• Ново
DIATOOL 8pcs 5 #200 B диамантени сухи полиращи подложки с диаметър 5 сантиметра смола Бонд гъвкав шлайфане диск за гранит, мрамор, керамика

DIATOOL 8pcs 5 200 B диамантени сухи полиращи подложки с диаметър 5 сантиметра смола Бонд гъвкав шлайфане диск за гранит, мрамор, керамика

Buyers rating:
-12 % BGN 69.00
BGN 78.78

Брой продукти


Предмет : 5" Дијамант Сува полирање влошки(#200)
Количина : 8pcs
Спецификација : Дијаметар 125mm/5inch", дебелина од 1,5 mm
Примена : За гранит & мермер полирање
Функција :
1. Флексибилни, погоден за различни облик полирање
2. Сува полирање, работат без вода, удобен и помалку загадување
3. Многу конкурентни во цената
================КРАЈОТ================
Сите ронки големина : #50, #100, #200, #400, #800, #1500, #3000, Бела Удар
Имајте на ум : Вие не може да се добие 7pcs со мешан ронки, Молам само место цел и се остава пораки до нас. Ви благодариме.

Други функции

търговска марка:
ДИАТОЛ
Материал На Уплътнението:
диамант
Номер На Модела:
A6110515B#200x8
is_customized:
Yes
Външен Диаметър:
125mm
Размер:
5
Направи си Сам пособия:
Херпес зостер

Най-добри сделки

8 бр./лот нови промишлени антистатични пинцети от неръждаема стомана средства за ремонт на часовникари отлично качество на изпичане Сверхтвердая
 • Ново
Оценка на продукта:

8 бр./лот нови промишлени антистатични пинцети от неръждаема стомана средства за ремонт на часовникари отлично качество на изпичане Сверхтвердая

modname=ckeditorESD антистатички помош на пинцета; нерѓосувачки челик и антистатички боја производството како антистатички пинцети, појавата на високоодделение, плус тешко, фина изработка, трајни, антимагнетни, антикорозија, антистатички, антистатички магнетни компоненти во работењето за Да се подобри удобноста, да се подобри ефикасноста на работата и безбедноста на компоненти, може да се намали заморот на прекувремена работа.Пинцети главата со superhard материјали и термичка обработка, така што цврстина на пинцети поголема, подобро жилавостESD10 (стандард) : се користи за лемење интегрирано коло, како и инсталација или замена на делови.ESD11 (големи) : Оваа пинцети се подолги од стандардните должина и се погодни за операција во прецизност електронски компоненти.ESD12 (висока еластичност) : Оваа пинцети се помоќни од стандардните пинцети и не виткајте кога коло е стегната, и делови не падне.ESD13 (круг) : Овој круг се избегнува оштетување на компонента, погодна за екстракција на чип чипс;ESD14 (екстратенка) : Оваа пинцети се остри, остар, и погодни за употреба во висока густина интегрирано коло чип компоненти.ESD15 : Ова пинцети се свиткани во 45 ° и се погодни за вадење делови на тесни места.ESD16 (широк тип) : Оваа пинцети совет е стандард, но се справи со прошири, да се прилагоди на некои од поголемите прсти, со повеќе удобно се чувствуваат.ESD17 : Ова пинцети се свиткани 25 ° и се погодни за вадење делови на тесни места.забелешкаИзберете една од пинцети или две пинцети, ве молиме да ни даде порака за да ни кажете кои две спецификации треба пинцети, ако не да ни кажете, ние ќе случајно испрати.

BGN 9.00 9.49
18.5 mm 19mm 19.5 mm 20mm High Speed Steel HSS Кобалт CO HSS-CO напълно заточени директен джолан спирално свредло от неръждаема стомана
 • Ново
Оценка на продукта:

18.5 mm 19mm 19.5 mm 20mm High Speed Steel HSS Кобалт CO HSS-CO напълно заточени директен джолан спирално свредло от неръждаема стомана

18.5 mm 19mm 19.5 mm 20mm High Speed Челик ХСС Кобалт КО ХССКО Целосно Земјата Директно месо тело Пресврт Вежба Малку За Нерѓосувачки Челик

BGN 52.51
DIATOOL 4бр / pk 125mm 5 Grit 400 Диамантен диск за шлайфане гъвкави сухи полиращи подложки за гранит, мрамор на плочки, камък
 • Ново
Оценка на продукта:

DIATOOL 4бр / pk 125mm 5 Grit 400 Диамантен диск за шлайфане гъвкави сухи полиращи подложки за гранит, мрамор на плочки, камък

Предмет : 5" Дијамант Сува полирање влошки(#400 )Количина : 4pcsСпецификација : Дијаметар 125mm / 5", дебелина од 1,5 mmПримена : За гранит & мермер, инженерски камен, Кварц, керамички, плочка полирањеФункција : Флексибилни, погоден за различни облик полирањеСува полирање, работат без вода, удобен и помалку загадувањеМногу конкурентни во ценатаДруги ронки големина : #50, #100, #200, #400, #800, #1500, #3000, УдарИмајте на ум : Вие не може да се добие 4pcs со мешан ронки, на пример, 2 парчиња #50 +2 парчиња #100..Ве молам само место цел и се остава пораки до нас...

BGN 35.00 39.94
15.8 мм 15.9 мм 16 мм 16.1 16.2 мм мм 16.3 16.4 мм мм струг CNC HSS високоскоростна стомана конус конична опашка спиральное тренировка
 • Ново
Оценка на продукта:

15.8 мм 15.9 мм 16 мм 16.1 16.2 мм мм 16.3 16.4 мм мм струг CNC HSS високоскоростна стомана конус конична опашка спиральное тренировка

15.8 15.9 mm mm 16mm 16.1 mm 16.2 mm 16.3 mm 16.4 mm Струг Машина Алатка CNC ХСС High Speed Челик Конус Коси месо тело Пресврт Вежба Малкуd l1 L MorseКоси 3 33 114 1 3.2 36 117 3.5 39 120 3.8 43 124 4 4.2 4.5 47 128 4.8 52 133 5 5.2 5.5 57 138 5.8 6 6.2 63 144 6.5 6.8 69 150 7 7.2 7.5 7.8 75 156 8 8.2 8.5 8.8 81 162 9 9.2 9.5 9.8 87 168 10 10.2 10.5 10.8 94 175 11 11.2 11.5 11.8На Коси Соодветните Однос : 0 : Големите Крајот Дијаметар Φ 9.045, Коси : 1 : 19.2121 : Големиот Крајот Дијаметар Φ 12.065, Коси : 1 : 20.0472 : Големите Крајот Дијаметар Φ 17.78, Коси : 1 : 20.0203 : На Голема Крајот Дијаметар Φ 23.825, Коси : 1 : 19.9224 : Големите Крајот Дијаметар Φ 31.267 Коси : 1 : 19.2545 : Големите Крајот Дијаметар Φ 44.399 Коси : 1 : 19.002 _

BGN 23.84
13.1 13.2 мм мм 13.3 13.4 мм мм 13.5 мм от неръждаема стомана быстрорежущая стомана HSS CO HSS-CO напълно заточени директен джолан спиральное тренировка
 • Ново
Оценка на продукта:

13.1 13.2 мм мм 13.3 13.4 мм мм 13.5 мм от неръждаема стомана быстрорежущая стомана HSS CO HSS-CO напълно заточени директен джолан спиральное тренировка

13.1 mm 13.2 13.3 mm mm 13.4 mm 13.5 mm Нерѓосувачки Челик (High Speed Челик ХСС КО ХССКО Целосно Земјата Директно месо тело Пресврт Вежба Малку

BGN 24.00 24.11
За 10 бр елмазен инструмент с бормашина дупка триони, определени за стеклокерамического мрамор 6 мм-32 мм на промоция
 • Ново
Оценка на продукта:

За 10 бр елмазен инструмент с бормашина дупка триони, определени за стеклокерамического мрамор 6 мм-32 мм на промоция

Овој дијамант обложени core вежба малку отстранува полн круг од стакло, плочки, мермер, гранит, керамички или другиМатеријали и само потребите за вода за подмачкувањеМоже да се користи со стандардните електрични вежбаСекогаш користете лубриканти (вода), инаку дијамант core вежба ќе изгориЗапочнете ја вашата дупка дијагонално, направи круг трага и потоа држете притиснато вежба праваГолемина : 6mm / 0.23", 8mm / 0.31", 10мм / 0.39", 12mm / 0.47", 14mm / 0.55", 16mm / 0.62", 18mm / 0.7", 20mm / 0.78", 22mm / 0.86", 32милиметри / 1.25"Количина : 10 pcЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме овозможи 12mm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 7.00 8.37
5шт комплект винтове тренировки водачи счупени повредени болтове гребец
 • Ново
Оценка на продукта:

5шт комплект винтове тренировки водачи счупени повредени болтове гребец

5 PCS Завртка Extractor Лесно Надвор Поставите Вежба Битови Водич Скршени Оштетени Гром СменаСпецификации : Карактеристики : Ги отстранува оштетените завртки кои не можат да бидат отстранети со стандардна шрафцигер. Да се отстранат сите видови на скршени или оштетени главата завртки, навртки, и studs. Удобен и ефикасен, долг животен век. Црна оксид заврши за издржливост...

BGN 5.68
130mm BAB350 Elliptic Dual-lamp & Single Род 1064nm YAG Laser Marking Machine Ceramic Laser Relector Cvity
 • Ново
Оценка на продукта:

130mm BAB350 Elliptic Dual-lamp & Single Род 1064nm YAG Laser Marking Machine Ceramic Laser Relector Cvity

130mm BAB350 Elliptic Dualсветилка & Една Прачка 1064nm YAG Ласер Означување Машина Ласерски Керамички Relector Cvity парче парче парче 629 парче ДОЛАРИ 59 / парче ДОЛАРИ 59 / парче парче парчеВисока моќност висока рефлексивноста керамички Al2 O3 ласерски празнина рефлектор за ласерски машинаF eature1...

BGN 510.40
Безплатна доставка! 41-туристи, работа на смени електрическа перфораторная бормашина за METABO BE560 BE561, високо качество !
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка! 41-туристи, работа на смени електрическа перфораторная бормашина за METABO BE560 BE561, високо качество !

41Заби,Замена на Електрична чекан вежба Опрема за METABO BE560 BE561, Бесплатен превозот! Опис на производот : Одговара за METABO Електрични чекан вежба : BE560 BE561 Опрема надворешен дијаметар : 46mm Опрема внатрешен дијаметар : 10мм Опрема Заби : 41 Teeth100% Сосема Нов! Високквалитет! 100% компатибилен со Оригинални АЛАТКИ!Нашата фабрика е специјализирана во производство на електрични алати додатоци, Нашите цени се многу прифатлива,100% Сосема нов! Висок квалитет ! Голем број на големо набавки може да даде некои попуст.Добредојдовте да се купи, ви Благодариме за вашата поддршка! Ако сте задоволни со услугата, ве молиме да се даде на 5ѕвезда високи пофалби.Ако Не е, ве Молам дозволете ми да знам и контактирајте со нас, јас верувам дека ние сме сигурни дека за да се направи сте задоволни...

BGN 22.00 23.49
XCAN 1бр 50*10*0.8 мм, диск за триони за обработка на дървен материал е подходящ 42307 42805 mini cut off saw 100Т, аксесоари за електрически инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

XCAN 1бр 50*10*0.8 мм, диск за триони за обработка на дървен материал е подходящ 42307 42805 mini cut off saw 100Т, аксесоари за електрически инструменти

12965 Висока Препорачува XCAN 1pc 50mm кружни виде ножот за машини за 10мм понесе со 0.8 mm дебелина моќ алатка додатоциСпецификација : Надворешниот Кол : 50mmВнатрешниот Понесе : 10ммДебелина : 0.8 mmЗаби : 100 TПримена : Се Вклопува 42307 42805 Мини Отсечени Видов

BGN 4.78
1 чифт продажба J155b метален амортисьор модел автомобил амортисьор 1: 10 DIY модел Dashpot продажба на загуба, Франция, Украйна
 • Ново
Оценка на продукта:

1 чифт продажба J155b метален амортисьор модел автомобил амортисьор 1: 10 DIY модел Dashpot продажба на загуба, Франция, Украйна

Пакетот вклучува : 2 парчиња модел шок апсорберДолжина : 69mmдијаметар : 17mmТопката главата отвор со дијаметар : 3ммфиксна бленда дијаметар : 5mmПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Цел ставен на викенд или одмор ќе бидат испратени надвор од понеделник или следниот работен ден.Ако тоа е надвор од акциите,ние треба малку време за да ја процес и ние ќе го напушти известување или пораки за тоа.Ние не плаќаат за царина обвинет од локалните обичаи.Време на испорака само за референца.Тоа ќе биде побрзо или побавно понекогаш.Како тоа не е многу стабилно превозот од Кина Пост Воздух Mail.Ние ќе процесот секоја parcelss.Приближната превозот времето во различни земји подолу е само за ваша информација само, што се проценува, не се гарантира.1 : во САД се : 712 работни дена.2 : Русија : 1235 работни дена.3 : Европа земјата : 1545 работни дена.4 : Други земји : 1545 работни дена.Превозот начини : Ние, главно, се користи Кина Пост Воздух Mail или e Packet да ја испорача вашата парцела.Замена / Exchange / Наплата : Ве молиме проверете ги пакет и предмети внимателно по добивањето.Ако некој оштетен,ве молиме капи фотографии како докази во прв план.Потоа можете да контактирате со нас за по продажба на услуги.Ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас на прво ако ther е никакви проблеми со својата цел пред отворањето на спорот.

BGN 15.00 15.84
DIATOOL 1pc mini blade с подвижна опашка 6 mm и 1PC mini blade без сменяеми джолан 6 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

DIATOOL 1pc mini blade с подвижна опашка 6 mm и 1PC mini blade без сменяеми джолан 6 мм

ТОА ЕМ : Топло притисне мини дијамант ножеви со 1 компјутер отстранлив 6mm месо телоКоличина : 1pc мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc мини нож без отстранлив 6mm месо телоИмаме 6 групи на располагање, како што следува,2 парчиња 30мм= 1pc Дијаметар 30мм мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар 30мм мини нож без отстранлив 6mm месо тело2 парчиња 40mm= 1pc Дијаметар 40mm мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар 40mm мини нож без отстранлив 6mm месо тело2 парчиња 50mm = 1pc Дијаметар од 50mm, мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар од 50mm, мини нож без отстранлив 6mm месо тело1 компјутер 30мм 1 компјутер 40mm = 1pc Дијаметар 30мм мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар 40mm мини нож без отстранлив 6mm месо тело1 компјутер 30мм 1 компјутер 50mm = 1pc Дијаметар 30мм мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар од 50mm, мини нож без отстранлив 6mm месо тело1 компјутер 40mm 1 компјутер 50mm = 1pc Дијаметар 40mm мини нож со отстранлив 6mm месо тело и 1pc Дијаметар од 50mm, мини нож без отстранлив 6mm месо телоСпецификација : 1.Мини Нож детали како што следува, со Дијаметар, Дебелината на Сегменти 30мм 1.92.0 mm 40mm 1.92.0 mm 50mm 22.1 мм2.Вкупната должина на Отстранлив 6mm месо тело е 70mm.Примена : се Погодни за сечење гравирање и резба мермер гранит камен конкретниФункција : Може да сува и влажна работи за мулти материјалТопла притисне синтерување технологија обезбеди подолг животен векВисоко ефикасни за мулти целОтстранлив месо тело обезбеди fexible употреба и пониска цена.

BGN 12.00 14.72
Безплатна доставка! Ъглошлайф 1.5-10mm специален пробивна патронник с ключ за електрически тренировки аксесоари за електрически инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка! Ъглошлайф 1.5-10mm специален пробивна патронник с ключ за електрически тренировки аксесоари за електрически инструменти

1.5 ~10мм Агол мелница посебна Вежба Чак со Клуч за Електрични Дупчалки алат ДодатоциВисокквалитет! Бесплатен превозот!! Опис На Производот : Агол мелница посебна Вежба ChucКапацитет 1.5 ~10ммСодржина : 1 x Вежба Чак, 1 x КопчеМатеријал : Метал, ПластикаНе вклучуваат Агол мелницаAnswer : ___________________________ NOTE : Овој производ може да се користи само за 100mm излез вратило на темата (M10 X1.5), на друго место не може да се општи !!Со тоа Агол мелница може да се користи директно пресврт вежба чак кога електричното вежба, електрични вежба и да е премногу долго во некои агол за дупчење, Агол мелење машина може да ги реши овие непријатни прашања...

BGN 22.00 23.50
Nibble Metal Cutting Double Head Sheet Nibbler Saw Tool Кътър Пробийте Attachment Free Cutting Tool Power Tools Accessaries
 • Ново
Оценка на продукта:

Nibble Metal Cutting Double Head Sheet Nibbler Saw Tool Кътър Пробийте Attachment Free Cutting Tool Power Tools Accessaries

Nibble Метал Cutting Двојна Глава Лист Nibbler Видов Машина Алатка Вежба Прилог Бесплатна Алатка За Сечење Алат AccessariesОпис : Двоен На Чело Лим Nibbler Машина Вежба Прилог Метален Лист МашинаСпецификација : Име На Производ : Nibbler МашинаМатеријал : Метал, ПластикаБоја : Црна, Сребрена На ЅвонењеСечење Дијаметар : 7.4 mm / 0.3"Месо тело со Дијаметар : 27mm / 1.06"Вкупната Големина : 18 x 5.1 x 7.8 cm / 7" x 2" x 3" (L*W*H)Погоден за автомобил поправка и одржување и метален лист продукции.Карактеристики : 1...

BGN 30.00 34.83