• Ново
WDF2336 дължина 2 м прехвърляне на вода принтинг филм, широчина 50 см, сребро и черно въглеродни влакна гидропленка

WDF2336 дължина 2 м прехвърляне на вода принтинг филм, широчина 50 см, сребро и черно въглеродни влакна гидропленка

Buyers rating:
-3 % BGN 14.00
BGN 14.40

Брой продукти


карбонски влакна вода трансфер печатење филм
вода / Hydrographies Трансфер Печатење Применливи за различни материјали, вклучувајќи пластика, метал, керамика, дрво, камен, смола, исто така, може да се реализира трансферот на нерамни површини,
нејзината спаси моделот школарина споредуваат со други печатење технологија и лесно да се работи,тоа се направи печатење на повеќе фенси.
Опис Вода Трансфер Печатење Филм, Хидрографски Печатење Филм , Вода Растворлив Печатење Филм , Хидрографски Филмови , 3 D Кубни Печатење Филм, Течни Трансфер Печатење Филм Примена Декорација на објекти кои се движат од целиот сите теренски возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, Автомобил Ентериери, X-box, Пиштоли, Чаши, Делови за Автомобили, Глувчето,Мотоцикл . Филмови може да се применува на сите видови на супстрати вклучувајќи пластика, fiberglass, дрво, керамика и метал. За повеќето делови, ако објектот може да биде натопена во вода, хидро-графички процес може да се користи. Филм Ширина Последната буква на секоја шема име : -100 CM ; Б-50 CM Филм Модели на Карбонски Влакна, Череп, Маскирна ,Дрвени, Мермер& Камен, , Животинска Кожа,Цртан филм, член на кралското семејство Шема,Метал Предности 1. Висок Квалитет : Нашата Вода Трансфер Печатење Филмот доби 99% повисока позитивни повратните информации од клиентите во целиот свет. 2. Најдобра Цена : Конкурентна цена во мали цел, Голем попуст за големи цел. 3. Навремена Испорака : Ние ќе брод редоследот по плаќање во 2-3 дена) 4. Најдобра По-продажбата на услугата : ние ви обезбеди Вода Трансфер Печатење обука за вештини, Корисни совети. 5.Разни Вода Трансфер Печатење Филм Обрасци 6. Член на кралското семејство Популарни Вода Трансфер Печатење Филм : Ние развивме нашите сопствени модели, некои модели достапни само од нашата компанија.

Други функции

Тип Елемент:
Стикери И Етикети
Дължина На Продукта:
2m
специални характеристики:
филмът PVA
Тегло На Продукта:
0.4kg
is_customized:
Yes
Височина На Продукта:
5cm
Вид На Материала:
PVC
търговска марка:
iWDF
Широчина На Елемента:
0.5m
Дължина:
2m
Широк:
0,5 м
Тегло:
0,4 кг
Размер на опаковката:
63X40X40cm
Бразилия,Аржентина, Германия Тръгват.:
Номер на CPF/CPNJ/отделни административни нарушения
is_customized:
Yes

Най-добри сделки

0338 Звезда нов стил на 3 м етикети етикети графични комплекти са подходящи за RAPTOR 660 ATV
 • Ново
Оценка на продукта:

0338 Звезда нов стил на 3 м етикети етикети графични комплекти са подходящи за RAPTOR 660 ATV

Нов Стил 3 M DECALS НАЛЕПНИЦИ Графика Колекции ОДГОВАРА за RAPTOR 660 АТВФункција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.3 M лепилоСостојба : НоваВклучува : еден сет 3 M grahpics,комплетен сет од предниот до задниотОдговара заБИОЛОГОТ 660 АТВФункција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со 3 M лепило

BGN 79.98
Паяк лого, графики резервоар за гориво етикети етикети за Harley Sportster XL 883 1200 X / V/R/N/L/C XR1200 желязо четиридесет и осем, седемдесет и две
 • Ново
Оценка на продукта:

Паяк лого, графики резервоар за гориво етикети етикети за Harley Sportster XL 883 1200 X / V/R/N/L/C XR1200 желязо четиридесет и осем, седемдесет и две

Материјал : Лепило Без инсталирате инструкцииМатеријал : 0.1 мм ПВЦ Лепило Fitment : Спортстер 2.2 / 3.3 / 4.5 Литри Резервоар.1.Ние прифаќаме Alipay само...

BGN 31.82
iTAATOP Hydro Printing Film TSSX1255 0.5 M * 20M Aqua Transfer Printing Hydrografic Film
 • Ново
Оценка на продукта:

iTAATOP Hydro Printing Film TSSX1255 0.5 M * 20M Aqua Transfer Printing Hydrografic Film

TAOTOP Хидро Печатење Филм TSSX1255 0.5 M * 20М Аква Трансфер Печатење Hydrografic ФилмПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, АвтомобилНо, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 35.00 44.80
гореща продажба TSAUTOP carton Water Transfer Printing Film Size 0.5 m x 2m Hydro Film Гидрографическая филм TS1033
 • Ново
Оценка на продукта:

гореща продажба TSAUTOP carton Water Transfer Printing Film Size 0.5 m x 2m Hydro Film Гидрографическая филм TS1033

вода / Hydrographies Трансфер Печатење Применливи за различни материјали, вклучувајќи пластика, метал, керамика, дрво, камен, смола, исто така, може да се реализира трансферот на нерамни површини,нејзината спаси моделот школарина споредуваат со други печатење технологија и лесно да се работи,тоа се направи печатење на повеќе фенси...

BGN 14.00 14.22
Water transfer Printing Film TSCW1049 0.5 M * 20M Aqua Print Film Transfer Print Film Hydro Dipping
 • Ново
Оценка на продукта:

Water transfer Printing Film TSCW1049 0.5 M * 20M Aqua Print Film Transfer Print Film Hydro Dipping

Вода трансфер Печатење Филм TSCW1049 0.5 M * 20М Аква Печати Филм Трансфер Печатење Филм Хидро ПотопувањеПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, АвтомобилНо, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 35.00 44.80
iTAATOP 0.5 M 5Sq Water Transfer Film Width TSA143-1 Skulls Fire Pattern Hydro Graphics Water Transfer Printing Film
 • Ново
Оценка на продукта:

iTAATOP 0.5 M 5Sq Water Transfer Film Width TSA143-1 Skulls Fire Pattern Hydro Graphics Water Transfer Printing Film

Taotop 0.5 M 5 Sq Вода Трансфер Филм Ширина TSA1431 Черепи Оган Шема Хидро Графика Вода Трансфер Печатење ФилмПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, АвтомобилНо, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 34.00 56.00
Нов 0394 Orange&Black TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за KTM SX 85 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов 0394 Orange&Black TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за KTM SX 85 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

ТИМОТ ГРАФИКА&ПОТЕКЛО DECALS НАЛЕПНИЦИ Колекции Одговара за SX85 20062012Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.Состојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикаПерфорирани резервоарот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsдолниот вилушка decalsпред се, лево и десно sidepanel потекло,Одговара заSX85 20062012Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со

BGN 65.00 71.98
0271 нова командване графика със съответните предварителни рисунки за KTM стикери и етикети за KTM 125 200 250 300 450 525 540
 • Ново
Оценка на продукта:

0271 нова командване графика със съответните предварителни рисунки за KTM стикери и етикети за KTM 125 200 250 300 450 525 540

НОВ ТИМ ГРАФИКА СО ПОЈАВУВАЊЕ на ПОТЕКЛО ОДГОВАРА ЗА SXF MXC SX EXC Серија 2005 2006 2007Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.3 M лепилоСостојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsдолниот вилушка decalsпред се, лево и десно sidepanel потекло,airbox decals.На графика Одговара на Следните Модели : 125 SX 20052006, 200 SX 20052006, 200 XC 20062007, 200 XCW 20062007, 200 EXC 2005 ГОДИНА, 250 SX 20052006 ГОДИНА,250 SXF 20052006 ГОДИНА, 250 XC 20062007, 250 XCF 2007 ГОДИНА, 250 XCW 20062007, 250 XCFW 20062007, 250 EXC 20052006250 EXCR 20052006 ГОДИНА, 300 XC 20062007, 300 XCW 20062007, 300 EXC 2005 ГОДИНА, 300 MXC 2005400 SX 20052006 ГОДИНА, 400 XCW 2007 ГОДИНА, 400 EXC 20052006450 SX 20052006 ГОДИНА, 450 EXC 20052007, 450 XCW 2007 ГОДИНА, 450 XC 20062007, 450 MXC 2005525 SX 20052006 ГОДИНА, 525 XC 20062007, 525 EXC 20052007, 525 XCW 2007 ГОДИНА, 525 MXC 2005 ГОДИНА, 540 SX 20052006525 SX SUPERMOTO 2005Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со 3 M лепилоИзвестување1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.Pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.2.Бојата може да имаат различни како разлика екранот,pls се разбере.3...

BGN 87.34
Графики и фонове етикети етикети комплекти за Yamaha YZ450F YZF450 2010 2011 2012 2013 YZ 450F YZF 450
 • Ново
Оценка на продукта:

Графики и фонове етикети етикети комплекти за Yamaha YZ450F YZF450 2010 2011 2012 2013 YZ 450F YZF 450

ТИМОТ ГРАФИКА&ПОТЕКЛО DECALS НАЛЕПНИЦИ Колекции за YZ450 F YZF450 2010 2011 2012 2013 Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита...

BGN 65.00 71.98
1M*10M TSD6202 Blue Deep Sea Water Drop Hydro Printing Film Hydro Dip Graphics Water Transfer Printing Film
 • Ново
Оценка на продукта:

1M*10M TSD6202 Blue Deep Sea Water Drop Hydro Printing Film Hydro Dip Graphics Water Transfer Printing Film

TSAUTOP 1 M*10 M TSD6202 Сина Длабоко Морето Вода Капка Хидро Печатење Филм Хидро Натопи Графика Вода Трансфер Печатење ФилмПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, АвтомобилНо, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 37.00 48.00
12v мотоциклет Bluetooth MP3, аларма безжично дистанционно управление колони усилвател FM радио музикален плейър TF карта USB слот телефон отговор
 • Ново
Оценка на продукта:

12v мотоциклет Bluetooth MP3, аларма безжично дистанционно управление колони усилвател FM радио музикален плейър TF карта USB слот телефон отговор

12v Мотоцикл Bluetooth MP3 Аларм Безжичен Далечински Јазик Засилувач FM Радио, Музички Плеер ТФКартичка USB Слот Телефон ОдговорУниверзална одговара за сите Мотоцикл, Улица Велосипед, Мопед, Cruiser ,Хеликоптер и др.Функција : Поддржува Bluetooth MP3 Игра Funtion .Поддржува Bluetooth Телефонски Повик и Одговор Funtion .Поддршка ТФ / USB MP3 плеер за музика Funtion .Поддршка FM Радио функцијаПоддршка на Антикражба Аларм Funtion .Поддршка За Далечинска Контрола FuntionДвојно јазик репродуцирате музика,Стерео Звук.Спецификација : Боја : Како на сликата прикажаниМатеријал : ABS пластика speakes ,метал домаќинМоќта на Говорници : 2x 10wОперативен напон : DC 12 VГлавниот уред големина : за 82 x 65x 24mmГоворникот, големина : околу 90 x 70mmИнтерфејс : USB интерфејс, ТФкартичка слотПакетот вклучува : 1 x Пар Мотоцикл Јазик1 x Главниот Уред1 x Жица2 x Далечинска КонтролаМонтажа голема заграда & Завртки Вклучени(1)во Моментов,Ние Прифаќаме Виза, Мастеркард, Western Union, Qiwi,Банкарски Трансфер и Paypal за Плаќање...

BGN 40.00 43.02
0528 NEW STYLE (bull)TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за SX65 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008
 • Ново
Оценка на продукта:

0528 NEW STYLE (bull)TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за SX65 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008

НОВ СТИЛ ТИМ ГРАФИКА & ПОТЕКЛО DECALS НАЛЕПНИЦИ Колекции за SX65 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.Состојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsглавниот дел на задната суспензија decals,пред се, лево и десно sidepanel потекло,airbox decals.Одговара заSX65 20022008Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со

BGN 60.00 67.18
0113 Black&White Star New Style TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за KTM 65 SX 2009 2010 2011 2012 2013
 • Ново
Оценка на продукта:

0113 Black&White Star New Style TEAM графики и фонове етикети комплекти стикери за KTM 65 SX 2009 2010 2011 2012 2013

Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.Состојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsглавниот дел на задната суспензија decals,пред се, лево и десно sidepanel потекло,airbox decals.Одговара заSX65 20092013Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со

BGN 46.00 51.18
1бр мотоциклет газ резервоар за гориво Pad етикети етикети за Kawasaki / Honda / Suzuki / Yamaha
 • Ново
Оценка на продукта:

1бр мотоциклет газ резервоар за гориво Pad етикети етикети за Kawasaki / Honda / Suzuki / Yamaha

Спецификација:Број На Модел : 517514Име на производ : Резервоарот подлога Decals НалепницаБоја : ЦрнаТип : Decal КомплетСместување : УниверзалнаМатеријал : Кристал ЕпоксиднаКоличина : ЕднаКарактеристики : 100% сосема нов, висока класа квалитетот и многу Издржливи, ве молиме имајте на вашиот резервоар покрие чисти пред да го користите.Овие налепници може да се оди право на врвот на вашиот постоечки налепници, или да се користат на нов насликани обтекател сет.На налепницата е издигнат еден да се даде тоа дека 3 D поглед.Лесна инсталација, само да се чисти вашиот обтекател со немрсна чистење, пилинг и стап!Fitment:Универзална одговара За Kawasaki / Јамаха / Suzuki / Хонда / Харли Мотор За Guzzi / Триумф(Компатибилност Е Само За Референца...

BGN 6.00 7.33
New (0389 ) STEAM GRAPHICS&BACKGROUNDS DECALS STICKERS Комплекти for KTM SX 85 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
 • Ново
Оценка на продукта:

New (0389 ) STEAM GRAPHICS&BACKGROUNDS DECALS STICKERS Комплекти for KTM SX 85 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

ТИМОТ ГРАФИКА&ПОТЕКЛО DECALS НАЛЕПНИЦИ Колекции Одговара за SX85 20062012Функција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.Состојба : НоваГрафика Вклучува : Радијатор покровот графикаПерфорирани резервоарот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsдолниот вилушка decalsпред се, лево и десно sidepanel потекло,Одговара заSX85 20062012Функција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со

BGN 64.00 71.66
0076 Червен нов стил екип графика и тапети, стикери, етикети комплекти за Honda CRF150R с течно охлаждане 2007 -
 • Ново
Оценка на продукта:

0076 Червен нов стил екип графика и тапети, стикери, етикети комплекти за Honda CRF150R с течно охлаждане 2007 -

НОВ СТИЛ ТИМ ГРАФИКА & ПОТЕКЛО DECALS НАЛЕПНИЦИ Колекции за CRF150 R ТЕЧНОСТА за ЛАДЕЊЕ 20072016Состојба : НОВАФункција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.Графика Вклучува : Радијатор покровот графикапредниот и задниот дел од фендер decalsдолниот вилушка decalsглавниот дел на задната суспензија decals,пред се, левата и десната страна на панелот потекло,airbox decals.Одговара заCRF150 R ТЕЧНОСТА ЗА ЛАДЕЊЕ 4 ПОТЕЗИ 20072016

BGN 63.98
Гидрографическая филм на картун TSCY705 0.5 M * 20M Aqua Transfer Printing Гидрографическая филм Water Transfer Printing Film
 • Ново
Оценка на продукта:

Гидрографическая филм на картун TSCY705 0.5 M * 20M Aqua Transfer Printing Гидрографическая филм Water Transfer Printing Film

Hydrographics Филм Цртани TSCY705 0.5 M * 20М Аква Трансфер Печатење Hydrograph Филм Вода Трансфер Печатење ФилмПрименаДекорација на објекти кои се движат од целиот allterrain возила и автомобил dashboards за мали предмети, како велосипед шлемови или otherautomotive трим, АвтомобилНо, Xbox, Пиштоли, Чаши, Делови За Автомобили, Глувчето,Мотоцикл ...

BGN 35.00 44.80
Bjmoto мотоциклет таблото инструмент за измерване на скоростта филм протектор на екрана етикети за KTM DUKE 200 2013-2017 DUKE 390 2013-
 • Ново
Оценка на продукта:

Bjmoto мотоциклет таблото инструмент за измерване на скоростта филм протектор на екрана етикети за KTM DUKE 200 2013-2017 DUKE 390 2013-

Bjmoto Мотоцикл Инструмент Табла Брзинометар Филм Екран Заштитник Налепници За KTM DUKE 200 20132017 ВОЈВОДАТА 390 20132016Материјал : TPUБоја : ЈасноFitment : За KTM DUKE 200 20132017За KTM DUKE 390 20132016

BGN 7.98
0332 Black Star New Style 3M ROCKSTAR DECALS етикети графични комплекти за Warrior 350 ATV
 • Ново
Оценка на продукта:

0332 Black Star New Style 3M ROCKSTAR DECALS етикети графични комплекти за Warrior 350 ATV

Нов Стил 3 M ROCKSTAR DECALS НАЛЕПНИЦИ Графика Колекции за Воин 350 АТВФункција : Свила Екран Под Површината за Печатење,Мазна површина и Многу добар антиУВ заштита.Направени од високо издржливи, ултра килограми, зариедоказ винил,дебелината е 28 MIL,Одлична нула отпор.3 M лепилоСостојба : НоваОдговара заВоин 350 АТВФункција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со 3 M adhesiv

BGN 83.18
Универсален мотоциклет въглеродни влакна танк Pad Tankpad протектор стикер на кутията 1бр R6 Z600 Z800 Z1000 Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Универсален мотоциклет въглеродни влакна танк Pad Tankpad протектор стикер на кутията 1бр R6 Z600 Z800 Z1000 Безплатна доставка

Ова е Резервоар Подлога Заштитник Дизајниран за да ги заштити вашиот резервоар за гориво финиш од наслика штета предизвикана со токи, патенти, копчиња, итн...

BGN 1.54
0038 огън нов стил на 3 м етикети етикети графични комплекти за Banshee 350 ATV
 • Ново
Оценка на продукта:

0038 огън нов стил на 3 м етикети етикети графични комплекти за Banshee 350 ATV

Нов Стил 3 M DECALS НАЛЕПНИЦИ Графика Колекции за BANSHEE 350 АТВСостојба : НоваВклучува : еден сет 3 M grahpics,комплетен сет од предниот до задниотОдговара заBANSHEE 350 АТВФункција : Направени од високо квалитетен материјал,дебелината е 28 MIL со 3 M adhesiv

BGN 29.00 31.98
Нов мотоциклет танк Proctect етикети 3D въглеродни влакна резервоар за газов делото Pad пълнител покриване на етикети стикери са подходящи KTM DUKE 390 200 2013 2014
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов мотоциклет танк Proctect етикети 3D въглеродни влакна резервоар за газов делото Pad пълнител покриване на етикети стикери са подходящи KTM DUKE 390 200 2013 2014

Мотоцикл Резервоарот Proctec т Decals 3 D Карбонски Влакна Резервоарот за Гас Капа Подлога Додатен Покрие Налепница Decals се Вклопуваат KTM DUKE 390 200 2013 2014 година

BGN 20.78