• Ново
Cloudray лазер керамични държач дюза диаметър 24,4 мм височина 22,3 мм за оптични лазерни режещата глава Безплатна доставка

Cloudray лазер керамични държач дюза диаметър 24,4 мм височина 22,3 мм за оптични лазерни режещата глава Безплатна доставка

Buyers rating:
BGN 104.00

Брой продукти


9334
Материјал : Високо Квалитетни Керамички Големина : Надворешен Дијаметар 24.4 mm Дебелина : 22.3 мм Може да преземе 500-5000 W ласерски моќ . Одговара за Влакно Ласерски Машина за Сечење.
Царина : Сите производи превозот од Кина може да предизвика тарифи. Ве молиме да знаат добро за вашата земја увоз закони. Сите производи Cloudray продажба default ФОБ тргување услови, купувачите ќе ја преземе својата одговорност за сите видови на данок во својата земја. Доколку имате посебни барања за декларација, ве молиме оставете пораки до нас кога ќе се направи ред. Превозот од локалните земја (Германија/USA/Русија) нема увозни тарифи потребно. Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. Сите пакети на Аргентина треба CUIT број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. Сите пакети со Чиле треба ПОЗНАТОТО број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. Сите пакети во Русија треба Целосен Назив ( име + Средината на името + презиме ).
1. Задоволството на клиентите е многу важно за нас. Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве Молиме да ни даде позитивни повратни информации и 5 ѕвезди за нас.
2. Ако има било какви проблеми со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативна или неутрална повратни информации. Ние ќе ги направиме нашите напори да им помогне да се реши проблемот.

Други функции

търговска марка:
Клоудрей
Номер На Модела:
модел b
Приложения:
Режещата Глава Лазер
Модел:
модел b

Най-добри сделки

Високоскоростен AKM1525-4 Multi head 4 шпиндела multi head cnc рутер мебели от дърво с фреза с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

Високоскоростен AKM1525-4 Multi head 4 шпиндела multi head cnc рутер мебели от дърво с фреза с ЦПУ

AKM15254 Мулти глава 4 вретено мулти главата cnc рутер Мебел Дрво CNC Мелење Машина1.Машина реална слика и главни делови2.Применливи Индустрија и примероци на Мебел и Дрво CNC Мелење Машина♥Дрвена врата и на мебел и декорација индустрија : Цврсто дрво врата, соединение врата, шкафотврата, голема површина штица авион резба, дрво издлаби дизајни, одборот тип мебел гравирање, archaizeannatto мебел гравирање, цврсто дрво уметност mural гравирање и така натаму.♥Дрвени занаети обработка : Часовникот рамка, слика рамка, calligraphy плакета, електрични контра лице,спортска опрема, тенка алуминиумска одбор сечење и гравирање.♥Електронски производ индустрија : Коло, материјали за изолација, LED дисплеј, дома апаратот(боја телевизори, машини за перење, фрижидери) школка или модел на гравирање и сечење;♥Инструмент индустрија : Гравирање инструменти 3 D површина, Изглед сечење, како што се виолончело, виолинапанел и главата; гитара, erhu 3 D површина гравирање и сечење.♥ЕВА преработувачката индустрија : ЕВА пакување материјали наредени гравирање и сечење за алатка опрема,медицинска опрема, електронски производи, стаклени садови.♥Други индустрии : На градење модел, блок, авијација блок, пропелери, автомобил пена мувла.3.Машина технички параметарРаботна површина : 1500x2500x200mm Мебел Дрво CNC Мелење Машина Вретено тип : 3.0 kw вода за ладење Вретено моќ 3.0 kw *4 Вретено ротирачка брзина 018000rpm Моќ (освен вретено моќ) 6.8 KW (вклучуваат овластувања на : мотори, возачи, инвертори и така натаму) Напојување : 3phase 380v±10, 50 Hz Worktable : вакуум работната маса Лоцирање прецизност : Min обликувањето карактер : Карактер : 3x3mm,писмо : 2x2mm температурата на работа : 5°C40°C Работа влажност 30%75%(без кондензирана вода) Работна точност ±0.

BGN 11664.00
Горещо надувательство CNC 4th ос Aixs завъртане на оста с патрон за смилане на струг с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

Горещо надувательство CNC 4th ос Aixs завъртане на оста с патрон за смилане на струг с ЦПУ

Топла продаде CNC 4 оска На aixs Ротари оска со чак за cnc рутерСпецификации : Број на модел : 5 M680 BЧак : K12 80 MM 4чак вилицаЦентар висина : 65 MMИзлез дијаметар на оска : 20 MMАгол : 0.3 степени / чекорБрзина на намалување на односот : 6 : 1Агол : 0.3 / чекорStepper мотор : двефаза stepper мотор 57Големина : 210 MM*168 MM*110 MMТежина : 7 KGОбјектот слика : Производ Прима Известувањето ќе испрати парцели од најдобрите експрес испорака компании во безбедноста, DHL, ТНТ, UPSот,Проверка на стоката во парцели OK (ок) пред потпишување, ако постои штета, ве Молиме прашајте го изразат испорака компанија да обезбеди Штета СертификатАко Купувачот ни испратите Штета сертификат, ќе им понуди бесплатен замена на делови за скршени делови...

BGN 462.40
Lonati Чорапи Machine Use SIEMENS Actuator SITEX 05-0-0505-010 Levetter 0379001
 • Ново
Оценка на продукта:

Lonati Чорапи Machine Use SIEMENS Actuator SITEX 05-0-0505-010 Levetter 0379001

SIEMENS Actuator SITEX 0500505010 Levetter 0379001 Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена...

BGN 160.00
Продажба на едро на co2 лазерна тръба 40 W, 70 см / с водно охлаждане, лазерната машина част
 • Ново
Оценка на продукта:

Продажба на едро на co2 лазерна тръба 40 W, 70 см / с водно охлаждане, лазерната машина част

ДеталиДолжина : 70cm Дијаметар : 50mm Моќност : 40 WЗаштита : со издржани куќиште, излез коло за напојување може да биде отворена за кратко време (но лак помеѓу позитивните пол и комплет треба да се избегнува).Време на одговор (од времето на внесување на текст се на располагање на излезна струја се до номинална вредност) : 1ms.TTL напонско ниво контрола : ефективни напонско ниво може да се високи или ниски преку поставување.Заштита на прекинувач : за откривање на вода за ладење, да се заштити ласерски уред; или да ја активирате со куќиште е отворен.Ласерски моќ на вредноста : (1) со прилагодување на излезна струја за напојување преку отпорник; (2) преку PWM контрола (големина се TTL напонско ниво).Животната средина барања : температура (10~ 40centidegree), релативна влага 85%.Пакетот вклучува : 1,40 W ласерски цевка 1pc со дрвена кутија2,3 метри должина Циркулација на вода цевка 1 компјутер3, една ролна од Тефлон лента монтажа 1 ролна4,20 mm одраз огледало 2pc

BGN 271.18
Евтини стоки мини лазерно гравиране и рязане машина за малък шперплат акрил, плексиглас AKJ6090 лазерен гравьор на дърво
 • Ново
Оценка на продукта:

Евтини стоки мини лазерно гравиране и рязане машина за малък шперплат акрил, плексиглас AKJ6090 лазерен гравьор на дърво

Ако имате прашања кои не можете да потврдите, pls љубезно контакт со мене.Мојот whatsapp : +8613188937586 / Мојот skype : acctek01Евтина стока мини ласерско гравирање и машина за сечење на мал иверица акрилик plexiglass AKJ6090 ласерски engraver дрвоКарактеристики на ласерски engraver дрво : 1...

BGN 4800.00
AccTek гореща продажба на евтини 300 мм Диаметър 1500 мм дължина на дървен струг
 • Ново
Оценка на продукта:

AccTek гореща продажба на евтини 300 мм Диаметър 1500 мм дължина на дървен струг

Acc Tek топла продажба на евтини 300мм дијаметар 1500mm должина дрво стругВе молиме да ми кажете Максималната должина и Максимална diamater на вашиот дрво,Па јас може да изберете соодветна конфигурација за вас.Предности на дрво струг1...

BGN 8960.00
4 челюстта чък 100 мм с ЦПУ 4-та ос (Aixs, завъртане на оста) + задно седло за гравировального металообработващи машини с ЦПУ, кух вал
 • Ново
Оценка на продукта:

4 челюстта чък 100 мм с ЦПУ 4-та ос (Aixs, завъртане на оста) + задно седло за гравировального металообработващи машини с ЦПУ, кух вал

4 вилица Чак 100mm CNC 4 оска (A aixs, ротари оска) + Tailstock за cnc гравирање машина, Шупливи окноСпецификации : Tailstock : Центар висина : 65 MMТелескопски удар : 50 mmТежина : 2.5 KG4 th оска : Број на модел : 5 M6100 AЧак : K11 100 MM 3чак вилицаЦентар висина : 65 MMИзлез дијаметар на оска : 20 MMАгол : 0.3 степени / чекорБрзина на намалување на односот : 6 : 1Stepper мотор : Две фаза 57 stepper моторГолемина : 210 MM*168 MM*110 MMТежина : 8 KG

BGN 444.80
път КНК ниски цени 1325 3 оси каменна за дърворезба мрамор
 • Ново
Оценка на продукта:

път КНК ниски цени 1325 3 оси каменна за дърворезба мрамор

Карактеристики на Тешки камен cnc рутер AKS1325 3 оска камен cnc рутер Параметар на 3 оска камен cnc рутер Модел AKS1325 3 оска камен cnc рутер X,Yоската работна површина 1300*2500mm Zоската работна површина 200 mm Сечење дебелина на материјалот ≤40mm Max...

BGN 10240.00
D25 L30 D25 L35 CNC гъвкава челюст паяк източване на Вал куплунг куплунг фреза част
 • Ново
Оценка на продукта:

D25 L30 D25 L35 CNC гъвкава челюст паяк източване на Вал куплунг куплунг фреза част

D25 L30 CNC Флексибилни Вилица Spider Слива Спојка Вратило Спојка фреза делови Вратило Спојка Карактеристики : 1 Целокупната обработка, мала тежина, мала големина 2...

BGN 20.42
високо напрежение трансформатор /макара / светкавица назад за захранване yueming мощност 150 W
 • Ново
Оценка на продукта:

високо напрежение трансформатор /макара / светкавица назад за захранване yueming мощност 150 W

Бесплатен Превозот Две парчиња Висок Напон Flyback Трансформатор за Yueming 150w Co2 Laser Напојување Yueming 150w напојување флеш назад висок напон серпентина за C150 yueming напојување цената е за две парчиња, кога ќе треба две парчиња или повеќе ве молиме избор на квантитетот, како сакате ...

BGN 104.00
Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти

Мултифункција табела saw WX572 сложувалка пила машина за сечење машински алаткимашини за 650 W домашни електрични алаткиСликата покажуваПроизвод параметри Номинална моќност : 650w Неоптоварување reciprocating фреквенција : 3000 пати / мин Максимална сечење длабочина : 40mm дрво, ПВЦ цевки 30мм, алуминиум 10мм, плочка 10мм, челик 3мм Машина големина : 400 * 430 * 315mm (L * W * H) Тежина : 6.7 kg Забелешка : Имајте на ум дека работата на машината на бучава е неизбежна, ве молиме обидете се да не влијае на користењето на соседите животната средина...

BGN 332.80
Рутер с цпу 2030 ос 4, МДФ кухненски шкаф фреза с ЦПУ, cnc гравиране CNC 2030
 • Ново
Оценка на продукта:

Рутер с цпу 2030 ос 4, МДФ кухненски шкаф фреза с ЦПУ, cnc гравиране CNC 2030

Опис на производот AKM2030 cnc гравирање машина 2030 учесниците Модел AKM2030 cnc гравирање машина 2030 Работна Површина 2000x3000mm Работната Маса Вакуум и Тслот табела комбинирана Рамка Тешки челик тело Вретено Мотор 5.5 kw вода за ладење вретено / Ер ладење вретено мотор е задолжително Ротирачка Брзина 2,4000 ВРТЕЖИ во минута Работен Режим Stepper моторни и возачот Водич Шини Тајван квадратни железнички водич Вози Механизам Z оската топката завртка пренос Repositioning Точност ± 0.03 mm Макс Брзина на Движење 32,000 mm / мин Макс Брзина Гравирање 20,000 mm / мин Диктира Formate Gкод,*uoo,*mmg,*plt USB Интерфејс, Оперативен Напон AC380 V 50 / 60 HZ Систем за Контрола Мах 3 Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM / Type3 / Art CAM за факултативна Нето Тежина 1800 KGS Бруто Тежина 2000 KGS Пакување Големина 3650*2280*1800 mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 1520 Работни Дена начин на Плаќање T / T Детални Слики на Примерокот Покаже Пакување & Испорака на Нашите Услуги1...

BGN 10960.00
3D модел на релефа за ЦПУ или 3D принтер във формат STL файл на статуята на Давид е гола статуя на човек --25
 • Ново
Оценка на продукта:

3D модел на релефа за ЦПУ или 3D принтер във формат STL файл на статуята на Давид е гола статуя на човек --25

3d модел помош за cnc или 3 D принтери во STL формат на датотека статуата на Давид гол човек статуа 25Вие не треба да плаќаат за оваа...

BGN 3.00 4.80
5M-6-100B на Ротационната ос на 100mm 4 челюстната патронник
 • Ново
Оценка на продукта:

5M-6-100B на Ротационната ос на 100mm 4 челюстната патронник

5 M6100 B Ротари оска 100mm 4 вилица чакСпецификации : Број на модел : 5 M6100 BЧак : K12 100 MM 4чак вилицаЦентар висина : 65 MMИзлез дијаметар на оска : 20 MMАгол : 0.3 степени / чекорБрзина на намалување на односот : 6 : 1Агол : 0.3 / чекорStepper мотор : двефаза stepper мотор 57Големина : 210 MM*168 MM*110 MMТежина : 8 KG

BGN 438.40