• Ново
3th Русалка и детето е изчислил кръстат бод DIY 11 14CT за красота кръстат бод набор от кръстат бод комплект бродерия ръкоделие

3th Русалка и детето е изчислил кръстат бод DIY 11 14CT за красота кръстат бод набор от кръстат бод комплект бродерия ръкоделие

Buyers rating:
-49 % BGN 17.00
BGN 33.06

Брой продукти


Сирена и Бебето Модел се Смета Крстот Бод DIY 11 14 CT Убавина Крстот Бод Поставен Кинески Крст-Бод Комплет Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. Сосема нов. Еколошки памук. Ние'll обезбеди 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Печатени ткаенини (11 CT ) и празно платно (14 CT) . Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Опис : Платно Големина : 43cm*50cm(14 CT) 54cm*63cm (11 CT) (не надвор рамка) Теми Боја Количина : 34 Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
Забелешка : Големината е прирачник за мерење , таму можеби за 1-3 см грешка ,тоа му припаѓа на нормални ситуација ,ако умот , pls не't цел , ви благодариме за вашиот разбере . 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider. 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Други функции

Кръст бод плат CT номер:
На отпечатаното изображение 11CT, празно платно 14CT, на отпечатаното изображение 14CT
търговска марка:
oneroom
Воспользуйся:
Модел
Вид На Модела:
Портрет
Материал:
100% памук
Стил:
Европа
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Външната Опаковка:
Чанта PP
Номер На Модела:
R045(1)
Тип На Блока:
Комплект
Тегло На Опаковката:
0.3kg (0.66lb.)
Размер На Опаковката:
15cm x 15cm x 15cm (5.91in x 5.91in x 5.91in)

Най-добри сделки

Ново Пристанище на любовта (2)памук DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Ново Пристанище на любовта (2)памук DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 32×33cm11 Платно Големина : 39×39cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 12.00 12.78
Hot With love in the hands people DMC home decor Cross Stitch kits14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Hot With love in the hands people DMC home decor Cross Stitch kits14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 53×36cm11 Платно Големина : 64×42cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 17.00 17.44
Спящата Красавица (1)памук DMC home decor комплекти на кръстат бод хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Спящата Красавица (1)памук DMC home decor комплекти на кръстат бод хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 61×58cm11 Платно Големина : 75×70cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 27.00 27.02
Angel is back cotton DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Angel is back cotton DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 47×70cm11 Платно Големина : 58×85cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 20.78
Нов богинята памук DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов богинята памук DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 61×79cm11 Платно Големина : 75×98cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 35.00 35.02
Joy Сънди crossstitch Европейския стария замък DMC14CT11CTcottonfabric хол с трапезария и ресторант Начало Хотел живопис
 • Ново
Оценка на продукта:

Joy Сънди crossstitch Европейския стария замък DMC14CT11CTcottonfabric хол с трапезария и ресторант Начало Хотел живопис

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

BGN 24.00 39.30
Исус медитация DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Исус медитация DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 24×34cm11 Платно Големина : 29×40cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 9.00 9.90
Кабина с аромат на цветя китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук печатни 11CT 14CT направи си САМ коледна украса на подарък
 • Ново
Оценка на продукта:

Кабина с аромат на цветя китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук печатни 11CT 14CT направи си САМ коледна украса на подарък

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 12.00 20.48
Исус и учениците му DMC home decor Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Исус и учениците му DMC home decor Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 83×55cm11 Платно Големина : 103×67cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 35.00 35.17
New The Madonna(2) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

New The Madonna(2) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 46 x 65cm11 Платно Големина : 56×79cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 25.57
Есенна сцена в езерото лотос DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплект 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Есенна сцена в езерото лотос DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплект 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 105×60см11 Платно Големина : 132×74cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 44.64
Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, цвят на DMC-подсчитанные модели на кръстат бод-пее под дъжда
 • Ново
Оценка на продукта:

Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, цвят на DMC-подсчитанные модели на кръстат бод-пее под дъжда

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите!"испорака за вас" значи испорака на печатени листи на купувачот...

BGN 24.00 34.24
Silent love Patterns ръкоделие, САМ DMC Бод Кръст,комплекти за бродерия комплекти 11CT 14CT брои кръст-шиене,стени на дома Decro
 • Ново
Оценка на продукта:

Silent love Patterns ръкоделие, САМ DMC Бод Кръст,комплекти за бродерия комплекти 11CT 14CT брои кръст-шиене,стени на дома Decro

Топ Одделение,Со Висок Квалитет14КАРАТНО и 11ct14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 43*50cmголемина на слика за : 35*42cm11ct : крпа големина : 55*63cmголемина на слика за : 47*55cmтеми : памуккомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноСмета Крстот Бод Поставува 14ct Европската Свадба Љубов Шема Мали Слики Памук Везови Везана Слободни Алатки Бела Крпа парчеСмета Крстот Бод 14 CT Платно Европската Шема Запад Садови Цртан филм Крстбод Везови Поставите Везана Со Шиење Комплет парчеМали 14 CT Крстот Бод Колекции Деца Љубители Велосипедизам Цртан филм Крстот Крои Везана Сет За Вез Со Алатки, Бесплатен Превозот САД$ 12.80 / парче14 CT Бела Шема Жолта Крпа Мал Модел Памук Крстот Бод Постави Две Љубител на Мачки, Колекции За Везови Европската Дома Декор парчеDIY 14ct Крстот Бод Комплет Паб Европската Шема Пејзаж Везови Крст Везана Иновативни Елементи Дома Декорација слики парчеМали Слики Комплет Крстот Бод 14ct Цртан филм Љубовниците Бакнувањето корејски Свадба Шема Везови Везана Крсткрои Поставите парче14 CT Бела Шема Смета Памук Крстот Бод Колекции за Човекови Мерилин Монро Убавина во Собата За Вез Со Шиење Додатоци Алатки парчеПамук Теми 14ct Слободен Крст Бод Модели Среќна Свадба Љубовник Европската Цртан филм Вез за Полнење Крстбод Дома Декор Занает парчеНова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail

BGN 16.00 28.80
Вашият подарък F608 Безплатна доставка 14CT 11CT подсчитанный и щампа Home Decor Любовта Tree Needlepoints кръст Бод комплекти за бродерия
 • Ново
Оценка на продукта:

Вашият подарък F608 Безплатна доставка 14CT 11CT подсчитанный и щампа Home Decor Любовта Tree Needlepoints кръст Бод комплекти за бродерия

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 21.00 41.49
The jungle carnival Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set Wholesale Cross-stitch Kit бродерия ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

The jungle carnival Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set Wholesale Cross-stitch Kit бродерия ръкоделие

Џунгла карневал Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 11.00 19.31
New Enjoy life (1) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

New Enjoy life (1) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 39×39cm11 Платно Големина : 47×46cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 16.00 16.30