• Ново
8 бр./лот нови промишлени антистатични пинцети от неръждаема стомана средства за ремонт на часовникари отлично качество на изпичане Сверхтвердая

8 бр./лот нови промишлени антистатични пинцети от неръждаема стомана средства за ремонт на часовникари отлично качество на изпичане Сверхтвердая

Buyers rating:
-5 % BGN 9.00
BGN 9.49

Брой продукти

modname=ckeditor
ESD анти-статички помош на пинцета; нерѓосувачки челик и анти-статички боја производството како анти-статички пинцети, појавата на високо-одделение, плус тешко, фина изработка, трајни, анти-магнетни, анти-корозија, анти-статички, анти-статички магнетни компоненти во работењето за Да се подобри удобноста, да се подобри ефикасноста на работата и безбедноста на компоненти, може да се намали заморот на прекувремена работа.
Пинцети главата со superhard материјали и термичка обработка, така што цврстина на пинцети поголема, подобро жилавост
ESD-10 (стандард) : се користи за лемење интегрирано коло, како и инсталација или замена на делови.
ESD-11 (големи) : Оваа пинцети се подолги од стандардните должина и се погодни за операција во прецизност електронски компоненти.
ESD-12 (висока еластичност) : Оваа пинцети се помоќни од стандардните пинцети и не виткајте кога коло е стегната, и делови не падне.
ESD-13 (круг) : Овој круг се избегнува оштетување на компонента, погодна за екстракција на чип чипс;
ESD-14 (екстра-тенка) : Оваа пинцети се остри, остар, и погодни за употреба во висока густина интегрирано коло чип компоненти.
ESD-15 : Ова пинцети се свиткани во 45 ° и се погодни за вадење делови на тесни места.
ESD-16 (широк тип) : Оваа пинцети совет е стандард, но се справи со прошири, да се прилагоди на некои од поголемите прсти, со повеќе удобно се чувствуваат.
ESD-17 : Ова пинцети се свиткани 25 ° и се погодни за вадење делови на тесни места.
забелешка
Изберете една од пинцети или две пинцети, ве молиме да ни даде порака за да ни кажете кои две спецификации треба пинцети, ако не да ни кажете, ние ќе случајно испрати
.

Други функции

Цвят:
Допълнително 2 пинсети, допълнително 1 пинцети
Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
антистатичен пинсети

Най-добри сделки

3 бр Hss Асо Pedacos Passo Broca de Titanio 3-12 мм 4-12mm 4-20mm Ferramentas de Corte de Madeira
 • Ново
Оценка на продукта:

3 бр Hss Асо Pedacos Passo Broca de Titanio 3-12 мм 4-12mm 4-20mm Ferramentas de Corte de Madeira

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Автоматски Deburrs Дупки како што Вежба Дваflute Дизајн Ви Дава Побрзо, Неспокојот Сечење Титаниум Нитрид Слој за Ладилникот Работи Брзопромена 1 / 4" Хексадецимален месо тело High Speed Челик за Долг Живот на Овие Чекор Вежба Јогурт се идеални за различни материјали од метал, пластика, fiberglass да дрво Тие исто така помагаат за зголемување на постоечките дупки На две flute дизајн совети направени пенетрација побрзо, без chipping Спецификација : Големини на Чекор 3 Вежба Делови : 5 Чекор Малку од 4 до 12 9 Чекор Малку од 4 до 20 15 Чекор Малку од 4 до 32 ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме овозможи 12mm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме...

BGN 15.00 16.96
3,3 mm 3,4 мм 3,5 мм быстрорежущая стомана кобалт HSS CO HSS-CO напълно заточени директен джолан спиральное тренировка за неръждаема стомана
 • Ново
Оценка на продукта:

3,3 mm 3,4 мм 3,5 мм быстрорежущая стомана кобалт HSS CO HSS-CO напълно заточени директен джолан спиральное тренировка за неръждаема стомана

3.3 мм 3.4 3.5 mm mm High Speed Челик Кобалт ХСС КО ХССКО Целосно Земјата Директно месо тело Пресврт Вежба Малку За Нерѓосувачки Челик

BGN 13.00 13.23
Безплатна доставка! Ъглошлайф 1.5-10mm специален пробивна патронник с ключ за електрически тренировки аксесоари за електрически инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка! Ъглошлайф 1.5-10mm специален пробивна патронник с ключ за електрически тренировки аксесоари за електрически инструменти

1.5 ~10мм Агол мелница посебна Вежба Чак со Клуч за Електрични Дупчалки алат ДодатоциВисокквалитет! Бесплатен превозот!! Опис На Производот : Агол мелница посебна Вежба ChucКапацитет 1.5 ~10ммСодржина : 1 x Вежба Чак, 1 x КопчеМатеријал : Метал, ПластикаНе вклучуваат Агол мелницаAnswer : ___________________________ NOTE : Овој производ може да се користи само за 100mm излез вратило на темата (M10 X1.5), на друго место не може да се општи !!Со тоа Агол мелница може да се користи директно пресврт вежба чак кога електричното вежба, електрични вежба и да е премногу долго во некои агол за дупчење, Агол мелење машина може да ги реши овие непријатни прашања...

BGN 22.00 23.50
18.5 mm 19mm 19.5 mm 20mm High Speed Steel HSS Кобалт CO HSS-CO напълно заточени директен джолан спирално свредло от неръждаема стомана
 • Ново
Оценка на продукта:

18.5 mm 19mm 19.5 mm 20mm High Speed Steel HSS Кобалт CO HSS-CO напълно заточени директен джолан спирално свредло от неръждаема стомана

18.5 mm 19mm 19.5 mm 20mm High Speed Челик ХСС Кобалт КО ХССКО Целосно Земјата Директно месо тело Пресврт Вежба Малку За Нерѓосувачки Челик

BGN 52.51
DIATOOL 4бр / pk 125mm 5 Grit 400 Диамантен диск за шлайфане гъвкави сухи полиращи подложки за гранит, мрамор на плочки, камък
 • Ново
Оценка на продукта:

DIATOOL 4бр / pk 125mm 5 Grit 400 Диамантен диск за шлайфане гъвкави сухи полиращи подложки за гранит, мрамор на плочки, камък

Предмет : 5" Дијамант Сува полирање влошки(#400 )Количина : 4pcsСпецификација : Дијаметар 125mm / 5", дебелина од 1,5 mmПримена : За гранит & мермер, инженерски камен, Кварц, керамички, плочка полирањеФункција : Флексибилни, погоден за различни облик полирањеСува полирање, работат без вода, удобен и помалку загадувањеМногу конкурентни во ценатаДруги ронки големина : #50, #100, #200, #400, #800, #1500, #3000, УдарИмајте на ум : Вие не може да се добие 4pcs со мешан ронки, на пример, 2 парчиња #50 +2 парчиња #100..Ве молам само место цел и се остава пораки до нас...

BGN 35.00 39.94
DIATOOL 10 комплекта от 4 инча сухи диамантени полиращи подложки(7 бр./компл.) 70шт DIA100MM смола Бонд Диамант гъвкави полиращи подложки
 • Ново
Оценка на продукта:

DIATOOL 10 комплекта от 4 инча сухи диамантени полиращи подложки(7 бр./компл.) 70шт DIA100MM смола Бонд Диамант гъвкави полиращи подложки

Предмет : 10 поставите Дијамант Флексибилни Сува полирање влошки Количина : 70pcs (#50, #100, #200, #400, #800, #1500, #3000 10pc секоја) Спецификација : Дијаметар 100mm / 4inch", дебелина од 1,5 mm Примена : За гранит & мермер полирање Функција : Флексибилен, погоден за различни облик полирање Сува полирање, работат без вода, удобен и помалку загадувањеМногу конкурентни во ценатаВе молиме кликнете на следната слика за повеќе изборНа Крајот на Опис

BGN 245.00 310.72
Правоъгълна метална основа за електрическа Крива триони Makita 4304
 • Ново
Оценка на продукта:

Правоъгълна метална основа за електрическа Крива триони Makita 4304

Име на производ База Одговара за За Makita 4304 Крива Видов Вкупната Големина 15.5 x 7 x 2,2 см / 6.1" x 2.8" x 0.87"(L*W*H) Боја Сива Материјал Метал Тежина 118g Пакет 1 x База(НЕОЕМ)

BGN 16.00 16.80
15.8 мм 15.9 мм 16 мм 16.1 16.2 мм мм 16.3 16.4 мм мм струг CNC HSS високоскоростна стомана конус конична опашка спиральное тренировка
 • Ново
Оценка на продукта:

15.8 мм 15.9 мм 16 мм 16.1 16.2 мм мм 16.3 16.4 мм мм струг CNC HSS високоскоростна стомана конус конична опашка спиральное тренировка

15.8 15.9 mm mm 16mm 16.1 mm 16.2 mm 16.3 mm 16.4 mm Струг Машина Алатка CNC ХСС High Speed Челик Конус Коси месо тело Пресврт Вежба Малкуd l1 L MorseКоси 3 33 114 1 3.2 36 117 3.5 39 120 3.8 43 124 4 4.2 4.5 47 128 4.8 52 133 5 5.2 5.5 57 138 5.8 6 6.2 63 144 6.5 6.8 69 150 7 7.2 7.5 7.8 75 156 8 8.2 8.5 8.8 81 162 9 9.2 9.5 9.8 87 168 10 10.2 10.5 10.8 94 175 11 11.2 11.5 11.8На Коси Соодветните Однос : 0 : Големите Крајот Дијаметар Φ 9.045, Коси : 1 : 19.2121 : Големиот Крајот Дијаметар Φ 12.065, Коси : 1 : 20.0472 : Големите Крајот Дијаметар Φ 17.78, Коси : 1 : 20.0203 : На Голема Крајот Дијаметар Φ 23.825, Коси : 1 : 19.9224 : Големите Крајот Дијаметар Φ 31.267 Коси : 1 : 19.2545 : Големите Крајот Дијаметар Φ 44.399 Коси : 1 : 19.002 _

BGN 23.84
6-60MM HSS 4241 спирала Каннелюра стъпка тренировка 12 стъпки 13 мм джолан инкрементиране стоманена стъпка конус с бормашина дупка рязане обрат пробиване
 • Ново
Оценка на продукта:

6-60MM HSS 4241 спирала Каннелюра стъпка тренировка 12 стъпки 13 мм джолан инкрементиране стоманена стъпка конус с бормашина дупка рязане обрат пробиване

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Единствена скала структура , тоа може да отвори повеќе Отворот тоа не може да биде скршен лесно...

BGN 41.00 48.00
DIATOOL 115mm Hot pressed Diamond turbo Blade 4.5 Inch Diamond Cutting Disc stone concrete Diamond Wheel Saw blade
 • Ново
Оценка на продукта:

DIATOOL 115mm Hot pressed Diamond turbo Blade 4.5 Inch Diamond Cutting Disc stone concrete Diamond Wheel Saw blade

ПРЕДМЕТ : Топла притисне Дијамант мавтаа турбо Нож (115mm)Specifi за ратификација : Дијаметар 115mm / 4.5"Дебелина на сегмент 2.32.4 mmВисина на сегменти 8ММРод : 22.23 MMКоличина : 1pcМашина : Агол мелницаФункција : Армираноcore челик со бран, посилни strenghth обезбеди стабилен и лесно сечењеКористат мокри или суви, за многу тврд материјал, препорачуваме влажни работиПримена : Сечење на камен & градежен материјал, бетон, тули, плочки, гранит, мермер, ѕидани....=======Крајот= ======Други availabe големина : 4.5" / 115 MM , 5" / 125 MM

BGN 12.00 15.20
XCAN 1бр 50*10*0.8 мм, диск за триони за обработка на дървен материал е подходящ 42307 42805 mini cut off saw 100Т, аксесоари за електрически инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

XCAN 1бр 50*10*0.8 мм, диск за триони за обработка на дървен материал е подходящ 42307 42805 mini cut off saw 100Т, аксесоари за електрически инструменти

12965 Висока Препорачува XCAN 1pc 50mm кружни виде ножот за машини за 10мм понесе со 0.8 mm дебелина моќ алатка додатоциСпецификација : Надворешниот Кол : 50mmВнатрешниот Понесе : 10ммДебелина : 0.8 mmЗаби : 100 TПримена : Се Вклопува 42307 42805 Мини Отсечени Видов

BGN 4.78
96 x 1/2 x 0.25 или 2438*13*0.65*14tpi биметаллические метални лентови триони M42 за европейските лентови триони
 • Ново
Оценка на продукта:

96 x 1/2 x 0.25 или 2438*13*0.65*14tpi биметаллические метални лентови триони M42 за европейските лентови триони

метал bandsaw ножевиФункција : бенд виде ножот за сечење на метал (црна и обоени)Материјал : BiметалОдделение : M42Големина : 96"x 1 / 2" x 0.25" или 2438*13*0.65*14tpiДолжина : 96 " или 2438 mmШирина : 13mm ( 1 / 2")Дебелина : 0.65 mm (0.25")Заби : 14tpiCuttable материјали : црна и обоени метали како челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, бакар, месинг итн.Испорака : Експрес испорака : Кина Пост или други(променливи според различни дестинации)Време на испорака : 1530 дена (обично) 3060 дена (неколку пати)Брза испорака услуга (како UPSот, DHL, Fedex, итн.) треба да се плати, ве молиме контактирајте ме ако треба.треба Можеме особено производот за клиентот, доколку клиентот има посебни барања за производите.

BGN 35.20
52*72,5 мм фиксиран стъргало осцилиращ Мультиинструментальный пильный диск за рязане на дърва за реноватора електроинструмент на Bosch Фейн Dremel Multimaster TCH
 • Ново
Оценка на продукта:

52*72,5 мм фиксиран стъргало осцилиращ Мультиинструментальный пильный диск за рязане на дърва за реноватора електроинструмент на Bosch Фейн Dremel Multimaster TCH

52*72.5 mm СВ Фиксна Scraper Осцилирачки Мулти Алатка Виде Ножот за Сечење Моќ Алатка Додатоци за Bosch Fein Dremel Multimaster TCHКарактеристики 100% сосема нов...

BGN 3.00 3.18
Безплатна доставка! 41-туристи, работа на смени електрическа перфораторная бормашина за METABO BE560 BE561, високо качество !
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка! 41-туристи, работа на смени електрическа перфораторная бормашина за METABO BE560 BE561, високо качество !

41Заби,Замена на Електрична чекан вежба Опрема за METABO BE560 BE561, Бесплатен превозот! Опис на производот : Одговара за METABO Електрични чекан вежба : BE560 BE561 Опрема надворешен дијаметар : 46mm Опрема внатрешен дијаметар : 10мм Опрема Заби : 41 Teeth100% Сосема Нов! Високквалитет! 100% компатибилен со Оригинални АЛАТКИ!Нашата фабрика е специјализирана во производство на електрични алати додатоци, Нашите цени се многу прифатлива,100% Сосема нов! Висок квалитет ! Голем број на големо набавки може да даде некои попуст.Добредојдовте да се купи, ви Благодариме за вашата поддршка! Ако сте задоволни со услугата, ве молиме да се даде на 5ѕвезда високи пофалби.Ако Не е, ве Молам дозволете ми да знам и контактирајте со нас, јас верувам дека ние сме сигурни дека за да се направи сте задоволни...

BGN 22.00 23.49
DIATOOL 1pc mini blade с подвижна опашка 6 mm и 1PC mini blade без сменяеми джолан 6 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

DIATOOL 1pc mini blade с подвижна опашка 6 mm и 1PC mini blade без сменяеми джолан 6 мм

ТОА ЕМ : Топло притисне мини дијамант ножеви со 1 компјутер отстранлив 6mm месо телоКоличина : 1pc мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc мини нож без отстранлив 6mm месо телоИмаме 6 групи на располагање, како што следува,2 парчиња 30мм= 1pc Дијаметар 30мм мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар 30мм мини нож без отстранлив 6mm месо тело2 парчиња 40mm= 1pc Дијаметар 40mm мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар 40mm мини нож без отстранлив 6mm месо тело2 парчиња 50mm = 1pc Дијаметар од 50mm, мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар од 50mm, мини нож без отстранлив 6mm месо тело1 компјутер 30мм 1 компјутер 40mm = 1pc Дијаметар 30мм мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар 40mm мини нож без отстранлив 6mm месо тело1 компјутер 30мм 1 компјутер 50mm = 1pc Дијаметар 30мм мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар од 50mm, мини нож без отстранлив 6mm месо тело1 компјутер 40mm 1 компјутер 50mm = 1pc Дијаметар 40mm мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар од 50mm, мини нож без отстранлив 6mm месо телоСпецификација : 1.Мини Нож детали како што следува, со Дијаметар, Дебелината на Сегменти 30мм 1.92.0 mm 40mm 1.92.0 mm 50mm 22.1 мм2.Вкупната должина на Отстранлив 6mm месо тело е 70mm.Примена : се Погодни за сечење гравирање и резба мермер гранит камен конкретниФункција : Може да сува и влажна работи за мулти материјалТопла притисне синтерување технологија обезбеди подолг животен векВисоко ефикасни за мулти целОтстранлив месо тело обезбеди fexible употреба и пониска цена.

BGN 12.00 14.72
Nibble Metal Cutting Double Head Sheet Nibbler Saw Tool Кътър Пробийте Attachment Free Cutting Tool Power Tools Accessaries
 • Ново
Оценка на продукта:

Nibble Metal Cutting Double Head Sheet Nibbler Saw Tool Кътър Пробийте Attachment Free Cutting Tool Power Tools Accessaries

Nibble Метал Cutting Двојна Глава Лист Nibbler Видов Машина Алатка Вежба Прилог Бесплатна Алатка За Сечење Алат AccessariesОпис : Двоен На Чело Лим Nibbler Машина Вежба Прилог Метален Лист МашинаСпецификација : Име На Производ : Nibbler МашинаМатеријал : Метал, ПластикаБоја : Црна, Сребрена На ЅвонењеСечење Дијаметар : 7.4 mm / 0.3"Месо тело со Дијаметар : 27mm / 1.06"Вкупната Големина : 18 x 5.1 x 7.8 cm / 7" x 2" x 3" (L*W*H)Погоден за автомобил поправка и одржување и метален лист продукции.Карактеристики : 1...

BGN 30.00 34.83
Talentool 20pcs CNC Vaccum запоени диамантени гравиране бита набор от въртящи чеп за гранит, мрамор тънки топка нож
 • Ново
Оценка на продукта:

Talentool 20pcs CNC Vaccum запоени диамантени гравиране бита набор от въртящи чеп за гранит, мрамор тънки топка нож

CNC Vaccum Brazed Дијамант гравирање битови Конус ротари burrs за мермер гранит коси топкакрај машинаПоставете детали : 20pcs / set / многу

BGN 112.00