• Ново
1080P HD 4G Wifi авто dvr камера Android 5.1 GPS навигация ADAS Remote Monitor Камери Dual Лен Dash cam

1080P HD 4G Wifi авто dvr камера Android 5.1 GPS навигация ADAS Remote Monitor Камери Dual Лен Dash cam

Buyers rating:
-24 % BGN 170.00
BGN 224.26

Брой продукти

Нови Производи 4 G /3 G Сурфање на Мрежата во секое време Секаде Ако целиот автомобил, нема wifi за интернет сурфање, нема потреба од грижи.Само додадете една 3 G /4 G SIM картичка може да направи да се поврзете на интернет. ако сакате Паркинг мониторинг,24 часа за вашиот автомобил, Тогаш треба да се купи Кога машината е овозможено нормално и следење режим е вклучен, автомобилот е придвижуван исклучување ADAS Пред Автомобил Растојание Предупредување (Најновите Карактеристики) 3 G без ADAS Даваат аларм кога дистанца е премногу кратка помеѓу предната и задната автомобил Производ
ЧПП Информации :
Ние препорачуваме користење на оригиналните Апликации на уреди само.
Не се инсталира други кориснички Апликации. Тие може да не бидат компатибилни со нашите уреди.
Инсталирање на многу Апликации, исто така ќе го успори работата на опремата.
Q1 : Што е dvr DC ВЛЕЗ?
A : автомобил dvr само поддршка DC 5 V, ве молиме да не се поврзе со 12/24 V Моќ директно, во спротивно ќе се запали dvr главниот одбор . Така, ве Молиме да користите автомобил полнач да го приклучиш во пура полесни за напојување во автомобил dvr. Ако сакате да се поврзете со 12/24 V автомобил батерија директно, ве молиме да се купи 5 V конвертирате адаптер. Ви благодариме.
Q2 : Каков тип на Микро SD картичка користете за автомобил dvr?
А : ве Молиме користете го High Speed Класа 10 микро sd картичка. Пред dvr снимање снимање, ве молиме формат на нова мемориска картичка прво во dvr.
Q3 : По исклучите со Енергија, dvr автоматски ќе се исклучи?
A : Да, dvr автоматски ќе се ВКЛУЧИ / ИСКЛУЧИ соодветно на тоа кога НА Моќ/ИСКЛУЧУВАЊЕ. И dvr главното напојување е од автомобил полнач, не од изградена во батеријата, па dvr батеријата 's времето на мирување е краток. Ве молиме да се разбере.
Q4 : Дали dvr поддршка Паркинг обратна функција?
A : Да, ако вашиот автомобил dvr поддршка двојна леќа, кога се добие вашиот автомобил во обратна опрема, на dvr автоматски ќе се префрлат на задниот дел на сликата на камерата со паркинг линија.
П5 : Како да се поврзете на Задна Камера?
А : ве Молиме поврзете задната камера е Црвена Жица со вашиот автомобил Обратна Светилка Моќ е Позитивен Пол (+).

Други функции

Паметта Sd Карта:
16G, 32G, няма
търговска марка:
HUIMU
Кадъра В Секунда:
30
Режим На Сглобяване:
Портативен Диктофон
Батерия:
Вграден
Интерфейс:
AV-Out, WI-FI, Micro SD / TF карта, USB2. 0, Bluetooth
GPS дървар:
Няма
На езика на osd:
Испански, Шведски, Френски,Китайски (Опростен), Руски, Английски,Арабски, Български,Китайски (Традиционен), Немски,Чешки,Гръцки, Италиански,Португалски,Тайландски, Виетнамски,Словенски, Словашки,Корейски,Японски Езици
Пиксели:
500Mega
Сензор За Изображения:
1/3 Cmos Цвят
Брой Лещи:
2
Максимална Външна Памет:
32 г
специални характеристики:
Формат На Видео:
TS
Видеокод:
H. 264
Резолюция На Камерата:
1920x1080
Необходимата Скорост На Рединг Карти Памет:
Клас 10
Съотношение На Екрана:
16
сензорен екран:
ДА
Оригинална Опаковка:
ДА
Тип Елемент:
Автомобилен видеорекордер
Производител На Чипсети:
MT6735
Размер На Дисплея:
6.86
ЦИГАНИ:
16 GB
ОВЕН:
1 GB
система:
android 5.1

Най-добри сделки

Car Dash Cam Car DVR Night Vision fit for Mercedes Benz Class GL/M Chasis 166(година на производство 2013-2015)
 • Ново
Оценка на продукта:

Car Dash Cam Car DVR Night Vision fit for Mercedes Benz Class GL/M Chasis 166(година на производство 2013-2015)

Автомобил Цртичка Cam Автомобил DVR Ноќ Визија одговара за Мерцедес Бенц Класа GL / M Chasis 166(20132015 година)слика покаже на инсталација,повеќе кул,поубави и повеќе совршена!Технички Спецификации : 1...

BGN 120.00
Скрит автомобилен видеорекордер за Benz S serial W221 Wifi Camera Video Recorder Dash Cam Black Box Камери Full HD 1080P Loop Recording
 • Ново
Оценка на продукта:

Скрит автомобилен видеорекордер за Benz S serial W221 Wifi Camera Video Recorder Dash Cam Black Box Камери Full HD 1080P Loop Recording

Оваа DVR само поддржани Бенц W166 (20132015) ако не се овие автомобил modle, ве молиме изберете нашите други DVR.Конфигурација1.NOVATEK 96655 + SONY 322 SESNOR + WIFI Пренос + СТАН2.Тип На КамераЕдна Камера 170degree Ултра Широк Визуелна Агол3.Екран Без4.Сензор 6 M SONY 322 Сензор,1 / 3" светлинауреди со покажувач на површина5.Формат на снимање Ретро јамка Снимање / Motion Detection Снимање6.Слика JPG формат на датотека максимална излезна пиксели : 120 Мега Пиксели(4032x3024)7.Фотографија Режим 5 мега пиксели8.Аудио Микрофон и звучник(AAC) опремен9.Memorizer SD Картичка, max поддршка 32 GB10.Батеријата Без11.СТАН апликација за Android, ios систем12.Средина Температура Температура На Чување : 20℃ 60℃13.ЈазикКинески, Англиски, Француски, Германски, Италијански, Јапонски, Шпански, Руски, Корејски, АрапскиПроизвод ФункцијаКако да инсталиратеАПП употребаСкенирање следниве QR да ја преземете СТАН софтвер на вашиот мобилен телефон.WIFI:CYHYЛозинка : 12345678Ако тоа е IOS систем, ве молиме изберете CYHY нето во вашиот iphone поставување прво, ако тоа е Андроид системот, ве молиме отворете ја АПЛИКАЦИЈАТА прво, во СТАН seting изберете CYHY нето.Се врати и Гаранција Сите предмети се сосема нови директно од фабриката...

BGN 120.00
Автомобилна камера за обратно виждане и за LAND ROVER Freelander
 • Ново
Оценка на продукта:

Автомобилна камера за обратно виждане и за LAND ROVER Freelander

Технички Термин Технички Параметар Слики сензори OV7960 Напојување DC12 V Моќ Помала од 1 W Ефективни Пиксели 580*540 Електронски Shutter 1 / 60(NTSC) втор Лукс 1 Lux S / N Сооднос Повеќе од 48d B Резолуција(TV линии) 420 TV Систем NTSC Агол Леќа(Сте.) 170 Видео Излез 1.0 vpp,75ohm Ip Оценка Ip66 Белиот Баланс Автоматски AGC Авто BLC Авто Температурата на работа(Сте.C) 30 C70 C(RH95%Max

BGN 23.00 24.00
FEELDO за Mercedes-Benz C200 2013/14 дръжка на багажника на автомобила резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера AM2258
 • Ново
Оценка на продукта:

FEELDO за Mercedes-Benz C200 2013/14 дръжка на багажника на автомобила резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера AM2258

Општи Информации Компатибилност за 2013 2014 година МерцедесБенц C200 Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Леќа Со LED Светло БЕЗ Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимална осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

BGN 28.00 31.84
Директна продажба фабрика с 4LED CCD 1/3 парковочная камера за обратно виждане на автомобила за Mitsubishi Outlander Car camera пиксели: 728*582 водоустойчив
 • Ново
Оценка на продукта:

Директна продажба фабрика с 4LED CCD 1/3 парковочная камера за обратно виждане на автомобила за Mitsubishi Outlander Car camera пиксели: 728*582 водоустойчив

Фабриката за директна продажба, Со 4 LED CCD 1 / 3" паркирање на автомобил rearview камераза Мицубиши Outlander автомобил камера Пиксели : 728*582 водоотпоренСпецификации : Автомобил rear view camera Висока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шокдоказ, Широк агол на гледање Различни чипови да ги изберат(MT9 V136 / OV7950 / PC1030 / PC1089 K) на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент OEM / ODMСлика Сензор Боја CMOS PC1030 Боја CCD PC3030 Боја МТ 9 V136 Боја PC1089 K ТВ Системот PAL / NTSC PAL / NTSC PAL / NTSC PAL / NTSC Ефективни Пиксели 648*488 Pixels 728(H)*488(V) 720*576 / 480 Pixels 928(H)*500(V) Хоризонтална резолуција 420 TVL 480 TVL 480 TVL 500 TVL Sening област 4.08 мм*3.12 mm 3.584 мм*2.688 mm 3.584 мм*2.688 mm 3.584 мм*2.688 mm брзина на Блендата 1 / 601 / 5000 1 / 601 / 20000 11 / 10000 11 / 10000 Минимална Осветлување 0.1 лукс / F=1.2(OLux со 0.1 Лукс / F=1.2(Olux со ВКЛУЧЕНО) 0.01 Лукс / F=1.2(OLux со ИЛИ НА) 0.01 Лукс / F=1.2(Olux со ИЛИ НА) Видео излез 1.0 v PТуп 75 ohm 1.0 v PТуп 75 ohm 1.0 v PТуп 75 ohm 1.0 v PТуп 75 ohm Напојување DC12 V DC12 V DC12 V DC12 V Оперативни температура 20°C~75°C,RH 95%МАКС 20°C~75°C,RH 95% МАКС 20°C~75°C,RH 95% МАКС 20°C75°C,RH 95% МАКС температура на Чување 40°C85°C,RH 95% МАКС 40°C85°C,RH 95% МАКС 40°C85°C,RH 95% МАКС 40°C85°C,RH 95% МАКС Леќа агол 170° 170° 170° 170° Водоотпорен IP69 K IP69 K IP69 K IP69 K Белиот Баланс автоматски автоматски автоматски автоматскиМногу исток да installlКога користите ефект во вашиот мониторНашата камера, многу е водоотпоренAccessaries за камератаНие сме многу големи manufature,ние ви ги даде сите голема количина ценаНашите quanlity е многу добар,ние не сите тест пред да брод од нарачка до вас.Имаме голем број сертификати за да се потврди нашиот квалитетПакет : 1 x автомобил Водоотпорен Автомобил Rear View Camera1x 6 M видео кабел1x кабел за напојување1 x упатствоКонтактирајте со насАко имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас .

BGN 19.00 36.61
Liislee Reverse Camera For Volkswagen VW Passat Variant 2005~2009 License Plate Light OEM / HD Night Vision / Car Rear Camera
 • Ново
Оценка на продукта:

Liislee Reverse Camera For Volkswagen VW Passat Variant 2005~2009 License Plate Light OEM / HD Night Vision / Car Rear Camera

Изборни Предмети За Оваа Обратна Камера1, 12 / 15 / 20 метри Видео Жица2, Безжичен Адаптер / Безжичен Приемник & Emitter3, Боја LCD Монитор Екранот4, 4 Сензори Видлив Паркинг СистемПовеќе Изборни наставни Предмети, ве молиме посетете ја страницата : HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Со Паркинг Референца Линии | РКА Конектор Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг Камера / Табличка Светилка КамераЗа Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Passat Variant 2005~2009​Повеќе Јасни Фотографии За РеференцаСите Вклучени Во ПакетотОпис : Ова Боја на Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

BGN 29.00 40.00
Безжична CCD Track автомобилна камера за задно виждане за TOYOTA Camry 2012 Parking Assistance Camera Trackline Night Vision Waterprof
 • Ново
Оценка на продукта:

Безжична CCD Track автомобилна камера за задно виждане за TOYOTA Camry 2012 Parking Assistance Camera Trackline Night Vision Waterprof

Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За TOYOTA Camry 2012 Паркинг Помош Камера со Trackline НоќВизија LED Светло WaterprofПогоден За Автомобил : За TOYOTA Camry 2012 Карактеристики : Висока дефиниција CCD Камера во Боја визија ноќ Водоотпорен Шокдоказ 170 Степен Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиентСпецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CCD· Хоризонтална Резолуција : 600 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : PAL / NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Температурата на работа : 20 C~ +60 C, RH95% Max· Температура на чување : 30 C ~ +80 C, RH95% Max· Видеокабел должина : 6m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.A...

BGN 33.00 48.00
Колата резервната камера за кола обратно паркинг монитор 170 градуса метален корпус мини камера за задно виждане HD черен водоустойчив помощ
 • Ново
Оценка на продукта:

Колата резервната камера за кола обратно паркинг монитор 170 градуса метален корпус мини камера за задно виждане HD черен водоустойчив помощ

Возилото Копија Камера Автомобил Обратно Паркинг Следи 170 Степен Метално тело Мини Rear View Camera HD црна Водоотпорен ПомошВодоотпорен HD Rear view camera обратно паркинг камераHighdefinition и широк агол на гледање задните автомобил камера обратно паркингЛеќа Агол : 170°Trapezoid електронски владетел функција.Водоотпорна / Водоотпорен, Може да се Користи и во автомобили и домаПоддржува NTSC / PAL Видео систем.Се применува за различни Возила : За сите Возила 12 VГлавни Карактеристики : Слика сензори1 / 4" боја CMOSТВ систем : NTSC / PALЕфективни пиксели : 728x512 Пикселихоризонтална резолуција420 TVLЕлектронски Shutter1 / 60(NTSC)1 / 10000 S, 1 / 50(PAL)1 / 10000 SМинимална осветлување : Леќа Агол : 170°Водоотпорен : IP68Видео излез : РКА конектор, 1.0 Vpp, 75ohmS / N соодносПодобро Од 48dbТековната Потрошувачка : 60m AНапојување : DC 12 VТемпературата На Работа : 20°C~ 80°C, RH95% Макс.Температура на чување : 30°C ~ 80°C, RH90% Макс.Видео кабел должина : 6mНапојување кабел должина : 1.5 m Пакет се Вклучуваат : 1 x 1 x Видео Кабел 1 x 6 метри КабелЗа ПлаќањеЗачувам е нашиот препорачува метод на плаќање, ние прифаќаме различни плаќање од страна на T / T, Запад Унија и Кредитни картички, како и.За ПревозотСо цел да се обезбеди да добиете вашата цел со данок или ниски даноци при увоз, ние ќе го пријават како "подарок" со помала вредност, ако било увозни давачки или провизии се на купувачот одговорност.Пред изборот на превозот начин, ве молиме да ги видиш подолу на табелата да знаете проценетите време на испоракаПревозот начинТакси превозотСледење на бројИспорака денаКина Пост Обичен Мал Пакет ПлусБесплатен превозотYes (да).

BGN 15.00 22.64
Реверсивная парковочная камера за кола ремарке къмпинг автомобил водоустойчив, прахоустойчив за нощно виждане широка 170 градуса висока чувствителност
 • Ново
Оценка на продукта:

Реверсивная парковочная камера за кола ремарке къмпинг автомобил водоустойчив, прахоустойчив за нощно виждане широка 170 градуса висока чувствителност

"Хоризонтална резолуција 480 TVL Задна Камера 100% Водоотпорни Ноќ Визија Возило Автомобил / Заден Поглед Копија Камера* 100% сосема нов и висок квалитет* Водоотпорен(само доказ малку дожд)лиценца планината копија камера со HD боја imager, широк агол на гледање макро леќа* 170 степен прилагодливи широк агол на гледање со висока чувствителност &дефиниција* Извонредна задните приказ на видливост на вашиот автомобил, возило, приколка, camper, камион, возило* Лесен за инсталација и може да се инсталира на неколку начини, Месеци лесно да постоечката лиценца плоча завртки.Спецификации : Слика сензор : Боја 1 / 3"" CCD СензорПоддржува NTSC или PAL Видео Систем,Резолуција : 712(H)×486(V) ПикселиХоризонтална резолуција : 480 TVLАвтоматски Баланс На Белата БојаАвтоматско осветлување надоместМинимална осветлување 0.2 лукс самоРКА видео излез Vpp / 75 OhmРаботат на 12 V DC / ca...

BGN 15.98
HD CCD камера за обратно виждане на автомобила за Mitsubishi Pajero американската версия на колата обратна парковочная камера за нощно виждане водоустойчив
 • Ново
Оценка на продукта:

HD CCD камера за обратно виждане на автомобила за Mitsubishi Pajero американската версия на колата обратна парковочная камера за нощно виждане водоустойчив

HD CCD Автомобил Rear View Camera за Мицубиши Pajero Американската верзија автомобил Обратно Паркинг КАМЕРА Обратен Ноќ Визија ВодоотпоренПогоден За Автомобил : ЗА Мицубиши Pajero Американската верзијаВисока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шокдоказ, Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиентСпецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CCD· Ефективни Пиксели : PAL 512 (H)x582 (V); NTSC 512 (H)x492 (V)· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : PAL / NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Температурата на работа : 20 C~ +60 C, RH95% Max· Температура на чување : 30 C ~ +80 C, RH95% Max· Видеокабел должина : 5m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : · 1x Автомобил Rear View Camera· 1x 6m Видео Кабел· 1 × 1.5m Кабел за НапојувањеКако да ИнсталиратеЗемете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќтаПоврзете ја силата на камерата на вашиот обратна lights (светла) црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.

BGN 17.00 25.60
BigBigRoad за Jeep grand cherokee Car Mirror DVR dual camera lens Video Recorder Dash Cam с оригинален група FHD 1080p
 • Ново
Оценка на продукта:

BigBigRoad за Jeep grand cherokee Car Mirror DVR dual camera lens Video Recorder Dash Cam с оригинален група FHD 1080p

Автомобил Огледало DVR Камера Син Екран FHD 1080 P Двојна Леќа Видео Рекордер Цртичка Cam Паркинг Следи со Оригинални Заградата Главните Карактеристики : 1 , 4,3инчен IPS Голема Екранот4.3 инчен IPS екран обезбедува инстант видео репродукција...

BGN 132.00 146.46
За TOYOTA LAND CRUISE PRADO SW4 Fortuner 4Runner Car Rear View Parking Backup Reverse Camera NTSC System Kit for Navigation GPS
 • Ново
Оценка на продукта:

За TOYOTA LAND CRUISE PRADO SW4 Fortuner 4Runner Car Rear View Parking Backup Reverse Camera NTSC System Kit for Navigation GPS

ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу начини на плаќање, како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

BGN 22.00 30.40
Безжична CCD Track автомобилна камера за обратно виждане за VW New Bora 2013-15 Parking Assistance Camera Trackline Night Vision LED Light
 • Ново
Оценка на продукта:

Безжична CCD Track автомобилна камера за обратно виждане за VW New Bora 2013-15 Parking Assistance Camera Trackline Night Vision LED Light

Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За "Фолксваген" Нова Бора 201315 Голф 2012 / Magotan 2013 Паркинг Камера со ПомошПесна линија Ноќ Визија LED Светло ВодоотпоренПогоден За Автомобил : За "Фолксваген" Нова Бора 2013 / 2015 Голф 2012 Magotan 2013За Поло Hatchback 2012 / 2013 Beetle2013 / 2015 Magotan12 / 13 / 15 Карактеристики : Висока дефиниција CCD Камера во Боја визија ноќ Водоотпорен Шокдоказ 170 Степен Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиентСпецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CCD· Хоризонтална Резолуција : 600 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : PAL / NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Температурата на работа : 20 C~ +60 C, RH95% Max· Температура на чување : 30 C ~ +80 C, RH95% Max· Видеокабел должина : 6m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.A...

BGN 33.00 48.00
Liislee автомобилна камера за задно виждане за Volkswagen VW Tiguan 2010~2015 / задна камера / HD CCD RCA NTST PAL / лампа регистрационен номер OEM
 • Ново
Оценка на продукта:

Liislee автомобилна камера за задно виждане за Volkswagen VW Tiguan 2010~2015 / задна камера / HD CCD RCA NTST PAL / лампа регистрационен номер OEM

Изборни Предмети За Оваа Обратна Камера1, 12 / 15 / 20 метри Видео Жица2, Безжичен Адаптер / Безжичен Приемник & Emitter3, Боја LCD Монитор Екранот4, 4 Сензори Видлив Паркинг СистемПовеќе Изборни наставни Предмети, ве молиме посетете ја страницата : HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Со Паркинг Референца Линии | РКА Конектор Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг Камера / Табличка Светилка КамераЗа Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan 2010~2015​Повеќе Јасни Фотографии За РеференцаСите Вклучени Во ПакетотОпис : Ова Боја на Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

BGN 29.00 40.00
FUWAYDA Color SONY CCD камера за обратно виждане на автомобила за Hyundai Elantra Avante 2012 + 4,3-инчов сгъваем LCD монитор водоустойчив HD
 • Ново
Оценка на продукта:

FUWAYDA Color SONY CCD камера за обратно виждане на автомобила за Hyundai Elantra Avante 2012 + 4,3-инчов сгъваем LCD монитор водоустойчив HD

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( http : / / www.aliexpress.com / store / 404383 ) SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD SONY CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : Hyundai Elantra Avante 2012Главните Карактеристики Висока Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате...

BGN 46.00 61.09
FUWAYDA Color CCD камера за обратно виждане на автомобила за Toyota БЛАТАР / ALTEZZA / PICNIC / ECHO VERSO / CAMRY+4,3-инчов сгъваем LCD монитор
 • Ново
Оценка на продукта:

FUWAYDA Color CCD камера за обратно виждане на автомобила за Toyota БЛАТАР / ALTEZZA / PICNIC / ECHO VERSO / CAMRY+4,3-инчов сгъваем LCD монитор

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( http : / / www.aliexpress.com / store / 404383 ) CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : Toyota PriToyota Camry 20092010 Тојота Aurion 20062011 со 2.4 GHz безжична модул, нема потреба да го вклучите видео кабел во внатрешноста на carless труд работа, лесно се инсталира Главните Карактеристики Висока Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате...

BGN 78.00 97.41
Ruckfahrkamera за Sony CCD Citroen Quatre Triomphe C4 C6 Nissan QASHQAI XTRAIL кола за задно виждане резерв парковочная камера за задно виждане
 • Ново
Оценка на продукта:

Ruckfahrkamera за Sony CCD Citroen Quatre Triomphe C4 C6 Nissan QASHQAI XTRAIL кола за задно виждане резерв парковочная камера за задно виждане

Ако ви треба безжична камера, ве молиме додадете екстра ДОЛАРИ 25 за тоа! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу paymentways како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

BGN 20.00 28.80
Резерв На Камера И Монитор За Задно Виждане, Паркинг Обратна Система, Водоустойчива Камера За Нощно Виждане-Наблюдение На Задната Камера
 • Ново
Оценка на продукта:

Резерв На Камера И Монитор За Задно Виждане, Паркинг Обратна Система, Водоустойчива Камера За Нощно Виждане-Наблюдение На Задната Камера

Назад приказ на автомобил е многу важен за вашата паркинг,бидејќи нема difficount да се паркирате вашата кола во право место, но тоа не е безбедно во секое време.Ако има некоја дупка expencelly вашето дете на задниот дел на вашиот автомобил, кога ќе се паркинг дека е многу опасно и затоа треба задниот приказ за полнење за вашиот автомобил.Карактеристики : Автомобил Rear View Camera100% Сосема НовСлика Уред : 1 / 4 инчи боја CMOSТВ Систем : PAL / NTSCЕфективни Пиксели : 628 x 582 ПикселиСетилните Област : 5.78 mm x 4.19 mmРезолуција : 420 TV LinesМинимална Осветлување : 0.3 Лукс / Ф1.2Широк агол(120170degree)Баланс На Белата Боја : АвтоматскиЕлектронски Shutter : 1 / 501 / 10,000 СекундиВидео Излез : РКА Конектор, 1.0 Vpp, 75ohmSync.систем : внатрешнаНапојување : DC 12 VОперативен Температура : 20~50, RH95% Макс.Складирање Температура : 40~60, RH95% Макс.Пакет содржина : 1 x Автомобил Rear View Camera1 x Моќ кабел1 x видео кабел1 x англиски упатството за

BGN 15.98
CCD Car Front View Vehicle Logo for Camera Mazda Logo Embeded Brand Mark installed the car logo PAL NTSC parking assist
 • Ново
Оценка на продукта:

CCD Car Front View Vehicle Logo for Camera Mazda Logo Embeded Brand Mark installed the car logo PAL NTSC parking assist

ТОП продажба на производот7colors 360degree универзална камераПред|Страна|Странично46% попуст на продажбата Автомобил Видео Паркинг Сензор Обратна Копија Радар им Помогне на Авто паркинг Дигитален Дисплеј радар За DVD TFT 15% попуст за продажба4 камери контрола кутија со ТФкартичка четири видео recor d четири начин DVR25% попуст за продажбаКамерата одговара : автомобил пред логото на камерата за Mazda Логото на Брендот Белег на Предната Камераљубезно ве потсетам : Во различни земји, автомобил модели може да се разликуваатВе молиме проверете го вашиот автомобил оригинални задржани камера позиција големина пред да ја купите ,ви благодариме...

BGN 27.00 49.58
Филтър реле храна за Mercedes Benz SLK350 SLK320 SLK300 SLK280 SLK230 Car Rear View Camera / Reverse Camera / HD NIGHT VISION
 • Ново
Оценка на продукта:

Филтър реле храна за Mercedes Benz SLK350 SLK320 SLK300 SLK280 SLK230 Car Rear View Camera / Reverse Camera / HD NIGHT VISION

Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна КамераHD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Мерцедес Бенц SLK350 SLK320 SLK300 SLK280 SLK230 2004~2011Повеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Мерцедес Бенц SLK350 SLK320 SLK300 SLK280 SLK230 2004~2011Како да се инсталира : 1...

BGN 40.00 52.38
Автомобилна камера за обратно виждане за Mercedes Benz CLS Class W218 2011~ / RCA жични или безжични HD широкоъгълни камери за нощно виждане
 • Ново
Оценка на продукта:

Автомобилна камера за обратно виждане за Mercedes Benz CLS Class W218 2011~ / RCA жични или безжични HD широкоъгълни камери за нощно виждане

HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА Конектор Одговара За Мерцедес Бенц CLSClass (W218) CLS 250 / 260 / 300 / 320 / 350 2011~2016 Одговара За Мерцедес Бенц CLSClass (W218) CLS 400 / 500 / 550 / 63 AMG 2011~2016 година се Замени со табличка светлина инсталација РКА & Оригинални Екран Компатибилен Повеќе Јасни Фотографии За Референца HD Висок Квалитет Очила ЛеќаСет 1 : Wired СетСет 2 : Wired Сет ( Вклучувајќи ги и Оригиналните автомобил екран конекција линија )Сет 3 : Безжичен Сет ( РКА )Сет од 4 : Безжичен Сет ( РКА & Оригинални автомобил екран конекција линија )Поставете 5 : Безжичен Сет ( ПОМОШЕН )Надворешните набљудувачи (РКА) треба да се купат во прилог, можете да кликнете на линкот подолу за да ги одберетеИнсталација на Жици Дијаграм Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

BGN 37.00 49.20
DIYSECUR Wire 7-инчов сензорен авто монитор + 2 x CCD за обратно виждане водоустойчив комплект от автомобилна камера за системата Horse Trailer Каравани
 • Ново
Оценка на продукта:

DIYSECUR Wire 7-инчов сензорен авто монитор + 2 x CCD за обратно виждане водоустойчив комплект от автомобилна камера за системата Horse Trailer Каравани

Жица 7 инчен TFT LCD Автомобил СледењеIR Ноќ Визија Rear View Camera Паркинг Систем " 2 CH Видео Влез10 метри vieo кабел7" Ултратенок следи со допир на копчеВодоотпорна IR ноќ визија CCD камераСледење : Два влезови се двете видео влезови, еден за обратен камера, а на други за други видео опрема влезови, како што се DVD видео текст...

BGN 125.00 150.18
Подходящо за 10-14 см голям размер на екрана на монитора на автомобила резерв на резерв на място 170 широк ъгъл на видимост водоустойчив IP 69K тел
 • Ново
Оценка на продукта:

Подходящо за 10-14 см голям размер на екрана на монитора на автомобила резерв на резерв на място 170 широк ъгъл на видимост водоустойчив IP 69K тел

добредојдовте на нашата продавницаФабриката на нашата компанијаИнспекција сертификат за нашиот производНашата компанија линија во автомобил rearview камера со години и ние се придржуваат за да се обезбеди висок квалитет на производот ,разумна цена и добра servise на нашите клиенти.welcomer да порачате.Деталите на задните приказ на камератапараметар за автомобил rear view cameraДонесе водоотпорен функцијаЕфект се прикаже сликаПакетот вклучува1 автомобил паркинг камера1 power кабел1 Видео кабел1 упатство1...

BGN 38.00 60.00
EEMRKE 4 LED CCD HD автомобилна камера за Hyundai Azera Grandeur SantaFe (CM) на резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера
 • Ново
Оценка на продукта:

EEMRKE 4 LED CCD HD автомобилна камера за Hyundai Azera Grandeur SantaFe (CM) на резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера

ee Mrke Rear View Camera Обратен Паркинг Камера Водоотпорен HD CCD Ноќ Визија NTSC Тип со РКА Конектор Видео Кабел Автомобил Rear View Camera Копија Паркинг Камера за Hyundai Azera 2007~2011 за Hyundai Azera 2011~2014 година за Hyundai Возвишеност TG 2005~2011 за Hyundai Возвишеност ХГ 2011~2015 година за Hyundai Santa Fe (CM), ЏИП (5 врати), 20062009.; за Hyundai Santa Fe (CM(2009)), ЏИП (5 врати), 20092012; Основна Спецификација Optical формат : 1 / 3 инчен или 1 / 4 инчи Типичен тип : Highsensitivity режим за нискосветлосни услови (Night Vision) Степен на заштита : IP67 (Водоотпорен) Систем формат : NTSC (Стандардно), ПАЛ(опционално, ве молиме оставете порака на нас, ако ти треба, слободно трошоци) Напојување : 12 VDC Областа видите агол : 170deg (Дијагонала), 138deg (H), 125deg(V) Оптички нарушување : 88% Хоризонтална резолуција : 520 TV линии (Пиксели) Излез : RGB 728 H x 500 [email protected], 720 H x 582 [email protected](за PAL,оставете порака) Паркинг линија : НА...

BGN 27.00 32.59
Car Auto Parking Assistance CCD камера за задно виждане с помощ на водещата линия резерв паркинг + HD 4.3цветен LCD монитор превозно средство
 • Ново
Оценка на продукта:

Car Auto Parking Assistance CCD камера за задно виждане с помощ на водещата линия резерв паркинг + HD 4.3цветен LCD монитор превозно средство

Огледало следи Преглед : GSPSCN мониторот делува како нормален ретровизорот, и рефлектор автоматски ќе се појавува кога монитор е исклучен.Па може да се клип во текот на вашата оригинална огледало, а задните го видите слика ќе се појави на екранот автоматски кога обратен автомобил.значи, ова е мулти функција огледало монитор.Елиминирање На Слепи ДамкиПомош можете да го видите слепи точки каде што вашите очи не може да се постигне,навистина многу корисно кога ќе паркинг или се вози спедитор.Супер Ноќ ВизијаВграденво 12 Led светла,automatcially се пали кога тоа се открие темно средина,кои ефикасно да ви помогне парк дури и во текот на ноќта.Спецификација : 4.3" TFT LCD МониторТип : 4.3 инчен LCD мониторРезолуција : 800x480Ултраниска потрошувачка на енергија, за да се спречи преку топлина2 Видео сигнал текст : AV1 / AV2,AV2 поддршка обратен приоритетСе прикажат црно кога нема видео сигнал на текстФормат на сигнал : NTSC / PALГолемина на екранот : 16 : 9 / 4 : 3Номинална Напон : DC 12 VКопија Камера : Image sensor : CMOS PC7080 (Надградба)12 Led светла (Надградба)Визија Degeree : 170° (Надградба)Водоотпорен одделение : IP69 (Надградба)Со растојание референца означување на екранотНапојување : DC 12 VЕфективни Пиксели : 648 X488pixelsФормат на сигнал : NTSCS / N Радио : подобро од 48dbРезолуција : 420 TV линијаЗа нас : 1.Ние сме нови продавачот на Aliexpress,но ние сме чесни и одговорни...

BGN 29.00 36.00
FUWAYDA безжичен CCD чип на колата чип камера за задно виждане за ФОРД FOCUS седан (3 треньор) Ford C-max+4,3-инчов сгъваем LCD монитор
 • Ново
Оценка на продукта:

FUWAYDA безжичен CCD чип на колата чип камера за задно виждане за ФОРД FOCUS седан (3 треньор) Ford C-max+4,3-инчов сгъваем LCD монитор

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( http : / / www.aliexpress.com / store / 404383 ) CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : Форд Фокус Седан Ford Cmax ( 20072009 ) со 2.4 GHz безжична модул, нема потреба да го вклучите видео кабел во внатрешноста на carless труд работа, лесно се инсталира Главните Карактеристики Висока Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате...

BGN 77.00 97.41
Нощно виждане водоустойчив кола за задно виждане за обратно парковочная камера за Peugeot 301 308 408 508 за Citroen C4 C5 MG3 2010 11 12 13 14
 • Ново
Оценка на продукта:

Нощно виждане водоустойчив кола за задно виждане за обратно парковочная камера за Peugeot 301 308 408 508 за Citroen C4 C5 MG3 2010 11 12 13 14

Ноќно Водоотпорен Автомобил задните видите обратно паркинг камера за Peugeot301 308 408 508 За Citroen C4 C5 MG3 2010 11 12 13 14Висока дефиниција Задна камера автомобил Боја визија ноќ Wateproof Шокдоказ, Широк агол на гледање Различни чипови да ги изберат(MT9 V136 / OV7950 / PC1030 / PC1089 K) на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент OEM / ODMСлика сензор : Боја CCDТВ систем : NTSC / PAL(Според вашата земја, Ако имате посебни потреби, ве молиме контактирајте со нас)Ефективни пиксели : 658 x 462 Пиксели / 628 x 586 ПикселиХоризонтална резолуција520 TVLShutter speed1 / 6020usМинимална осветлување : 0.2 Лукс / Ф1.8=1.2 (0 Лукс со Led)Леќа Агол : 170° (дијагонала)Баланс на белата бојаАвтоБојаСребро.Водоотпорен : IP68IP69kВидео излез : 1.0 Vpp, 75ohmТековната Потрошувачка : Нема Повеќе 80m AНапојување : DC 12 VТемпературата На Работа : 20°C~ 60°C, RH95% Макс.Температура на чување : 30°C ~ 60°C, RH95% Макс.Видео кабел должина : 6mНапојување кабел должина : 1.3 mМногу исток да installlКога користите ефект во вашиот мониторНашата камера, многу е водоотпоренAccessaries за камератаНие сме многу големи manufature,ние ви ги даде сите голема количина ценаНашите quanlity е многу добар,ние не сите тест пред да брод од целна вас.Имаме голем број сертификати за да се потврди нашиот квалитетПакет : 1 x автомобил Водоотпорен Автомобил Rear View Camera1x 6 M видео кабел1x кабел за напојување1 x упатствоКонтактирајте со насАко имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас ...

BGN 19.00 30.40