• Ново
Jinan AccTek 6090 cnc 4th ос router wood carving machine for sale

Jinan AccTek 6090 cnc 4th ос router wood carving machine for sale

Buyers rating:
BGN 3840.00

Брой продукти

Jinan Acc Tek 6090 cnc 4 оска резби во дрво рутер машина за продажба
Параметар на cnc рутер резби во дрво машина : Модел AKG6090 Работна Површина 600x900mm Работната Маса Т-слот Рамка Леано Железо тело Вретено Мотор 1.5 kw вода за ладење вретено Ротирачка Брзина 2,4000 ВРТЕЖИ во минута Работен Режим Stepper Водич Шини линеарна водич железнички Вози Механизам топката завртка пренос Repositioning Точност ± 0.03 mm Макс Брзина на Движење 8,000 mm/мин Макс Брзина Гравирање 7,000 mm/мин Диктира Formate G-код,*uoo,*mmg,*plt Интерфејс паралелно Оперативен Напон AC220 V/380 V 50/60 HZ Систем за Контрола NC Студио за Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM /Type3/Art CAM за факултативна Нето Тежина 190 KGS Бруто Тежина 230 KGS Пакување Големина 1500*1170*1330mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 7-15 Работни Дена начин на Плаќање T/T
карактеристика на cnc рутер резби во дрво машина :
1)integrally фрлија струг кревет, цврст и стабилен ,со висока цврстина и висока точност.
2)Увезената висока точност топката завртка обезбедува стабилни движење и висока точност.
3)watercooling вретено, ниско ниво на бучава, енергични сечење сила и долго време масовна обработка.
4)Компатибилен софтвер : Отворете го стил на софтверски интерфејс. Нашиот софтвер е компатибилен со TYPE3/ARTCAM/CASTMATE/UG и многу други видови на CAD/CAM софтвер, може да се промени во работниот фајл во G-код, гаранција дека дизајнот не се пречка.
Детали на cnc рутер резби во дрво машина : вода за ладење вретено : 1.5 kw
X,Y,Z оската : Тајван висок квалитет на плоштадот шини
Контрола кутија(секој електричен линија е означена,така што ако машина има било каков проблем,клиентите може да се провери многу наскоро), ПРЕДВОДЕНА panle на површината на контрола кабинет :
примероци
пакет :
Плаќање & испорака : Ние поддршка Трговија Уверување во Alibaba и можете да платите со вашата кредитна картичка.

Други функции

Цвят:
Сини
Номер На Модела:
AKG6090
CNC или не:
CNC
Състояние:
НОВО
търговска марка:
ACCTEK
работна площ:
600*900*150мм
Напрежение:
220V, 50/60 Hz,1 фаза
Система За Охлаждане:
система за водно охлаждане
Контролер:
контролер mach3
Мощност на шпиндела:
1,5 кВт
релси:
Тайван високо качество кв. релси
Скоростна кутия:
Тайванската химикалка вита прехвърляне на TBI
Двигател:
Стъпков Двигател
Шофьор:
водачът leadshine
Инвертор:
Фулинговый инвертор

Най-добри сделки

220V фоточувствительный портрет на Flash Печат Machine Kit Selfinking Stamping Making Seal System JJ-D9
 • Ново
Оценка на продукта:

220V фоточувствительный портрет на Flash Печат Machine Kit Selfinking Stamping Making Seal System JJ-D9

1pc 220 V Photosensitive Портрет Флеш Печат Машина за Полнење Selfinking Печат Изработка на Печат Систем JJD9Производот За ТрофеиОписОваа машина е широко се користат во цртан филм печат,индивидуалност печат,немејнстрим печатотпо повод одбележувањето печат,гранка печат ,рекламирање печат,продавница пакет печат,испита печат ,,слика печат ,животински печат,свадба, прослава печат ,покана за печат,роденден печат,подарок печат,и други DIY Печат Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки...

BGN 112.00 117.60
метална форма на фреза с ЦПУ бижута като гравиране CNC машини 6060
 • Ново
Оценка на продукта:

метална форма на фреза с ЦПУ бижута като гравиране CNC машини 6060

Метал мувла cnc рутер накит одлуки cnc гравирање машина 60601.Машината тело структура донесе леано железо, на ригидност е добро, не е лесно да се деформирани, за да бидете сигурни дека машината е стабилноста.2.Добро компатибилност : компатибилен за софтвер на CAD / CAM, како што се type3 / artcam / JDPaint / proe / ug.rtc3.Тешки вчитување, недеформација, усвојување увезени двојно орев завртка за да се обезбеди брзина гравирање...

BGN 9120.00
cnc 3d релефен модел на STL формат на гръцката богиня
 • Ново
Оценка на продукта:

cnc 3d релефен модел на STL формат на гръцката богиня

cnc 3d олеснување модел stl форматгрчката БожицаЗабелешка : Формат : STLИспорака метод : Ќе ја испрати на вашата email адреса директно(Бесплатен превозот)По плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Ние нудиме бесплатен примерок модел.Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

BGN 3.00 4.42
път КНК ниски цени 1325 3 оси каменна за дърворезба мрамор
 • Ново
Оценка на продукта:

път КНК ниски цени 1325 3 оси каменна за дърворезба мрамор

Карактеристики на Тешки камен cnc рутер AKS1325 3 оска камен cnc рутер Параметар на 3 оска камен cnc рутер Модел AKS1325 3 оска камен cnc рутер X,Yоската работна површина 1300*2500mm Zоската работна површина 200 mm Сечење дебелина на материјалот ≤40mm Max...

BGN 10240.00
RUMI Seven R Чорапи Machine UES Original Import огъване връзка 9.73.042.3 / RUMI 9.73.042.3
 • Ново
Оценка на продукта:

RUMI Seven R Чорапи Machine UES Original Import огъване връзка 9.73.042.3 / RUMI 9.73.042.3

RUMI 9.73.042.3Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена...

BGN 160.00
бързо въздушно охлаждане скорост от неръждаема стомана стомана на въглерод метал дълбоко гравьор / 50w лазерна standalone, маркировъчна машина джобно влакна
 • Ново
Оценка на продукта:

бързо въздушно охлаждане скорост от неръждаема стомана стомана на въглерод метал дълбоко гравьор / 50w лазерна standalone, маркировъчна машина джобно влакна

Ние сме производител ,па можеме да го прифатиме ОЕМ дизајн ,секое барање ,само се чувствуваат слободни да ме контактирате на : Мојот whatsapp : +8613188937586Мојот skype : acctek01ќе добиете професионална услугабрзо брзина на воздух за ладење од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, метални длабоко engraver / 50w ласерски означување машина преносни влакна1) ласерски глава2) Ротари за цилиндар материјали гравирање3) Влакна ласерски комора4) контрола на кабинетотПараметри на 50w ласерски означување машина преносни влакна : 20w влакна ласерски означување на машинаЛасерски видовиВлакна ласерски генераторЛасерски моќ20 W / 30 W / 50 W ( животен век може да биде повеќе од 100000 часа)Зрак на квалитетот М2Ласерска бранова должина10601070nmСтандард за означување област110 x 110 mm (70 x 70 мм, 150 150mm x / 200x200 за задолжително)По повод одбележувањето длабочина≤0.2 мм (Едно време означување длабочина, и зависи од материјалот)Работната масаАлуминиум легура работната масаРаботна брзина7000mm / sПовтори точноста±0.003 mmМини карактер0.10 mmСистем за контролаКина EZCAD систем за контролаСистем за ладењеВоздух за ладењеНапојувањеAC220 V 50 HZ / AC110 V, 60 HZФормат поддржанAI , BMP, PLT, DXF, ЛИНИЈА , PCX, JPGetc.Потрошувачка на енергија500 WФакултативна колокација20w / 30w / 50w влакна ласерски генератор, ротари уредПримероци од 50w ласерски означување машина преносни влакна : Главна конфигурација : 1.20 w влакна ласерски genetator (живот 100000 часа) 2.Алуминиум легура нагоренадолу табела 3.Поле леќа,со Голема брзина galvanometer,по повод Одбележувањето глава 4.Систем за ладење : воздух за ладење 5.PC систем за контрола : Windows XP и Win 7 6.

BGN 8000.00
Ncstudio / DSP /March 3-acrylic wood, PVC дограма, MDF 3 ос CNC graving machine 1530 cnc router
 • Ново
Оценка на продукта:

Ncstudio / DSP /March 3-acrylic wood, PVC дограма, MDF 3 ос CNC graving machine 1530 cnc router

Параметри на податоци на cnc рутер за алуминиум : МоделAKM1530 CX,Y,Z работна површина1500×3000 x 250mmТабела големина1500×3000mmТабела структураВакуум и Тслот табелаX,Y,Z ПреносX Y оска опрема за пренос, Z оската Тајван TBI завртка преносВодич железничкиТајван Hiwin 20 железничкиВретено мотор3.0 KW Кинески вода за ладење вретеноинвертерДелта инвертерВретено ротирачка брзина024000rpm / минВози моторLeadshine лесно серво мотор и возачотMax...

BGN 9440.00
300x200mm автоматично CO2 лазерен гравьор CNC лазерен гравиране машина 3020+USB Sport САМ гравиране машина
 • Ново
Оценка на продукта:

300x200mm автоматично CO2 лазерен гравьор CNC лазерен гравиране машина 3020+USB Sport САМ гравиране машина

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛПечат се однесува на неметални материјали како што се : рогови и Индија, Индиската дрво, црвени пластични печатење, акрил и Индија, атомска Индија, Индија кристал, жад печат печатена верзија со различни форми и на други неметални материјали, гума печат, една мала област на занает обработка, боја плочи, дрво, хартија, МДФ, plexiglass панели, крпа, електронски компоненти и така натаму.#Детали#

BGN 672.00
20-50VDC 128 единица 2 фаза microstepping водача 0.71-3.0 A за 42/57 2 фаза на степер двигатели замени M542
 • Ново
Оценка на продукта:

20-50VDC 128 единица 2 фаза microstepping водача 0.71-3.0 A за 42/57 2 фаза на степер двигатели замени M542

2050 VDC 128 Subdivision 2 фаза microstepping возачот 0.713.0 за 42 / 57 2 фаза stepper мотори замена M542Вретено или Вретено комплет Купувачот : ве молиме оставете ја вашата email за инструкции.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

BGN 56.00
15 бр./компл. кръгла рамка, 3d моделът STL релеф за ЦПУ формат STL рамка 3d релеф STL модел рутер 3 ос гравьор ArtCam
 • Ново
Оценка на продукта:

15 бр./компл. кръгла рамка, 3d моделът STL релеф за ЦПУ формат STL рамка 3d релеф STL модел рутер 3 ос гравьор ArtCam

15pcs / set круг рамка 3d модел STL помош за cnc STL формат на рамка 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver Art CamНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

BGN 15.00 24.00
Рутер с цпу 2030 ос 4, МДФ кухненски шкаф фреза с ЦПУ, cnc гравиране CNC 2030
 • Ново
Оценка на продукта:

Рутер с цпу 2030 ос 4, МДФ кухненски шкаф фреза с ЦПУ, cnc гравиране CNC 2030

Опис на производот AKM2030 cnc гравирање машина 2030 учесниците Модел AKM2030 cnc гравирање машина 2030 Работна Површина 2000x3000mm Работната Маса Вакуум и Тслот табела комбинирана Рамка Тешки челик тело Вретено Мотор 5.5 kw вода за ладење вретено / Ер ладење вретено мотор е задолжително Ротирачка Брзина 2,4000 ВРТЕЖИ во минута Работен Режим Stepper моторни и возачот Водич Шини Тајван квадратни железнички водич Вози Механизам Z оската топката завртка пренос Repositioning Точност ± 0.03 mm Макс Брзина на Движење 32,000 mm / мин Макс Брзина Гравирање 20,000 mm / мин Диктира Formate Gкод,*uoo,*mmg,*plt USB Интерфејс, Оперативен Напон AC380 V 50 / 60 HZ Систем за Контрола Мах 3 Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM / Type3 / Art CAM за факултативна Нето Тежина 1800 KGS Бруто Тежина 2000 KGS Пакување Големина 3650*2280*1800 mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 1520 Работни Дена начин на Плаќање T / T Детални Слики на Примерокот Покаже Пакување & Испорака на Нашите Услуги1...

BGN 10960.00
Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти

Мултифункција табела saw WX572 сложувалка пила машина за сечење машински алаткимашини за 650 W домашни електрични алаткиСликата покажуваПроизвод параметри Номинална моќност : 650w Неоптоварување reciprocating фреквенција : 3000 пати / мин Максимална сечење длабочина : 40mm дрво, ПВЦ цевки 30мм, алуминиум 10мм, плочка 10мм, челик 3мм Машина големина : 400 * 430 * 315mm (L * W * H) Тежина : 6.7 kg Забелешка : Имајте на ум дека работата на машината на бучава е неизбежна, ве молиме обидете се да не влијае на користењето на соседите животната средина...

BGN 332.80
високо напрежение трансформатор /макара / светкавица назад за захранване yueming мощност 150 W
 • Ново
Оценка на продукта:

високо напрежение трансформатор /макара / светкавица назад за захранване yueming мощност 150 W

Бесплатен Превозот Две парчиња Висок Напон Flyback Трансформатор за Yueming 150w Co2 Laser Напојување Yueming 150w напојување флеш назад висок напон серпентина за C150 yueming напојување цената е за две парчиња, кога ќе треба две парчиња или повеќе ве молиме избор на квантитетот, како сакате ...

BGN 104.00
6090 рутер за алуминий смилане на струг фреза с ЦПУ на 3d фреза с ЦПУ маса
 • Ново
Оценка на продукта:

6090 рутер за алуминий смилане на струг фреза с ЦПУ на 3d фреза с ЦПУ маса

6090 рутер за алуминиум мелење машина за cnc рутер 3d cnc машина за cnc рутер табелаПараметар на мини cnc фреза : Модел AKG6090 Работна Површина 600x900mm Работната Маса Тслот Рамка Леано Железо тело Вретено Мотор 1.5 kw вода за ладење вретено Ротирачка Брзина 2,4000 ВРТЕЖИ во минута Работен Режим Stepper Водич Шини линеарна водич железнички Вози Механизам топката завртка пренос Repositioning Точност ± 0.03 mm Макс Брзина на Движење 8,000 mm / мин Макс Брзина Гравирање 7,000 mm / мин Диктира Formate Gкод,*uoo,*mmg,*plt Интерфејс паралелно Оперативен Напон AC220 V / 380 V 50 / 60 HZ Систем за Контрола NC Студио за Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM / Type3 / Art CAM за факултативна Нето Тежина 190 KGS Бруто Тежина 230 KGS Пакување Големина 1500*1170*1330mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 715 Работни Дена начин на Плаќање T / T карактеристика на мини cnc фреза : 1)integrally фрлија струг кревет, цврст и стабилен ,со висока цврстина и висока точност.2)Увезената висока точност топката завртка обезбедува стабилни движење и висока точност.3)watercooling вретено, ниско ниво на бучава, енергични сечење сила и долго време масовна обработка.4)Компатибилен софтвер : Отворете го стил на софтверски интерфејс...

BGN 3840.00
AccTek гореща продажба на евтини 300 мм Диаметър 1500 мм дължина на дървен струг
 • Ново
Оценка на продукта:

AccTek гореща продажба на евтини 300 мм Диаметър 1500 мм дължина на дървен струг

Acc Tek топла продажба на евтини 300мм дијаметар 1500mm должина дрво стругВе молиме да ми кажете Максималната должина и Максимална diamater на вашиот дрво,Па јас може да изберете соодветна конфигурација за вас.Предности на дрво струг1...

BGN 8960.00
Cloudray лазер керамични държач дюза диаметър 24,4 мм височина 22,3 мм за оптични лазерни режещата глава Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Cloudray лазер керамични държач дюза диаметър 24,4 мм височина 22,3 мм за оптични лазерни режещата глава Безплатна доставка

9334Материјал : Високо Квалитетни Керамички Големина : Надворешен Дијаметар 24.4 mm Дебелина : 22.3 мм Може да преземе 5005000 W ласерски моќ ...

BGN 104.00
3 ос 3020Z-DQ фреза за рязане гравиране CNC 3020 с Шариковым винт + 20x 3.175 mm 1/8 нож от волфрамов карбид
 • Ново
Оценка на продукта:

3 ос 3020Z-DQ фреза за рязане гравиране CNC 3020 с Шариковым винт + 20x 3.175 mm 1/8 нож от волфрамов карбид

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ3 Оска 3020 ZDQ CNC Рутер Engraver CNC Машина за Сечење 3020 со Топката Завртка + 20x 3.175 mm 1 / 8" Волфрамово Карбид МашинаСликата покажува : Карактеристики : CNC3020 ZDQ гравирање машина дел параметри : Машина Димензии : 525 X400 X370mmРек материјал : 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина : 300 X200mmZОската Удар : 45mm, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката edge)Прифатливи материјални дебелина : ≤60mmЖелезнички тип : Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)Тип на навој : Топката завртка,Игралиште за 4mmВретено мотор : 230 W / 11000r / min((Многу мал шум))Collet тип : ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper мотор и погон : двофаза хибрид повлекува мотор , 1.8 A / ФАЗА,40 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина : 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето : 0.04 mmКомуникациска интерфејс : Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)Софтвер Compatability : Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда код : G code / .nc / .ncc / .tab / .txtМашина тежина : 22kgОваа 3020 engraer е userfriendly десктоп гравирање машина за оние withlimited простор и / или ограничен буџет...

BGN 1088.37