• Ново
Нов дизайн на машинно оборудване с цпу stone cutting router / lathe etches камък 3d мраморно гранит tomestone

Нов дизайн на машинно оборудване с цпу stone cutting router / lathe etches камък 3d мраморно гранит tomestone

Buyers rating:
BGN 9440.00

Брой продукти

Ако ви се допаѓа ,ве Молиме да се чувствуваат слободни да контакт со мене (Алис meng ) : ) Новиот дизајн на машини cnc камен сечење рутер/струг engrave камен 3d за мермер гранит tomestone Карактеристики : engrave камен 3d
1).Двојно мотори и возачите на Y оската се обезбеди стабилно движење.
2).Управување со опремата за пренос обезбедува брзо расте и висока точност.
3).Увезени плоштадот шини обезбедува висока точност и тешки обем на работа.
4).Хуманизирано дизајн на Т-слот маса и стеги, може да се стега работата парче, работата е погодно.
5).Интелигентна заштита на работната маса може да се избегне штетата произлегува од погрешна работа.
6).Интелигентни overrunning заштита може да се избегне механички судир кога го поставите графички надминува обработка големина.
7).Автоматски систем за подмачкување исполнува периодични подмачкување одржување на само еден допир.
Параметар : engrave камен 3d Модел : AKS9015 X,Y-оската работна површина 900*1500mm Тело димензии(со заградата) 1300*1950*1400mm Z-оската работна површина 150 или 200 mm Max. Хранење висина 120mm или поголеми Сечење дебелина на материјалот ≤40mm Max. патување брзина 8000mm/min брзина Гравирање 0-6000mm/мин Механички прецизност 0.01 mm Компатибилен Софтвер Тип 3 софтвер , Artcut софтвер , Artcam софтвер Max. Потрошувачка на енергија 3.2 KW извор на Енергија 220 V/380 V Возење систем Stepper моторни Меморија Без или DSP Вретено 5.5 KW вретено , водено ладење Вретеното брзина 0-24000 RPM Сечилото дијаметар 3.175 мм,4mm,6mm систем за Контрола DSP, USB присутен Команда G-код, Uoo, mmg, plt, HPGL Работи температурата 0-45°C Релативна влажност 30%-75% Изборни предмети Ротари оска , вакуум маса и прашина колектор
Слики : engrave камен 3d
Примерок : cnc камен гравирање
Применливи Материјали и индустрии :
Погоден за гравирање и букви на природен гранит, мермер, камен, bluestone, кристално камен, микро-кристали камен, и сите видови на вештачки камен, стакло, мурали, споменик, надгробниот камен, декоративни baseboard, итн.

Други функции

Номер На Модела:
AKS9015 гравиране на камък 3d
Състояние:
НОВО
търговска марка:
ACCTEK
CNC или не:
CNC
номер на модела:
AKS9015 гравиране на камък 3d
Мощност на шпиндела:
Въртящия Мотор с водно охлаждане 3.0 kw
Скорост на въртене на шпиндела:
0-24000rpm
Дизайн на струг:
Сваривая Желязо Рамка
Повърхност на масата:
Т-образен накрайник за маса с резервоар за вода / вакуум-маса
Задвижващи Двигатели:
и драйвер за стъпков двигател
Скорост:
12000мм/мин
Инвертор:
Фулинговый инвертор
работна площ:
900*1500*300мм
Система за управление на:
Mach3

Най-добри сделки

Волтметър 0-250В за гравиране и машина за рязане на лазер CO2
 • Ново
Оценка на продукта:

Волтметър 0-250В за гравиране и машина за рязане на лазер CO2

Voltmeter 0250 V за co2 laser гравирање и машина за сечење класа на точност : 2.5 База на грешка : +2.5% Амортизацијата време на одговор : помалку од 4 втор Pressurization : AC50 Hz Траеше една минута Димензија : 64*56*52mm услови за работа 20~50 степен релативна влажност ≤95%25 степен

BGN 8.00
Jinan AccTek 6090 cnc 4th ос router wood carving machine for sale
 • Ново
Оценка на продукта:

Jinan AccTek 6090 cnc 4th ос router wood carving machine for sale

Jinan Acc Tek 6090 cnc 4 оска резби во дрво рутер машина за продажбаПараметар на cnc рутер резби во дрво машина : Модел AKG6090 Работна Површина 600x900mm Работната Маса Тслот Рамка Леано Железо тело Вретено Мотор 1.5 kw вода за ладење вретено Ротирачка Брзина 2,4000 ВРТЕЖИ во минута Работен Режим Stepper Водич Шини линеарна водич железнички Вози Механизам топката завртка пренос Repositioning Точност ± 0.03 mm Макс Брзина на Движење 8,000 mm / мин Макс Брзина Гравирање 7,000 mm / мин Диктира Formate Gкод,*uoo,*mmg,*plt Интерфејс паралелно Оперативен Напон AC220 V / 380 V 50 / 60 HZ Систем за Контрола NC Студио за Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM / Type3 / Art CAM за факултативна Нето Тежина 190 KGS Бруто Тежина 230 KGS Пакување Големина 1500*1170*1330mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 715 Работни Дена начин на Плаќање T / Tкарактеристика на cnc рутер резби во дрво машина : 1)integrally фрлија струг кревет, цврст и стабилен ,со висока цврстина и висока точност.2)Увезената висока точност топката завртка обезбедува стабилни движење и висока точност.3)watercooling вретено, ниско ниво на бучава, енергични сечење сила и долго време масовна обработка.4)Компатибилен софтвер : Отворете го стил на софтверски интерфејс...

BGN 3840.00
AccTek гореща продажба на евтини 300 мм Диаметър 1500 мм дължина на дървен струг
 • Ново
Оценка на продукта:

AccTek гореща продажба на евтини 300 мм Диаметър 1500 мм дължина на дървен струг

Acc Tek топла продажба на евтини 300мм дијаметар 1500mm должина дрво стругВе молиме да ми кажете Максималната должина и Максимална diamater на вашиот дрво,Па јас може да изберете соодветна конфигурација за вас.Предности на дрво струг1...

BGN 8960.00
бързо въздушно охлаждане скорост от неръждаема стомана стомана на въглерод метал дълбоко гравьор / 50w лазерна standalone, маркировъчна машина джобно влакна
 • Ново
Оценка на продукта:

бързо въздушно охлаждане скорост от неръждаема стомана стомана на въглерод метал дълбоко гравьор / 50w лазерна standalone, маркировъчна машина джобно влакна

Ние сме производител ,па можеме да го прифатиме ОЕМ дизајн ,секое барање ,само се чувствуваат слободни да ме контактирате на : Мојот whatsapp : +8613188937586Мојот skype : acctek01ќе добиете професионална услугабрзо брзина на воздух за ладење од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, метални длабоко engraver / 50w ласерски означување машина преносни влакна1) ласерски глава2) Ротари за цилиндар материјали гравирање3) Влакна ласерски комора4) контрола на кабинетотПараметри на 50w ласерски означување машина преносни влакна : 20w влакна ласерски означување на машинаЛасерски видовиВлакна ласерски генераторЛасерски моќ20 W / 30 W / 50 W ( животен век може да биде повеќе од 100000 часа)Зрак на квалитетот М2Ласерска бранова должина10601070nmСтандард за означување област110 x 110 mm (70 x 70 мм, 150 150mm x / 200x200 за задолжително)По повод одбележувањето длабочина≤0.2 мм (Едно време означување длабочина, и зависи од материјалот)Работната масаАлуминиум легура работната масаРаботна брзина7000mm / sПовтори точноста±0.003 mmМини карактер0.10 mmСистем за контролаКина EZCAD систем за контролаСистем за ладењеВоздух за ладењеНапојувањеAC220 V 50 HZ / AC110 V, 60 HZФормат поддржанAI , BMP, PLT, DXF, ЛИНИЈА , PCX, JPGetc.Потрошувачка на енергија500 WФакултативна колокација20w / 30w / 50w влакна ласерски генератор, ротари уредПримероци од 50w ласерски означување машина преносни влакна : Главна конфигурација : 1.20 w влакна ласерски genetator (живот 100000 часа) 2.Алуминиум легура нагоренадолу табела 3.Поле леќа,со Голема брзина galvanometer,по повод Одбележувањето глава 4.Систем за ладење : воздух за ладење 5.PC систем за контрола : Windows XP и Win 7 6.

BGN 8000.00
Ncstudio / DSP /March 3-acrylic wood, PVC дограма, MDF 3 ос CNC graving machine 1530 cnc router
 • Ново
Оценка на продукта:

Ncstudio / DSP /March 3-acrylic wood, PVC дограма, MDF 3 ос CNC graving machine 1530 cnc router

Параметри на податоци на cnc рутер за алуминиум : МоделAKM1530 CX,Y,Z работна површина1500×3000 x 250mmТабела големина1500×3000mmТабела структураВакуум и Тслот табелаX,Y,Z ПреносX Y оска опрема за пренос, Z оската Тајван TBI завртка преносВодич железничкиТајван Hiwin 20 железничкиВретено мотор3.0 KW Кинески вода за ладење вретеноинвертерДелта инвертерВретено ротирачка брзина024000rpm / минВози моторLeadshine лесно серво мотор и возачотMax...

BGN 9440.00
Регулатор на лазер Rdc6442g Ruida регулатор на лазер 6442g Ruida 6442G
 • Ново
Оценка на продукта:

Регулатор на лазер Rdc6442g Ruida регулатор на лазер 6442g Ruida 6442G

Rui Da Ласерски Контролер RDC6442 G : Ласерски контролер плоча+ласер панел+4 парчиња кабел4оската самостоен ласерско гравирање & сечење контролер RDC6442 GТехнички Параметри : 1.Дигитални ласерски контролните сигнали : (1) TTL ниво излез, 50 m A,се вози способност може да се постави овозможи сигнал поларитетот во софтвер(2) PWM фреквенција 2К50К за прилагодливи(3) PWM должност соодносот е 1% ~ 99%, прилагодлив(4) PWM вредност е до 5.0 V2.Моторна контрола сигнал : вообичаена анодна излез, се вози способност 20 m AМоторни контрола на пулсот фреквенција : Max.500 KHZ3.USB : Max...

BGN 544.00
20-50VDC 128 единица 2 фаза microstepping водача 0.71-3.0 A за 42/57 2 фаза на степер двигатели замени M542
 • Ново
Оценка на продукта:

20-50VDC 128 единица 2 фаза microstepping водача 0.71-3.0 A за 42/57 2 фаза на степер двигатели замени M542

2050 VDC 128 Subdivision 2 фаза microstepping возачот 0.713.0 за 42 / 57 2 фаза stepper мотори замена M542Вретено или Вретено комплет Купувачот : ве молиме оставете ја вашата email за инструкции.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

BGN 56.00
2 бр./компл. baluster_pillars_phoenix 3d модел STL релеф за ЦПУ STL формат стълбищна колона 3d модел за ЦПУ STL релеф
 • Ново
Оценка на продукта:

2 бр./компл. baluster_pillars_phoenix 3d модел STL релеф за ЦПУ STL формат стълбищна колона 3d модел за ЦПУ STL релеф

2 парчиња / set baluster_pillars_phoenix 3d модел STL помош за cnc STL формат скалите колона 3d модел за cnc stl олеснувањеНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

BGN 10.00 16.00
5M-6-100B на Ротационната ос на 100mm 4 челюстната патронник
 • Ново
Оценка на продукта:

5M-6-100B на Ротационната ос на 100mm 4 челюстната патронник

5 M6100 B Ротари оска 100mm 4 вилица чакСпецификации : Број на модел : 5 M6100 BЧак : K12 100 MM 4чак вилицаЦентар висина : 65 MMИзлез дијаметар на оска : 20 MMАгол : 0.3 степени / чекорБрзина на намалување на односот : 6 : 1Агол : 0.3 / чекорStepper мотор : двефаза stepper мотор 57Големина : 210 MM*168 MM*110 MMТежина : 8 KG

BGN 438.40
nanjing tuobo precision high pressure water jet pumps cutting machine употребявани машини за хидробластиране за намаляване на разходите за продажба
 • Ново
Оценка на продукта:

nanjing tuobo precision high pressure water jet pumps cutting machine употребявани машини за хидробластиране за намаляване на разходите за продажба

Nanjing tuobo прецизност висок притисок на вода џет пумпи машина за сечење користи вода џет сечење машини за трошоците за продажбаВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

BGN 13600.00
67 бр. / компл. декор хоризонтална 3d модел STL релеф за ЦПУ STL формат 3d модел за ЦПУ stl релеф artcam vectric aspire
 • Ново
Оценка на продукта:

67 бр. / компл. декор хоризонтална 3d модел STL релеф за ЦПУ STL формат 3d модел за ЦПУ stl релеф artcam vectric aspire

67pcs / set Оркестарот хоризонтална 3d модел STL помош за cnc STL формат 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стрематНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

BGN 51.00 80.00
3 каннелюры 6*4 * 18 мм, алуминиеви режещи плоча за фрезоване на инструменти за машини с ЦПУ челни фрези бита карбидные материали
 • Ново
Оценка на продукта:

3 каннелюры 6*4 * 18 мм, алуминиеви режещи плоча за фрезоване на инструменти за машини с ЦПУ челни фрези бита карбидные материали

3 флејта 6*4*18mm алуминиум сечење битови cnc мелничката алатки крајот милиони делчиња карбид материјалиFlute количина : 3Глава Дијаметар : 4mmМесо тело со Дијаметар : 6mmДолжина на ножот : 18mmЦелосна должина : 50mmМатеријал : КарбидНајвисок сечење цврстина : 55 HRCПрименливи материјал : Алуминиум, алуминиум,месинг, легура на МагнезиумВретено или Вретено комплет Купувачот : ве молиме оставете ја вашата email за инструкции.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

BGN 24.00
Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти

Мултифункција табела saw WX572 сложувалка пила машина за сечење машински алаткимашини за 650 W домашни електрични алаткиСликата покажуваПроизвод параметри Номинална моќност : 650w Неоптоварување reciprocating фреквенција : 3000 пати / мин Максимална сечење длабочина : 40mm дрво, ПВЦ цевки 30мм, алуминиум 10мм, плочка 10мм, челик 3мм Машина големина : 400 * 430 * 315mm (L * W * H) Тежина : 6.7 kg Забелешка : Имајте на ум дека работата на машината на бучава е неизбежна, ве молиме обидете се да не влијае на користењето на соседите животната средина...

BGN 332.80
15 бр./компл. кръгла рамка, 3d моделът STL релеф за ЦПУ формат STL рамка 3d релеф STL модел рутер 3 ос гравьор ArtCam
 • Ново
Оценка на продукта:

15 бр./компл. кръгла рамка, 3d моделът STL релеф за ЦПУ формат STL рамка 3d релеф STL модел рутер 3 ос гравьор ArtCam

15pcs / set круг рамка 3d модел STL помош за cnc STL формат на рамка 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver Art CamНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

BGN 15.00 24.00
Продажба на едро на co2 лазерна тръба 40 W, 70 см / с водно охлаждане, лазерната машина част
 • Ново
Оценка на продукта:

Продажба на едро на co2 лазерна тръба 40 W, 70 см / с водно охлаждане, лазерната машина част

ДеталиДолжина : 70cm Дијаметар : 50mm Моќност : 40 WЗаштита : со издржани куќиште, излез коло за напојување може да биде отворена за кратко време (но лак помеѓу позитивните пол и комплет треба да се избегнува).Време на одговор (од времето на внесување на текст се на располагање на излезна струја се до номинална вредност) : 1ms.TTL напонско ниво контрола : ефективни напонско ниво може да се високи или ниски преку поставување.Заштита на прекинувач : за откривање на вода за ладење, да се заштити ласерски уред; или да ја активирате со куќиште е отворен.Ласерски моќ на вредноста : (1) со прилагодување на излезна струја за напојување преку отпорник; (2) преку PWM контрола (големина се TTL напонско ниво).Животната средина барања : температура (10~ 40centidegree), релативна влага 85%.Пакетот вклучува : 1,40 W ласерски цевка 1pc со дрвена кутија2,3 метри должина Циркулација на вода цевка 1 компјутер3, една ролна од Тефлон лента монтажа 1 ролна4,20 mm одраз огледало 2pc

BGN 271.18
Висококачествена 3D модел на релефа за ЦПУ или 3D принтери в STL формат на файла апостолите на Исус
 • Ново
Оценка на продукта:

Висококачествена 3D модел на релефа за ЦПУ или 3D принтери в STL формат на файла апостолите на Исус

Висок квалитет на 3d модел помош за cnc или 3 D принтери во STL формат на датотека На апостолите на ИсусОваа 3 D модел е 102 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 692.415 mmY оските : 574.535 mmZ оските : 41.440 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

BGN 5.00 8.00
Евтини стоки мини лазерно гравиране и рязане машина за малък шперплат акрил, плексиглас AKJ6090 лазерен гравьор на дърво
 • Ново
Оценка на продукта:

Евтини стоки мини лазерно гравиране и рязане машина за малък шперплат акрил, плексиглас AKJ6090 лазерен гравьор на дърво

Ако имате прашања кои не можете да потврдите, pls љубезно контакт со мене.Мојот whatsapp : +8613188937586 / Мојот skype : acctek01Евтина стока мини ласерско гравирање и машина за сечење на мал иверица акрилик plexiglass AKJ6090 ласерски engraver дрвоКарактеристики на ласерски engraver дрво : 1...

BGN 4800.00
3 ос 3020Z-DQ фреза за рязане гравиране CNC 3020 с Шариковым винт + 20x 3.175 mm 1/8 нож от волфрамов карбид
 • Ново
Оценка на продукта:

3 ос 3020Z-DQ фреза за рязане гравиране CNC 3020 с Шариковым винт + 20x 3.175 mm 1/8 нож от волфрамов карбид

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ3 Оска 3020 ZDQ CNC Рутер Engraver CNC Машина за Сечење 3020 со Топката Завртка + 20x 3.175 mm 1 / 8" Волфрамово Карбид МашинаСликата покажува : Карактеристики : CNC3020 ZDQ гравирање машина дел параметри : Машина Димензии : 525 X400 X370mmРек материјал : 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина : 300 X200mmZОската Удар : 45mm, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката edge)Прифатливи материјални дебелина : ≤60mmЖелезнички тип : Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)Тип на навој : Топката завртка,Игралиште за 4mmВретено мотор : 230 W / 11000r / min((Многу мал шум))Collet тип : ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper мотор и погон : двофаза хибрид повлекува мотор , 1.8 A / ФАЗА,40 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина : 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето : 0.04 mmКомуникациска интерфејс : Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)Софтвер Compatability : Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда код : G code / .nc / .ncc / .tab / .txtМашина тежина : 22kgОваа 3020 engraer е userfriendly десктоп гравирање машина за оние withlimited простор и / или ограничен буџет...

BGN 1088.37
Високоскоростен AKM1525-4 Multi head 4 шпиндела multi head cnc рутер мебели от дърво с фреза с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

Високоскоростен AKM1525-4 Multi head 4 шпиндела multi head cnc рутер мебели от дърво с фреза с ЦПУ

AKM15254 Мулти глава 4 вретено мулти главата cnc рутер Мебел Дрво CNC Мелење Машина1.Машина реална слика и главни делови2.Применливи Индустрија и примероци на Мебел и Дрво CNC Мелење Машина♥Дрвена врата и на мебел и декорација индустрија : Цврсто дрво врата, соединение врата, шкафотврата, голема површина штица авион резба, дрво издлаби дизајни, одборот тип мебел гравирање, archaizeannatto мебел гравирање, цврсто дрво уметност mural гравирање и така натаму.♥Дрвени занаети обработка : Часовникот рамка, слика рамка, calligraphy плакета, електрични контра лице,спортска опрема, тенка алуминиумска одбор сечење и гравирање.♥Електронски производ индустрија : Коло, материјали за изолација, LED дисплеј, дома апаратот(боја телевизори, машини за перење, фрижидери) школка или модел на гравирање и сечење;♥Инструмент индустрија : Гравирање инструменти 3 D површина, Изглед сечење, како што се виолончело, виолинапанел и главата; гитара, erhu 3 D површина гравирање и сечење.♥ЕВА преработувачката индустрија : ЕВА пакување материјали наредени гравирање и сечење за алатка опрема,медицинска опрема, електронски производи, стаклени садови.♥Други индустрии : На градење модел, блок, авијација блок, пропелери, автомобил пена мувла.3.Машина технички параметарРаботна површина : 1500x2500x200mm Мебел Дрво CNC Мелење Машина Вретено тип : 3.0 kw вода за ладење Вретено моќ 3.0 kw *4 Вретено ротирачка брзина 018000rpm Моќ (освен вретено моќ) 6.8 KW (вклучуваат овластувања на : мотори, возачи, инвертори и така натаму) Напојување : 3phase 380v±10, 50 Hz Worktable : вакуум работната маса Лоцирање прецизност : Min обликувањето карактер : Карактер : 3x3mm,писмо : 2x2mm температурата на работа : 5°C40°C Работа влажност 30%75%(без кондензирана вода) Работна точност ±0.

BGN 11664.00
метална форма на фреза с ЦПУ бижута като гравиране CNC машини 6060
 • Ново
Оценка на продукта:

метална форма на фреза с ЦПУ бижута като гравиране CNC машини 6060

Метал мувла cnc рутер накит одлуки cnc гравирање машина 60601.Машината тело структура донесе леано железо, на ригидност е добро, не е лесно да се деформирани, за да бидете сигурни дека машината е стабилноста.2.Добро компатибилност : компатибилен за софтвер на CAD / CAM, како што се type3 / artcam / JDPaint / proe / ug.rtc3.Тешки вчитување, недеформација, усвојување увезени двојно орев завртка за да се обезбеди брзина гравирање...

BGN 9120.00
4 челюстта чък 100 мм с ЦПУ 4-та ос (Aixs, завъртане на оста) + задно седло за гравировального металообработващи машини с ЦПУ, кух вал
 • Ново
Оценка на продукта:

4 челюстта чък 100 мм с ЦПУ 4-та ос (Aixs, завъртане на оста) + задно седло за гравировального металообработващи машини с ЦПУ, кух вал

4 вилица Чак 100mm CNC 4 оска (A aixs, ротари оска) + Tailstock за cnc гравирање машина, Шупливи окноСпецификации : Tailstock : Центар висина : 65 MMТелескопски удар : 50 mmТежина : 2.5 KG4 th оска : Број на модел : 5 M6100 AЧак : K11 100 MM 3чак вилицаЦентар висина : 65 MMИзлез дијаметар на оска : 20 MMАгол : 0.3 степени / чекорБрзина на намалување на односот : 6 : 1Stepper мотор : Две фаза 57 stepper моторГолемина : 210 MM*168 MM*110 MMТежина : 8 KG

BGN 444.80
транспортировочные ролки транспортировочное гумено колело полиуретанови колела полиуретан лагери еластомери колела гумено водещо колело
 • Ново
Оценка на продукта:

транспортировочные ролки транспортировочное гумено колело полиуретанови колела полиуретан лагери еластомери колела гумено водещо колело

Полиуретански цврстина како услови бараат прилагодувањеНие сме во позиција да ја прифати наредби од клиентите примероци specifyingdesign,спецификации и барања за пакување!

BGN 19.20
Cloudray лазер керамични държач дюза диаметър 24,4 мм височина 22,3 мм за оптични лазерни режещата глава Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Cloudray лазер керамични държач дюза диаметър 24,4 мм височина 22,3 мм за оптични лазерни режещата глава Безплатна доставка

9334Материјал : Високо Квалитетни Керамички Големина : Надворешен Дијаметар 24.4 mm Дебелина : 22.3 мм Може да преземе 5005000 W ласерски моќ ...

BGN 104.00
път КНК ниски цени 1325 3 оси каменна за дърворезба мрамор
 • Ново
Оценка на продукта:

път КНК ниски цени 1325 3 оси каменна за дърворезба мрамор

Карактеристики на Тешки камен cnc рутер AKS1325 3 оска камен cnc рутер Параметар на 3 оска камен cnc рутер Модел AKS1325 3 оска камен cnc рутер X,Yоската работна површина 1300*2500mm Zоската работна површина 200 mm Сечење дебелина на материјалот ≤40mm Max...

BGN 10240.00
6090 рутер за алуминий смилане на струг фреза с ЦПУ на 3d фреза с ЦПУ маса
 • Ново
Оценка на продукта:

6090 рутер за алуминий смилане на струг фреза с ЦПУ на 3d фреза с ЦПУ маса

6090 рутер за алуминиум мелење машина за cnc рутер 3d cnc машина за cnc рутер табелаПараметар на мини cnc фреза : Модел AKG6090 Работна Површина 600x900mm Работната Маса Тслот Рамка Леано Железо тело Вретено Мотор 1.5 kw вода за ладење вретено Ротирачка Брзина 2,4000 ВРТЕЖИ во минута Работен Режим Stepper Водич Шини линеарна водич железнички Вози Механизам топката завртка пренос Repositioning Точност ± 0.03 mm Макс Брзина на Движење 8,000 mm / мин Макс Брзина Гравирање 7,000 mm / мин Диктира Formate Gкод,*uoo,*mmg,*plt Интерфејс паралелно Оперативен Напон AC220 V / 380 V 50 / 60 HZ Систем за Контрола NC Студио за Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM / Type3 / Art CAM за факултативна Нето Тежина 190 KGS Бруто Тежина 230 KGS Пакување Големина 1500*1170*1330mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 715 Работни Дена начин на Плаќање T / T карактеристика на мини cnc фреза : 1)integrally фрлија струг кревет, цврст и стабилен ,со висока цврстина и висока точност.2)Увезената висока точност топката завртка обезбедува стабилни движење и висока точност.3)watercooling вретено, ниско ниво на бучава, енергични сечење сила и долго време масовна обработка.4)Компатибилен софтвер : Отворете го стил на софтверски интерфејс...

BGN 3840.00
3D модел на релефа за ЦПУ или 3D принтер във формат STL файл на статуята на Давид е гола статуя на човек --25
 • Ново
Оценка на продукта:

3D модел на релефа за ЦПУ или 3D принтер във формат STL файл на статуята на Давид е гола статуя на човек --25

3d модел помош за cnc или 3 D принтери во STL формат на датотека статуата на Давид гол човек статуа 25Вие не треба да плаќаат за оваа...

BGN 3.00 4.80
300x200mm автоматично CO2 лазерен гравьор CNC лазерен гравиране машина 3020+USB Sport САМ гравиране машина
 • Ново
Оценка на продукта:

300x200mm автоматично CO2 лазерен гравьор CNC лазерен гравиране машина 3020+USB Sport САМ гравиране машина

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛПечат се однесува на неметални материјали како што се : рогови и Индија, Индиската дрво, црвени пластични печатење, акрил и Индија, атомска Индија, Индија кристал, жад печат печатена верзија со различни форми и на други неметални материјали, гума печат, една мала област на занает обработка, боја плочи, дрво, хартија, МДФ, plexiglass панели, крпа, електронски компоненти и така натаму.#Детали#

BGN 672.00