• Ново
Въже прескочите мишки кръст Бод набор от DIY набор от бродирани китайски Брои кръстосан бод модел кръстат бод комплект живопис

Въже прескочите мишки кръст Бод набор от DIY набор от бродирани китайски Брои кръстосан бод модел кръстат бод комплект живопис

Buyers rating:
-43 % BGN 9.00
BGN 15.90

Брой продукти


На Јаже Скокнеш Глувци Везови Крст Поставен DIY Поставите Везана Кинески Смета Крстот Бод Шема крстот бод комплет Сликарство
Бренд Име : Радост Недела
Embroidering Платно : Белата боја
Материјал : 100% Памук
14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Бело Платно
14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Печатени Шема
11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Бело Платно
11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Печатени Шема
Пакување Содржи :
Embroidering Игли *2
Embroidering Теми *Доволно
Embroidering Скицата *1
Вез Крпа *1
Крстот Бод Настава*1
(Не надвор рамка)
Големина (W*H) : 20cm*26cm (14 CT)
26cm*34cm (11 CT)
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. ( малку тешко) .Но 14 CT Печатени бил отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( Печатени е полесно отколку unprinted ) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е полесно отколку 14 CT unprinted ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.

Други функции

Кръст бод плат CT номер:
14ct бяло платно, 14ct набивным модел, 11CT бяло платно, 11ct набивным модел
Стил:
Pastorale
Воспользуйся:
Модел
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Вид На Модела:
Карикатура
търговска марка:
Весела Неделя
Рамка:
No
Външната Опаковка:
PP

Най-добри сделки

Нов богинята памук DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов богинята памук DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 61×79cm11 Платно Големина : 75×98cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 35.00 35.02
3-то ръкоделие, Пролет в парка Брои кръст 11CT 14ct пейзаж комплекти за бродерия на кръстат бод бродерия на кръстат бод
 • Ново
Оценка на продукта:

3-то ръкоделие, Пролет в парка Брои кръст 11CT 14ct пейзаж комплекти за бродерия на кръстат бод бродерия на кръстат бод

Везана, Пролетта во Парк модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT пејзаж Крстбод Колекции Везови БодПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 7.00 13.82
Спящата Красавица (1)памук DMC home decor комплекти на кръстат бод хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Спящата Красавица (1)памук DMC home decor комплекти на кръстат бод хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 61×58cm11 Платно Големина : 75×70cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 27.00 27.02
Радост неделя мюсюлмански стил Аллах е изчислил безплатни кръстат бод графика и дизайн памук печатна ръчна бродерия ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

Радост неделя мюсюлмански стил Аллах е изчислил безплатни кръстат бод графика и дизайн памук печатна ръчна бродерия ръкоделие

6081811130100144Радост недела Муслимански стил Аллах смета слободен крст бод табели и шеми памук некој рака извезени везанаБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 10.00 18.88
Joy Сънди Muslim style Muslim (plum flower) ръчна бродерия техника кръстат бод модели безплатно онлайн дълги кръстат бод
 • Ново
Оценка на продукта:

Joy Сънди Muslim style Muslim (plum flower) ръчна бродерия техника кръстат бод модели безплатно онлайн дълги кръстат бод

6081811130100144Радост недела Муслимански стил Муслимани (слива цвет) страна везови техники крстот бод модели бесплатни онлајн долго крсткроиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 23.00 45.60
Весела Коледа (4) DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Весела Коледа (4) DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 31×39cm11 Платно Големина : 37×46cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 14.00 14.38
Ново Пристанище на любовта (2)памук DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Ново Пристанище на любовта (2)памук DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 32×33cm11 Платно Големина : 39×39cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 12.00 12.78
Горещ Исус (3)памук DMC home decor платно хора кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Горещ Исус (3)памук DMC home decor платно хора кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 54×68cm11 Платно Големина : 66×84cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 28.00 28.29
Hot With love in the hands people DMC home decor Cross Stitch kits14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Hot With love in the hands people DMC home decor Cross Stitch kits14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 53×36cm11 Платно Големина : 64×42cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 17.00 17.44
New Enjoy life (1) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

New Enjoy life (1) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 39×39cm11 Платно Големина : 47×46cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 16.00 16.30
Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, черна котка
 • Ново
Оценка на продукта:

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, черна котка

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, Црна мачкаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 253 X165 бодаБои : 15 боиПроизводот број : cs865Големина на слика : 57 X37 CM, 11 CT45 X30 CM, 14 CTПлатно големина : 67 X47 CM, 11 CT55 X40 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

BGN 27.00 45.73
Ангел момиче за поливане на градината бродерия деца, ръкоделие 14CT смята печат DMC САМ кръстат бод комплекти за ръчно изработени изкуство декор
 • Ново
Оценка на продукта:

Ангел момиче за поливане на градината бродерия деца, ръкоделие 14CT смята печат DMC САМ кръстат бод комплекти за ръчно изработени изкуство декор

Опис : Бода : 250w x200h Големина:45x36cm C anvas Големина :55x46cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider крпа *1...

BGN 38.38
Честит birds Брои Кръст Бод 11CT 14CT DMC Cross Stitch Sets САМ Cross Stitch Комплекти for Embroidery Home Decor ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

Честит birds Брои Кръст Бод 11CT 14CT DMC Cross Stitch Sets САМ Cross Stitch Комплекти for Embroidery Home Decor ръкоделие

Топ Одделение,Со Висок Квалитет14КАРАТНО и 11ct14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 38*17cmголемина на слика за : 30*9cm11ct : крпа големина : 48*22cmголемина на слика за : 40*14cmтеми : памуккомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноСмета Крстот Бод Поставува 14ct Европската Свадба Љубов Шема Мали Слики Памук Везови Везана Слободни Алатки Бела Крпа парчеСмета Крстот Бод 14 CT Платно Европската Шема Запад Садови Цртан филм Крстбод Везови Поставите Везана Со Шиење Комплет парчеМали 14 CT Крстот Бод Колекции Деца Љубители Велосипедизам Цртан филм Крстот Крои Везана Сет За Вез Со Алатки, Бесплатен Превозот САД$ 12.80 / парче14 CT Бела Шема Жолта Крпа Мал Модел Памук Крстот Бод Постави Две Љубител на Мачки, Колекции За Везови Европската Дома Декор парчеDIY 14ct Крстот Бод Комплет Паб Европската Шема Пејзаж Везови Крст Везана Иновативни Елементи Дома Декорација слики парчеМали Слики Комплет Крстот Бод 14ct Цртан филм Љубовниците Бакнувањето корејски Свадба Шема Везови Везана Крсткрои Поставите парче14 CT Бела Шема Смета Памук Крстот Бод Колекции за Човекови Мерилин Монро Убавина во Собата За Вез Со Шиење Додатоци Алатки парчеПамук Теми 14ct Слободен Крст Бод Модели Среќна Свадба Љубовник Европската Цртан филм Вез за Полнење Крстбод Дома Декор Занает парчеНова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail

BGN 12.00 21.12
Вашият подарък F608 Безплатна доставка 14CT 11CT подсчитанный и щампа Home Decor Любовта Tree Needlepoints кръст Бод комплекти за бродерия
 • Ново
Оценка на продукта:

Вашият подарък F608 Безплатна доставка 14CT 11CT подсчитанный и щампа Home Decor Любовта Tree Needlepoints кръст Бод комплекти за бродерия

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 21.00 41.49
Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, цвят на DMC-подсчитанные модели на кръстат бод-пее под дъжда
 • Ново
Оценка на продукта:

Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, цвят на DMC-подсчитанные модели на кръстат бод-пее под дъжда

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите!"испорака за вас" значи испорака на печатени листи на купувачот...

BGN 24.00 34.24
Joy Сънди crossstitch Европейския стария замък DMC14CT11CTcottonfabric хол с трапезария и ресторант Начало Хотел живопис
 • Ново
Оценка на продукта:

Joy Сънди crossstitch Европейския стария замък DMC14CT11CTcottonfabric хол с трапезария и ресторант Начало Хотел живопис

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

BGN 24.00 39.30