• Ново
2 елемента дете деца букви и стрелки върховете +Леопардовые панталони, комплекти Детски момичета Половината ръкав тениски потник + панталон екипировки комплект др?

2 елемента дете деца букви и стрелки върховете +Леопардовые панталони, комплекти Детски момичета Половината ръкав тениски потник + панталон екипировки комплект др?

Buyers rating:
-5 % BGN 9.00
BGN 9.47

Брой продукти

Производ Функција
Здраво! Добредојдовте на нашата продавница! Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет!
Квалитетот е на прво со најдобра услуга. клиенти сите се наши пријатели.
Материјал : Памук Мешавина
Боја : Како На Слики
Големина : 80см/90cm/100cm/110cm/120cm
Recomneded Возраст Ознака Големина/cm Врвот Должина/cm Биста/cm Панталони Должина/cm 0-1 Y 80см 36 27*2 45 1-2 Y 90cm 38 28*2 48 2-3 Y 100cm 40 29*2 51 3-4 Y 110cm 42 30*2 54 4-5 Y 120cm 44 31*2 57
Таму е 2-3% разлика според упатство за мерење.
ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.
1 инч = 2.54 см
Ве молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот. Она Што Ќе Добиете :
1 Buc Деца Врвот+Панталони
Преглед :
Меѓународни Купувачи Ве Молиме Имајте Во Предвид :
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Објектот ќе биде испратена до купувачот Ebay превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса на Ebay пред се плати преку paypal.
Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од Курирска Компанија и локалните обичаи/давачки. Ако не го добиете вашиот објект на време,
ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ви благодариме за вашето разбирање.
Испорака Метод :
Предметите ќе бидат испратени од страна на Кина Пост , Тоа ќе потрае 15-25 работни дена од пратката датум.
Предметите ќе бидат испратени од страна на USPS во САД, Апсолутно Безбедно! СЕКОЈ ПАКЕТ ИМААТ СЛЕДЕЊЕ НА БРОЈ .

Други функции

Дете американски размер:
2Т, 3T, 4Т, 5, 12М
търговска марка:
пудкоко
Материал:
Памук, Полиестер
Пол:
Момичета
Стил:
Модни модели
Дължина ръкав(см):
Половината от
Тип На Затваряне:
Пуловер
Вид На Модела:
С щампи
Стил Ръкави:
Редовен
Яка:
О-Образно Деколте
Отдел Име:
Деца
Тип Елемент:
Комплекти

Най-добри сделки

VIMIKID New КОЛЕДА Baby Girls Party дантела тюл цвете рокля фантазия Drydesmaid рокля сарафан момичета рокля
 • Ново
Оценка на продукта:

VIMIKID New КОЛЕДА Baby Girls Party дантела тюл цвете рокля фантазия Drydesmaid рокля сарафан момичета рокля

Единица : cm големина должина биста*2 Ракав Половината изберете возраст 100 50 21 / / 23years 110 54 22 / / 4years 120 59 24 / / 5years 130 65 26 / / 6years 140 72 29 / / 7years 1 сантиметар (cm) ≈0.39 инчи (во)Можете да оставите порака да ми големина ти требаПрирачник за мерење, постојат и 23 cm за грешкабоја : 8598% Сличен на слики , но таму ќе биде малку боја разлика поради различни монитори и светла

BGN 13.00 13.41
Безплатна доставка 2018 пролет есен детски панталони момиче гъбички страна Haren панталони репички, сладък памук панталони
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка 2018 пролет есен детски панталони момиче гъбички страна Haren панталони репички, сладък памук панталони

Големина informaiton(единица : cm) Возраст опција ГОЛЕМИНАПанталони должина(cm)1 / 2 половината(см) За висина(cm) 12 M 80 45.5 20 7075см 18 МИЛИОНИ 86 49 21 8085cm 2 T 92 52 22 90cm 3 T 98 55 22 100cm 4 T 104 58 23 105110cm ЗАБЕЛЕШКА : Има 1 до 2 cm разлика се должи на рачно мерење!љубезно потсетување : 1.панталони должина се мери со ставање надолу hemming ;мери со рака,само за референца,грешка опсег 12cm2.Возраст опции не е за препорака,ве молиме обратете се до големината информации3.акции промена брзо,pls ни остави порака за вас како да се провери состојбата.многу ви благодариме за соработката !

BGN 10.00 14.40
Нов прием на 2017 момичета деним сарафан момичета дантела, бродерия сарафан деца стягане на големи момичета Джинсовое обличам детето случайни сарафан
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов прием на 2017 момичета деним сарафан момичета дантела, бродерия сарафан деца стягане на големи момичета Джинсовое обличам детето случайни сарафан

Нови Пристигнување 2017 Девојки Тексас Sundress Девојки Чипка везови Sundress Деца Suspender Големи Девојки Тексас фустан Дете Секојдневен Sundress

BGN 26.00 31.76
Baby Kids Girls White Princess Summer Dresses Дантела На Флорални Кратко Официална Вечерна Рокля Рокля Ежедневни Детски Дрехи За Момичета 2-9 Години
 • Ново
Оценка на продукта:

Baby Kids Girls White Princess Summer Dresses Дантела На Флорални Кратко Официална Вечерна Рокля Рокля Ежедневни Детски Дрехи За Момичета 2-9 Години

ОписНајновите Модата Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

BGN 8.00 9.41
Момичета Поли Памук 2017 Нов Летен Халат Fille Enfant Пола Пакетче Детски Дрехи От Плътен Цвят На Децата Pettiskirt
 • Ново
Оценка на продукта:

Момичета Поли Памук 2017 Нов Летен Халат Fille Enfant Пола Пакетче Детски Дрехи От Плътен Цвят На Децата Pettiskirt

Ни ГолеминаФустан Должина(cm)Половината(cm)Референтна Висина(cm)3 T2342901004 T24441001106 T25461101208 T264812013010 T28501301401 Ве молиме да строго ги следат големината на табелата за да изберете големина...

BGN 15.00 21.33
Нови фантазии Принцеса момиче обличам детски децата ръкави рокля пайети цвете рокля на булката абитуриентски рокли
 • Ново
Оценка на продукта:

Нови фантазии Принцеса момиче обличам детски децата ръкави рокля пайети цвете рокля на булката абитуриентски рокли

ОписНајновите Модата Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Sequins +TulleВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

BGN 13.00 15.49
Годишно момиче завесата пола, костюм летящ ръкав печат на тениска цветна пола от две части комплект детски костюм 3-7 години
 • Ново
Оценка на продукта:

Годишно момиче завесата пола, костюм летящ ръкав печат на тениска цветна пола от две части комплект детски костюм 3-7 години

1cm=0.3937 во големина нас големина должина Биста Половината Здолништедолжина 100 3 T 40 60 42 30 110 4 T 42 62 44 32 120 5 T 44 64 46 34 130 6 T 46 66 48 36 140 7 T 48 68 50 38

BGN 19.00 21.30
2018 летен детски сарафан момичета лук възел рокля Рокля плиссированное детска рокля, Бебешки дрехи скъпа рокля,
 • Ново
Оценка на продукта:

2018 летен детски сарафан момичета лук възел рокля Рокля плиссированное детска рокля, Бебешки дрехи скъпа рокля,

Единица : cm ( 1 инч=2.54 см) Големина ИнформацииНИ ГолеминаПредлагам ВисинаДолжинаБистаSleeveРамоОзнака Големина2 T8090cm4829x2903 T90100cm5030x21004 T100110cm5332x21105110120cm5733x21206120130cm5934x21301.Поради различни мерка методи, ќе има 13cm грешка.2.Според деца " висина, тежина, се облекуваат и навики да се избере вистинската големина, ви благодариме!3...

BGN 17.57
Търговците на дребно 2-8 години без ръкави момиче печат рокля + цвят чанта децата лято
 • Ново
Оценка на продукта:

Търговците на дребно 2-8 години без ръкави момиче печат рокля + цвят чанта децата лято

**екстра точка ќе добиете дополнителни 3% off најголемиот дел цена!***Фабрика Директни Локален Бренд Со*Ние обично го користат тенок и лесен материјал како пластика кеса да пакет на стока, така што ќе може да го спаси цената на превозот да си дозволат нашите клиенти повеќе поевтина цена.Големина на табелата(CM; отстапување : 13 CM)Децата НИ ГолеминаРеферентна ВисинаДолжина На ЗдолништеБиста2 T9051283 T10054294 T11057305 T6 T12060317 T8 T1306332Пред употреба, ве молиме да се мијат со топла вода...

BGN 23.00 28.90
Babyinstar цветна Декорация от детска тениска за момичета пролетно облекло на горно облекло мода, Детски дрехи, Детски костюм блуза за момичета
 • Ново
Оценка на продукта:

Babyinstar цветна Декорация от детска тениска за момичета пролетно облекло на горно облекло мода, Детски дрехи, Детски костюм блуза за момичета

За Големината Ознака Големина НАС Големина Возраст Соодветна Висина 90 24 M 1224 Months 8090 100 3 T 23 Yrs 90100 110 4 T 34 Yrs 100110 120 6 T 56 Yrs 110120 130 8 T 78 Yrs 120130 140 10 T 910 Yrs 130140Answer : ___________________________ NOTE : 1...

BGN 25.00 25.12
2 елемента момичета сладък годишният карикатура Коте отпечатани на тениски + чиста завесата рокля, Бебешки дрехи, комплекти
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента момичета сладък годишният карикатура Коте отпечатани на тениски + чиста завесата рокля, Бебешки дрехи, комплекти

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List", Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа" .Ви благодарам многу!!! ^^ Било каков проблем, само слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши вашите проблеми одеднаш.2 парчиња Бебе Облека Поставува Девојки Слатка Летни Мода и Стил Цртан филм Маче Печатат Маици+Нето Превез Фустан100% Сосема Нов и висок квалитет!Удобно Материјал, Мода Обичните Здолништа За Дете ДевојкиБоја : Сива,Розова,БелаМатеријал : Памук+МрежаГолемина Укажуваат на возраст од Врвот Должина Врвот Биста Здолниште Половината Здолниште Должина2 T / XS / 90 12 Years 40cm / 15.74" 60cm / 23.62" 42cm / 16.53" 27cm / 10.62"3 T / S / 100 23 Years 42cm / 16.53" 62cm / 24.40" 44cm / 17.32" 29cm / 11.41"4 T / M / 110 34 Years 44cm / 17.32" 64cm / 25.19" 46cm / 18.11" 31cm / 12.20"5 T / L / 120 45 Years 46cm / 18.11" 66cm / 25.98" 48cm / 18.89" 33cm / 12.99"6 T / XL / 130 56 Years 48cm / 18.89" 68cm / 26.77" 50cm / 19.68" 35cm / 13.77"Забелешки : 1...

BGN 9.00 11.79
VYU есен бебе момиче цвете яка рокля на принцеса мода абитуриентски вечерни детски памучни рокли за деца Дама момичета вечерна рокля
 • Ново
Оценка на продукта:

VYU есен бебе момиче цвете яка рокля на принцеса мода абитуриентски вечерни детски памучни рокли за деца Дама момичета вечерна рокля

големинадолжинаградитеsleeve90 (големина 2 T)488829100 (големина 3 T)539431110 (големина 4 T)5610033120 (големина 5)5910235130 (големина 6)6110637единицаcmcmcm

BGN 17.00 20.64
Принцеса Блуза за момичета в училище 2017 Есен нова голяма момиче пълен ръкав отдолу памучен hoody Детски дрехи 2-12 години
 • Ново
Оценка на продукта:

Принцеса Блуза за момичета в училище 2017 Есен нова голяма момиче пълен ръкав отдолу памучен hoody Детски дрехи 2-12 години

Точка име : Принцезата Блуза за девојки на училиште 2017 Есен Нова Голема Девојка Полна ракав на Дното Памук Sweatshirt Децата Облека 212 YОбјектот големина за референцаголемина(ни големина) Предложена висина на референтната возраст должина(cm) биста(cm) ракав (cm) рамо(см) 100#(ни големина 3 T) 90cm 3 години 40 56 35 28 110#(ни големина 4 T) 100cm 4 години 43 60 38 29 120#(ни големина 5) 110cm 5 години 46 64 41 30 130#(ни големина 6) 120cm 6 години 49 68 45 31 140#(ни size 8) 130cm 7,8 години 51 70 48 32 150#(ни големина 10) 140cm 9,10 години 53 74 51 33 160#(ни size 12) 150cm 11,12 години 57 80 53 33 1...

BGN 18.00 24.61
момиче обличам лятото на 2017 корея детски дрехи памук пране на дънкови голямо цвете момиче обличам Принцеса рокля за печат
 • Ново
Оценка на продукта:

момиче обличам лятото на 2017 корея детски дрехи памук пране на дънкови голямо цвете момиче обличам Принцеса рокля за печат

Можеби како овие : големина на Рамо ширина Половина градите Должина 90 22 29 48 100 23 30 51 110 23 31 54 120 25 32 57 130 26 33 60 140 27 34 63 150 28 35 66 160 29 36 69

BGN 15.00 17.38
Girls dress 2018 Summer Children Детски Дрехи Baby Girl Clothing Casual teenger 11 12 13 14 15 16 years Birthday Dresses
 • Ново
Оценка на продукта:

Girls dress 2018 Summer Children Детски Дрехи Baby Girl Clothing Casual teenger 11 12 13 14 15 16 years Birthday Dresses

Производи 2018 девојки фустан во Боја, исто така, може да постои боја разликата се должи на фотографирањето услови големината на Мерење на различни е дозволено од 13 см поради рака мерка Материјал памук +полиестер големина на табелата, ГОЛЕМИНА Должина(cm) половината(cm) градите(cm) 130(5 години) 76 60 68 140(6 година) 78 64 72 150(78 година) 80 68 76 160(910 година) 82 72 80 S(1112 година) 97 74 82 M(1314 година) 98 78 88 L(1516) 99 82 94 XL(1718 година) 100 86 100 XXL(1920 година) 101 90 106Девојки фустан 2017 нови Лето Деца Детска Облека Бебе Девојка Облека Секојдневен teenger 11 12 13 14 15 16 години Роденден Фустани Бебе Девојка се Облекуваат Децата Деца Фустани За тинејџерите 5 7 9 12 15 18 20 Година Роденден Тимови Фустани Девојки Вечер Партија Формално Носат Девојките се облекуваат 2017 нови Лето Деца Детска Облека Бебе Девојка Облека Секојдневен тинејџерски 10 11 12 13 14 15 16 18 години Роденден Фустани

BGN 13.00 17.36
Влак Деца Момичета Пакетче Рокля Бял Тюл Цвете Момиче Обличам Партия Сватбени И Бални Рокли За Деца Момиче Театрално Представление Рокля
 • Ново
Оценка на продукта:

Влак Деца Момичета Пакетче Рокля Бял Тюл Цвете Момиче Обличам Партия Сватбени И Бални Рокли За Деца Момиче Театрално Представление Рокля

Воз Деца Девојки Туту Се Облекуваат Бела Tulle Цвет Девојка Се Облекуваат За Партијата Свадба Топката Наметки За Деца Девојка Церемонија Перформанси ФустанМатеријали : Најлон TulleИме : Девојки Туту Фустан ,Девојки Принцеза Се ОблекуваатКарактеристики : Tulle Ленти Фустан, Еластичен Градите,Без НадежГолемина : Одговара За 70140 CM Висина, Возраст 2 години 8years стариПовод : Цвет Девојка Свадба, Деверуша,Лица, Настани, Фестивали,Одмор, Роденден, Церемонија,Ноќта На Вештерките, Божиќ,Перформанси, Фото Проп ,Танц1...

BGN 28.00 39.84