• Ново
Безплатна доставка ПУ теплопередача винил 1 лист 12x40/30cmx100cm топлинна прес машина теплопередача винил, рязане на плотер

Безплатна доставка ПУ теплопередача винил 1 лист 12x40/30cmx100cm топлинна прес машина теплопередача винил, рязане на плотер

Buyers rating:
-12 % BGN 7.00
BGN 7.98

Брой продукти

1 лист 30cmx100cm СТП Винил
150-160 степен, 5-10 секунди, ладно кора.
Карактеристики на производот :
1. Богата боја, се чувствуваат добро и мека, еластична, перат
2. Нема напукнување, нема боја исчезнува, нема чуден мирис, мода и зелена
3. Погоден за правење на DIY производ или индивидуалност дизајн.
СТП преносот на топлината филм/Винил е најпопуларниот печатење материјал во денешно време. Тоа може да се користи за печатење на било design patterns со преносот на топлината на машина, како што се име, број, лого, и било кој дизајн на облека .
Настава :
1. Стави на преносот на топлината филм/винил на машина резба, и да ги прилагодите јачината на притисок и брзина;
2. Одберете ја сликата која сакате да ја печатите во компјутер, и одберете огледало на сликата ,потоа кликнете на копчето на гравирање;
3. Намалување на врежан модели од филмот, и откине делови што не треба, сликата е подготвен за користење;
4. Стави врежан модели на облека. Испечатите сликата со преносот на топлината на машина со температура од 150℃ степен за 10 секунди, и кора исклучување на транспарентен заштитна фолија одеднаш, тогаш сликата се префрлени на облека.
Овие инструкции може да се разликуваат во зависност од претоварната машина се користи за апликација. Variances во време, притисок, и/или температура може да биде потребно. Правилно тестирање се препорачува.

Други функции

Номер На Модела:
30100Pu
Тип:
Друго
is_customized:
Yes
търговска марка:
ЧЕОНЕТ

Най-добри сделки

1pc 99.9% High Purity Pure Copper Sheet Mayitr Cu Metal Foil Plate 0. 1x200x1000mm
 • Ново
Оценка на продукта:

1pc 99.9% High Purity Pure Copper Sheet Mayitr Cu Metal Foil Plate 0. 1x200x1000mm

BI0003271Спецификација : Бренд новиМатеријал : бакарБакар чистота : >99.9%Големина : прибл.0.1 x 200 x 1000mmПакет се вклучени : 1pc x Бакарна фолијаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

BGN 8.00 13.31
20pcs J178Y M3*25+6 White Nylon Hex Spacer Single Head Isolation Column Insulation Rust-proof САМ на печатни платки с високо качество на продажба
 • Ново
Оценка на продукта:

20pcs J178Y M3*25+6 White Nylon Hex Spacer Single Head Isolation Column Insulation Rust-proof САМ на печатни платки с високо качество на продажба

20pcs / многу J178 M3*25+6 Бела Најлон Хексадецимален Spacer Еден Главата Изолација Колона Изолација Рѓадоказ DIY PCBПакетот вклучува : 20pcsГолемина : M3*25+6, хексадецимален дел должина 25мм, двоен завртка гром висина 6mmОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

BGN 3.00 3.36
2017 високо качество на UV лепило LOCA течен оптичен прозрачно лепило за iPhone, HTC, Samsung и SONY CallPhone LCD екран ремонт
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 високо качество на UV лепило LOCA течен оптичен прозрачно лепило за iPhone, HTC, Samsung и SONY CallPhone LCD екран ремонт

Објектот спецификите Бренд Име : УВ Лепак Пиштол Број на Модел : УВ Лепак Пиштол Опис на Производот Висок Квалитет на УВ Лепак Пиштол LOCA Течни Оптички Јасно Лепило Пиштол За i Phone, Samsung, SONY HTC Call Phone LCD Екран Поправка Опис : Добар квалитет и Најнови алатка LOCA пиштол ќе направи вашата работа многу полесно и conviently кога го користите вашиот лепак за поправка на вашиот телефон...

BGN 16.00 17.71
2 елемента 304 неръждаема безшевни стоманени капилярната тръба 5мм х 3мм х 250мм се използва за авиационната антена
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента 304 неръждаема безшевни стоманени капилярната тръба 5мм х 3мм х 250мм се използва за авиационната антена

BI0003721Спецификација : Бренд новиМатеријал : 304 од не ' рѓосувачки челикБоја : сребренаНадворешниот дијаметар : прибл...

BGN 4.00 5.86
Интелект бобови кълнове машина термостат зелени семена растат автоматична машина бобови кълнове развъдник на растителните пластмасови саксии Y-DYJ1
 • Ново
Оценка на продукта:

Интелект бобови кълнове машина термостат зелени семена растат автоматична машина бобови кълнове развъдник на растителните пластмасови саксии Y-DYJ1

Интелигенција Грав Зеле Машина Термостат Зелено Семе Расте Автоматско Грав Никне Машина Расадник Закажувам Пластични садови YDYJ1Кинески Стандарден приклучок 220 V, без англиски упатство

BGN 90.00 105.60
Atoplee 1бр 320 градуса универсален тънки транспортир с пакет с правоъгълен циферблат дължина 150 мм штангенциркуль измервателни инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Atoplee 1бр 320 градуса универсален тънки транспортир с пакет с правоъгълен циферблат дължина 150 мм штангенциркуль измервателни инструменти

Atoplee 320 Степен Универзална Bevel Protractor Без Пакет Аголна Dial Должина 150mm Caliper Measureing АлаткиСосема нов Одличен за мерење на внатрешните и надворешните агли на делови...

BGN 35.00 44.62
M25 25mm Управляемият неръждаема стомана 304 е двойна ролка блок теглителна верига на колело
 • Ново
Оценка на продукта:

M25 25mm Управляемият неръждаема стомана 304 е двойна ролка блок теглителна верига на колело

Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерСпецификација : Модел : M25Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик 304Нерѓосувачки челик тркала Кол : 25mmНерѓосувачки челик тркала Ширина : 11mmоко Кол : 15mmВкупна Висина : 85mmтежина : 183gПакетот вклучува : 1 x Двојно Макара Блок

BGN 15.00 16.35
6 остриета художествени ножове, дърворезба инструменти бръснач хоби кожа плодове храната занаят скулптура гравиране скалпел САМ рязане ремонт на печатни платки
 • Ново
Оценка на продукта:

6 остриета художествени ножове, дърворезба инструменти бръснач хоби кожа плодове храната занаят скулптура гравиране скалпел САМ рязане ремонт на печатни платки

Тип на производ : WL9310SK5 алатка челик сечилото, ултраостар, долг живот (сечилото дебелина 0.5 MM, нема да се наведнуваат, е 10 пати животот на обичните нож, на нож може да се замени (дистрибуција на пет), бакар чак, за Да се подобри животот на нож со нож лак, ширината на прецизност (за да се елиминира нож во грб на работата на задната проблеми), полуалуминиум цврсто јадро боја оксидација се справи, ергономски дизајн...

BGN 4.00
Fixmee 45 стоманена Техника, тънки удължител Т-образна дръжка удължител 1/8 -1 / 2 3,18-12,7 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Fixmee 45 стоманена Техника, тънки удължител Т-образна дръжка удължител 1/8 -1 / 2 3,18-12,7 мм

Карактеристики : Апликација : погоден за коси дупка на дрво одбор Тсе СПРАВИ со ДИЗАЈН го ПРАВИ ВРТЕЊЕ ЛЕСНО REAM, УСОГЛАСУВАЊЕ И ЗГОЛЕМУВАЊЕ ДУПКИСпецификации : Дијаметар : 1 / 8" да 1 / 2" (3.1812.7 mm) Материјал : 45# Челик Сечилото должина : 92mm Вкупна Должина : 140mm месо тело со Дијаметар : 13mmПакет Се Вклучени : 1pcs Рака Заострените Reamer

BGN 9.00 10.08
Минируя случай 6U ETH ETC локални мрежи ZEC XM Multi GPU 6 диаграми двойно ATX шаси карти с двойна сила Multi шаси 500 *440 *267mm
 • Ново
Оценка на продукта:

Минируя случай 6U ETH ETC локални мрежи ZEC XM Multi GPU 6 диаграми двойно ATX шаси карти с двойна сила Multi шаси 500 *440 *267mm

Рударство Случај 6 U ETH ИТН ZEC XM Ethernet Мулти GPU 6 Графика Двојна ATX Двојна Моќ Мулти Картичка Шасија Шасија 500 *440 *267mmединствен случај на понуда не со другиБоја : панел црна, кутија поцинкуван челик бојаМатеријал : панел SPCC сите црна песок жито, кутија 1.2 mm задебелување челикГолемина : 500mm*440mm*267mm (должина * ширина * висина)Главниот одбор : ATX 12, "*9.6" (305mm*24.5 mm)Напојување : поддржува два десктоп Atx спецификација за напојувањеГрафика : графика вградената поддршка за 4 / 5 / 6 графика, поддршка на сите картичка и N картичка.Хард диск : 1*3.5 хард диск, 2 2.5 инчен хард диск битовиНа блискиот ѕид топлина : инсталација на 3 стандардни 12025 (0.6 А) ниско ниво на бучава / 12038 метри на делта 1.6 голем правец на топката фан насилствоПакување големина : 590*510*345mm (должина * ширина * висина)Совет : 1 : ниско ниво на бучава, 3 12025 / 0.6 А делта фан / ветар голема / ниско ниво на бучава / погоден за графичка картичка греење, температурата не е висока2 : ниско ниво на бучава, 6 12025 / 0.6 А делта фан / ветар голема / ниско ниво на бучава / погоден за видео картичка, греење, висок / итна, испуштање топол воздух3 : насилен тип 3 / 12038 / 1.6 На делта фан / ветар / бучава голема / погоден за графика греење, висок / итна, испуштање топол воздух4 : рудари може да се избере според нивните сопствени преференции / руда рударската средина5 : двојна моќ малку / максимална поддршка 22 CM напојувањеКарактеристики : ветрот можат да се движат напред и назад / корисници според должината на максимум гаранција картичка / картичкаТри 12038 / 1.6 голем правец на топлинска фанови

BGN 172.80
ZONESUN DY-8 Color Ribbon Hot Printing Machine Direct Thermal Foil Manual Печат Printer Coding Machine Date Ribbon Coder
 • Ново
Оценка на продукта:

ZONESUN DY-8 Color Ribbon Hot Printing Machine Direct Thermal Foil Manual Печат Printer Coding Machine Date Ribbon Coder

полуавтоматско Од Глава Код Печатач Лента Код Печатач е еден вид на код за печатач кој користење на топлинска печатење појас, наместо на мастило print за да ги испечатите на било мека пакет материјали...

BGN 66.00 72.00
DN25 32mm месинг hexagonal главоболие нагревателен елемент, 1.0 латунная фланцевая електрическа, топлинна тръба за слънчеви бойлери, части за сауни
 • Ново
Оценка на продукта:

DN25 32mm месинг hexagonal главоболие нагревателен елемент, 1.0 латунная фланцевая електрическа, топлинна тръба за слънчеви бойлери, части за сауни

материјал : не ' рѓосувачки 304, месингцевка со дијаметар : 8mmнавој дијаметар : 32милиметриглавната примена : течни греењемоќност : 1 KW напон : 220 V L=180mmмоќност : 2 KW напон : 220 V L=220mmмоќност : 3 KW напон : 220 V L=260mmмоќност : 4 KW напон : 220 V L=300ммзабелешка : ако спецификација не вашата потреба,ве молиме контактирајте со нас.ние може да се направи според вашите потреби.Нашата компанија е специјализирана во производство и продажба на различни типови на електрични елемент, заврши сорти, спецификации сеопфатна...

BGN 18.00 18.40
3axis mini сам cnc гравиране cnc, PCB фрезоване гравиране машина,дърворезба машина, фреза с ЦПУ, CNC управление
 • Ново
Оценка на продукта:

3axis mini сам cnc гравиране cnc, PCB фрезоване гравиране машина,дърворезба машина, фреза с ЦПУ, CNC управление

Купувачи читање : Оваа машина е целосен сет на делови, потребни се инсталира на нивните сопствени, давајќи им на купувачот да се инсталира софтвер и вежби со Оваа гравирање машина за некомерцијални ниво, рачно изработени DIY работа, играчки ниво, само за индивидуалните игра...

BGN 331.00 363.20
Shenniu Bison SN254 с 295T, комплект клапанного накрайник за управляваща щанга и накрайник за управляваща щанга за една употреба на двигателя, брой детайли:
 • Ново
Оценка на продукта:

Shenniu Bison SN254 с 295T, комплект клапанного накрайник за управляваща щанга и накрайник за управляваща щанга за една употреба на двигателя, брой детайли:

За Shenniu Бизон SN254 со мотор HB295 TДел име : поставување на вентил за да им помогнам на стап и tappet,вентил извори и clapsза еден мотор се користиДел број :

BGN 44.46
J299b алуминиева сплав едностранен лост на волана DIY модел подробности за задвижващата продават на загуба, Франция Малайзия
 • Ново
Оценка на продукта:

J299b алуминиева сплав едностранен лост на волана DIY модел подробности за задвижващата продават на загуба, Франция Малайзия

Пакетот вклучува : 1pcГолемина на : A=дијаметар на отворот 3.1 mm, Б=дијаметар на отворот за 4,1 mm, В=дијаметар на отворот 5.1 mmМатеријал : алуминиум легура Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

BGN 2.70
ER collet гаечен ключ Ключ ER25 ER32 UM тип ER гайка патронник фреза с ЦПУ cnc гравиране фреза инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

ER collet гаечен ключ Ключ ER25 ER32 UM тип ER гайка патронник фреза с ЦПУ cnc гравиране фреза инструменти

ER Collet Spanner Клуч ER25 ER32 UM тип ER орев Чак CNC Рутер Гравирање Мелење Машина АлаткиСпецификација Материјал:нерѓосувачки челик ER25 UM големина : внатрешна Φ37mm надвор Φ63mm Вкупна должина : 210mm ER32 UM големина : внатрешна Φ45.5mm надвор Φ73mm Вкупна должина : 252mm Пакет се вклучени 1 X Главната Единица Објект сликиПлаќање : Плаќањето е Зачувам и Alipay Во Aliexpress вебсајт, 100% безбедно плаќање на тука.ќе се направи исплата на Aliexpress компанија, и кога ќе го добиете производот, тие може да се пушти пари за да сопственикот на продавницата.Царинските Трошоци (Увоз Доход) ( Освен Русија ) : Плаќаат данок е должност на секој граѓанин, купувачот треба да ја преземе одговорноста на сите даноци.Ако купувачот одбие да го прими стоката, бидејќи на даночниот проблем, тие треба да се плати за сите товарни.(ако сте треба прогласи пониска вредност, ве молиме забелешка за нас.)Гаранција & Наплата : 1)ве Молиме внимателно ја испита сите елементи, веднаш кога у знак тоа...

BGN 12.00 12.16
Hantai IDS1070A осцилоскоп виртуален осцилоскоп канал 2 70MHz250MSa / s безжична връзка Wi-Fi за iPhone / iPad/Windows
 • Ново
Оценка на продукта:

Hantai IDS1070A осцилоскоп виртуален осцилоскоп канал 2 70MHz250MSa / s безжична връзка Wi-Fi за iPhone / iPad/Windows

modname=ckeditor Hight Чувствителни Професионални Екран на Допир за Мобилен Телефон Oscilloscope WIFI Мобилен Телефон Виртуелна Oscilloscope Dual Channel

BGN 264.00 377.09
1pc Split Ductless Service Port Adapter Connector климатик R410a 5/16 SAE Жена до 1/4 SAE мъжки прецизна месингови адаптери
 • Ново
Оценка на продукта:

1pc Split Ductless Service Port Adapter Connector климатик R410a 5/16 SAE Жена до 1/4 SAE мъжки прецизна месингови адаптери

HW0001527Спецификација : Бренд новиМатеријал : месингБоја : златнаФункција : Висока прецизност месинг тело.5 / 16" женски SAE нут со вентил core depressor.1 / 4" машки sae совет со schrader вентил core внатре.Ги претвора 5 / 16" SAE услуга порта големина се користи на повеќето Модерни мини сплит ductless системите за климатизација надолу за да 1 / 4" SAE.Висока јакост и цврстина.Лесен за употреба и инсталирање.Издржливи во употреба.Пакет се вклучени : 1 x Сплит Ductless Услуга Порт за ПолнењеAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 12mm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

BGN 3.00 3.94
YTO LR series 4 цилиндрови детайли на двигателя, комплект запечатване на пръстените ремкомплект за използване в двигателя, номер на частта:
 • Ново
Оценка на продукта:

YTO LR series 4 цилиндрови детайли на двигателя, комплект запечатване на пръстените ремкомплект за използване в двигателя, номер на частта:

Дел име : поставување на Опрстени за полнењепогоден за YTO LR серија со 4 цилиндриЗа YITUO мотор 4105, 4108 4110 итн

BGN 25.20