• Ново
4 бр. / лот LiitoKala lii-30A HG2 18650 3000 mah електронна цигара акумулаторни батерии мощност-висок разряд, 30A голям ток

4 бр. / лот LiitoKala lii-30A HG2 18650 3000 mah електронна цигара акумулаторни батерии мощност-висок разряд, 30A голям ток

Buyers rating:
-4 % BGN 22.00
BGN 23.02

Брой продукти


Батериите можат да бидат 25 A тековната работа!!!!!!
Посебни продолжение големи тековната работа на производи, како што се електронските цигари, авиони, модел авион, електрични алатки!
Бидејќи liitokala официјалната продавница не може да се продаде LG производи, па ние објавено на батеријата над официјалната продавница
етикета, ве молиме не се применуваат за враќање на средствата за оваа причина! Инаку ве молиме не го купите овој производ! Ви благодариме.
Сега ние се продаваат LG HG2 старите модели, нејзината друга страна не се печат, ве молиме имајте во предвид.
Име на производ : LG DBHG2 18650 моќ литиум батерии
1, модел : LG 18650 HG2 моќ литиум батерии
2, стандарден капацитет : 3000mah
3 и најмал капацитет : 2900mah
4, отценети напон : 3.6 V
5,полнење напон : 4.2 v
6, испуштање критичниот напон : 2.5 V
7, максималниот напон на полнење : 4.25 V
8, одржлив максимално полнење на струјата : 4А -
9, одржлив и од полнење на струјата : 12 A
10, максималната испуштање струја одржливиот : 25 A
11, тежина : 46g
12, им овозможи на собна температура : полнење : 0~45, испуштање : - 20~60
13, клеточната површина температура граници : на полнење : 60, испуштање : 80
14, големина : 18.2 mm (Д)x 65.0 mm (H).
Посебни потсетам : полнење прво, потоа употреба на новата батерија, литиум батерија не overcharge и со текот на испуштање, батерии и потоа прекинете полнењето на батеријата е доволно, ве молиме да ја дополните веднаш, инаку литиум батерија е лесно да се оштети, па дури и да доведе до отпад. (не поголема од 4.25 V напон, испуштање напон имале подобро не помалку од 2.75 V)
Литиум батерии имаат ограничена употреба, генерално околу 800 пати. Секој повик на чекање е еквивалент на еден наполнетост на батеријата, секој задолжен, со тоа ќе се скрати животот на еден.

Други функции

Тип Набиране:
Само Батерии
Номер На Батерията:
4
търговска марка:
liitokala
Номер На Модела:
18650 3000mAh HG2
Тип:
Литиево-Йонна
Номинална Мощност:
3000MAH
Размер:
18*65MM

Най-добри сделки

3.7 V полимерна литиева батерия, 501417 110MAH малки играчки, Bluetooth слушалка, малки високоговорители и други автентични продукти
 • Ново
Оценка на продукта:

3.7 V полимерна литиева батерия, 501417 110MAH малки играчки, Bluetooth слушалка, малки високоговорители и други автентични продукти

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

BGN 15.00 20.00
8 бр./лот 402540 350mAh 3.7 V акумулаторни литиево-полимерни батерии за Bluetooth устройства, електронни продукти SmartBand
 • Ново
Оценка на продукта:

8 бр./лот 402540 350mAh 3.7 V акумулаторни литиево-полимерни батерии за Bluetooth устройства, електронни продукти SmartBand

5681 Батерија LiПолимер БатеријаОвој модел на батерии и е прилагодена направени од страна на фабриката, тие можеби немаат доволно акции , ве молиме контактирајте со нас пред да се одржи редот...

BGN 26.00 36.78
Mumbo-jumbo charging treasure 7566121 3.7 V литиево-полимерни батерии с голям капацитет на мобилната мощност вградена батерия 8000mAh L
 • Ново
Оценка на продукта:

Mumbo-jumbo charging treasure 7566121 3.7 V литиево-полимерни батерии с голям капацитет на мобилната мощност вградена батерия 8000mAh L

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

BGN 43.00 58.88
2 елемента DuraPro NP-95 NP 95 NP95 литиево-йонна батерия+ зарядно устройство за FUJIFILM F30 F31 F30fd F31fd 3D W1 X100T X100S X100 X-S1 3DW1 XS1
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента DuraPro NP-95 NP 95 NP95 литиево-йонна батерия+ зарядно устройство за FUJIFILM F30 F31 F30fd F31fd 3D W1 X100T X100S X100 X-S1 3DW1 XS1

2pc Dura Pro NP95 НП 95 NP95 Liion Батерија+ Автомобил Полнач За FUJIFILM F30 F31 F30fd F31fd 3 D W1 X100 T X100 S X100 XS1 3 DW1 XS1 NP95 Замена на БАТЕРИЈАТА за Камери FUJIFILM 3.7 V 2200m Ah / Liion Карактеристики : 1...

BGN 26.00 40.45
12V 70AH LiFePo4, литиево желязо фосфатный LFP акумулаторен блок с BMS построен 200A за автомобил колата на батерията дълготрайност дълбоки цикли
 • Ново
Оценка на продукта:

12V 70AH LiFePo4, литиево желязо фосфатный LFP акумулаторен блок с BMS построен 200A за автомобил колата на батерията дълготрайност дълбоки цикли

Ве молиме внимание за секој клиент : нашата батеријата pack може да се прилагоди , ќе понуди големината и desigh фото ние ви дадат добар квалитет на стоки ! t Ако клиентите се прилагодите на стоки со големина и капацитет , може ќе треба најмалку 5 дена олово време ...

BGN 544.80
10 бр./лот 18650 батерии 16340 калъф с твърд пластмасов защитен калъф прозрачен 18650 акумулаторна батерия, кутия за съхранение
 • Ново
Оценка на продукта:

10 бр./лот 18650 батерии 16340 калъф с твърд пластмасов защитен калъф прозрачен 18650 акумулаторна батерия, кутия за съхранение

Опис : Предмет Примена : Пластични случај за превоз до 18650 или 16340 батерии Материјал : Пластични Големина : 7.7 см(Должина)×2,2 см(Висина)×4.2 cm(Ширина) Боја : Бела

BGN 11.18
Безплатна доставка голям капацитет 3.7 V tablet battery3790140 3.7 V 6000 mah всяка марка tablet универсални акумулаторни батерии
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка голям капацитет 3.7 V tablet battery3790140 3.7 V 6000 mah всяка марка tablet универсални акумулаторни батерии

Батеријата Систем : LiПолимер Батерија НаСтандарден Капацитет : 6000 mahСтандарден Напон : 3.7 VГолемина : 3.7 мм*90mm *140mmМодел : 3790140 (3.7*90*140mm)

BGN 16.88
3.7 V полимерна литиева батерия 602025 250mAh GPS уоки токи DVD камера за наблюдение акумулаторна литиево-йонна клетка акумулаторна Li-io
 • Ново
Оценка на продукта:

3.7 V полимерна литиева батерия 602025 250mAh GPS уоки токи DVD камера за наблюдение акумулаторна литиево-йонна клетка акумулаторна Li-io

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

BGN 18.00 23.68
MasterFire 10 бр./лот нов оригинален 18650 US18650VTC4 3.7 V 2100mAh 30A VTC4 High Изтичане на акумулаторна батерия за Sony E-цигара
 • Ново
Оценка на продукта:

MasterFire 10 бр./лот нов оригинален 18650 US18650VTC4 3.7 V 2100mAh 30A VTC4 High Изтичане на акумулаторна батерия за Sony E-цигара

Карактеристики : Место на Потекло : ЈапонијаБрој на модел : VTC4 за sonyТип : LiIonНоминалниот Напон : 3.6 VГолемина : 18.2 mm(Д) * 65.0 mm(H)Номиналниот Капацитет : 2100mahМин...

BGN 91.00 95.98
50 бр./лот CR2032 разделите спойка вземе подножието запояване заваръчен батерия монетни батерии 210mAh 3V бутон 2032 Cell Battery Factory
 • Ново
Оценка на продукта:

50 бр./лот CR2032 разделите спойка вземе подножието запояване заваръчен батерия монетни батерии 210mAh 3V бутон 2032 Cell Battery Factory

50pcs / многу CR2032 Јазичиња Лемење Нога Лемење, Заварување Батеријата Монета Батерии 210m Ah 3 V Копчето До 2032 Мобилен Батеријата ФабрикаИсто така, може да биде познат како : CR2032 BR2032 DL2032 SBT15 EA2032 C ECR2032 L14 L2032 CR до 2032Предупредување : ве Молиме чувајте ги овие и други батериите подалеку од Деца.Модел : CR2032Напон : 3 VКапацитет : 210m AhСертификација : MSDSOEM наредби се добредојдени, ние може да се направи вашето лого и картичка дизајн.Производи карактеристики : оваа литиум манган копчето батеријата е основно батеријата, не може да биде обвинет, номинален напон е 3 V, престанок напон е 2 V, својата standardl работат на струјата од 0.10.2 мр.Таа користи многу стабилна хемиски својства на манган диоксид како катоден материјал, користење на многу високомоќ литиум метал како анодна материјал.Просечниот годишен капацитет за намалување на батерии е повеќе од 2%, долг работен век.На батерии користете полузатворен структура со висока безбедност.Овие Литиумманган копчето батерии можат да работат со температура спектар 20 до +60 целзиусови степени под нормални услови.Цел : Види, компјутер, калкулатор, IC картички, електрични копчето,PC плоча и други електрични производиГаранција : 2 години гаранција за квалитетПакет Се Вклучени : 50 парчиња на CR2032 Заварени Нозе Монета Батерии.овие батерии се прилагодите направени, ве молиме контактирајте со нас за акции детали пред место цел...

BGN 27.00 30.51
1 бр 351420 90MAH 3.7 V литиево-йонна батерия на MP3 Bluetooth слушалка малки играчки Bluetooth слушалка малки играчки батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

1 бр 351420 90MAH 3.7 V литиево-йонна батерия на MP3 Bluetooth слушалка малки играчки Bluetooth слушалка малки играчки батерия

ДОЛАРИ 5.20 29.50 ДОЛАРИ 19.50 = Информација За Производот =Модел : 351420Капацитет : 90 MAHНоминална напон : 3 .7 VПолнење напон : 4 .2 VГолемина : Дебела 3,5 ММ * W 14 ММ * Должина од 20 MM

BGN 8.00 10.69
80шт (10 кутии) HHR-55AAABU за безжичен телефон Panasonic акумулаторна батерия AAA 1.2 V 550mAh оригинални с предавателна кораб от САЩ
 • Ново
Оценка на продукта:

80шт (10 кутии) HHR-55AAABU за безжичен телефон Panasonic акумулаторна батерия AAA 1.2 V 550mAh оригинални с предавателна кораб от САЩ

80pcs / многу Оригинални Нови AAA Батерија батеријата 1.2 V 550m Ah HHR55 AAABU За Panasonic Cordless Телефон Бесплатен ПревозотНапон : 1.2 VКапацитет : 550mahМодел : HHR55 AAABUКоличина : 80pcs(10 ПЛАСТИЧНИ КУТИИ, 8 PCS / КУТИЈА)Погоден За : KXTG1032 / 33 / 34, KXTG823x серија KXTG63xx серија KXTG93xx серија,KXTG43xx серија KXTH1211 / 12 и KXTGA101 / 430 / 630 / 930 / 935 телефониПакет : Тие се спакувани со ПВЦ Heatshrink Цевка,12pcsПретпазливост : Сите батерија АА или ААА батеријата е 1.2 V,pls не користат за 1.5 V Електроника,како што калкулатор,Далечински управувач,alarm clock (часовник) и така натаму ,ви благодаримеСлика : Превозот време : Ние брод во светот од страна на Регистарот на Воздухот Пошта!Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 2 дена по приемот на плаќање.Нормално,по вашиот објект испраќаат надвор,ќе добиваат вашиот item(s) во : САД / Канада / Австралија Клиент : 921 работни дена.Велика БРИТАНИЈА Клиент : 1121 денаДруги Европски Клиент : 1525 работни денаАзиските Клиенти : 1121 денаДруги : 1530 денаВраќањето На ПолицијатаДобри Вести : Сите предмети се од 1годишна гаранција понудени од страна на оригиналниот производител.Ако сте примиле дефект на објектот, ве молиме да не информирате во рок од 14 дена, ние ќе го препрати или враќање на уплатата (Купувачот / Понудувачот треба да се одговорни враќање поштарина.)Се врати ставки треба да содржи оригиналното пакување и додатоци.Услуги На Клиентите : Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, Ние сме подготвени да преведување сè за вас.Јас ќе бидам на услуга на вас додека сте задоволни со вашето купување.Повратни информации : Ако имате било какви проблеми со мојот производ ,ве Молиме да не остави негативен или неутрален повратни информации.

BGN 232.32
Шенжен factory supply car navigation 3.7 V 355080 1500mah литиево-полимерна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

Шенжен factory supply car navigation 3.7 V 355080 1500mah литиево-полимерна батерия

Здраво, ние сме сите батерии имаат обичај големина,ако треба да се прилагодите на големината на вашата батерија,контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите барања.ви благодаримеСпецификација : Нема.ОписСпецификацијаЗабелешка1Батеријата Модел355080Кориснички2Минимален Капацитет1500mah0.2 C3Номинална Капацитет1500mah0.2 C4Номиналниот Напон3.7 v5Надполнење potect напон4.281.0.v6Во текот на испуштање на заштита на напон4.281.0.v7Температура на чување535cедна година8Макс продолжи испуштање струја1.0 C9Макс...

BGN 17.00 24.00
Най-новият C907W PALO LCD дисплей интелигентно зарядно устройство за AA AAA NiCd NiMh акумулаторни батерии с живот на батерията от 8*3000mAh AA
 • Ново
Оценка на продукта:

Най-новият C907W PALO LCD дисплей интелигентно зарядно устройство за AA AAA NiCd NiMh акумулаторни батерии с живот на батерията от 8*3000mAh AA

Спецификација : 1.Овој полнач може да се наплатат 14pcs АА / AAA NiМЗ / NiCd акумулатори, LCD дисплеи.2.Полнење под IC контрола...

BGN 30.00 33.54
Mi Bao rabbit early education machine, story machine, детски образователни играчки, высокоемкая полимерна литиева батерия 3,7 В, s
 • Ново
Оценка на продукта:

Mi Bao rabbit early education machine, story machine, детски образователни играчки, высокоемкая полимерна литиева батерия 3,7 В, s

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

BGN 30.00 41.28
Безплатна доставка 1бр 3.7 в, 6000 mah (полимерна литиево-йонна батерия) литиево-йонна батерия за таблети 7 инча 8 инча 9 инча 35100150
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка 1бр 3.7 в, 6000 mah (полимерна литиево-йонна батерия) литиево-йонна батерия за таблети 7 инча 8 инча 9 инча 35100150

Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 3.5 mm (H)*100 mm (W)*150 mm (L) 5 > Оценка : DC 3.7 V 6000 m AhМодел : 35100150Капацитет : 6000 MAHНапон : 3.7 VДимензии : Должина 150 MM 100 MM ширина дебелина од 3,5 MM

BGN 20.00 23.98
Полимерна литиева батерия, 3240103 вътрешните мобилен телефон, с вградена батерия, на местната батерия от мобилен телефон, литиево-йонна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

Полимерна литиева батерия, 3240103 вътрешните мобилен телефон, с вградена батерия, на местната батерия от мобилен телефон, литиево-йонна батерия

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

BGN 28.00 38.08
8 бр./лот 501248 260mAh 3.7 V акумулаторни литиево-полимерни батерии за Bluetooth устройства, електронни продукти
 • Ново
Оценка на продукта:

8 бр./лот 501248 260mAh 3.7 V акумулаторни литиево-полимерни батерии за Bluetooth устройства, електронни продукти

5681 Батерија LiПолимер БатеријаОвој модел на батерии и е прилагодена направени од страна на фабриката, тие можеби немаат доволно акции , ве молиме контактирајте со нас пред да се одржи редот...

BGN 25.00 35.18
3.7 V полимерна литиева батерия 103450 1800mAh GPS small pudding MP3 монитор фотоапарат с голям капацитет акумулаторна литиево-йонна клетка Recharg
 • Ново
Оценка на продукта:

3.7 V полимерна литиева батерия 103450 1800mAh GPS small pudding MP3 монитор фотоапарат с голям капацитет акумулаторна литиево-йонна клетка Recharg

Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1...

BGN 18.00 24.00