• Ново
WDF301 дължина 2 м прехвърляне на вода принтинг филм широчина 50 см зомбита гидропленка

WDF301 дължина 2 м прехвърляне на вода принтинг филм широчина 50 см зомбита гидропленка

Buyers rating:
-3 % BGN 14.00
BGN 14.40

Брой продукти


карбонски влакна вода трансфер печатење филм
вода / Hydrographies Трансфер Печатење Применливи за различни материјали, вклучувајќи пластика, метал, керамика, дрво, камен, смола, исто така, може да се реализира трансферот на нерамни површини,
нејзината спаси моделот школарина споредуваат со други печатење технологија и лесно да се работи,тоа се направи печатење на повеќе фенси.
Опис Вода Трансфер Печатење Филм, Хидрографски Печатење Филм , Вода Растворлив Печатење Филм , Хидрографски Филмови , 3 D Кубни Печатење Филм, Течни Трансфер Печатење Филм Примена Декорација на објекти кои се движат од целиот сите теренски возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, Автомобил Ентериери, X-box, Пиштоли, Чаши, Делови за Автомобили, Глувчето,Мотоцикл . Филмови може да се применува на сите видови на супстрати вклучувајќи пластика, fiberglass, дрво, керамика и метал. За повеќето делови, ако објектот може да биде натопена во вода, хидро-графички процес може да се користи. Филм Ширина Последната буква на секоја шема име : -100 CM ; Б-50 CM Филм Модели на Карбонски Влакна, Череп, Маскирна ,Дрвени, Мермер& Камен, , Животинска Кожа,Цртан филм, член на кралското семејство Шема,Метал Предности 1. Висок Квалитет : Нашата Вода Трансфер Печатење Филмот доби 99% повисока позитивни повратните информации од клиентите во целиот свет. 2. Најдобра Цена : Конкурентна цена во мали цел, Голем попуст за големи цел. 3. Навремена Испорака : Ние ќе брод редоследот по плаќање во 2-3 дена) 4. Најдобра По-продажбата на услугата : ние ви обезбеди Вода Трансфер Печатење обука за вештини, Корисни совети. 5.Разни Вода Трансфер Печатење Филм Обрасци 6. Член на кралското семејство Популарни Вода Трансфер Печатење Филм : Ние развивме нашите сопствени модели, некои модели достапни само од нашата компанија.

Други функции

Тип Елемент:
Стикери И Етикети
Тегло На Продукта:
0.4kg
Широчина На Елемента:
0.5m
Височина На Продукта:
5cm
Вид На Материала:
PVC
специални характеристики:
филмът PVA
търговска марка:
iWDF
is_customized:
Yes
Дължина На Продукта:
2m
Дължина:
2m
Широк:
0,5 м
Тегло:
0,4 кг
Размер на опаковката:
63X40X40cm
Бразилия,Аржентина, Германия Тръгват.:
Номер на CPF/CPNJ/отделни административни нарушения
is_customized:
Yes

Най-добри сделки

H2CNC TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за Yamaha TTR50 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 TTR 50
 • Ново
Оценка на продукта:

H2CNC TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за Yamaha TTR50 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 TTR 50

Нов ТИМ ГРАФИКА&ПОТЕКЛО DECALS НАЛЕПНИЦИ Колекции за TTR50 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.Состојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsдолниот вилушка decalsглавниот дел на задната суспензија decals,пред се, лево и десно sidepanel потекло,Одговара заЗа Јамаха TTR50 20062013Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со

BGN 24.00 27.18
CSWD713-2 1mx50m water transfer printing film 3D flower wood pattern hydro print film
 • Ново
Оценка на продукта:

CSWD713-2 1mx50m water transfer printing film 3D flower wood pattern hydro print film

CSWD7132 1m X50m вода трансфер печатење во 3 D филм цвет дрво шема хидро печати филмПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards дамали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, Автомобил Ентериери, Xbox, Пиштоли,Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 190.00 200.00
1бр мотоциклет газ резервоар за гориво Pad етикети етикети за Kawasaki / Honda / Suzuki / Yamaha
 • Ново
Оценка на продукта:

1бр мотоциклет газ резервоар за гориво Pad етикети етикети за Kawasaki / Honda / Suzuki / Yamaha

Спецификација:Број На Модел : 517514Име на производ : Резервоарот подлога Decals НалепницаБоја : ЦрнаТип : Decal КомплетСместување : УниверзалнаМатеријал : Кристал ЕпоксиднаКоличина : ЕднаКарактеристики : 100% сосема нов, висока класа квалитетот и многу Издржливи, ве молиме имајте на вашиот резервоар покрие чисти пред да го користите.Овие налепници може да се оди право на врвот на вашиот постоечки налепници, или да се користат на нов насликани обтекател сет.На налепницата е издигнат еден да се даде тоа дека 3 D поглед.Лесна инсталација, само да се чисти вашиот обтекател со немрсна чистење, пилинг и стап!Fitment:Универзална одговара За Kawasaki / Јамаха / Suzuki / Хонда / Харли Мотор За Guzzi / Триумф(Компатибилност Е Само За Референца...

BGN 6.00 7.33
iTAATOP 5square широчина 0,5 m Tsh385 Hydro Printing Water Film Transfer Film Гидрографическая водна трансферния печатна филм
 • Ново
Оценка на продукта:

iTAATOP 5square широчина 0,5 m Tsh385 Hydro Printing Water Film Transfer Film Гидрографическая водна трансферния печатна филм

TAOTOP 5 Square Ширина 0.5 M TSH385 Хидро Печатење Филм Вода Трансфер Филм Хидрографски Вода Трансфер Печатење ФилмПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, АвтомобилНо, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 34.00 56.00
KODASKIN Carbon Tank Pad Sticker Decal emblem GRIPPER STOMP GRIPS EASY for Benelli EN600 BJ600
 • Ново
Оценка на продукта:

KODASKIN Carbon Tank Pad Sticker Decal emblem GRIPPER STOMP GRIPS EASY for Benelli EN600 BJ600

Моден Дизајн со Висок квалитет и нејзиниот одличен изглед вреди вашиот плаќаат Бренд придружба обезбедување на квалитет по класа Направени во Кина има свои предности на квалитетот и цената На површина мора да биде чиста и сува

BGN 18.00 20.64
NICECNC 0352 New Rockstar Decals 3M Graphics етикети за Suzuki LTZ400 LTZ 400 2009 2010 2011 2012 ATV Background Decal Kit
 • Ново
Оценка на продукта:

NICECNC 0352 New Rockstar Decals 3M Graphics етикети за Suzuki LTZ400 LTZ 400 2009 2010 2011 2012 ATV Background Decal Kit

Нови DECALS НАЛЕПНИЦИ Графика Колекции ОДГОВАРА за LTZ400 20092012 АТВФункција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.3 M лепилоСостојба : НоваВклучува : еден сет grahpics,комплетен сет од предниот до задниотОдговара заLTZ400 20092012 АТВФункција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со 3 M лепилоИзвестување1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.Pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.2.Бојата може да имаат различни како разлика екранот,pls се разбере.3...

BGN 81.41
Графики и фонове етикети етикети комплекти за Yamaha YZ250F YZ450F 2006 2007 2008 2009 YZ 250F 450F YZ250 YZ450 F
 • Ново
Оценка на продукта:

Графики и фонове етикети етикети комплекти за Yamaha YZ250F YZ450F 2006 2007 2008 2009 YZ 250F 450F YZ250 YZ450 F

ТИМОТ ГРАФИКА&ПОТЕКЛО DECALS НАЛЕПНИЦИ Колекции ОДГОВАРА за YZ250 F YZ450 F 20062009Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.Состојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsдолниот вилушка decalsглавниот дел на задната суспензија decals,пред се, лево и десно sidepanel потекло decals,airbox decals.Одговара заYZ250 F YZ450 F 20062009Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со

BGN 63.00 70.38
Графики и фонове етикети етикети комплекти за Yamaha YZ450F YZF450 2010 2011 2012 2013 YZ 450F YZF 450
 • Ново
Оценка на продукта:

Графики и фонове етикети етикети комплекти за Yamaha YZ450F YZF450 2010 2011 2012 2013 YZ 450F YZF 450

ТИМОТ ГРАФИКА&ПОТЕКЛО DECALS НАЛЕПНИЦИ Колекции за YZ450 F YZF450 2010 2011 2012 2013 Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита...

BGN 65.00 71.98
0038 огън нов стил на етикети етикети графични комплекти за Yamaha BANSHEE 350 ATV Banshee350
 • Ново
Оценка на продукта:

0038 огън нов стил на етикети етикети графични комплекти за Yamaha BANSHEE 350 ATV Banshee350

Нов Стил DECALS НАЛЕПНИЦИ Графика Колекции за BANSHEE 350 АТВСостојба : НоваВклучува : еден сет grahpics,комплетен сет од предниот до задниотОдговара заBANSHEE 350 АТВФункција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со adhesiv

BGN 29.00 31.98
1M*10M TSD6202 Blue Deep Sea Water Drop Hydro Printing Film Hydro Dip Graphics Water Transfer Printing Film
 • Ново
Оценка на продукта:

1M*10M TSD6202 Blue Deep Sea Water Drop Hydro Printing Film Hydro Dip Graphics Water Transfer Printing Film

TSAUTOP 1 M*10 M TSD6202 Сина Длабоко Морето Вода Капка Хидро Печатење Филм Хидро Натопи Графика Вода Трансфер Печатење ФилмПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, АвтомобилНо, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 37.00 48.00
0271 нова командване графика със съответните предварителни рисунки за KTM стикери и етикети за KTM 125 200 250 300 450 525 540
 • Ново
Оценка на продукта:

0271 нова командване графика със съответните предварителни рисунки за KTM стикери и етикети за KTM 125 200 250 300 450 525 540

НОВ ТИМ ГРАФИКА СО ПОЈАВУВАЊЕ на ПОТЕКЛО ОДГОВАРА ЗА SXF MXC SX EXC Серија 2005 2006 2007Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.3 M лепилоСостојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsдолниот вилушка decalsпред се, лево и десно sidepanel потекло,airbox decals.На графика Одговара на Следните Модели : 125 SX 20052006, 200 SX 20052006, 200 XC 20062007, 200 XCW 20062007, 200 EXC 2005 ГОДИНА, 250 SX 20052006 ГОДИНА,250 SXF 20052006 ГОДИНА, 250 XC 20062007, 250 XCF 2007 ГОДИНА, 250 XCW 20062007, 250 XCFW 20062007, 250 EXC 20052006250 EXCR 20052006 ГОДИНА, 300 XC 20062007, 300 XCW 20062007, 300 EXC 2005 ГОДИНА, 300 MXC 2005400 SX 20052006 ГОДИНА, 400 XCW 2007 ГОДИНА, 400 EXC 20052006450 SX 20052006 ГОДИНА, 450 EXC 20052007, 450 XCW 2007 ГОДИНА, 450 XC 20062007, 450 MXC 2005525 SX 20052006 ГОДИНА, 525 XC 20062007, 525 EXC 20052007, 525 XCW 2007 ГОДИНА, 525 MXC 2005 ГОДИНА, 540 SX 20052006525 SX SUPERMOTO 2005Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со 3 M лепилоИзвестување1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.Pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.2.Бојата може да имаат различни како разлика екранот,pls се разбере.3...

BGN 87.34
0113 Black&White Star New Style TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за KTM 65 SX 2009 2010 2011 2012 2013
 • Ново
Оценка на продукта:

0113 Black&White Star New Style TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за KTM 65 SX 2009 2010 2011 2012 2013

Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.Состојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsглавниот дел на задната суспензија decals,пред се, лево и десно sidepanel потекло,airbox decals.Одговара заSX65 20092013Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со

BGN 46.00 51.18
CSWD126593 1mx50m water transfer film wood pattern hydrographics water transfer
 • Ново
Оценка на продукта:

CSWD126593 1mx50m water transfer film wood pattern hydrographics water transfer

CSWD126593 1m X50m вода трансфер филм дрво шема hydrographics вода трансферПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards дамали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, Автомобил Ентериери, Xbox, Пиштоли,Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 190.00 200.00
12v мотоциклет Bluetooth MP3, аларма безжично дистанционно управление колони усилвател FM радио музикален плейър TF карта USB слот телефон отговор
 • Ново
Оценка на продукта:

12v мотоциклет Bluetooth MP3, аларма безжично дистанционно управление колони усилвател FM радио музикален плейър TF карта USB слот телефон отговор

12v Мотоцикл Bluetooth MP3 Аларм Безжичен Далечински Јазик Засилувач FM Радио, Музички Плеер ТФКартичка USB Слот Телефон ОдговорУниверзална одговара за сите Мотоцикл, Улица Велосипед, Мопед, Cruiser ,Хеликоптер и др.Функција : Поддржува Bluetooth MP3 Игра Funtion .Поддржува Bluetooth Телефонски Повик и Одговор Funtion .Поддршка ТФ / USB MP3 плеер за музика Funtion .Поддршка FM Радио функцијаПоддршка на Антикражба Аларм Funtion .Поддршка За Далечинска Контрола FuntionДвојно јазик репродуцирате музика,Стерео Звук.Спецификација : Боја : Како на сликата прикажаниМатеријал : ABS пластика speakes ,метал домаќинМоќта на Говорници : 2x 10wОперативен напон : DC 12 VГлавниот уред големина : за 82 x 65x 24mmГоворникот, големина : околу 90 x 70mmИнтерфејс : USB интерфејс, ТФкартичка слотПакетот вклучува : 1 x Пар Мотоцикл Јазик1 x Главниот Уред1 x Жица2 x Далечинска КонтролаМонтажа голема заграда & Завртки Вклучени(1)во Моментов,Ние Прифаќаме Виза, Мастеркард, Western Union, Qiwi,Банкарски Трансфер и Paypal за Плаќање...

BGN 40.00 43.02
планински велосипеди и мотоциклети дръжка 7/8 1 1/8 USB-поставка се използва с по-безопасно устройство за ползване 3,5-6-инчов мобилен телефон
 • Ново
Оценка на продукта:

планински велосипеди и мотоциклети дръжка 7/8 1 1/8 USB-поставка се използва с по-безопасно устройство за ползване 3,5-6-инчов мобилен телефон

Подобар производ препорака Ставка Опис Опис на производот Спецификација : Материјал : Алуминиум Легура, ABS, Боја : Црна Универзална 7 / 8" / 1 1 / 8" Handlebar Планината Носителот И Ретровизори Носителот на Планината Максималната ширина на уредот е поддржано : 84mm 1...

BGN 28.00 31.34
Жидкостная печатна филм TSSN1000 0.5 M * 20M Hydro Dipping Water Film Transfer Printing Film Hydro Film
 • Ново
Оценка на продукта:

Жидкостная печатна филм TSSN1000 0.5 M * 20M Hydro Dipping Water Film Transfer Printing Film Hydro Film

Течни Печати Филм TSSN1000 0.5 M * 20М Хидро Потопување Филм Вода Трансфер Печатење Филм Хидро ФилмПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, АвтомобилНо, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 35.00 44.80