• Ново
Радиатор трансмисионния масло за автобус VOKSWAGEN TYPE2 и PORSCHE 914 912 1972-1979 021117021B

Радиатор трансмисионния масло за автобус VOKSWAGEN TYPE2 и PORSCHE 914 912 1972-1979 021117021B

Buyers rating:
BGN 79.98

Брой продукти


Пренос на Нафта Кулер За VOKSWAGEN TYPE2 АВТОБУС&ПОРШЕ 914 912 1972-1979 021117021 B


Други функции

Кораби От:
Китай
Номер На Модела:
021117021B
търговска марка:
PUREMIX
Тип:
охладител на трансмисионния масло
OEM:
021117021B

Най-добри сделки

Соленоид прекъсване на горивото 1255772 125-5772 8C-3663 за двигателя 3114 3116
 • Ново
Оценка на продукта:

Соленоид прекъсване на горивото 1255772 125-5772 8C-3663 за двигателя 3114 3116

Гориво Shutoff Електромагнетниот 1255772 1255772 8 C3663 за 3114 3116 МоторWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : Гориво Shutoff ЕлектромагнетниотДел број : 1255772 1255772 8 C3663Напон : 24 VПримена : АСФАЛТ PAVERАП1000 B; АП1050 B; АП1055 B; АП900 B; BG240 C; BG2455 C; BG245 C; BG260 C;МОТОР МАШИНА3114; 3116;ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

BGN 104.00
Най-доброто качество на охлаждащ колан е подходящ за; toyota HILUX PASEO Coupe, OEM NO:99364-30940 90099-8202 4pk940 фенове колан
 • Ново
Оценка на продукта:

Най-доброто качество на охлаждащ колан е подходящ за; toyota HILUX PASEO Coupe, OEM NO:99364-30940 90099-8202 4pk940 фенове колан

1.Ако не сте сигурни дали овој дел одговара за вашиот автомобил или не,оставете го вашиот автомобил го Носат за confriming модел ве молиме 2.Ако не направите чекор 1 но, купи погрешен дел,ние не преземаме никаква resposibility...

BGN 17.00 19.20
Основен ремонт на двигателя Hino J08C J08CT пълен комплект, тампони на двигателя включва уплътнение на главата на цилиндъра щуцер на вентила на коляновия вал
 • Ново
Оценка на продукта:

Основен ремонт на двигателя Hino J08C J08CT пълен комплект, тампони на двигателя включва уплътнение на главата на цилиндъра щуцер на вентила на коляновия вал

1 За Hino мотор поправка делови : J08 C J08 CT Целосна мотор заптивка комплет J08 C Клипот J08 CT connetcing род J08 C Клипот прстен J08 CT вратило J08 C цилиндар лагер J08 CT camshaft J08 C целосна заптивка комплет J08 CT цилиндар на главата J08 C Главниот имајќи J08 CT цилиндар блок J08 C един род имајќи J08 CT термостат J08 C пумпа за вода J08 CT вентил J08 C масло пумпа J08 CT им Помогнам на Стап J08 C цилиндар на главата заптивка J08 CT Доверба за миење J08 C Вентил J08 CT инјектор J08 C вентил водич J08 CT вентил tappet J08 C вентил седиште J08 CT Лагер за полнењеDHL / ТНТ меѓународни испорака до врата.Повеќе J08 C J08 CT делови на мотор во нашите залихи : ​

BGN 336.00
Електрическа турбина GT1752S турбокомпресор 28200-4A001 turbo за HYUNDAI Starex H1 двигател D4CB 2.5 L 140HP
 • Ново
Оценка на продукта:

Електрическа турбина GT1752S турбокомпресор 28200-4A001 turbo за HYUNDAI Starex H1 двигател D4CB 2.5 L 140HP

Електрични турбина GT1752 S турбополнач 282004 A001 турбо За HYUNDAI Starex H1 Мотор D4 CB 2.5 L 140 HP име на Производ : турбополнач Турбо Модел број GT1752 S Дел бр. / оем не282004 A001 Автомобил апликацијаHYUNDAI Starex H1 Мотор D4 CB 2.5 L 140 HP G...

BGN 249.00 283.22
Нова полагане на обтягане на веригата ГР дясно, подходящи за Audi A4 Quattro 05-09 3.2 V6 / 06E109139F / 06E 109 139 F
 • Ново
Оценка на продукта:

Нова полагане на обтягане на веригата ГР дясно, подходящи за Audi A4 Quattro 05-09 3.2 V6 / 06E109139F / 06E 109 139 F

Овој дел е компатибилен со 24 возило(s) Белешки Година Направи Модел Трим Мотор 2009 Audi A4 Quattro Cabriolet Конвертибилна 2Врата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2009 Audi A6 База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2008 Audi A4 Avant Quattro Вагон 4Врата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2008 Audi A4 Quattro База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2008 Audi A4 Quattro Cabriolet Конвертибилна 2Врата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2008 Audi A6 База Седан 4Вратата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2008 Audi A6 Avant Quattro Вагон 4Врата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2008 Audi A6 Quattro База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 Audi A4 Avant Quattro Вагон 4Врата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 Audi A4 Quattro База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 Audi A4 Quattro Cabriolet Конвертибилна 2Вратата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 Audi A6 База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 Audi A6 Елита Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 Audi A6 Спортски Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 Audi A6 Avant Quattro Вагон 4Врата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 Audi A6 Quattro База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2006 Audi A4 Avant Quattro Вагон 4Вратата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2006 Audi A4 Quattro База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2006 Audi A6 База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2006 Audi A6 Avant Quattro Вагон 4Врата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated Белешки Година Направи Модел Трим Мотор 2006 Audi A6 Quattro База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2005 Audi A4 Avant Quattro Вагон 4Вратата 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2005 Audi A4 Quattro База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2005 Audi A6 Quattro База Седан Со 4 Врати 3.2 L 3123 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated Нови Времето Синџир Tensioner Заптивка Право одговара на Audi A4 Quattro 0509 3.

BGN 9.60
DQG000063 дясното задно автоцентровое закрепване на бронята за LR Range Rover Sport LR3 4 Discovery 3 4 bumper Car bracket parts hot sale
 • Ново
Оценка на продукта:

DQG000063 дясното задно автоцентровое закрепване на бронята за LR Range Rover Sport LR3 4 Discovery 3 4 bumper Car bracket parts hot sale

Опис на стоката : браник монтажа / браник заградатацентар браник заградата / авто браник монтажацентар браник монтажа / десно центар задниот браник заградатаавтомобил браник заградата / авто браник блокцентар право авто задниот браник монтажа заградатаОткривањето браник заградатаRange Rover Sport браник монтажаавто право центар задниот браник заградата за LR возилаДел No...

BGN 9.06
OEM 4шт високо качество на бутало комплект е подходящ VW Bora, Jetta Golf MK4 Passat B5 Beetle, SKODA 2.0 85KW 06B 107 065 B нова
 • Ново
Оценка на продукта:

OEM 4шт високо качество на бутало комплект е подходящ VW Bora, Jetta Golf MK4 Passat B5 Beetle, SKODA 2.0 85KW 06B 107 065 B нова

Добредојдовте во мојата продавница, ќе се користат искрена служба, професионална гледна точка, за да ви овозможи со задоволителна услуга! Точка Име & Дел # 4pcs Клипот 06 B 107 065 Б( Клипот) Компатибилен : 06 B 107 065 Т / П 06 A 107 065 BT / БС Одговара Модел СПИ Страна 82.5 mm "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ 19982006 MK4 Мотор тип : 2.0 85 KW AZH / AZJ / BEH "ФОЛКСВАГЕН" JETTA 19992005 MK4 Мотор тип : 2.0 85 KW AZH / AZJ "ФОЛКСВАГЕН" БОРА 19992005 Мотор тип : 2.0 85 KW AZH / AZJ "ФОЛКСВАГЕН" PASSAT 20012005 Б5 Мотор тип : 2.0 85 KW AZM "ФОЛКСВАГЕН" SHAEAN 20012005 Мотор тип : 2.0 85 KW БАНКОМАТ "ШКОДА" OCTAVIA 19972011 Мотор тип : 2.0 85 KW AZH / AZJ "ШКОДА" ВРВЕН 20022008 Мотор тип : 2.0 85 KW AZM СЕДИШТЕIBIZA 20022005 Мотор тип : 2.0 85 KW AZLЗабелешка : Ако сте несигурни дали тоа може да се однесува на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас прв пат, ние ќе ви ги даде на проверка...

BGN 154.00 189.73
Истински електромагнитен золотниковый клапан 15810-RNA-A01 Vtec на Honda Civic 06-11 1.8 L
 • Ново
Оценка на продукта:

Истински електромагнитен золотниковый клапан 15810-RNA-A01 Vtec на Honda Civic 06-11 1.8 L

Вистински 15810РНКA01 Vtec Електромагнетниот Гајтанот Вентил За Хонда Граѓански 06 11 1.8 LСпецификација На ПроизводотOE Бр 15810РНКA01 Големина Стандардниот Модел Бр 15810РНКA01 Сертификација CE, Ro HS,ISO9001 Автомобил Направи За Хонда Место на Потекло Guang Zhou Тип Camshaft Времето Масло Контрола Вентил Бизнис тип на Мало & трговија на Големо Категорија Вентили и Делови MOQ 1 Парчиња Бренд ONYPEI Плаќање T / T,Western Union,Paypal и така натаму Гаранција 1 Година Shippment Express,Воздушен превоз,Брод и така натамуДетални СликиВе молиме бидете сигурни дека нашата дел број одговара на вашата оригиналот, ако броевите се исти, тогаш нашата страна може да се вклопи во вашиот автомобил...

BGN 126.00 133.14
Безплатна доставка въглеродни влакна амортисьор на предния капак жълт цвят е подходящ за BRZ и Toyota FR-S FT86 ZN6 GT86
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка въглеродни влакна амортисьор на предния капак жълт цвят е подходящ за BRZ и Toyota FR-S FT86 ZN6 GT86

Детален цртеж : ФУНКЦИЈА : Влажни Постават Јаглерод Сјаен Финиш3 K 200g Twill Јаглерод Ткаат (Јапонија Toray Јаглерод)Мала ТежинаАеродинамиченПодобар Изглед.ВЕ МОЛИМЕ НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ И ОД ДРУГИ SIMILLIAR ОБЈЕКТ,Сите "Субару BRZ" точкаСите "ЗА Субару" ТочкаСите "ЗА ТОЈОТА" ТочкаДобредојдовте на Wenzhou Yachant Trading Co., Ltd.Нашата канцеларијаФабрички ОбјектПроизводителот НапредокКлиентите Примерок, Мувла И Производите На Компанијата ВоведWenzhou Yachant Trading Co., Ltd...

BGN 264.00
8944183200 турбокомпресор 4BD1 двигател, турбина
 • Ново
Оценка на продукта:

8944183200 турбокомпресор 4BD1 двигател, турбина

8944183200 турбо турбополнач за Isuzu 4 BD1 мотор1 Турбо модел : 4 BD12 Дел no : 89441832003 Се применуваат за : Isuzu4 Турбина тркала материјал : К185...

BGN 296.00 336.00
CT9 3cte Двигател Turbo 17201-64170 за 1997 Toyota Previa Estima / Ina / Lucida/Carina / Corona / Picnic 90HP
 • Ново
Оценка на продукта:

CT9 3cte Двигател Turbo 17201-64170 за 1997 Toyota Previa Estima / Ina / Lucida/Carina / Corona / Picnic 90HP

Опис На ПроизводотCT9 3 CTE Мотор Турбо 1720164170 За 1997 Година Тојота Previa Estima / Emina / Lucida / Carina / Корона / Пикник 90 HP ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД ДА ДА YOTA Previa Estima 2.2 L 1997 Т OYOTA Emina 2.2 L 1997 Т OYOTA Lucida 2.2 L 1997Т OYOTA Карина 2.2 L 1997Т OYOTA Корона 2.2 L 1997Т OYOTA Пикник 2.2 L 1997Слични Производи Се ПрепорачуваРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cu mmins / Ko mau / Мачка / Hitachi / Бенц / Volvo / като / Mi tsubishi / Hy undai / Iveco / Перк ins / Да yota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Ni ssan / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

BGN 304.00
За Liebherr R914 R924 r934 экскаваторный двигател D924 d926 водна помпа оригинален нов
 • Ново
Оценка на продукта:

За Liebherr R914 R924 r934 экскаваторный двигател D924 d926 водна помпа оригинален нов

За Liebherr R914 R924 R934 багер мотор D924 D926 пумпа за вода вистински новиПримена : БагерDHL international shipping 45 дена од врата до врата услугаD924 Клипот D924 connetcing род D924 Клипот прстен D924 вратило D924 цилиндар лагер D924 camshaft D924 целосна заптивка комплет D924 цилиндар на главата D924 Главниот имајќи D924 цилиндар блок D924 един род имајќи D924 термостат D924 пумпа за вода D924 вентил D924 масло пумпа D924 им Помогнам на Стап D924 цилиндар на главата заптивка D924 Доверба за миење D924 Вентил D924 инјектор D924 вентил водич D924 вентил tappet D924 вентил седиште D924 Лагер за полнење

BGN 1200.00
Автоматични части на двигателя електрическо зарядно устройство TD025M Turbo 49173-06503/49173-06500/49173-06501 за Opel Astra, Corsa, Combo 1.7 DTI
 • Ново
Оценка на продукта:

Автоматични части на двигателя електрическо зарядно устройство TD025M Turbo 49173-06503/49173-06500/49173-06501 за Opel Astra, Corsa, Combo 1.7 DTI

Авто Мотор Делови Електрични TD025 M Турбо Полнач 4917306503 / 4917306500 / 4917306501 за "Опел" Astra Corsa Комбо 1.7 DTIСпецификации Модел : TD025 M P / N : 4917306503 / 4917306500 / 4917306501 Примена : "Опел" Astra Corsa Комбо 1.7 DTI Материјал : К18 вратило Рамнотежа машина : VSR биланс на машина со Висок квалитет и конкурентна цена Помина со голема брзина, рамнотежа тестЗошто да Изберат Нас?1.Искусни и професионални Авто резервни делови снабдувач2.Висок квалитет и конкурентна цена4.За време на испорака5.Задоволување на попродажбата на услугата обезбедени од страна на стручен кадар цело време6.Брз одговор на пораки и телефонски повици секогаш,да се подобри ефикасноста7.ОЕМ и ODM е прифатена(Зависи од клиентите цел количество)8.Пакување метод : картонска кутија за пакување, неутрален пакување,дрвени пакување или како клиенти бараат9.Водечките време : 710 работни дена по приемот на уплатата10.Начин на плаќање : T / T,Western Union,Paypal11.Гаранција : 12 Месеци12.Примерок Цел е прифатенаСлики за покажи : Пакување Слики : Превозот Начини : 1)Примерок или мали нарачка од express,како што курирската служба dhl,fedex,upsот, итн2)Рефус цел од страна на воздух или море.Плаќање Начини : Добар фидбек од други клиенти за вашиот референца : Ние, исто така имаат следните ставки за вашиот референца : Модел Бр...

BGN 254.00 288.96
3tnc78 възстановяване на двигателя Yanmar 3tnc78 на буталото и комплект бутални пръстени
 • Ново
Оценка на продукта:

3tnc78 възстановяване на двигателя Yanmar 3tnc78 на буталото и комплект бутални пръстени

3 TNC78 клипот вклучуваат клипот pin и клип +клипот прстен постави Апликација : Мини Багер DHL international Shipping (45 дена од врата до врата) Повеќе 3 TNE78 делови на мотор ние снабдување : 3 TNE78 Клипот 3 D78 connetcing род 3 TNE78 Клипот прстен 3 D78 вратило 3 TNE78 цилиндар лагер 3 D78 camshaft 3 TNE78 целосна заптивка комплет 3 D78 цилиндар на главата 3 TNE78 Главниот имајќи 3 D78 цилиндар блок 3 TNE78 един род имајќи 3 D78 термостат 3 TNE78 пумпа за вода 3 D78 вентил 3 TNE78 масло пумпа 3 D78 им Помогнам на Стап 3 TNE78 цилиндар на главата заптивка 3 D78 Доверба за миење 3 TNE78 Вентил 3 D78 инјектор 3 TNE78 вентил водич 3 D78 вентил tappet 3 TNE78 вентил седиште 3 D78 Лагер за полнење

BGN 448.00