• Ново
6090 рутер за алуминий смилане на струг фреза с ЦПУ на 3d фреза с ЦПУ маса

6090 рутер за алуминий смилане на струг фреза с ЦПУ на 3d фреза с ЦПУ маса

Buyers rating:
BGN 3840.00

Брой продукти


6090 рутер за алуминиум мелење машина за cnc рутер 3d cnc машина за cnc рутер табела
Параметар на мини cnc фреза : Модел AKG6090 Работна Површина 600x900mm Работната Маса Т-слот Рамка Леано Железо тело Вретено Мотор 1.5 kw вода за ладење вретено Ротирачка Брзина 2,4000 ВРТЕЖИ во минута Работен Режим Stepper Водич Шини линеарна водич железнички Вози Механизам топката завртка пренос Repositioning Точност ± 0.03 mm Макс Брзина на Движење 8,000 mm/мин Макс Брзина Гравирање 7,000 mm/мин Диктира Formate G-код,*uoo,*mmg,*plt Интерфејс паралелно Оперативен Напон AC220 V/380 V 50/60 HZ Систем за Контрола NC Студио за Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM /Type3/Art CAM за факултативна Нето Тежина 190 KGS Бруто Тежина 230 KGS Пакување Големина 1500*1170*1330mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 7-15 Работни Дена начин на Плаќање T/T карактеристика на мини cnc фреза :
1)integrally фрлија струг кревет, цврст и стабилен ,со висока цврстина и висока точност.
2)Увезената висока точност топката завртка обезбедува стабилни движење и висока точност.
3)watercooling вретено, ниско ниво на бучава, енергични сечење сила и долго време масовна обработка.
4)Компатибилен софтвер : Отворете го стил на софтверски интерфејс. Нашиот софтвер е компатибилен со TYPE3/ARTCAM/CASTMATE/UG и многу други видови на CAD/CAM софтвер, може да се промени во работниот фајл во G-код, гаранција дека дизајнот не се пречка. Детали на мини-резби во дрво машина вода за ладење вретено : 1.5 KW X,Y,Z оската : HIWIN плоштадот водич железнички :
Контрола кутија(секој електричен линија е означена,така што ако машина има било каков проблем,клиентите може да се провери многу наскоро), ПРЕДВОДЕНА panle на површината на контрола кабинет :
Примероци :
Пакет :
Плаќање & испорака : Ние поддршка Трговија Уверување во Alibaba и можете да платите со вашата кредитна картичка.

Други функции

търговска марка:
ACCTEK
Номер На Модела:
AKG6090
CNC или не:
CNC
Състояние:
НОВО

Най-добри сделки

4 челюстта чък 100 мм с ЦПУ 4-та ос (Aixs, завъртане на оста) + задно седло за гравировального металообработващи машини с ЦПУ, кух вал
 • Ново
Оценка на продукта:

4 челюстта чък 100 мм с ЦПУ 4-та ос (Aixs, завъртане на оста) + задно седло за гравировального металообработващи машини с ЦПУ, кух вал

4 вилица Чак 100mm CNC 4 оска (A aixs, ротари оска) + Tailstock за cnc гравирање машина, Шупливи окноСпецификации : Tailstock : Центар висина : 65 MMТелескопски удар : 50 mmТежина : 2.5 KG4 th оска : Број на модел : 5 M6100 AЧак : K11 100 MM 3чак вилицаЦентар висина : 65 MMИзлез дијаметар на оска : 20 MMАгол : 0.3 степени / чекорБрзина на намалување на односот : 6 : 1Stepper мотор : Две фаза 57 stepper моторГолемина : 210 MM*168 MM*110 MMТежина : 8 KG

BGN 444.80
път КНК ниски цени 1325 3 оси каменна за дърворезба мрамор
 • Ново
Оценка на продукта:

път КНК ниски цени 1325 3 оси каменна за дърворезба мрамор

Карактеристики на Тешки камен cnc рутер AKS1325 3 оска камен cnc рутер Параметар на 3 оска камен cnc рутер Модел AKS1325 3 оска камен cnc рутер X,Yоската работна површина 1300*2500mm Zоската работна површина 200 mm Сечење дебелина на материјалот ≤40mm Max...

BGN 10240.00
3D модел на релефа за ЦПУ или 3D принтер във формат STL файл на статуята на Давид е гола статуя на човек --25
 • Ново
Оценка на продукта:

3D модел на релефа за ЦПУ или 3D принтер във формат STL файл на статуята на Давид е гола статуя на човек --25

3d модел помош за cnc или 3 D принтери во STL формат на датотека статуата на Давид гол човек статуа 25Вие не треба да плаќаат за оваа...

BGN 3.00 4.80
nanjing tuobo precision high pressure water jet pumps cutting machine употребявани машини за хидробластиране за намаляване на разходите за продажба
 • Ново
Оценка на продукта:

nanjing tuobo precision high pressure water jet pumps cutting machine употребявани машини за хидробластиране за намаляване на разходите за продажба

Nanjing tuobo прецизност висок притисок на вода џет пумпи машина за сечење користи вода џет сечење машини за трошоците за продажбаВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

BGN 13600.00
Регулатор на лазер Rdc6442g Ruida регулатор на лазер 6442g Ruida 6442G
 • Ново
Оценка на продукта:

Регулатор на лазер Rdc6442g Ruida регулатор на лазер 6442g Ruida 6442G

Rui Da Ласерски Контролер RDC6442 G : Ласерски контролер плоча+ласер панел+4 парчиња кабел4оската самостоен ласерско гравирање & сечење контролер RDC6442 GТехнички Параметри : 1.Дигитални ласерски контролните сигнали : (1) TTL ниво излез, 50 m A,се вози способност може да се постави овозможи сигнал поларитетот во софтвер(2) PWM фреквенција 2К50К за прилагодливи(3) PWM должност соодносот е 1% ~ 99%, прилагодлив(4) PWM вредност е до 5.0 V2.Моторна контрола сигнал : вообичаена анодна излез, се вози способност 20 m AМоторни контрола на пулсот фреквенција : Max.500 KHZ3.USB : Max...

BGN 544.00
транспортировочные ролки транспортировочное гумено колело полиуретанови колела полиуретан лагери еластомери колела гумено водещо колело
 • Ново
Оценка на продукта:

транспортировочные ролки транспортировочное гумено колело полиуретанови колела полиуретан лагери еластомери колела гумено водещо колело

Полиуретански цврстина како услови бараат прилагодувањеНие сме во позиција да ја прифати наредби од клиентите примероци specifyingdesign,спецификации и барања за пакување!

BGN 19.20
Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти

Мултифункција табела saw WX572 сложувалка пила машина за сечење машински алаткимашини за 650 W домашни електрични алаткиСликата покажуваПроизвод параметри Номинална моќност : 650w Неоптоварување reciprocating фреквенција : 3000 пати / мин Максимална сечење длабочина : 40mm дрво, ПВЦ цевки 30мм, алуминиум 10мм, плочка 10мм, челик 3мм Машина големина : 400 * 430 * 315mm (L * W * H) Тежина : 6.7 kg Забелешка : Имајте на ум дека работата на машината на бучава е неизбежна, ве молиме обидете се да не влијае на користењето на соседите животната средина...

BGN 332.80
бързо въздушно охлаждане скорост от неръждаема стомана стомана на въглерод метал дълбоко гравьор / 50w лазерна standalone, маркировъчна машина джобно влакна
 • Ново
Оценка на продукта:

бързо въздушно охлаждане скорост от неръждаема стомана стомана на въглерод метал дълбоко гравьор / 50w лазерна standalone, маркировъчна машина джобно влакна

Ние сме производител ,па можеме да го прифатиме ОЕМ дизајн ,секое барање ,само се чувствуваат слободни да ме контактирате на : Мојот whatsapp : +8613188937586Мојот skype : acctek01ќе добиете професионална услугабрзо брзина на воздух за ладење од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, метални длабоко engraver / 50w ласерски означување машина преносни влакна1) ласерски глава2) Ротари за цилиндар материјали гравирање3) Влакна ласерски комора4) контрола на кабинетотПараметри на 50w ласерски означување машина преносни влакна : 20w влакна ласерски означување на машинаЛасерски видовиВлакна ласерски генераторЛасерски моќ20 W / 30 W / 50 W ( животен век може да биде повеќе од 100000 часа)Зрак на квалитетот М2Ласерска бранова должина10601070nmСтандард за означување област110 x 110 mm (70 x 70 мм, 150 150mm x / 200x200 за задолжително)По повод одбележувањето длабочина≤0.2 мм (Едно време означување длабочина, и зависи од материјалот)Работната масаАлуминиум легура работната масаРаботна брзина7000mm / sПовтори точноста±0.003 mmМини карактер0.10 mmСистем за контролаКина EZCAD систем за контролаСистем за ладењеВоздух за ладењеНапојувањеAC220 V 50 HZ / AC110 V, 60 HZФормат поддржанAI , BMP, PLT, DXF, ЛИНИЈА , PCX, JPGetc.Потрошувачка на енергија500 WФакултативна колокација20w / 30w / 50w влакна ласерски генератор, ротари уредПримероци од 50w ласерски означување машина преносни влакна : Главна конфигурација : 1.20 w влакна ласерски genetator (живот 100000 часа) 2.Алуминиум легура нагоренадолу табела 3.Поле леќа,со Голема брзина galvanometer,по повод Одбележувањето глава 4.Систем за ладење : воздух за ладење 5.PC систем за контрола : Windows XP и Win 7 6.

BGN 8000.00
Възнесение на нашия Господ 3d модел за ЦПУ STL формат религия 3d релеф STL модел рутер 3 ос гравьор ArtCam
 • Ново
Оценка на продукта:

Възнесение на нашия Господ 3d модел за ЦПУ STL формат религия 3d релеф STL модел рутер 3 ос гравьор ArtCam

Вознесението на Господ 3d модел за cnc STL формат Религија 3d Олеснување Модел STL Рутер 3 оска Engraver Art CamОваа 3 D модел е 125 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 354.875 mmY оските : 450.125 mmZ оските : 19.89 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

BGN 6.00 9.60
Горещи продажба 11KW 380V входен честотен преобразувател 25A 380V 3 фазно почивен мини честотен преобразувател серия V8
 • Ново
Оценка на продукта:

Горещи продажба 11KW 380V входен честотен преобразувател 25A 380V 3 фазно почивен мини честотен преобразувател серия V8

Топла Продажба 11 KW 380 V Текст Фреквенција Инвертер 25 A 380 V 3 Фаза Излез Мини Фреквенција Диск Конвертор V8 СеријаПакетот вклучува : 1 x Нова Фреквенција Инвертер1 x англиски Оперативен Прирачник

BGN 330.00 347.02
метална форма на фреза с ЦПУ бижута като гравиране CNC машини 6060
 • Ново
Оценка на продукта:

метална форма на фреза с ЦПУ бижута като гравиране CNC машини 6060

Метал мувла cnc рутер накит одлуки cnc гравирање машина 60601.Машината тело структура донесе леано железо, на ригидност е добро, не е лесно да се деформирани, за да бидете сигурни дека машината е стабилноста.2.Добро компатибилност : компатибилен за софтвер на CAD / CAM, како што се type3 / artcam / JDPaint / proe / ug.rtc3.Тешки вчитување, недеформација, усвојување увезени двојно орев завртка за да се обезбеди брзина гравирање...

BGN 9120.00
2 елемента baluster_pillars_Dragon и phoenix 3d модел STL релеф за ЦПУ STL формат стълбищна колона 3d модел за ЦПУ STL релеф
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента baluster_pillars_Dragon и phoenix 3d модел STL релеф за ЦПУ STL формат стълбищна колона 3d модел за ЦПУ STL релеф

2 парчиња baluster_pillars_Dragon и феникс 3d модел STL помош за cnc STL формат скалите колона 3d модел за cnc stl олеснувањеНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

BGN 10.00 16.00
Ncstudio / DSP /March 3-acrylic wood, PVC дограма, MDF 3 ос CNC graving machine 1530 cnc router
 • Ново
Оценка на продукта:

Ncstudio / DSP /March 3-acrylic wood, PVC дограма, MDF 3 ос CNC graving machine 1530 cnc router

Параметри на податоци на cnc рутер за алуминиум : МоделAKM1530 CX,Y,Z работна површина1500×3000 x 250mmТабела големина1500×3000mmТабела структураВакуум и Тслот табелаX,Y,Z ПреносX Y оска опрема за пренос, Z оската Тајван TBI завртка преносВодич железничкиТајван Hiwin 20 железничкиВретено мотор3.0 KW Кинески вода за ладење вретеноинвертерДелта инвертерВретено ротирачка брзина024000rpm / минВози моторLeadshine лесно серво мотор и возачотMax...

BGN 9440.00
Продажба на едро на co2 лазерна тръба 40 W, 70 см / с водно охлаждане, лазерната машина част
 • Ново
Оценка на продукта:

Продажба на едро на co2 лазерна тръба 40 W, 70 см / с водно охлаждане, лазерната машина част

ДеталиДолжина : 70cm Дијаметар : 50mm Моќност : 40 WЗаштита : со издржани куќиште, излез коло за напојување може да биде отворена за кратко време (но лак помеѓу позитивните пол и комплет треба да се избегнува).Време на одговор (од времето на внесување на текст се на располагање на излезна струја се до номинална вредност) : 1ms.TTL напонско ниво контрола : ефективни напонско ниво може да се високи или ниски преку поставување.Заштита на прекинувач : за откривање на вода за ладење, да се заштити ласерски уред; или да ја активирате со куќиште е отворен.Ласерски моќ на вредноста : (1) со прилагодување на излезна струја за напојување преку отпорник; (2) преку PWM контрола (големина се TTL напонско ниво).Животната средина барања : температура (10~ 40centidegree), релативна влага 85%.Пакетот вклучува : 1,40 W ласерски цевка 1pc со дрвена кутија2,3 метри должина Циркулација на вода цевка 1 компјутер3, една ролна од Тефлон лента монтажа 1 ролна4,20 mm одраз огледало 2pc

BGN 271.18
220V фоточувствительный портрет на Flash Печат Machine Kit Selfinking Stamping Making Seal System JJ-D9
 • Ново
Оценка на продукта:

220V фоточувствительный портрет на Flash Печат Machine Kit Selfinking Stamping Making Seal System JJ-D9

1pc 220 V Photosensitive Портрет Флеш Печат Машина за Полнење Selfinking Печат Изработка на Печат Систем JJD9Производот За ТрофеиОписОваа машина е широко се користат во цртан филм печат,индивидуалност печат,немејнстрим печатотпо повод одбележувањето печат,гранка печат ,рекламирање печат,продавница пакет печат,испита печат ,,слика печат ,животински печат,свадба, прослава печат ,покана за печат,роденден печат,подарок печат,и други DIY Печат Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки...

BGN 112.00 117.60