• Ново
Joy Сънди Muslim style Muslim (plum flower) ръчна бродерия техника кръстат бод модели безплатно онлайн дълги кръстат бод

Joy Сънди Muslim style Muslim (plum flower) ръчна бродерия техника кръстат бод модели безплатно онлайн дълги кръстат бод

Buyers rating:
-50 % BGN 23.00
BGN 45.60

Брой продукти


6081811130100144
Радост недела Муслимански стил Муслимани (слива цвет) страна везови техники крстот бод модели бесплатни онлајн долго крст-крои
Бренд : Радост Недела
Предмет Бр. : ML008
Име : Муслимани (слива цвет)
OEM/ODM/OBM/OSM се достапни
Спецификација : 14 CT
Големина : 101×33
Спецификација : 11 CT
Големина : 128×42
Бода : 23644
Боја : 33
Содржи : ткаенина,конци,игли,шема, инструкции и пакет
Примена : дома декорација, децата, образованието, уметноста колекција, подарок-давање, забава
Answer : ___________________________ Note :
1. Ова е DIY колекции, треба да везови себе
2. (14 CT)ве Молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.
3. (11 CT) ве Молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насоки теми за назад бод.
4.Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе биде збришан.
5. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
6. Слики и опис се само за референца, ве молиме во вид преовладува.
Фабриката за директна продажба
Фабриката официјалната продавница со нашата фабрика Qualifiedfor вашиот најголемиот Дел наредби.
Силна дизајн способност
Повеќе од 6000 крстот бод дизајни досега
Повеќе од 30 нови дизајни секој месец
Се прилагодите дизајни на располагање
Научна тема пресметка
Да се ослободи од индустријата тежок проблем недостаток.
Обезбеди 30% до 300% повеќе од теми за секој проект.
Квалитетот и цената однапред
Висок квалитет со фабрика цена, Нашите клиенти сигурно ќе уживаат највисок оценување на работата.
Уникатна технологија на печатени ткаенини
Навистина се исполнат целта на dispensable табелата читање.

Други функции

Кръст бод плат CT номер:
14-каратный подсчитанный продукт, 14-каратный щампа продукт, 11-каратный подсчитанный продукт, 11-каратный щампа продукт
търговска марка:
Весела Неделя
Воспользуйся:
Модел
Материал:
100% памук
Стил:
Европа
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Вид На Модела:
Мюсулманин
Външната Опаковка:
Чанта PVC
14CT:
101 * 33 сантиметра
11CT:
128*42сантиметър
Позиция№.:
ML008
Продукти:
комплекти за бродерия на кръстат бод
Плат:
Също качество сгущает плат
Клони :
Достатъчно направления
Игла:
Златен гоблен
Модел:
Ясна картина
Инструкция:
Проста инструкция
Следпродажбено обслужване:
Aftersales фабрика

Най-добри сделки

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Powell Street
 • Ново
Оценка на продукта:

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Powell Street

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Пауел Улица Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 70.00 116.29
Silent love Patterns ръкоделие, САМ DMC Бод Кръст,комплекти за бродерия комплекти 11CT 14CT брои кръст-шиене,стени на дома Decro
 • Ново
Оценка на продукта:

Silent love Patterns ръкоделие, САМ DMC Бод Кръст,комплекти за бродерия комплекти 11CT 14CT брои кръст-шиене,стени на дома Decro

Топ Одделение,Со Висок Квалитет14КАРАТНО и 11ct14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 43*50cmголемина на слика за : 35*42cm11ct : крпа големина : 55*63cmголемина на слика за : 47*55cmтеми : памуккомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноСмета Крстот Бод Поставува 14ct Европската Свадба Љубов Шема Мали Слики Памук Везови Везана Слободни Алатки Бела Крпа парчеСмета Крстот Бод 14 CT Платно Европската Шема Запад Садови Цртан филм Крстбод Везови Поставите Везана Со Шиење Комплет парчеМали 14 CT Крстот Бод Колекции Деца Љубители Велосипедизам Цртан филм Крстот Крои Везана Сет За Вез Со Алатки, Бесплатен Превозот САД$ 12.80 / парче14 CT Бела Шема Жолта Крпа Мал Модел Памук Крстот Бод Постави Две Љубител на Мачки, Колекции За Везови Европската Дома Декор парчеDIY 14ct Крстот Бод Комплет Паб Европската Шема Пејзаж Везови Крст Везана Иновативни Елементи Дома Декорација слики парчеМали Слики Комплет Крстот Бод 14ct Цртан филм Љубовниците Бакнувањето корејски Свадба Шема Везови Везана Крсткрои Поставите парче14 CT Бела Шема Смета Памук Крстот Бод Колекции за Човекови Мерилин Монро Убавина во Собата За Вез Со Шиење Додатоци Алатки парчеПамук Теми 14ct Слободен Крст Бод Модели Среќна Свадба Љубовник Европската Цртан филм Вез за Полнење Крстбод Дома Декор Занает парчеНова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail

BGN 16.00 28.80
Спящата Красавица (1)памук DMC home decor комплекти на кръстат бод хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Спящата Красавица (1)памук DMC home decor комплекти на кръстат бод хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 61×58cm11 Платно Големина : 75×70cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 27.00 27.02
Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, цвят на DMC-подсчитанные модели на кръстат бод-пее под дъжда
 • Ново
Оценка на продукта:

Не комплект, нито конец за зъби, нито плат, не са включени, само книжен диаграма, цвят на DMC-подсчитанные модели на кръстат бод-пее под дъжда

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите!"испорака за вас" значи испорака на печатени листи на купувачот...

BGN 24.00 34.24
Исус медитация DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Исус медитация DMC home decor платно кръстат бод комплекти хора 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 24×34cm11 Платно Големина : 29×40cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 9.00 9.90
New Enjoy life (1) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

New Enjoy life (1) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 39×39cm11 Платно Големина : 47×46cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 16.00 16.30
Ириси цветя на едро памук платно DMC кръстат бод комплект точен печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла стени домашен интериор
 • Ново
Оценка на продукта:

Ириси цветя на едро памук платно DMC кръстат бод комплект точен печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла стени домашен интериор

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : 25 ×25 cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 32 ×32 см (11ct)(Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве молиме прочитајте го првиот) 1...

BGN 8.00 8.29
Hot Sacred Heart (2) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Hot Sacred Heart (2) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 37×48cm11 Платно Големина : 44×59cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 19.00 19.04
Есенна сцена в езерото лотос DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплект 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Есенна сцена в езерото лотос DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплект 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 105×60см11 Платно Големина : 132×74cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 44.64
New The Madonna(2) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

New The Madonna(2) DMC home decor платно Cross Stitch комплекти people 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 46 x 65cm11 Платно Големина : 56×79cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 25.57
Silent love 11CT Pattern on the canvas DMC 14CT Cross Stitch комплекти, ръкоделие бродерия за набиране на персонал, САМ занаяти спалня начало декор
 • Ново
Оценка на продукта:

Silent love 11CT Pattern on the canvas DMC 14CT Cross Stitch комплекти, ръкоделие бродерия за набиране на персонал, САМ занаяти спалня начало декор

Топ Одделение,Со Висок Квалитет14КАРАТНО и 11ct14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 29*33cmголемина на слика за : 21*25cm11ct : крпа големина : 37*42cmголемина на слика за : 28*34cmтеми : памуккомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноСмета Крстот Бод Поставува 14ct Европската Свадба Љубов Шема Мали Слики Памук Везови Везана Слободни Алатки Бела Крпа парчеСмета Крстот Бод 14 CT Платно Европската Шема Запад Садови Цртан филм Крстбод Везови Поставите Везана Со Шиење Комплет парчеМали 14 CT Крстот Бод Колекции Деца Љубители Велосипедизам Цртан филм Крстот Крои Везана Сет За Вез Со Алатки, Бесплатен Превозот САД$ 12.80 / парче14 CT Бела Шема Жолта Крпа Мал Модел Памук Крстот Бод Постави Две Љубител на Мачки, Колекции За Везови Европската Дома Декор парчеDIY 14ct Крстот Бод Комплет Паб Европската Шема Пејзаж Везови Крст Везана Иновативни Елементи Дома Декорација слики парчеМали Слики Комплет Крстот Бод 14ct Цртан филм Љубовниците Бакнувањето корејски Свадба Шема Везови Везана Крсткрои Поставите парче14 CT Бела Шема Смета Памук Крстот Бод Колекции за Човекови Мерилин Монро Убавина во Собата За Вез Со Шиење Додатоци Алатки парчеПамук Теми 14ct Слободен Крст Бод Модели Среќна Свадба Љубовник Европската Цртан филм Вез за Полнење Крстбод Дома Декор Занает парчеНова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail

BGN 10.00 17.60
Жените и природата DMC home decor платно хора кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Жените и природата DMC home decor платно хора кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 46×62cm11 Платно Големина : 56×76cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 27.00 27.04
Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслена живопис-пее под дъжда
 • Ново
Оценка на продукта:

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслена живопис-пее под дъжда

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Пеење во Дождот Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 89.00 111.01
Честит birds Брои Кръст Бод 11CT 14CT DMC Cross Stitch Sets САМ Cross Stitch Комплекти for Embroidery Home Decor ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

Честит birds Брои Кръст Бод 11CT 14CT DMC Cross Stitch Sets САМ Cross Stitch Комплекти for Embroidery Home Decor ръкоделие

Топ Одделение,Со Висок Квалитет14КАРАТНО и 11ct14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 38*17cmголемина на слика за : 30*9cm11ct : крпа големина : 48*22cmголемина на слика за : 40*14cmтеми : памуккомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платноСмета Крстот Бод Поставува 14ct Европската Свадба Љубов Шема Мали Слики Памук Везови Везана Слободни Алатки Бела Крпа парчеСмета Крстот Бод 14 CT Платно Европската Шема Запад Садови Цртан филм Крстбод Везови Поставите Везана Со Шиење Комплет парчеМали 14 CT Крстот Бод Колекции Деца Љубители Велосипедизам Цртан филм Крстот Крои Везана Сет За Вез Со Алатки, Бесплатен Превозот САД$ 12.80 / парче14 CT Бела Шема Жолта Крпа Мал Модел Памук Крстот Бод Постави Две Љубител на Мачки, Колекции За Везови Европската Дома Декор парчеDIY 14ct Крстот Бод Комплет Паб Европската Шема Пејзаж Везови Крст Везана Иновативни Елементи Дома Декорација слики парчеМали Слики Комплет Крстот Бод 14ct Цртан филм Љубовниците Бакнувањето корејски Свадба Шема Везови Везана Крсткрои Поставите парче14 CT Бела Шема Смета Памук Крстот Бод Колекции за Човекови Мерилин Монро Убавина во Собата За Вез Со Шиење Додатоци Алатки парчеПамук Теми 14ct Слободен Крст Бод Модели Среќна Свадба Љубовник Европската Цртан филм Вез за Полнење Крстбод Дома Декор Занает парчеНова 2014 Врвот Одделение Памук Печатење на Платно Chinease Крстот Бод за Полнење На Ајфеловата Кула Европски Стил Со Везана Алатки парчеDIY Uninished Памук Печатење Крстот Бод во собата за Вез за Полнење Крст Заспаната Убавица Девојка Везана Комплет Алатки Бесплатно Mail

BGN 12.00 21.12
Радост неделя мюсюлмански стил Аллах е изчислил безплатни кръстат бод графика и дизайн памук печатна ръчна бродерия ръкоделие
 • Ново
Оценка на продукта:

Радост неделя мюсюлмански стил Аллах е изчислил безплатни кръстат бод графика и дизайн памук печатна ръчна бродерия ръкоделие

6081811130100144Радост недела Муслимански стил Аллах смета слободен крст бод табели и шеми памук некој рака извезени везанаБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 10.00 18.88
Big Size The Moon Фея Момичета Живопис Брои Кръст Бод Комплекти 14CT 11CT Printed DMC Cross етикети бродерия ръкоделие набор от
 • Ново
Оценка на продукта:

Big Size The Moon Фея Момичета Живопис Брои Кръст Бод Комплекти 14CT 11CT Printed DMC Cross етикети бродерия ръкоделие набор от

Месечината Самовила Смета Крстот Бод Колекции 11 CT Печатени DMC Крстот Бод Поставите DIY Крстбод Колекции Везови ВезанаГолемина : 96 см*134cm (14 CT Бело платно)122cm*171cm (11 CT Печатени шема)Quatity на теми боја : 61 бојаБоја : Бела боја (Embroidering Крпа )Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )Акции : Во ПаркAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

BGN 78.00 153.58
Ново Пристанище на любовта (2)памук DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Ново Пристанище на любовта (2)памук DMC декор на аксесоари за дома с кръстосан бод комплекти 14ct бял 11ct печат бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 32×33cm11 Платно Големина : 39×39cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 12.00 12.78
Природа на Африка(2) (оранжево ) начало декор DMC Cross Stitch комплекти 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени
 • Ново
Оценка на продукта:

Природа на Африка(2) (оранжево ) начало декор DMC Cross Stitch комплекти 14ct white 11ct print бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие стени

Крстот бод комплет, треба шиење со себе2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 38×52cm11 Платно Големина : 46×63cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

BGN 16.94