувачки челик 420 J2 & Храна Одделение ПолипропиленКоличина : 3pcs / setГолемина : 22.5*1.5 cmОпис : Оваа торта шпатула се справи со е изработен од пластика, и нож се направи од Нерѓосувачки челик.Според здравствени стандарди, и тоа може да директен контакт со храна, кои ги исполнуваат здравствени и хигиенски барања.Тоа е се користат од страна на професионалци за торта декорирање и мрзнување / шлаг колачи.Обликот и големината според научните дизајн, не е лесно да падне и удобен зафат.Кога ќе го користите, можете да планирам без проблеми во склопот на врвот и страните на вашата торта.Неопходна алатка за DIY печење, која е креативна и мултифункционален.Неговата интересна и создавање десерт алатки, кои може да ги инспирира вашата креативната страст.За превозот : Ние прифаќаме : Visa,Master CardПотврдите Адресата ,Целосно име и презиме и Телефонски број : Ве молиме да се осигурате вашата адреса во Aliexpress пред да плаќаат...

BGN 11.00 13.26
Хелоуин паяжини кулинария инструменти фондан печене направи си САМ украса на торта силиконови форми за торта поп рецепта мухъл T0782
 • Ново
Оценка на продукта:

Хелоуин паяжини кулинария инструменти фондан печене направи си САМ украса на торта силиконови форми за торта поп рецепта мухъл T0782

Опис големина : 10 CM*12 CM тежина : 93g Боја : розова Пакување : OPP вреќа Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски 1.Материјал : 100% потрошувачка на ниво на силиконски гел...

BGN 7.00 12.64
Горещи продажба 1 бр пластмасови кнедли машина мухъл чайник малки кнедли инструменти кухненски принадлежности Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Горещи продажба 1 бр пластмасови кнедли машина мухъл чайник малки кнедли инструменти кухненски принадлежности Безплатна доставка

Топла Продажба 1 парче Пластика Dumpling Алатки Кујна Додатоци Бесплатен Превозот Item type Dumpling Алатки Материјал пластични Quanlity 1 парче со Големина 7*5cm

BGN 1.00 1.38
FILBAKE 6 дупки 3D силиконови 3 форми на сърцето торта мухъл направи си САМ мус шоколад сладолед мухъл печене, украса инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

FILBAKE 6 дупки 3D силиконови 3 форми на сърцето торта мухъл направи си САМ мус шоколад сладолед мухъл печене, украса инструменти

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетШирок опсег на температурата на толеранција : 40~230 C.Безбедно да се користи во фурна, микробранова, машина за миење на садови и фрижидер.Невкусна, нетоксични, отпорни на прашина, трајни, не се продре и лесно да се чисти.Флексибилни,еднократно,не се лепливи,лесно да се demould,формирање ефект е добра,кои се користат за декорација вкусна торта.Погоден за правење на колачи,пица,фондан торта,мус торта,пудинг,чоколадо,желе пудинг,овошна пита,и др.Едноставни за употреба и лесно да се чистиСпецификации : Боја : СлучајниМатеријал : Храна Одделение СиликонскиГолемина на : 23*5.5*3.5 CMПакетот Вклучува : 1 x Силикони Торта МувлаВе Молиме Имајте Во Предвид : Поради рака мерка, големината може да има 12 см грешкаПоради Различни Монитор, бојата може да има разлика

BGN 7.00 8.75