• Ново
Камера за задно виждане за Volkswagen Bora Classic Edition 2001~2017 CCD Night Vision Reverse camera резервна камера водоустойчива

Камера за задно виждане за Volkswagen Bora Classic Edition 2001~2017 CCD Night Vision Reverse camera резервна камера водоустойчива

Buyers rating:
BGN 41.58

Брой продукти

Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080/PC1049 Супер Слика Seneor/4 LEDS High Definition/CCD Ноќ Визија
Повеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд. За пример
V W VS S k o d a VS A u d i | H y u n d a јас VS K I A | C i t r o e n VS P e o g e o t | N i s s a n VS R e n a u l t
Ако имате било какви прашања во Предлогот за камерата големина и Аудио видео систем за Надградба Rearview Задните Видите
Ве молиме оставете порака и ние ќе ви одговори во време и да се обезбеди инсталирање Примери Живеат Шут Т хенк ќе
За "ФОЛКСВАГЕН" Фолксваген Голф 6 VI 2010 2011 За "ФОЛКСВАГЕН" Фолксваген Поло V (6 R) Hatchback 2011 година За "ФОЛКСВАГЕН" Фолксваген Magotan 2012 За "ФОЛКСВАГЕН" Фолксваген Passat CC, Како да инсталирате камера (Само за референца) .Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
. Поврзете ја силата на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена. N otice Почитувани купувачи,проверете ја вашата лиценца плоча светилка место големина , Ние се обидуваме да се обезбеди целосна камера големина информации.Но, некои земји имаат посебни регистарски таблички,Ние исто така може да DIY посебна лиценца плоча камера врз основа на големината на табличка.Ако имате било какви прашања, ве молиме оставете порака и ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.

Други функции

Кабел или безжична връзка:
Тел
Лещи Материал:
Пластмаса + Стъкло
Материал На Черупката:
Пластмаса
Екскурзовод На Линия:
ДА
търговска марка:
ЦЗЯИЦЯНЬ
Дължина видеокабеля:
6M
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Водоустойчив:
IP68
Ъгъл На Виждане:
170 градуса
Тип Помощ При Паркиране:
Камера За Задно Виждане Rearview
Номинално Напрежение:
DC 12V
Екскурзовод На Линия:
ДА

Най-добри сделки

Автомобилна камера за задно виждане за Hyundai ix30
 • Ново
Оценка на продукта:

Автомобилна камера за задно виждане за Hyundai ix30

Технички Термин Технички Параметар Слики сензори OV7960 Напојување DC12 V Моќ Помала од 1 W Ефективни Пиксели 580*540 Електронски Shutter 1 / 60(NTSC) втор Лукс 1 Lux S / N Сооднос Повеќе од 48d B Резолуција(TV линии) 420 TV Систем NTSC Агол Леќа(Сте.) 170 Видео Излез 1.0 vpp,75ohm Ip Оценка Ip66 Белиот Баланс Автоматски AGC Авто BLC Авто Температурата на работа(Сте.C) 30 C70 C(RH95%Max

BGN 23.00 24.00
Нощно виждане водоустойчив кола за задно виждане за обратно парковочная камера за Peugeot 301 308 408 508 за Citroen C4 C5 MG3 2010 11 12 13 14
 • Ново
Оценка на продукта:

Нощно виждане водоустойчив кола за задно виждане за обратно парковочная камера за Peugeot 301 308 408 508 за Citroen C4 C5 MG3 2010 11 12 13 14

Ноќно Водоотпорен Автомобил задните видите обратно паркинг камера за Peugeot301 308 408 508 За Citroen C4 C5 MG3 2010 11 12 13 14Висока дефиниција Задна камера автомобил Боја визија ноќ Wateproof Шокдоказ, Широк агол на гледање Различни чипови да ги изберат(MT9 V136 / OV7950 / PC1030 / PC1089 K) на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент OEM / ODMСлика сензор : Боја CCDТВ систем : NTSC / PAL(Според вашата земја, Ако имате посебни потреби, ве молиме контактирајте со нас)Ефективни пиксели : 658 x 462 Пиксели / 628 x 586 ПикселиХоризонтална резолуција520 TVLShutter speed1 / 6020usМинимална осветлување : 0.2 Лукс / Ф1.8=1.2 (0 Лукс со Led)Леќа Агол : 170° (дијагонала)Баланс на белата бојаАвтоБојаСребро.Водоотпорен : IP68IP69kВидео излез : 1.0 Vpp, 75ohmТековната Потрошувачка : Нема Повеќе 80m AНапојување : DC 12 VТемпературата На Работа : 20°C~ 60°C, RH95% Макс.Температура на чување : 30°C ~ 60°C, RH95% Макс.Видео кабел должина : 6mНапојување кабел должина : 1.3 mМногу исток да installlКога користите ефект во вашиот мониторНашата камера, многу е водоотпоренAccessaries за камератаНие сме многу големи manufature,ние ви ги даде сите голема количина ценаНашите quanlity е многу добар,ние не сите тест пред да брод од целна вас.Имаме голем број сертификати за да се потврди нашиот квалитетПакет : 1 x автомобил Водоотпорен Автомобил Rear View Camera1x 6 M видео кабел1x кабел за напојување1 x упатствоКонтактирајте со насАко имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас ...

BGN 19.00 30.40
HD CCD камера за обратно виждане на автомобила за Mitsubishi Pajero американската версия на колата обратна парковочная камера за нощно виждане водоустойчив
 • Ново
Оценка на продукта:

HD CCD камера за обратно виждане на автомобила за Mitsubishi Pajero американската версия на колата обратна парковочная камера за нощно виждане водоустойчив

HD CCD Автомобил Rear View Camera за Мицубиши Pajero Американската верзија автомобил Обратно Паркинг КАМЕРА Обратен Ноќ Визија ВодоотпоренПогоден За Автомобил : ЗА Мицубиши Pajero Американската верзијаВисока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шокдоказ, Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиентСпецификација : · Сликата Сензор : 1 / 3 "ОВ Боја CCD· Ефективни Пиксели : PAL 512 (H)x582 (V); NTSC 512 (H)x492 (V)· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)· Ноќ Визија : 510meters· Леќи : 2.8 mm· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна· Синхронизација : Внатрешни синхронизација· Јачина на бучава сооднос : >48db· Сигнал Систем : PAL / NTSC· Електронски Shutter : Автоматски· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vpp, 75 Ohm· Баланс На Белата Боја : Автоматски· Светлото Надомест : Автоматски· Напојување : DC 12 V· Тековна Потрошувачка : 5060m A, Max 130m A со IR на· Температурата на работа : 20 C~ +60 C, RH95% Max· Температура на чување : 30 C ~ +80 C, RH95% Max· Видеокабел должина : 5m· Напојување кабел должина : 150cmПакет Содржина : · 1x Автомобил Rear View Camera· 1x 6m Видео Кабел· 1 × 1.5m Кабел за НапојувањеКако да ИнсталиратеЗемете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќтаПоврзете ја силата на камерата на вашиот обратна lights (светла) црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.

BGN 17.00 25.60
1080P HD 4G Wifi авто dvr камера Android 5.1 GPS навигация ADAS Remote Monitor Камери Dual Лен Dash cam
 • Ново
Оценка на продукта:

1080P HD 4G Wifi авто dvr камера Android 5.1 GPS навигация ADAS Remote Monitor Камери Dual Лен Dash cam

Нови Производи 4 G / 3 G Сурфање на Мрежата во секое време Секаде Ако целиот автомобил, нема wifi за интернет сурфање, нема потреба од грижи.Само додадете една 3 G / 4 G SIM картичка може да направи да се поврзете на интернет...

BGN 170.00 224.26
FUWAYDA Color SONY CCD камера за обратно виждане на автомобила за Hyundai Elantra Avante 2012 + 4,3-инчов сгъваем LCD монитор водоустойчив HD
 • Ново
Оценка на продукта:

FUWAYDA Color SONY CCD камера за обратно виждане на автомобила за Hyundai Elantra Avante 2012 + 4,3-инчов сгъваем LCD монитор водоустойчив HD

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( http : / / www.aliexpress.com / store / 404383 ) SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD SONY CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : Hyundai Elantra Avante 2012Главните Карактеристики Висока Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате...

BGN 46.00 61.09
Людмила безжична камера за Mercedes Benz CLK270 CLK320 CLK350 CLK500 CLK55 / 63 AMG / камера за обратно виждане на автомобила / HD задна камера
 • Ново
Оценка на продукта:

Людмила безжична камера за Mercedes Benz CLK270 CLK320 CLK350 CLK500 CLK55 / 63 AMG / камера за обратно виждане на автомобила / HD задна камера

HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Wireless | РКА / ПОМОШЕН 3.5 mm Конектор Wirelss Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг КамераЗа Мерцедес Бенц CLK270 CLK320 CLK350 CLK500 CLK55 / 63 AMGПосебна Забелешка : Ако цел, треба да ги споделите со нас кој модел ќе го сакате, имаме МОДЕЛ РКА и МОДЕЛ ПОМОШЕН ...

BGN 43.00 57.82
Филтър реле храна за Mercedes Benz SLK350 SLK320 SLK300 SLK280 SLK230 Car Rear View Camera / Reverse Camera / HD NIGHT VISION
 • Ново
Оценка на продукта:

Филтър реле храна за Mercedes Benz SLK350 SLK320 SLK300 SLK280 SLK230 Car Rear View Camera / Reverse Camera / HD NIGHT VISION

Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна КамераHD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Мерцедес Бенц SLK350 SLK320 SLK300 SLK280 SLK230 2004~2011Повеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Мерцедес Бенц SLK350 SLK320 SLK300 SLK280 SLK230 2004~2011Како да се инсталира : 1...

BGN 40.00 52.38
Ruckfahrkamera за Sony CCD Citroen Quatre Triomphe C4 C6 Nissan QASHQAI XTRAIL кола за задно виждане резерв парковочная камера за задно виждане
 • Ново
Оценка на продукта:

Ruckfahrkamera за Sony CCD Citroen Quatre Triomphe C4 C6 Nissan QASHQAI XTRAIL кола за задно виждане резерв парковочная камера за задно виждане

Ако ви треба безжична камера, ве молиме додадете екстра ДОЛАРИ 25 за тоа! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПрифаќаме само Escow плаќање и Escow поддржува многу paymentways како што се Кредитни картички, Western UnionПревозот Ние брод на Светот и нарачки ќе бидат обработени во рок од 2 дена по уплатата верификација...

BGN 20.00 28.80
Автомобилна камера за обратно виждане и за LAND ROVER Freelander
 • Ново
Оценка на продукта:

Автомобилна камера за обратно виждане и за LAND ROVER Freelander

Технички Термин Технички Параметар Слики сензори OV7960 Напојување DC12 V Моќ Помала од 1 W Ефективни Пиксели 580*540 Електронски Shutter 1 / 60(NTSC) втор Лукс 1 Lux S / N Сооднос Повеќе од 48d B Резолуција(TV линии) 420 TV Систем NTSC Агол Леќа(Сте.) 170 Видео Излез 1.0 vpp,75ohm Ip Оценка Ip66 Белиот Баланс Автоматски AGC Авто BLC Авто Температурата на работа(Сте.C) 30 C70 C(RH95%Max

BGN 23.00 24.00
Реверсивная парковочная камера за кола ремарке къмпинг автомобил водоустойчив, прахоустойчив за нощно виждане широка 170 градуса висока чувствителност
 • Ново
Оценка на продукта:

Реверсивная парковочная камера за кола ремарке къмпинг автомобил водоустойчив, прахоустойчив за нощно виждане широка 170 градуса висока чувствителност

"Хоризонтална резолуција 480 TVL Задна Камера 100% Водоотпорни Ноќ Визија Возило Автомобил / Заден Поглед Копија Камера* 100% сосема нов и висок квалитет* Водоотпорен(само доказ малку дожд)лиценца планината копија камера со HD боја imager, широк агол на гледање макро леќа* 170 степен прилагодливи широк агол на гледање со висока чувствителност &дефиниција* Извонредна задните приказ на видливост на вашиот автомобил, возило, приколка, camper, камион, возило* Лесен за инсталација и може да се инсталира на неколку начини, Месеци лесно да постоечката лиценца плоча завртки.Спецификации : Слика сензор : Боја 1 / 3"" CCD СензорПоддржува NTSC или PAL Видео Систем,Резолуција : 712(H)×486(V) ПикселиХоризонтална резолуција : 480 TVLАвтоматски Баланс На Белата БојаАвтоматско осветлување надоместМинимална осветлување 0.2 лукс самоРКА видео излез Vpp / 75 OhmРаботат на 12 V DC / ca...

BGN 15.98
Liislee за KIA K7 / Cadenza 2010~2015-камера за обратно виждане / резерв парковочная помещение / HD CCD RCA NTST PAL / лампа за осветление регистрационен номер
 • Ново
Оценка на продукта:

Liislee за KIA K7 / Cadenza 2010~2015-камера за обратно виждане / резерв парковочная помещение / HD CCD RCA NTST PAL / лампа за осветление регистрационен номер

Изборни Предмети За Оваа Обратна Камера1, 12 / 15 / 20 метри Видео Жица2, Безжичен Адаптер / Безжичен Приемник & Emitter3, Боја LCD Монитор Екранот4, 4 Сензори Видлив Паркинг СистемПовеќе Изборни наставни Предмети, ве молиме посетете ја страницата : HD High Definition | CCD Ноќ Визија | Вода Доказ | Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки | Со Паркинг Референца Линии | РКА Конектор Автомобил Rear View Camera / Назад Нагоре Камерата / Обратна Паркинг Камера / Табличка Светилка КамераЗа KIA K5 2010~2015За КИА Оптима K5 2010~2015Табличка Светилка Големина За РеференцаПовеќе Јасни Фотографии За РеференцаСите Вклучени Во ПакетотОпис : Ова Боја на Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

BGN 27.00 37.92
Люмила за SsangYong Korando 2010~ автомобилна камера за паркиране / камера за обратно виждане / HD CCD Night Vision + Reversing Back up Camera
 • Ново
Оценка на продукта:

Люмила за SsangYong Korando 2010~ автомобилна камера за паркиране / камера за обратно виждане / HD CCD Night Vision + Reversing Back up Camera

Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна Камера HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Ssang Yong Korando 2010~2016 ГодинаПовеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Ssang Yong Korando 2010~2016 ГодинаОпис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

BGN 32.00 43.81
EEMRKE 4 LED CCD HD автомобилна камера за Hyundai Azera Grandeur SantaFe (CM) на резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера
 • Ново
Оценка на продукта:

EEMRKE 4 LED CCD HD автомобилна камера за Hyundai Azera Grandeur SantaFe (CM) на резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера

ee Mrke Rear View Camera Обратен Паркинг Камера Водоотпорен HD CCD Ноќ Визија NTSC Тип со РКА Конектор Видео Кабел Автомобил Rear View Camera Копија Паркинг Камера за Hyundai Azera 2007~2011 за Hyundai Azera 2011~2014 година за Hyundai Возвишеност TG 2005~2011 за Hyundai Возвишеност ХГ 2011~2015 година за Hyundai Santa Fe (CM), ЏИП (5 врати), 20062009.; за Hyundai Santa Fe (CM(2009)), ЏИП (5 врати), 20092012; Основна Спецификација Optical формат : 1 / 3 инчен или 1 / 4 инчи Типичен тип : Highsensitivity режим за нискосветлосни услови (Night Vision) Степен на заштита : IP67 (Водоотпорен) Систем формат : NTSC (Стандардно), ПАЛ(опционално, ве молиме оставете порака на нас, ако ти треба, слободно трошоци) Напојување : 12 VDC Областа видите агол : 170deg (Дијагонала), 138deg (H), 125deg(V) Оптички нарушување : 88% Хоризонтална резолуција : 520 TV линии (Пиксели) Излез : RGB 728 H x 500 [email protected], 720 H x 582 [email protected](за PAL,оставете порака) Паркинг линија : НА...

BGN 27.00 32.59
LEEWA дръжка на багажника на колата CCD задна камера за нощно виждане резервната камера за задно виждане за Mercedes Benz W205 C-class 15-16 парковочная линия
 • Ново
Оценка на продукта:

LEEWA дръжка на багажника на колата CCD задна камера за нощно виждане резервната камера за задно виждане за Mercedes Benz W205 C-class 15-16 парковочная линия

Општи Информации Компатибилност за Мерцедес Бенц W205 Cкласа 2015 2016 година Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Леќа Со LED Светло БЕЗ Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимална осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

BGN 34.00 40.80
Подходящо за 10-14 см голям размер на екрана на монитора на автомобила резерв на резерв на място 170 широк ъгъл на видимост водоустойчив IP 69K тел
 • Ново
Оценка на продукта:

Подходящо за 10-14 см голям размер на екрана на монитора на автомобила резерв на резерв на място 170 широк ъгъл на видимост водоустойчив IP 69K тел

добредојдовте на нашата продавницаФабриката на нашата компанијаИнспекција сертификат за нашиот производНашата компанија линија во автомобил rearview камера со години и ние се придржуваат за да се обезбеди висок квалитет на производот ,разумна цена и добра servise на нашите клиенти.welcomer да порачате.Деталите на задните приказ на камератапараметар за автомобил rear view cameraДонесе водоотпорен функцијаЕфект се прикаже сликаПакетот вклучува1 автомобил паркинг камера1 power кабел1 Видео кабел1 упатство1...

BGN 38.00 60.00
FEELDO за Mercedes-Benz C200 2013/14 дръжка на багажника на автомобила резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера AM2258
 • Ново
Оценка на продукта:

FEELDO за Mercedes-Benz C200 2013/14 дръжка на багажника на автомобила резервната камера за обратно виждане задна парковочная камера AM2258

Општи Информации Компатибилност за 2013 2014 година МерцедесБенц C200 Спецификации Image Sensor 1 / 4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Леќа Со LED Светло БЕЗ Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимална осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68

BGN 28.00 31.84
Камера За Обратно Виждане Само Пластмасова Скоба-Стъкло Без Камера
 • Ново
Оценка на продукта:

Камера За Обратно Виждане Само Пластмасова Скоба-Стъкло Без Камера

Rear View Camera Само Пластични Заградата Само Стакло Без КамераПосебна Забелешка : Ако цел, треба да ги споделите со нас кој модел и година на пластични заградата сакате, ве Молиме означете порака.

BGN 14.00 15.98
BigBigRoad за Jeep grand cherokee Car Mirror DVR dual camera lens Video Recorder Dash Cam с оригинален група FHD 1080p
 • Ново
Оценка на продукта:

BigBigRoad за Jeep grand cherokee Car Mirror DVR dual camera lens Video Recorder Dash Cam с оригинален група FHD 1080p

Автомобил Огледало DVR Камера Син Екран FHD 1080 P Двојна Леќа Видео Рекордер Цртичка Cam Паркинг Следи со Оригинални Заградата Главните Карактеристики : 1 , 4,3инчен IPS Голема Екранот4.3 инчен IPS екран обезбедува инстант видео репродукција...

BGN 132.00 146.46
За Volvo 2012-2017 Driving Video Recorder Car Dvr Mini Wifi Camera Registrator Dash Cam Оригинален Стил Черна Кутия
 • Ново
Оценка на продукта:

За Volvo 2012-2017 Driving Video Recorder Car Dvr Mini Wifi Camera Registrator Dash Cam Оригинален Стил Черна Кутия

Автомобил DVR Возење Видео РекордерАвтомобил Мини Wifi Камера Full HD 1080 P Автомобил Цртичка Cam Видео Рекордер Оригинален Стил Црна КутијаЗа Volvo XC90 2015 2016 годинаЗа Volvo S60 2012 2013За Volvo S60 L 2014 година 2015 годинаЗа Volvo S80 L 2015За Volvo S60 2012 2013За Volvo XC90 2015 2016 годинаЗа Volvo V40 2015Спецификација за производ : Сензор : ТАЈВАН Novatek NT96655Дисплеј : мобилен телефон врска app / display телефон / Автомобил DVR екранотРезолуција : 1920 * 1080 P, 30 ftpsВидео агол : широк агол 170 степениВидео Фајл Големина : 3 минутиСнимањето на владата : јамка снимањеВидео систем : PAL / NTSCМикрофон : ПоддршкаСкладирање : 2 ~ 32 GB, КЛАСА 6 погореМоќност : ACCБатерија : нема батеријата, повеќе безбедност, експлозијадоказјазик : Кинески, англиски, француски, Германија, Јапонски, шпански итн .Gсензор : поддршкаРегистрација беспрекорно : медиумиВремето Печат : Прецизни Временски Жиг на ВидеоВидео репродукција : игра Видео Време НаведениТемпературата на работа : 35 ~ 75 целзиусови степени​pacchetto 1* 1080 P Автомобил Цртичка Camer1* Power Кабел1* Шофершајбната Планината1* Упатство

BGN 122.00 138.83
Цена по цена на производителя за Pajero Camera Car Rear View Camera With 4 LED HD CCD Camera For Mitsubishi Pajero 2009-2012 г.
 • Ново
Оценка на продукта:

Цена по цена на производителя за Pajero Camera Car Rear View Camera With 4 LED HD CCD Camera For Mitsubishi Pajero 2009-2012 г.

Фабрика Цена За Pajero Камера Автомобил Rear View Camera Со 4 LED HDCCD Камера За Мицубиши Pajero 2009 2012 Бесплатен ПревозотСпецификации : Автомобил rearview камера со Висока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шокдоказ, Широк агол на гледање Различни чипови да ги изберат(MT9 V136 / OV7950 / PC1030 / PC1089 K) на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент OEM / ODMСлика Сензор Боја CMOS PC1030 Боја CCD PC3030 Боја МТ 9 V136 Боја PC1089 K ТВ Системот PAL / NTSC PAL / NTSC PAL / NTSC PAL / NTSC Ефективни Пиксели 648*488 Pixels 728(H)*488(V) 720*576 / 480 Pixels 928(H)*500(V) Хоризонтална резолуција 420 TVL 480 TVL 500 TVL 520 TVL Sening област 4.08 мм*3.12 mm 3.584 мм*2.688 mm 3.584 мм*2.688 mm 3.584 мм*2.688 mm брзина на Блендата 1 / 601 / 5000 1 / 601 / 20000 11 / 10000 11 / 10000 Минимална Осветлување 0.1 лукс / F=1.2(OLux со 0.1 Лукс / F=1.2(Olux со ВКЛУЧЕНО) 0.01 Лукс / F=1.2(OLux со ИЛИ НА) 0.01 Лукс / F=1.2(Olux со ИЛИ НА) Видео излез 1.0 v PТуп 75 ohm 1.0 v PТуп 75 ohm 1.0 v PТуп 75 ohm 1.0 v PТуп 75 ohm Напојување DC12 V DC12 V DC12 V DC12 V Оперативни температура 20°C~75°C,RH 95%МАКС 20°C~75°C,RH 95% МАКС 20°C~75°C,RH 95% МАКС 20°C75°C,RH 95% МАКС температура на Чување 40°C85°C,RH 95% МАКС 40°C85°C,RH 95% МАКС 40°C85°C,RH 95% МАКС 40°C85°C,RH 95% МАКС Леќа агол 170° 170° 170° 170° Водоотпорен IP69 K IP69 K IP69 K IP69 K Белиот Баланс автоматски автоматски автоматски автоматскиМногу исток да installlКога користите ефект во вашиот мониторНашата камера, многу е водоотпоренAccessaries за камератаНие сме многу големи manufature,ние ви ги даде сите голема количина ценаНашите quanlity е многу добар,ние не сите тест пред да брод од нарачка до вас.Имаме голем број сертификати за да се потврди нашиот квалитетПакет : 1 x автомобил Водоотпорен Автомобил Rear View Camera1x 6 M видео кабел1x кабел за напојување1 x упатствоКонтактирајте со насАко имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас .

BGN 19.00 36.61
Car Auto Parking Assistance CCD камера за задно виждане с помощ на водещата линия резерв паркинг + HD 4.3цветен LCD монитор превозно средство
 • Ново
Оценка на продукта:

Car Auto Parking Assistance CCD камера за задно виждане с помощ на водещата линия резерв паркинг + HD 4.3цветен LCD монитор превозно средство

Огледало следи Преглед : GSPSCN мониторот делува како нормален ретровизорот, и рефлектор автоматски ќе се појавува кога монитор е исклучен.Па може да се клип во текот на вашата оригинална огледало, а задните го видите слика ќе се појави на екранот автоматски кога обратен автомобил.значи, ова е мулти функција огледало монитор.Елиминирање На Слепи ДамкиПомош можете да го видите слепи точки каде што вашите очи не може да се постигне,навистина многу корисно кога ќе паркинг или се вози спедитор.Супер Ноќ ВизијаВграденво 12 Led светла,automatcially се пали кога тоа се открие темно средина,кои ефикасно да ви помогне парк дури и во текот на ноќта.Спецификација : 4.3" TFT LCD МониторТип : 4.3 инчен LCD мониторРезолуција : 800x480Ултраниска потрошувачка на енергија, за да се спречи преку топлина2 Видео сигнал текст : AV1 / AV2,AV2 поддршка обратен приоритетСе прикажат црно кога нема видео сигнал на текстФормат на сигнал : NTSC / PALГолемина на екранот : 16 : 9 / 4 : 3Номинална Напон : DC 12 VКопија Камера : Image sensor : CMOS PC7080 (Надградба)12 Led светла (Надградба)Визија Degeree : 170° (Надградба)Водоотпорен одделение : IP69 (Надградба)Со растојание референца означување на екранотНапојување : DC 12 VЕфективни Пиксели : 648 X488pixelsФормат на сигнал : NTSCS / N Радио : подобро од 48dbРезолуција : 420 TV линијаЗа нас : 1.Ние сме нови продавачот на Aliexpress,но ние сме чесни и одговорни...

BGN 29.00 36.00
Скрит автомобилен видеорекордер за Benz S serial W221 Wifi Camera Video Recorder Dash Cam Black Box Камери Full HD 1080P Loop Recording
 • Ново
Оценка на продукта:

Скрит автомобилен видеорекордер за Benz S serial W221 Wifi Camera Video Recorder Dash Cam Black Box Камери Full HD 1080P Loop Recording

Оваа DVR само поддржани Бенц W166 (20132015) ако не се овие автомобил modle, ве молиме изберете нашите други DVR.Конфигурација1.NOVATEK 96655 + SONY 322 SESNOR + WIFI Пренос + СТАН2.Тип На КамераЕдна Камера 170degree Ултра Широк Визуелна Агол3.Екран Без4.Сензор 6 M SONY 322 Сензор,1 / 3" светлинауреди со покажувач на површина5.Формат на снимање Ретро јамка Снимање / Motion Detection Снимање6.Слика JPG формат на датотека максимална излезна пиксели : 120 Мега Пиксели(4032x3024)7.Фотографија Режим 5 мега пиксели8.Аудио Микрофон и звучник(AAC) опремен9.Memorizer SD Картичка, max поддршка 32 GB10.Батеријата Без11.СТАН апликација за Android, ios систем12.Средина Температура Температура На Чување : 20℃ 60℃13.ЈазикКинески, Англиски, Француски, Германски, Италијански, Јапонски, Шпански, Руски, Корејски, АрапскиПроизвод ФункцијаКако да инсталиратеАПП употребаСкенирање следниве QR да ја преземете СТАН софтвер на вашиот мобилен телефон.WIFI:CYHYЛозинка : 12345678Ако тоа е IOS систем, ве молиме изберете CYHY нето во вашиот iphone поставување прво, ако тоа е Андроид системот, ве молиме отворете ја АПЛИКАЦИЈАТА прво, во СТАН seting изберете CYHY нето.Се врати и Гаранција Сите предмети се сосема нови директно од фабриката...

BGN 120.00