• Ново
52Pi нов акрилни нарязан 9 слоя корпус кутия с двоен вентилатор, двойните вентилатори за охлаждане на радиатора и захранващ адаптер за Raspberry Pi 3/2 B

52Pi нов акрилни нарязан 9 слоя корпус кутия с двоен вентилатор, двойните вентилатори за охлаждане на радиатора и захранващ адаптер за Raspberry Pi 3/2 B

Buyers rating:
BGN 41.58

Брой продукти

52 Pi Исечени 9 Слоеви на Акрилна Случај Кутија за Малина Пи Двојна Фан Описи : 9 Слоеви на Акрилна Случај : 9 слоеви заштитни случај со црна и јасно Акрилик слоеви е лесно да се соберат без алатки.SD картичка порта, збег кабел порта и други пристаништа за Малина Пи се достапни.
Тоа е посебно дизајниран за двојна фан да се чува на ПРОЦЕСОРОТ безбедно без прегревање. Dual Фан : На вентилаторот за ладење има карактеристики на голема брзина и ниска бучава.Тоа е во близина на греење чип за подобро дисипација на топлина.Тоа е идеален за Малина Пи 3 Моделот Б и е компатибилен со сите Малина Пи 3 Случаи. 3 M Термички Лента ќе се држи за ладење вентилатор со Малина Пи stably. Параметар : 7500rpm/мин Користи за Малина Пи 3/2 Модел B/Б+
5 V 2.5 Адаптер со ON/OFF Прекинувач : Боја : Црна Влезен Напон : 100~240 V AC Излезен Напон : 5 V DC, Макс. 2.5 Фрекфенција : 50/ 60 Hz Кабел должина : околу 100cm Приклучок : ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU (ве Молиме оставете порака) Забелешка : Тоа не е само за Малина Пи, но исто така може да се користи за други уреди, како што се мобилни телефони и таблети. Пакетот Вклучува : 1x 9 Слоеви на Акрилна Случај за батерии 1x Двојна Фан 1x Бакар Heatsink (во кутија на двојна фан) 1x 5 V 2.5 Адаптер со ON/OFF Прекинувач Ако ви треба ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU Приклучокот, pls да ни оставите порака.Ви благодариме! Ве молиме Љубезно Забелешка : Малина Пи Одбор Не е Вклучена

Други функции

търговска марка:
52Pi
Съвместимост с:
Raspberry Pi 3/2 B
Тип Аксесоар:
Случаи

Най-добри сделки

Raspberry Pi Model 3 B GPIO Extension Board от 1 до 3 40 Pin GPIO модул за Orange Pi КОМПЮТЪР Raspberry Pi 2 Raspberry Pi Zero W
 • Ново
Оценка на продукта:

Raspberry Pi Model 3 B GPIO Extension Board от 1 до 3 40 Pin GPIO модул за Orange Pi КОМПЮТЪР Raspberry Pi 2 Raspberry Pi Zero W

Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи : Малина Пи 3 Моделот Б GPIO Советодавниот Одбор 1 до 3 40 Pin GPIO Модул за Портокалова Пи СеријаПакет Листата : 1 x GPIO Советодавниот Одбор( не вклучуваат Малина Пи Одбор )Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

BGN 5.00 7.84
LAN8720 ETH Board Ethernet Module 10/100 Ethernet радиоприемник LAN8720 на борда поддържа HP Auto-MDIX
 • Ново
Оценка на продукта:

LAN8720 ETH Board Ethernet Module 10/100 Ethernet радиоприемник LAN8720 на борда поддържа HP Auto-MDIX

LAN8720 ETH Одбор # Ethernet модул 10 / 100 Ethernet Shield Transceiver LAN8720 одборот Ethernet модул, 10 / 100 Ethernet Transceiver LAN8720 качиВНИМАНИЕ : Овој производ е заштитен со патент, секој правење копии / knockoffs ТРЕБА да биде одговорен во согласност со закон...

BGN 14.00 14.38
DA14580 (сърдечна честота, телесна температура, функция NFC) watche development accessories set meal 4 development board suite
 • Ново
Оценка на продукта:

DA14580 (сърдечна честота, телесна температура, функция NFC) watche development accessories set meal 4 development board suite

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод DA14580 (отчукувањата на срцето,температурата на телото,функцијата NFC) watche развој додатоци поставите оброк 4 развој одбор suiteПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

BGN 206.00 223.98
Основен стартов комплект за Arduino прототипи такса превключвател на led светлини-USB кабел за притежателя на батерията резистор Фоторезистивный комплект за UNO R3
 • Ново
Оценка на продукта:

Основен стартов комплект за Arduino прототипи такса превключвател на led светлини-USB кабел за притежателя на батерията резистор Фоторезистивный комплект за UNO R3

Клиентите кои го купите овој производ, исто така, се обрне внимание на овие производи : Основни Дополнителен Комплет за Arduino Breadboard Switch LED Светла USB Кабел Батеријата Носителот Отпорник Photoresistance Комплет за УНО Р3Пакет Iist : ArduinoКомпатибилна УНО Одбор x 1400 Точка Solderless Мини Леб Одбор x 1220 Отпорници R x 10100 Отпорници R x 1010k Отпорници x 101 K Отпорници x 105mm Црвени LED x 55mm Зелена LED x 55mm во Жолта боја LED x 5прекинувачи со Бела капа x 2прекинувачи со Црвена шапка x 2прекинувачи со Сина шапка x 2Dupont Кабли Машки да Машки x 209 V Батерија Носителот x 1USB Кабел x 1LDR x 240 pin насловот x 1Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

BGN 19.00 22.32
2 елемента радиатор алуминиев / 130*38-150 led радиатор/радиатори / многофункционални ребра
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента радиатор алуминиев / 130*38-150 led радиатор/радиатори / многофункционални ребра

Мултифункционален перкиголемина : 130 W*38 H150 L(mm)Боја : алуминиум бела.Дното дебелина : 4mmПосебно Прилагодување : Ако ви треба дополнителни прилагодување, како што се дупчење, промена на должината, anodizing, црвена игли, итн., треба да се серија сет...

BGN 38.40
52Pi Retroflag NESPI Case with Raspberry Pi 3+32G Card+вентилатор+2 елемента SNES Gamepad+захранващ адаптер+радиатор+HDMI кабел за RetroPie
 • Ново
Оценка на продукта:

52Pi Retroflag NESPI Case with Raspberry Pi 3+32G Card+вентилатор+2 елемента SNES Gamepad+захранващ адаптер+радиатор+HDMI кабел за RetroPie

52 Pi Мини NESPi Retroflag Случај Комплет со Малина Пи 3 Б Опис : NESPi Retrpflag Случај 100% Сосема Нов и Висок Квалитет Ова е НСВ инспириран куќиште за вашиот Малина Пи систем...

BGN 150.38
Ултразвукова модул Hcsr04 акрилни притежателя HC SR04 сензор за измерване на разстояния сензор прозрачен прозрачен поддръжка
 • Ново
Оценка на продукта:

Ултразвукова модул Hcsr04 акрилни притежателя HC SR04 сензор за измерване на разстояния сензор прозрачен прозрачен поддръжка

HCSR04 Ултразвучно Модул Акрилик Носител на РК SR04 Сензор за Дистанца за Мерење на Трансдуцерот Јасно Транспарентен ПоддршкаЗабелешка : ве Молиме солза до некоја заштитна фолија пред да го користите.Се користи за : HCSR04 Ултразвучно МодулКарактеристики : Ова е акрилик носител за HCSR04 ултразвучно модул,тоа може да се заштити вашиот HCSR04 и да ја направат повеќе стабилност.Ако сакате HCSR04 модул,ве молиме кликнете на овој линк да се купи : Пакет Листата : 1 X Акрилик Носител ( не вклучуваат Сензор и завртки )Ефект На Слика : Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

BGN 2.00 2.62
Тест IC51-0644-807 IC гнездо TQFP64 / QFP64 тест гнездо на терена: 0.5 мм размер:отгледа 10х10 / 12x12mm
 • Ново
Оценка на продукта:

Тест IC51-0644-807 IC гнездо TQFP64 / QFP64 тест гнездо на терена: 0.5 мм размер:отгледа 10х10 / 12x12mm

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

BGN 64.80
SIM868 Development Board+3mgps антена+залепваща пръчка на антената на GSM / GPRS / Bluetooth / GPS модул мач STM32, 51 процедури GPS, BD, GLO, СРЕЩА
 • Ново
Оценка на продукта:

SIM868 Development Board+3mgps антена+залепваща пръчка на антената на GSM / GPRS / Bluetooth / GPS модул мач STM32, 51 процедури GPS, BD, GLO, СРЕЩА

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски SIM868 Развој Одбор+3 MGPS Антена+Лепак Стап Антена GSM / GPRS / Bluetooth / GPS Модул Натпревар STM32,51 Процедури GPS,BD,GLO,LBS (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) Ова е SIM868 Развој Одбор+3 MGPS Антена+Лепак Стап Антена 1 : поддршка за GPS, BD, GLO, LBS на базна станица за позиционирање, omniнасока за позиционирање2 : RTC батеријата backup, поддршка топла започнете топло почеток, позиционирање брзина е значително подобрена3 : GPS позиционирање податоци за поддршка на независни стекнување и сериски порт конфигурација, повеќе опции, повеќе погодно.4 : позиционирање на податоци, исто така поддржува GSM сериски порт, преку на команди за конфигурација, повеќе брз и лесен.5 : компјутерски дебагирање видео силна хит, направи драги пријатели побрзо господар 868 функција6 : нова различни микроконтролор програма, во голема мера помогна со единствен чип microcomputer брзиот развојПоддршка 5 V18 V широк напон на напојување, може да го задржуваат моќта да се направи, погодно за контрола на енергија и да се намали потрошувачката на енергија на развој одбор...

BGN 66.00 72.00
RFID Master Starter Kit за Arduino RC522 RFID Sensor Module LCD Серво Components for UNO R3 Mega 2560 Робот за нано breadboard Kit
 • Ново
Оценка на продукта:

RFID Master Starter Kit за Arduino RC522 RFID Sensor Module LCD Серво Components for UNO R3 Mega 2560 Робот за нано breadboard Kit

RFID Господар Дополнителен Комплет за Arduino RC522 RFID Сензор Модул LCD Серво Компоненти за УНО Р3 Мега 2560 Робот Нано breadboard КомплетЛистата : 1 PCS УНО Р31pcs mega25601pcs USB кабел1 PCS HCSR04 Ултразвучно сензори 4pinРКSR501 ПИР Сензор за Движење Модул1pcs 30 скокач жици1pcs 830 Точка BREADBOARD30pcs led (Црвена, Зелена, Сина)40pcs отпор(220 R, 330 R,10 K, 1 K)1pcs 10 pin dupont линија(машки да се женски)1pcs potentiometer1pcs активни ѕвончето1pcs пасивни ѕвончето1pcs 74 HC595 N1pcs Инфраред примање на главата1pcs LM35 DZ1pcs Пламен сензор2 парчиња Тркалаат Топката се Префрлите3pcs 5mm LDR5pcs Копчето Прекинувач со Капа1pcs IRдалечински управувач1pcs една дигитална цевка1pcs четири дигитални цевка1pcs 8*8 dot matrix цевка1pcs UNL2003 возачот одбор1pcs 5 V stepper мотор1pcs SG901pcs LCD1602 ЖИТО I2 C1pcs PS2 игра џојстик модул1pcs DHT11 Температура и Влажност, сензор модул1pcs нивото на Водата мерење модул1pcs RFID модул1pcs RFID копче прстен1pcs СМАРТ картичка1pcs звучен сензор модул1pcs еден патот реле модул1pcs RTC модул1pcs 16 копчиња матрица тастатура модул1 buc 2.54 mm 40pin заглавие9 V батерија клип x 1Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

BGN 61.00 61.12
WRTnode2R-Mini Openwrt Devboard
 • Ново
Оценка на продукта:

WRTnode2R-Mini Openwrt Devboard

Опис На Производот : Повеќето дарежлив WRTnode далекуПоголем RAM меморија, поголема ROM : речиси destop LinuxДуоcore & DuoОС, леддо incalculable Linux развој на ресурси и реалновреме на апликацијаArduino во javascript, или python или било скрипта во LinuxИзработка на робот, што физичка интеракција, сите во еден и во сите мазниRAM меморија проширување 4 пати да се 256 MB од WRTnode1Rom проширување 2 пати да 32 MB од WRTnode1Потрошувачката на енергија е намалена за 50% во споредба со WRTnode1Помал од 30% од WRTnode1Директно во Open Wrt да се симулираат стекнување, обезбедување на повеќе од 14 мајчин PWM, обезбедувајќи речиси 50 GPIOОбезбеди Arduino компатибилен со API во Linux, и да се обезбеди скрипта (јазол.јсpython, итн.) средина им се јавам, пониски хардвер развој праготMCU реално време контрола, која може да се реализира на прецизни милисекунда ниво одговор одложување на контролата, MCU користење RTТЕМА во реално време системХардвер : ПРОЦЕСОРОТSF MT7688 AN mips24k 580 MhzDDR2 256 MB RAM МЕМОРИЈА, НИТУ ФЛЕШ 32 MB ROMMCUSTM32 F103 T8 U6, 5*ADC 12bit, 26*GPIO10*[email protected] MHz, МОЖЕ, 3*тајмери5*100 Mbps Ethernet, WiFi 802.11 n 150 MbpsPCIe X1、USB 2.0 ДОМАЌИН、2*UARTSPI господар / робSDXC за microSD4*PWM + 10*PWM(обезбеди MT7688 и STM32 F103)I2 S (192 K / 24bit)46*GPIO(обезбеди MT7688 и STM32 F103)Големина 60*29mmВо стандард mini PCI интерфејс пакет, за интеграција на производиСофтвер : Open Wrt врз основа на CC 15.05Стандардната мрежа сегмент промени на 192.168.8.1Додадете WWAN пристаништето на apcli0 за стандардната Wi Fi repeater mode, и дополнителни WRTnode серија безжична за управување со алатки : aps / "фолксваген" / вс, да се справат со безжична конекцијаДодадете и усвојат SF оригинални вози ralinkwifi, ralinkralinkmt76x8 за Open Wrt CCДодадете WRTnode2 R уреди (DTS и поврзани со конфигурација), ажурирање на SPI возачотДодадете флешstm за онлајн горење STM32 чип, spiмост за онлајн контролирање STM32 чип.

BGN 59.04
Високоефективна такса Ethernet LAN8720 10/100 физическо ниво радиоприемник Ethernet модул, вграден уеб сървър
 • Ново
Оценка на продукта:

Високоефективна такса Ethernet LAN8720 10/100 физическо ниво радиоприемник Ethernet модул, вграден уеб сървър

Високи перформанси LAN8720 Ethernet Одбор 10 / 100 Физички Слој Transceiver Ethernet Модул Вграден Web СерверотEthernet модул, 10 / 100 Ethernet Transceiver LAN8720 качиВНИМАНИЕ : Овој производ е заштитен со патент, секој правење копии / knockoffs ТРЕБА да биде одговорен во согласност со закон...

BGN 13.00 14.38
Geeetech Iduino LilyPad 168 основна такса за Arduino
 • Ново
Оценка на продукта:

Geeetech Iduino LilyPad 168 основна такса за Arduino

На Lily Pad iduino е еден микроконтролор одбор наменета за wearables и eпроизводство на текстил Тоа може да биде пораби да ткаенина и слично монтирани напојување, сензори и активатори со проводен тема...

BGN 11.04
Waveshare STM32 Development Board Open746I-C дънна платка за STM32F746I MCU STM32F746IGT6 с различни стандартни интерфейси
 • Ново
Оценка на продукта:

Waveshare STM32 Development Board Open746I-C дънна платка за STM32F746I MCU STM32F746IGT6 с различни стандартни интерфейси

Waveshare STM32 Развој Одбор Open746 IC Мајка Одбор за STM32 F746 I MCU STM32 F746 IGT6 со Различни Стандардни Интерфејси ОПИС STM32 развој одбор наменета за STM32 F746 I, карактеристики на STM32 F746 IGT6 MCU, и интегрира различни стандардни интерфејси, прилично лесен за периферна expansions.ПрегледOpen746 IC е STM32 развој на одборот наменети за STM32 F746 IGT6 микроконтролор, се состои од мајка одбор и MCU главниот одбор Core746 I .На Open746 IC поддржува понатамошно проширување со различни опционални додатоци одбори за специфична апликација...

BGN 95.00 103.98
10 бр. / лот ESP32 Development Board WiFi Bluetooth Ultra-Low Power Consumption Dual Core ESP-32S Board NodeMCU-32S Lua NodeMCU
 • Ново
Оценка на продукта:

10 бр. / лот ESP32 Development Board WiFi Bluetooth Ultra-Low Power Consumption Dual Core ESP-32S Board NodeMCU-32S Lua NodeMCU

*** Добредојдовте на More Suns ***Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски10pcs / многу ESP32 Развој Одбор Wi Fi, Bluetooth УлтраНиска Потрошувачка на Енергија Двојна Јадра ESP32 S Одбор Node MCU32 S Lua Node MCUESP32 Развој Одбор Wi Fi, Bluetooth УлтраНиска Потрошувачка на Енергија Двојна Јадра ESP32 S Одбор Node MCU32 S LuaНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

BGN 153.00 166.40
5-мегапикселова камера за нощно виждане Raspberry Pi с регулируем фокус Ov5647 Sensor Raspberry Pi 3 Camera + Free 30СМ FFC For RPI 2
 • Ново
Оценка на продукта:

5-мегапикселова камера за нощно виждане Raspberry Pi с регулируем фокус Ov5647 Sensor Raspberry Pi 3 Camera + Free 30СМ FFC For RPI 2

Малина Пи Ноќ Визија Камера Од 5 Мегапиксели OV5647 Сензор Прилагодливифокус Малина Пи 3 камера + Бесплатно 30 CM FFC за RPI 2Карактеристики : 1...

BGN 19.00 28.64
5*6 мм qfn8-qfn8 тест гнездо DFN8 WSON8 MLF8-QFN8 стъпка гнезда=1.27 мм(5x6 мм - 5x6 мм)
 • Ново
Оценка на продукта:

5*6 мм qfn8-qfn8 тест гнездо DFN8 WSON8 MLF8-QFN8 стъпка гнезда=1.27 мм(5x6 мм - 5x6 мм)

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

BGN 91.20
Cx1045 CX1016 cx1048-1 Адаптер модул може да се използва след промяната 150mil SOP8 до dip8 адаптер стъпка=1.27 мм широчина=3.9 / 6.0
 • Ново
Оценка на продукта:

Cx1045 CX1016 cx1048-1 Адаптер модул може да се използва след промяната 150mil SOP8 до dip8 адаптер стъпка=1.27 мм широчина=3.9 / 6.0

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

BGN 68.80
1.54-инчов E-Paper Module (B) E-Ink Display Module 200x200 червен черен бял трицветна SPI без подсветка ултра ниска консумация
 • Ново
Оценка на продукта:

1.54-инчов E-Paper Module (B) E-Ink Display Module 200x200 червен черен бял трицветна SPI без подсветка ултра ниска консумация

200x200, 1.54 инчен EInk екран модул, трибојаОПИС200x200, 1.54 инчен EInk екран модул, трибоја, SPI интерфејсПрегледОва е EInk екран модул, 1.54 инчен, 200x200 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс, поддржува црвена, црна и бела трибоја на екранот.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, одличен ефект под сончева светлина, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

BGN 33.00 35.18
170mil SSOP16 до 208mil sop16 тест гнездо SSOP16 ic гнездо
 • Ново
Оценка на продукта:

170mil SSOP16 до 208mil sop16 тест гнездо SSOP16 ic гнездо

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

BGN 28.80