• Ново
EEMRKE 4 LED CCD HD автомобилна камера за Hyundai Azera Grandeur SantaFe (CM) на резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера

EEMRKE 4 LED CCD HD автомобилна камера за Hyundai Azera Grandeur SantaFe (CM) на резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера

Buyers rating:
-17 % BGN 27.00
BGN 32.59

Брой продукти

ee Mrke Rear View Camera Обратен Паркинг Камера Водоотпорен HD CCD Ноќ Визија NTSC Тип со РКА Конектор Видео Кабел Автомобил Rear View Camera Копија Паркинг Камера за Hyundai Azera 2007~2011 за Hyundai Azera 2011~2014 година за Hyundai Возвишеност TG 2005~2011 за Hyundai Возвишеност ХГ 2011~2015 година за Hyundai Santa Fe (CM), ЏИП (5 врати), 2006-2009.; за Hyundai Santa Fe (CM(2009)), ЏИП (5 врати), 2009-2012; Основна Спецификација Optical формат : 1/3 инчен или 1/4 инчи Типичен тип : High-sensitivity режим за ниско-светлосни услови (Night Vision) Степен на заштита : IP67 (Водоотпорен) Систем формат : NTSC (Стандардно), ПАЛ(опционално, ве молиме оставете порака на нас, ако ти треба, слободно трошоци) Напојување : 12 VDC Областа видите агол : 170deg (Дијагонала), 138deg (H), 125deg(V) Оптички нарушување : -88% Хоризонтална резолуција : 520 TV линии (Пиксели) Излез : RGB 728 H x 500 [email protected], 720 H x 582 [email protected](за PAL,оставете порака) Паркинг линија : НА. Слика : Огледало на сликата. Работно време : Препорачуваме работното време, за помалку од 5 минути Операција температура : -40°C до +80°C (-40°F до 176°F) Пакет за продажба на Мало : подарок кутија (достапни за камерата на големина помала од 15cm/5.9 инчи) Vudeo кабелот е РКА конектор Пакетот вклучува : • 1 x CCD Автомобил Rear View Camera • 1 x 6 M РКА Видео Кабел • 1 x 12 V DC Моќност Кабел • 1 x прирачник за Корисникот Повеќе Вистински Фото Шоу ... Ако Инсталирате Камерата за Прв Пат. Тоа е ВИСОКО ПРЕПОРАЧЛИВО да Проверите Големините на Камерата Првиот и да се Направи Споредба со Вашиот Автомобил Trunk се Справи со или Табличка Светилка Случај да се избегне грешка. Камерата Инсталација Насочува особено Внимание на Автомобил Камера : 1 : камерата доаѓа од по-пазар. не се оригинални автомобил дел. 2 : За Тоа Дали Може Да Се Вклопи Во Вашиот Автомобил ? Ако не бидете сигурни дека тоа, па ве молиме да ја проверите камера големина со вашата лиценца плоча сијалица позиција големина и РКА жолта џек да се избегне грешка.

Други функции

Кабел или безжична връзка:
Тел
Лещи Материал:
Пластмаса + Стъкло
Материал На Черупката:
Пластмаса
Екскурзовод На Линия:
ДА
търговска марка:
эмркэ
Тип На Сигнала На Алармата:
На Резервната Камера За Кола, Аксесоари
Дължина видеокабеля:
6M
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Видео изход:
Жълт RCA конектор
Място На Инсталиране:
Калъф За Осветление Регистрационен Номер На Автомобила
Подходящи Превозни Средства _01:
за Hyundai Azera 2007-2014
Подходящи Превозни Средства _02:
за Hyundai Grandeur TG HG 2005-2014
Подходящи Превозни Средства _03:
за Hyundai Hyundai SantaFe (CM) 2006-2012

Най-добри сделки

Ruckfahrkamera за Sony CCD Citroen Quatre Triomphe C4 C6 Nissan QASHQAI XTRAIL кола за задно виждане резерв парковочная камера за задно виждане
 • Ново
Оценка на продукта:

Ruckfahrkamera за Sony CCD Citroen Quatre Triomphe C4 C6 Nissan QASHQAI XTRAIL кола за задно виждане резерв парковочная камера за задно виждане

Ако ви треба безжична камера, ве молиме додадете екстра ДОЛАРИ 25 за тоа! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу paymentways како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

BGN 20.00 28.80
HD CCD камера за обратно виждане на автомобила за Mitsubishi Pajero американската версия на колата обратна парковочная камера за нощно виждане водоустойчив
 • Ново
Оценка на продукта:

HD CCD камера за обратно виждане на автомобила за Mitsubishi Pajero американската версия на колата обратна парковочная камера за нощно виждане водоустойчив

HD CCD Автомобил Rear View Camera за Мицубиши Pajero Американската верзија автомобил Обратно Паркинг КАМЕРА Обратен Ноќ Визија ВодоотпоренПогоден За Автомобил : ЗА Мицубиши Pajero Американската верзијаВисока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шокдоказ, Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиентСпецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CCD· Ефективни Пиксели : PAL 512 (H)x582 (V); NTSC 512 (H)x492 (V)· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : PAL / NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Температурата на работа : 20 C~ +60 C, RH95% Max· Температура на чување : 30 C ~ +80 C, RH95% Max· Видеокабел должина : 5m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : · 1x Автомобил Rear View Camera· 1x 6m Видео Кабел· 1 × 1.5m Кабел за НапојувањеКако да ИнсталиратеЗемете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќтаПоврзете ја силата на камерата на вашиот обратна lights (светла) црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.

BGN 17.00 25.60
Люмила за SsangYong Korando 2010~ автомобилна камера за паркиране / камера за обратно виждане / HD CCD Night Vision + Reversing Back up Camera
 • Ново
Оценка на продукта:

Люмила за SsangYong Korando 2010~ автомобилна камера за паркиране / камера за обратно виждане / HD CCD Night Vision + Reversing Back up Camera

Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна Камера HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Ssang Yong Korando 2010~2016 ГодинаПовеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Ssang Yong Korando 2010~2016 ГодинаОпис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

BGN 32.00 43.81
Безжична CCD Track автомобилна камера за задно виждане за TOYOTA Camry 2012 Parking Assistance Camera Trackline Night Vision Waterprof
 • Ново
Оценка на продукта:

Безжична CCD Track автомобилна камера за задно виждане за TOYOTA Camry 2012 Parking Assistance Camera Trackline Night Vision Waterprof

Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За TOYOTA Camry 2012 Паркинг Помош Камера со Trackline НоќВизија LED Светло WaterprofПогоден За Автомобил : За TOYOTA Camry 2012 Карактеристики : Висока дефиниција CCD Камера во Боја визија ноќ Водоотпорен Шокдоказ 170 Степен Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиентСпецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CCD· Хоризонтална Резолуција : 600 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : PAL / NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Температурата на работа : 20 C~ +60 C, RH95% Max· Температура на чување : 30 C ~ +80 C, RH95% Max· Видеокабел должина : 6m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.A...

BGN 33.00 48.00
За Volvo 2012-2017 Driving Video Recorder Car Dvr Mini Wifi Camera Registrator Dash Cam Оригинален Стил Черна Кутия
 • Ново
Оценка на продукта:

За Volvo 2012-2017 Driving Video Recorder Car Dvr Mini Wifi Camera Registrator Dash Cam Оригинален Стил Черна Кутия

Автомобил DVR Возење Видео РекордерАвтомобил Мини Wifi Камера Full HD 1080 P Автомобил Цртичка Cam Видео Рекордер Оригинален Стил Црна КутијаЗа Volvo XC90 2015 2016 годинаЗа Volvo S60 2012 2013За Volvo S60 L 2014 година 2015 годинаЗа Volvo S80 L 2015За Volvo S60 2012 2013За Volvo XC90 2015 2016 годинаЗа Volvo V40 2015Спецификација за производ : Сензор : ТАЈВАН Novatek NT96655Дисплеј : мобилен телефон врска app / display телефон / Автомобил DVR екранотРезолуција : 1920 * 1080 P, 30 ftpsВидео агол : широк агол 170 степениВидео Фајл Големина : 3 минутиСнимањето на владата : јамка снимањеВидео систем : PAL / NTSCМикрофон : ПоддршкаСкладирање : 2 ~ 32 GB, КЛАСА 6 погореМоќност : ACCБатерија : нема батеријата, повеќе безбедност, експлозијадоказјазик : Кинески, англиски, француски, Германија, Јапонски, шпански итн .Gсензор : поддршкаРегистрација беспрекорно : медиумиВремето Печат : Прецизни Временски Жиг на ВидеоВидео репродукција : игра Видео Време НаведениТемпературата на работа : 35 ~ 75 целзиусови степени​pacchetto 1* 1080 P Автомобил Цртичка Camer1* Power Кабел1* Шофершајбната Планината1* Упатство

BGN 122.00 138.83
Подходящо за 10-14 см голям размер на екрана на монитора на автомобила резерв на резерв на място 170 широк ъгъл на видимост водоустойчив IP 69K тел
 • Ново
Оценка на продукта:

Подходящо за 10-14 см голям размер на екрана на монитора на автомобила резерв на резерв на място 170 широк ъгъл на видимост водоустойчив IP 69K тел

добредојдовте на нашата продавницаФабриката на нашата компанијаИнспекција сертификат за нашиот производНашата компанија линија во автомобил rearview камера со години и ние се придржуваат за да се обезбеди висок квалитет на производот ,разумна цена и добра servise на нашите клиенти.welcomer да порачате.Деталите на задните приказ на камератапараметар за автомобил rear view cameraДонесе водоотпорен функцијаЕфект се прикаже сликаПакетот вклучува1 автомобил паркинг камера1 power кабел1 Видео кабел1 упатство1...

BGN 38.00 60.00
Автомобилна камера за задно виждане за Hyundai ix30
 • Ново
Оценка на продукта:

Автомобилна камера за задно виждане за Hyundai ix30

Технички Термин Технички Параметар Слики сензори OV7960 Напојување DC12 V Моќ Помала од 1 W Ефективни Пиксели 580*540 Електронски Shutter 1 / 60(NTSC) втор Лукс 1 Lux S / N Сооднос Повеќе од 48d B Резолуција(TV линии) 420 TV Систем NTSC Агол Леќа(Сте.) 170 Видео Излез 1.0 vpp,75ohm Ip Оценка Ip66 Белиот Баланс Автоматски AGC Авто BLC Авто Температурата на работа(Сте.C) 30 C70 C(RH95%Max

BGN 23.00 24.00
Автомобилна камера за обратно виждане и за LAND ROVER Freelander
 • Ново
Оценка на продукта:

Автомобилна камера за обратно виждане и за LAND ROVER Freelander

Технички Термин Технички Параметар Слики сензори OV7960 Напојување DC12 V Моќ Помала од 1 W Ефективни Пиксели 580*540 Електронски Shutter 1 / 60(NTSC) втор Лукс 1 Lux S / N Сооднос Повеќе од 48d B Резолуција(TV линии) 420 TV Систем NTSC Агол Леќа(Сте.) 170 Видео Излез 1.0 vpp,75ohm Ip Оценка Ip66 Белиот Баланс Автоматски AGC Авто BLC Авто Температурата на работа(Сте.C) 30 C70 C(RH95%Max

BGN 23.00 24.00
За обикновена кола бормашина 18,5 mm или 22,5 мм, водоустойчива камера за задно виждане нощно виждане бормашина за система за паркиране на кола, автоаксесоари 1 компл
 • Ново
Оценка на продукта:

За обикновена кола бормашина 18,5 mm или 22,5 мм, водоустойчива камера за задно виждане нощно виждане бормашина за система за паркиране на кола, автоаксесоари 1 компл

Објектот Fitment : (Овој Производ Е Автомобил Додатоци)Компатибилен Автомобили : За Chevrolet / Hyundai / Mazda / Nissan / Тојота / Мицубиши / Volvo / Peugeot / "Фолксваген" се Применува за избор на автомобили ,тоа е универзална за сите автомобилиГолемина на : Големи Димензии : 22 MM ВежбаМала Големина : 18.5 MM ВежбаОпис : Состојба : 100% Сосема Нов...

BGN 20.00 23.98
Парковочная камера за обратно виждане заден ход на автомобила за Audi A6L A8L A4, A8 Q7 дръжка камион водоустойчив NTSC, PAL (по избор) navi
 • Ново
Оценка на продукта:

Парковочная камера за обратно виждане заден ход на автомобила за Audi A6L A8L A4, A8 Q7 дръжка камион водоустойчив NTSC, PAL (по избор) navi

Ако ви треба безжична камера, ве молиме додадете екстра ДОЛАРИ 25 за тоа! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу paymentways како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

BGN 74.00 78.40
FUWAYDA Color SONY CCD камера за обратно виждане на автомобила за Hyundai Elantra Avante 2012 + 4,3-инчов сгъваем LCD монитор водоустойчив HD
 • Ново
Оценка на продукта:

FUWAYDA Color SONY CCD камера за обратно виждане на автомобила за Hyundai Elantra Avante 2012 + 4,3-инчов сгъваем LCD монитор водоустойчив HD

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( http : / / www.aliexpress.com / store / 404383 ) SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD SONY CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : Hyundai Elantra Avante 2012Главните Карактеристики Висока Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате...

BGN 46.00 61.09
Колата резервната камера за кола обратно паркинг монитор 170 градуса метален корпус мини камера за задно виждане HD черен водоустойчив помощ
 • Ново
Оценка на продукта:

Колата резервната камера за кола обратно паркинг монитор 170 градуса метален корпус мини камера за задно виждане HD черен водоустойчив помощ

Возилото Копија Камера Автомобил Обратно Паркинг Следи 170 Степен Метално тело Мини Rear View Camera HD црна Водоотпорен ПомошВодоотпорен HD Rear view camera обратно паркинг камераHighdefinition и широк агол на гледање задните автомобил камера обратно паркингЛеќа Агол : 170°Trapezoid електронски владетел функција.Водоотпорна / Водоотпорен, Може да се Користи и во автомобили и домаПоддржува NTSC / PAL Видео систем.Се применува за различни Возила : За сите Возила 12 VГлавни Карактеристики : Слика сензори1 / 4" боја CMOSТВ систем : NTSC / PALЕфективни пиксели : 728x512 Пикселихоризонтална резолуција420 TVLЕлектронски Shutter1 / 60(NTSC)1 / 10000 S, 1 / 50(PAL)1 / 10000 SМинимална осветлување : Леќа Агол : 170°Водоотпорен : IP68Видео излез : РКА конектор, 1.0 Vpp, 75ohmS / N соодносПодобро Од 48dbТековната Потрошувачка : 60m AНапојување : DC 12 VТемпературата На Работа : 20°C~ 80°C, RH95% Макс.Температура на чување : 30°C ~ 80°C, RH90% Макс.Видео кабел должина : 6mНапојување кабел должина : 1.5 m Пакет се Вклучуваат : 1 x 1 x Видео Кабел 1 x 6 метри КабелЗа ПлаќањеЗачувам е нашиот препорачува метод на плаќање, ние прифаќаме различни плаќање од страна на T / T, Запад Унија и Кредитни картички, како и.За ПревозотСо цел да се обезбеди да добиете вашата цел со данок или ниски даноци при увоз, ние ќе го пријават како "подарок" со помала вредност, ако било увозни давачки или провизии се на купувачот одговорност.Пред изборот на превозот начин, ве молиме да ги видиш подолу на табелата да знаете проценетите време на испоракаПревозот начинТакси превозотСледење на бројИспорака денаКина Пост Обичен Мал Пакет ПлусБесплатен превозотYes (да).

BGN 15.00 22.64
FEELDO за Mercedes-Benz C200 2013/14 дръжка на багажника на автомобила резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера AM2258
 • Ново
Оценка на продукта:

FEELDO за Mercedes-Benz C200 2013/14 дръжка на багажника на автомобила резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера AM2258

Општи Информации Компатибилност за 2013 2014 година МерцедесБенц C200 Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Леќа Со LED Светло БЕЗ Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимална осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

BGN 28.00 31.84
Людмила за Mercedes Benz E W211 E280 E300 E320 E55, E63 / автомобилна камера за обратно виждане / Камера за обратно виждане / HD CCD Night Vision
 • Ново
Оценка на продукта:

Людмила за Mercedes Benz E W211 E280 E300 E320 E55, E63 / автомобилна камера за обратно виждане / Камера за обратно виждане / HD CCD Night Vision

Lyudmila Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна КамераHD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Мерцедес Бенц E W211 E280 E300 E320 E55 E63Повеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Мерцедес Бенц E W211 E280 E300 E320 E55 E63Како да се инсталира : 1...

BGN 37.00 46.38
Людмила за Dodge Journey / JC / JCUV 2008~2015 / автомобили реверсивная резерв парковочная камера / Камера за обратно виждане / HD CCD водоустойчив
 • Ново
Оценка на продукта:

Людмила за Dodge Journey / JC / JCUV 2008~2015 / автомобили реверсивная резерв парковочная камера / Камера за обратно виждане / HD CCD водоустойчив

Lyudmila Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна КамераHD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Dodge Патување / JC / JCUV 2008~2015Повеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Dodge Патување / JC / JCUV 2008~2015Како да се инсталира : 1...

BGN 30.00 43.84
Liislee задна камера за задно виждане за Skoda Fabia Mk2 (5J) 2007~2014 / автомобили резерв парковочная камерата / фенерче за осветление регистрационен номер OEM
 • Ново
Оценка на продукта:

Liislee задна камера за задно виждане за Skoda Fabia Mk2 (5J) 2007~2014 / автомобили резерв парковочная камерата / фенерче за осветление регистрационен номер OEM

Изборни Предмети За Оваа Обратна Камера1, 12 / 15 / 20 метри Видео Жица2, Безжичен Адаптер / Безжичен Приемник & Emitter3, Боја LCD Монитор Екранот4, 4 Сензори Видлив Паркинг СистемПовеќе Изборни наставни Предмети, ве молиме посетете ја страницата : HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Со Паркинг Референца Линии | РКА Конектор Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг Камера / Табличка Светилка КамераЗа "Шкода" Fabia Mk2 (5 J) 2007~2014​Повеќе Јасни Фотографии За РеференцаСите Вклучени Во ПакетотОпис : Ова Боја на Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

BGN 29.00 40.00
Безплатна доставка за Hyundai i30 VELOSTER Genesis coupecar резервна камера водоустойчива за нощно виждане HD 1090K CCD1 / 3 от централата HTD
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка за Hyundai i30 VELOSTER Genesis coupecar резервна камера водоустойчива за нощно виждане HD 1090K CCD1 / 3 от централата HTD

Паркинг Заден Поглед на Камерата за Hyundai I30 2009 VELOSTER 20112012 Genesis Coupe(За референца, истиот бренд автомобил во различни држави може да се јавите друго име, ве молиме проверете ја камерата димензија и инсталација внимателно во вашиот автомобил пред да го купат,Благодарам.)CCD камера има подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD.NTSC (Стандардно),ПАЛ(Опционално, иста цена како NTSC) Речиси сите дигитални монитори може да биде компатибилен со двете NTSC & ПАЛ...

BGN 29.00 30.38
FEELDO 1 компл. за Mercedes-Benz E-Class багажника писалка камера на оригиналния размер на нощно виждане паркинг на място AM2120
 • Ново
Оценка на продукта:

FEELDO 1 компл. за Mercedes-Benz E-Class багажника писалка камера на оригиналния размер на нощно виждане паркинг на място AM2120

Општи Информации Компатибилност За 2010 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 МерцедесBenz EClass Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Леќа Со LED Светло БЕЗ Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимална осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

BGN 28.00 32.38
CCD Car Front View Vehicle Logo for Camera Mazda Logo Embeded Brand Mark installed the car logo PAL NTSC parking assist
 • Ново
Оценка на продукта:

CCD Car Front View Vehicle Logo for Camera Mazda Logo Embeded Brand Mark installed the car logo PAL NTSC parking assist

ТОП продажба на производот7colors 360degree универзална камераПред|Страна|Странично46% попуст на продажбата Автомобил Видео Паркинг Сензор Обратна Копија Радар им Помогне на Авто паркинг Дигитален Дисплеј радар За DVD TFT 15% попуст за продажба4 камери контрола кутија со ТФкартичка четири видео recor d четири начин DVR25% попуст за продажбаКамерата одговара : автомобил пред логото на камерата за Mazda Логото на Брендот Белег на Предната Камераљубезно ве потсетам : Во различни земји, автомобил модели може да се разликуваатВе молиме проверете го вашиот автомобил оригинални задржани камера позиција големина пред да ја купите ,ви благодариме...

BGN 27.00 49.58
FUWAYDA Color CCD камера за обратно виждане на автомобила за Toyota БЛАТАР / ALTEZZA / PICNIC / ECHO VERSO / CAMRY+4,3-инчов сгъваем LCD монитор
 • Ново
Оценка на продукта:

FUWAYDA Color CCD камера за обратно виждане на автомобила за Toyota БЛАТАР / ALTEZZA / PICNIC / ECHO VERSO / CAMRY+4,3-инчов сгъваем LCD монитор

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( http : / / www.aliexpress.com / store / 404383 ) CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : Toyota PriToyota Camry 20092010 Тојота Aurion 20062011 со 2.4 GHz безжична модул, нема потреба да го вклучите видео кабел во внатрешноста на carless труд работа, лесно се инсталира Главните Карактеристики Висока Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате...

BGN 78.00 97.41
Людмила безжична камера за Nissan Sentra / GT-R / Cube / World Car Rear view Camera / Reverse Back up Camera / CCD Night Vision
 • Ново
Оценка на продукта:

Людмила безжична камера за Nissan Sentra / GT-R / Cube / World Car Rear view Camera / Reverse Back up Camera / CCD Night Vision

Lyudmila HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Wireless | РКА / ПОМОШЕН 3.5 mm Конектор Wirelss Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг КамераЗа Nissan GTR 08~ (Mode : R35)За Nissan Cube 2009~2014 (Mode : Z12)За Nissan Pulsar 2009~2014За Nissan Leaf 2011~2014Посебна Забелешка : Ако цел, треба да ги споделите со нас кој модел ќе го сакате, имаме МОДЕЛ РКА и МОДЕЛ ПОМОШЕН ...

BGN 46.00 57.82