• Ново
3-то ръкоделие, Пролет в парка Брои кръст 11CT 14ct пейзаж комплекти за бродерия на кръстат бод бродерия на кръстат бод

3-то ръкоделие, Пролет в парка Брои кръст 11CT 14ct пейзаж комплекти за бродерия на кръстат бод бродерия на кръстат бод

Buyers rating:
-49 % BGN 7.00
BGN 13.82

Брой продукти


Везана, Пролетта во Парк модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT пејзаж Крст-бод Колекции Везови Бод
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. Сосема нов. Еколошки памук. Ние'll обезбеди 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Печатени ткаенини (11 CT ) и празно платно (14 CT) . Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
Опис : Платно Големина : 27cm*33cm(14 CT) 35cm*42cm (11 CT) (не надвор рамка) Теми Боја Количина : 31 Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
Забелешка : Големината е прирачник за мерење , таму можеби за 1-3 см грешка ,тоа му припаѓа на нормални ситуација ,ако умот , pls не't цел , ви благодариме за вашиот разбере . 14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider. 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Други функции

Кръст бод плат CT номер:
На отпечатаното изображение 11CT, празно платно 14CT, на отпечатаното изображение 14CT
търговска марка:
oneroom
Воспользуйся:
Модел
Вид На Модела:
Етап
Материал:
100% памук
Стил:
Европа
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Външната Опаковка:
Чанта PP
Номер На Модела:
F713
Тип На Блока:
парче
Тегло На Опаковката:
0.2kg (0.44lb.)
Размер На Опаковката:
10cm x 10cm x 10cm (3.94in x 3.94in x 3.94in)

Най-добри сделки

Честит birds Брои Кръст Бод 11CT 14CT DMC Cross Stitch Sets САМ Cross Stitch Комплекти for Embroidery Home Decor ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

Честит birds Брои Кръст Бод 11CT 14CT DMC Cross Stitch Sets САМ Cross Stitch Комплекти for Embroidery Home Decor ръкоделие

Топ Одделение,Со Висок Квалитет14КАРАТНО и 11ct14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 38*17cmголемина на слика за : 30*9cm11ct : крпа големина : 48*22cmголемина на слика за : 40*14cmтеми : памуккомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноСмета Крстот Бод Поставува 14ct Европската Свадба Љубов Шема Мали Слики Памук Везови Везана Слободни Алатки Бела Крпа парчеСмета Крстот Бод 14 CT Платно Европската Шема Запад Садови Цртан филм Крстбод Везови Поставите Везана Со Шиење Комплет парчеМали 14 CT Крстот Бод Колекции Деца Љубители Велосипедизам Цртан филм Крстот Крои Везана Сет За Вез Со Алатки, Бесплатен Превозот САД$ 12.80 / парче14 CT Бела Шема Жолта Крпа Мал Модел Памук Крстот Бод Постави Две Љубител на Мачки, Колекции За Везови Европската Дома Декор парчеDIY 14ct Крстот Бод Комплет Паб Европската Шема Пејзаж Везови Крст Везана Иновативни Елементи Дома Декорација слики парчеМали Слики Комплет Крстот Бод 14ct Цртан филм Љубовниците Бакнувањето корејски Свадба Шема Везови Везана Крсткрои Поставите парче14 CT Бела Шема Смета Памук Крстот Бод Колекции за Човекови Мерилин Монро Убавина во Собата За Вез Со Шиење Додатоци Алатки парчеПамук Теми 14ct Слободен Крст Бод Модели Среќна Свадба Љубовник Европската Цртан филм Вез за Полнење Крстбод Дома Декор Занает парчеНова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail

BGN 12.00 21.12
Silent love Patterns ръкоделие, САМ DMC Бод Кръст,комплекти за бродерия комплекти 11CT 14CT брои кръст-шиене,стени на дома Decro
 • Ново
Оценка на продукта:

Silent love Patterns ръкоделие, САМ DMC Бод Кръст,комплекти за бродерия комплекти 11CT 14CT брои кръст-шиене,стени на дома Decro

Топ Одделение,Со Висок Квалитет14КАРАТНО и 11ct14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 43*50cmголемина на слика за : 35*42cm11ct : крпа големина : 55*63cmголемина на слика за : 47*55cmтеми : памуккомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноСмета Крстот Бод Поставува 14ct Европската Свадба Љубов Шема Мали Слики Памук Везови Везана Слободни Алатки Бела Крпа парчеСмета Крстот Бод 14 CT Платно Европската Шема Запад Садови Цртан филм Крстбод Везови Поставите Везана Со Шиење Комплет парчеМали 14 CT Крстот Бод Колекции Деца Љубители Велосипедизам Цртан филм Крстот Крои Везана Сет За Вез Со Алатки, Бесплатен Превозот САД$ 12.80 / парче14 CT Бела Шема Жолта Крпа Мал Модел Памук Крстот Бод Постави Две Љубител на Мачки, Колекции За Везови Европската Дома Декор парчеDIY 14ct Крстот Бод Комплет Паб Европската Шема Пејзаж Везови Крст Везана Иновативни Елементи Дома Декорација слики парчеМали Слики Комплет Крстот Бод 14ct Цртан филм Љубовниците Бакнувањето корејски Свадба Шема Везови Везана Крсткрои Поставите парче14 CT Бела Шема Смета Памук Крстот Бод Колекции за Човекови Мерилин Монро Убавина во Собата За Вез Со Шиење Додатоци Алатки парчеПамук Теми 14ct Слободен Крст Бод Модели Среќна Свадба Љубовник Европската Цртан филм Вез за Полнење Крстбод Дома Декор Занает парчеНова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail

BGN 16.00 28.80
Исус и учениците му DMC home decor Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Исус и учениците му DMC home decor Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 83×55cm11 Платно Големина : 103×67cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 35.00 35.17
3th Русалка и детето е изчислил кръстат бод DIY 11 14CT за красота кръстат бод набор от кръстат бод комплект бродерия ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

3th Русалка и детето е изчислил кръстат бод DIY 11 14CT за красота кръстат бод набор от кръстат бод комплект бродерия ръкоделие

Сирена и Бебето Модел се Смета Крстот Бод DIY 11 14 CT Убавина Крстот Бод Поставен Кинески КрстБод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 17.00 33.06
Исус медитация DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Исус медитация DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 24×34cm11 Платно Големина : 29×40cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 9.00 9.90
The Dressed Dog Брои Patterns DMC Cross Етикети САМ Needlewook for Home Decoration Живопис 11CT 14CT Cross Stitch Комплекти
 • Ново
Оценка на продукта:

The Dressed Dog Брои Patterns DMC Cross Етикети САМ Needlewook for Home Decoration Живопис 11CT 14CT Cross Stitch Комплекти

На Облечени Куче Смета Модели DMC Крстот Крои DIY Needlewook за Домашна Декорација Сликарство 11 CT 14 CT Крстот Бод КолекцииДимензии : 21 cm*31cm (14 CT)27cm*39cm (11 CT)Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 9.00 16.14
Кабина с аромат на цветя китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук печатни 11CT 14CT направи си САМ коледна украса на подарък
 • Ново
Оценка на продукта:

Кабина с аромат на цветя китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук печатни 11CT 14CT направи си САМ коледна украса на подарък

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 12.00 20.48
Hot Sacred Heart (2) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Hot Sacred Heart (2) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 37×48cm11 Платно Големина : 44×59cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 19.00 19.04
Joy Сънди Muslim style Muslim (plum flower) ръчна бродерия техника кръстат бод модели безплатно онлайн дълги кръстат бод
 • Ново
Оценка на продукта:

Joy Сънди Muslim style Muslim (plum flower) ръчна бродерия техника кръстат бод модели безплатно онлайн дълги кръстат бод

6081811130100144Радост недела Муслимански стил Муслимани (слива цвет) страна везови техники крстот бод модели бесплатни онлајн долго крсткроиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 23.00 45.60
Спящата Красавица (1)памук DMC home decor комплекти на кръстат бод хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Спящата Красавица (1)памук DMC home decor комплекти на кръстат бод хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 61×58cm11 Платно Големина : 75×70cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 27.00 27.02
Пикасо натюрморт изчислил модел DMC кръстат бод Ръкоделие, за да украсят дома живопис плат тип комплекти на кръстат бод
 • Ново
Оценка на продукта:

Пикасо натюрморт изчислил модел DMC кръстат бод Ръкоделие, за да украсят дома живопис плат тип комплекти на кръстат бод

Picasso е Уште Живот Смета Шема DMC Крстот Крои Needlewook за Домашна Декорација Сликарство Ткаенина Тип на Крстот Бод КолекцииГолемина : 35 см*50cm (14 CT)44cm*64cm (11 CT)Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 15.00 28.26
Малък червен плод DMC кръстат бод плат за декорация на дома ръкоделие кръст Бод набор от китайски Брои модел кръстат бод
 • Ново
Оценка на продукта:

Малък червен плод DMC кръстат бод плат за декорация на дома ръкоделие кръст Бод набор от китайски Брои модел кръстат бод

Liitle Црвено Овошје DMC Крстот Бод Ткаенина Дома декорација Везана Везови Крст Поставен Кинески Смета Крстот Бод ШемаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% ПамукПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаAnswer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

BGN 13.00 24.69
Карамфил цветя сам декор живопис изчислено е отпечатано върху платно DMC 11CT 14CT китайски кръст комплекти за бродерия ръкоделие комплекти за бродиране
 • Ново
Оценка на продукта:

Карамфил цветя сам декор живопис изчислено е отпечатано върху платно DMC 11CT 14CT китайски кръст комплекти за бродерия ръкоделие комплекти за бродиране

1598346309420134 Топло Препорачувам парчеТ тој Големина е Вез Крпа Големина...

BGN 12.00 20.77
Природа на Африка(2) (оранжево ) начало декор DMC Cross Stitch комплекти 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Природа на Африка(2) (оранжево ) начало декор DMC Cross Stitch комплекти 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 38×52cm11 Платно Големина : 46×63cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 16.94
New Enjoy life (1) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

New Enjoy life (1) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 39×39cm11 Платно Големина : 47×46cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 16.00 16.30
Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, черна котка
 • Ново
Оценка на продукта:

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, черна котка

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, Црна мачкаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 253 X165 бодаБои : 15 боиПроизводот број : cs865Големина на слика : 57 X37 CM, 11 CT45 X30 CM, 14 CTПлатно големина : 67 X47 CM, 11 CT55 X40 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

BGN 27.00 45.73
Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, цвят на DMC-подсчитанные модели на кръстат бод-пее под дъжда
 • Ново
Оценка на продукта:

Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, цвят на DMC-подсчитанные модели на кръстат бод-пее под дъжда

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите!"испорака за вас" значи испорака на печатени листи на купувачот...

BGN 24.00 34.24
Радост неделя мюсюлмански стил Аллах е изчислил безплатни кръстат бод графика и дизайн памук печатна ръчна бродерия ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

Радост неделя мюсюлмански стил Аллах е изчислил безплатни кръстат бод графика и дизайн памук печатна ръчна бродерия ръкоделие

6081811130100144Радост недела Муслимански стил Аллах смета слободен крст бод табели и шеми памук некој рака извезени везанаБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 10.00 18.88
The pink geranium Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set Wholesale Cross-stitch Kit бродерия ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

The pink geranium Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set Wholesale Cross-stitch Kit бродерия ръкоделие

Розова здравец Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 10.00 17.79
Вашият подарък F608 Безплатна доставка 14CT 11CT подсчитанный и щампа Home Decor Любовта Tree Needlepoints кръст Бод комплекти за бродерия
 • Ново
Оценка на продукта:

Вашият подарък F608 Безплатна доставка 14CT 11CT подсчитанный и щампа Home Decor Любовта Tree Needlepoints кръст Бод комплекти за бродерия

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 21.00 41.49
Joy Сънди crossstitch Европейския стария замък DMC14CT11CTcottonfabric хол с трапезария и ресторант Начало Хотел живопис
 • Ново
Оценка на продукта:

Joy Сънди crossstitch Европейския стария замък DMC14CT11CTcottonfabric хол с трапезария и ресторант Начало Хотел живопис

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

BGN 24.00 39.30