• Ново
Funssor Ultimaker 3D принтер 2 разширено Прекъснати екструдер комплект / (без двигателя) компактен екструдер леене под налягане 3 мм, конец

Funssor Ultimaker 3D принтер 2 разширено Прекъснати екструдер комплект / (без двигателя) компактен екструдер леене под налягане 3 мм, конец

Buyers rating:
-3 % BGN 14.00
BGN 14.38

Брой продукти

Предмети може да се допаѓа Ставка детали
Име : Ultimaker 2 екструдер за полнење
Филамент : 1.75 mm или 3мм
Мотор : 42 Stepper мотор
Опсег на Примена : Ultimaker 2, Ultimaker 2 Продолжената
Занает : ПОМ шприц Објект вклучувајќи
1 сет UM2 bowden екструдер за полнење(исто како на сликата)
Објектот Слика
Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска. Ако имате било quetion или треба нешто, pls контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да се направи сте задоволни.
Бесплатен Превозот во светот , испрати од Кина Пост Воздухопловната.
Време на испорака околу 20 -30 работни дена. Некоја земја може да го одложи 1-2 недели.
Ние брод стоки во рамките 2days по приемот расчисти исплата.
Внимание :
Ако сакате да се добие производ итно, ние исто така може да испрати со ЕМС или UPS-от,DHL и сл. Вие треба да се обрне некои товарни повеќе . Дали контактирате со нас на прво ако сакате да се промени за да EMS,UPS-от,DHL и сл.
Ако не сте задоволни со вашето купување,за било која причина,ги споделите со нас.Ние веднаш ќе го замени предметот или да ви даде повторно враќање на парите,тоа е толку едноставно. Превозот и ракувањето со обвиненија не се враќа. Товарни за испратите назад и повторно да ја прати треба да се плати од страна на купувачот. За ваша заштита, ве молиме осигуреното вашиот пакет.
Ако производи имаат каков било дефект или да се одложи, ве молиме да не се отвори случај или не остави Негативни и Природни повратни информации, таа не може да ги реши сите проблеми .Но само кажете ни, ние ќе се потрудиме да го реши.
Ако сте задоволни со вашата нарачка, ние искрено се надеваме дека може да ни остави позитивен Фидбек и четири 5-ѕвезда Детални Продавачот Рејтингот (НСД), кои се од витално значење за растот на нашиот мал бизнис.

Други функции

Тип Елемент:
Екструдер
Номер На Модела:
Комплект екструдер Ultimaker 2
търговска марка:
Funssor
Кораби От:
Китай
Конци:
3мм

Най-добри сделки

SWMAKER Reprap 3D принтер CNC празен ролка за 10 mm времето колан POM ролка 4 мм размер на отвора
 • Ново
Оценка на продукта:

SWMAKER Reprap 3D принтер CNC празен ролка за 10 mm времето колан POM ролка 4 мм размер на отвора

Idler макара за 10мм појас.Спецификации : Надворешната димензија : Ø19x13.5mm (за повеќе информации, видете на шеми) за Монтажа дијаметар на оска : 4mm Внатрешна имајќи : 624 ZZ Посветен на 10мм појас Материјал : ПОМКомплет содржина : 1x ПОМ макара 2x 624 ZZ 1x M4 за миењеНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

BGN 41.00 43.18
Калъф за телефон / визитка/химикалка писалка / за безплатни билети и т.н. печат A3 размер UV принтер, DHL доставката е безплатна
 • Ново
Оценка на продукта:

Калъф за телефон / визитка/химикалка писалка / за безплатни билети и т.н. печат A3 размер UV принтер, DHL доставката е безплатна

Ова е нашиот надградба A3 големина УВ flatbed печатач врз основа на 6 боја Epson 1390 / 1400 печатач изменета Машината се применува во вода систем за ладење и воздух за ладење на системот да се води на топлина за LED светилка за да се дисипација повеќе брзо .Тоа може директно да се печати било фото / дизајн од компјутер на било каква рамна површина како пластика, пвц, abs, кожа, пенкало, CD, телефон маска, голф топче итн.Предност за LED светилка УВ flatbed печатач1.Заврши сликата испечатени од страна УВ flatbed printe е врежана на површината .2...

BGN 4180.00 4400.00
SWMAKER 150*150*0.1 mm UV-смола незалепващо покритие на резервоар за освобождаване подложка за SLA DLP 3D принтер, аксесоари, резервни части
 • Ново
Оценка на продукта:

SWMAKER 150*150*0.1 mm UV-смола незалепващо покритие на резервоар за освобождаване подложка за SLA DLP 3D принтер, аксесоари, резервни части

1 Висок transmittance,UV Светлина, преку која го оценувате 92%, На лекување време е пократок , подобро лекување на ефектот на Повисоки печатење прецизност ;2...

BGN 28.00 35.18
3D дръжка Myriwell Low Temperature RP-200A 3D принтер Дръжка с 3Color 15M PCL направления връзка изкуства, 3d дръжки за деца на инструменти за рисуване
 • Ново
Оценка на продукта:

3D дръжка Myriwell Low Temperature RP-200A 3D принтер Дръжка с 3Color 15M PCL направления връзка изкуства, 3d дръжки за деца на инструменти за рисуване

2017 нови Myriwell 3 D Печатење Пенкала RP200 A USB Ниска Температура 3 D Лавра Пенкало со PCL материјал безбедно за Деца Цртеж ПодароциПРОИЗВОД ПАРАМЕТРИ Модел : RP200 A Материјал : ABS Големина : 20*36*178mm Тежина : 180g Напон : DC 5 V 2 A Млазницата Дијаметар : 0.6 mm Пакет Големина : 19.5*7.5*3.0 cm Пакет Тежина : 280g Печатење Температура : Прилагодлив Брзина на Печатење : Прилагодлив Печатење Материјал : PCL 1.75 mm МЕТАЛИК БОЈА Алумина материјал се создаде совршена елегантен облик Хуманизација дизајн : удобно се чувствуваат, е во согласност со човечкото тело инженеринг принцип целосно...

BGN 38.00 46.22
Част 3D принтер 5015 охлаждане охладител, вентилатор Турбо вентилатор DC 12V вентилатор с 50x50x15mm за Reprap Martin Prusa 3D принтери аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

Част 3D принтер 5015 охлаждане охладител, вентилатор Турбо вентилатор DC 12V вентилатор с 50x50x15mm за Reprap Martin Prusa 3D принтери аксесоари

Карактеристики : Јас tem име : вентилаторот за ладењеГолемина на : 40*40*10ммМоќност : 1.2 WНапон : 12 VАктуелни : 0.12 НаВоздушниот волумен : 6.7 CFMСечилото дијаметар : 32милиметриРотација го оценувате : 7000r / минИнсталации : две линии, 100cm должинаСе користи за : 3d ПечатачPackaing Листата : 2 парчиња мали DC ладење фанови

BGN 7.98
Anet A6 5шт 40 мм екструдер 1.75 мм горловая тръба 5шт 0.4 мм месинг екструдер дюза печатащи глави за MK8 Makerbot Reprap 3D принтер
 • Ново
Оценка на продукта:

Anet A6 5шт 40 мм екструдер 1.75 мм горловая тръба 5шт 0.4 мм месинг екструдер дюза печатащи глави за MK8 Makerbot Reprap 3D принтер

Производ карактеристики на 3 D Печатач Екструдер Hotend 40mm Должина 1.75 mm Млазницата Внесувањето на Цевка, 0.4 mm Екструдер Месинг Млазницата Печати ја Главата...

BGN 14.00 15.82
5 бр./лот 42 стъпков двигател крепежный скоба притежателя на двигателя инсталация седалка за NEMA17 с инсталационните винтове за 3D-принтер
 • Ново
Оценка на продукта:

5 бр./лот 42 стъпков двигател крепежный скоба притежателя на двигателя инсталация седалка за NEMA17 с инсталационните винтове за 3D-принтер

5pcs / многу 42 Stepper Моторни Одредување Заградата Мотор држач за Монтирање Седиште за NEMA17 со Инсталација Screws For 3 D Печатач Опис : Дебелина : 3мм Материјал : не ' Рѓосувачки Челик, со Електрофореза обработка...

BGN 27.00 30.38
3D принтер V5&V6 дюза мед за E3D J-Head Hotend екструдер .2 .3 .4 .5 .6 .8 1.0 мм 1.75 мм конец спиралите-RepRap Bowden Makerbot
 • Ново
Оценка на продукта:

3D принтер V5&V6 дюза мед за E3D J-Head Hotend екструдер .2 .3 .4 .5 .6 .8 1.0 мм 1.75 мм конец спиралите-RepRap Bowden Makerbot

Winsinn 3 D Печатач V5&V6 Млазницата Бакар За E3 D JРаководител Hotend Екструдер .2 .3 .4 .5 .6 .8 1.0 mm 1.75 mm Филамент Rep Rap Bowden Makerbot Ајде да го користите квалитетот за да се воспостави доверба! Предности на производите : ►За E3 D, Компатибилен со V5 и V6 Екструдер Hotend►Материјал : Висок квалитет Бакар►Млазницата големина : 0.2 1.2 mm►За 1.75 mm Филамент►Тема : M6►Млазницата се Обезбеди Concentricity и Заобленоста.►Надградба V6 1.75 MM0.4 mm Млазницата(Понесе 3мм), за Употреба со 2x3 PTFE Топлина Пауза, На 2x3 PTFE canbe reachse на совет на млазницата►Надградба V6 1.75 MM0.4 mm Млазницата(Понесе 4mm), за Употреба со 4.1 mm Топлина Пауза, На 2x4 PTFE canbe reachse на совет на млазницата►ПА филамент canbe достигнува врвот на млазницата, не блокира, нека печатач работат непречено...

BGN 0.40
Пълни комплекти за начинаещи Ramps1.4 3D принтер, LCD2004, heatbed MK2a, stepper motor Nema17, водачът A4988,алуминиева плоча
 • Ново
Оценка на продукта:

Пълни комплекти за начинаещи Ramps1.4 3D принтер, LCD2004, heatbed MK2a, stepper motor Nema17, водачът A4988,алуминиева плоча

Пакет Листа 1 x лемење и составуваат РАМПИ 1.4 1 x SD Рампи за Рампи 1.4 1 x Iduino Mega R3 5 x лемење A4988 stepper возачот 5 x heatsink за A4988 1 x Лемење и составуваат панел со 4 редови LCD екран,SD картичка за полнач,на ротари енкодер 5 x stepper мотори Nema17 5 x T512 заб Алуминиум pulleys се исти со мотори 5 m СТП T512tooth времето појас на 7mm широк 1 x hotend2.0 wih и 0.35 mm & 0.4 mm млазницата 1 x heatbed MK2a(214mmx 214mm) 1 x Алуминиумска плоча( 220mm x 220mm x 3.2 mm ) 1 x Borosilicate стакло(213mm x 200mm x 3мм ) 3x Механички Endstops V1.2 1 x USB 2.0 кабел 2 x кулер фан 1 x Reprap Ramps1.4 RRD Фан Extender 2 x thermistor 15x 70cm кабел поставете (вклучувајќи 5 x 2pin,5 x 3pin,5 x 4pin)

BGN 526.40
Гореща!10шт 3 мм дебелина дебелина 3d принтер нагревателен блок памук hotend дюза топлоизолация памук за Ultimaker / Makerbot
 • Ново
Оценка на продукта:

Гореща!10шт 3 мм дебелина дебелина 3d принтер нагревателен блок памук hotend дюза топлоизолация памук за Ultimaker / Makerbot

На топлинска изолација памук се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлинаотпорни керамички влакна,во корист за одржување на клучните делови на 3 D принтер греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија и енергетски Пакување Вклучени : 10x греење блок памук

BGN 2.00 2.50
3D принтер каишка затворен контур гума T2. 5 туристи времето колан 64 дължина 160 мм и широчина 4 мм и T2.5-160
 • Ново
Оценка на продукта:

3D принтер каишка затворен контур гума T2. 5 туристи времето колан 64 дължина 160 мм и широчина 4 мм и T2.5-160

Тип : Затворенијамка времето појасБрој на модел : T2.51604Теренот : 2,5 mmПојас за висина : 1.3 mmЗабот висина : 0.7 mmЗабите количина : 64Ширина : 4mm , 6mmМатеријал : Neoprene гума со fiberglass coreПакет содржина : 2 парчиња појасПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

BGN 0.64
5 бр./лот 3D принтер MK8 дюза tronxy P802M P802E X3A X1 екструдер размер на 0.2 mm 0.3 mm 0.4 мм и 0.5 мм за избор на безплатни кораб
 • Ново
Оценка на продукта:

5 бр./лот 3D принтер MK8 дюза tronxy P802M P802E X3A X1 екструдер размер на 0.2 mm 0.3 mm 0.4 мм и 0.5 мм за избор на безплатни кораб

5pcs / многу 3 D печатач MK8 млазницата за prusa i3 tronxy P802 M P802 E X3 A X1 екструдер големина 0.2 0.3 mm mm 0.4 mm 0.5 mm за избор ве Молиме контактирајте со продавачот ако сакате различни големина на прскалките ...

BGN 8.16
5 бр. / лот нов модернизиран за V6 гърлото 3D принтер дюза гърлото с тефлонова тръба / или без да е тефлонова тръба 1.75 мм / 3.0 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

5 бр. / лот нов модернизиран за V6 гърлото 3D принтер дюза гърлото с тефлонова тръба / или без да е тефлонова тръба 1.75 мм / 3.0 мм

Големина : топлина крајот завртка M7, греење крајот M6, вкупната должина 22.4 мм;Примена : V6 далечински жица храна;Карактеристики : 4.2 mm опашка ударна дупка, 4 x 2 Тефлон цевка за да се намали триењето и носат со внатрешниот ѕид на топлинска цевка, жица хранење процес.Се користи за : 1.75 mm / 3.0 mmSpecifications1 : 1.75 mm без Тефлон цевкаSpecifications2 : 3.0 mm без Тефлон цевкаSpecifications3 : 1.75 mm со Тефлон цевкаSpecifications4 : 3.0 mm со Тефлон цевкаSpecifications5 : 4.1 мм без Тефлон цевкаAnswer : ___________________________ NOTE : ние ќе го испратите производот до вас, како е можно поскоро Ако имате било какви прашања , ве молиме слободно контактирајте со нас

BGN 7.81
SWMAKER V2 сплав Build Plate 12V 200W нагревател Prusa i3 Y връщане лагери пълен комплект за DIY Prusa i3 принтер
 • Ново
Оценка на продукта:

SWMAKER V2 сплав Build Plate 12V 200W нагревател Prusa i3 Y връщане лагери пълен комплект за DIY Prusa i3 принтер

Нова Верзија 2 алуминиум изгради плоча дизајн има нова функција 3 точка ниво на вредноста опција (како и конвенционалните 4пивце ниво на вредноста опција)...

BGN 128.00 134.38
SunDcreate 3D принтер J-head Hotend за 1.75 / 3.0 мм E3D Bowden/Wade екструдер 0.2 мм / 0.3 мм/0.4 мм / 0.5 мм накрайник по избор
 • Ново
Оценка на продукта:

SunDcreate 3D принтер J-head Hotend за 1.75 / 3.0 мм E3D Bowden/Wade екструдер 0.2 мм / 0.3 мм/0.4 мм / 0.5 мм накрайник по избор

Производ descrition : Топлинска цевка : 12 V 40 W,1m долгоThermistor : 100 K NTC Б 3950 ±1% ,1m долгоСо слободен Бакар КапаОваа 3 D Печатач Jраководител Hotend се применува за 1.75 mm и 3.0 mm E3 D Долги Филамент Bowder екструдер или 1.75 mm и 3.0 mm E3 D Кратко Растојание Филамент Вејд екструдер.По подобрување страна на нашите технички персонал,уникатен дизајн нека овој Jраководител Hotend е подобро од тоа предПакет оглас : 1x Jраководител Hotend за E3 D Долги Филамент Bowder екструдер E3 D Кратко Растојание Филамент Вејд екструдер (ве Молиме да ни кажете кој со вжарено сакате,1.75 mm или 3.0 mm,Долги(bowden) 0r Кратко Растојание(одам), и кажете ни што големината на млазницата сакате,0.2 0.3 mm mm 0.4 mm 0.5 mm,4 siezs,или ние ќе ги испрати случаен големина),Ако нема порака, ние ќе случајно испорака, ви благодаримеПример : 1.75 bowden 0.4 mm

BGN 12.61
50 бр./лот Reprap Stepper Driver A4988 Stepper Motor-Шофьор Module Dropshipping stepstick A4988 за подробности на 3d принтер
 • Ново
Оценка на продукта:

50 бр./лот Reprap Stepper Driver A4988 Stepper Motor-Шофьор Module Dropshipping stepstick A4988 за подробности на 3d принтер

50pcs / многу Reprap Stepper Возачот A4988 Stepper МоторДвигател Модул Dropshippingвовед A4988 е комплетен microstepping моторни возачот со вграден преведувач за лесно ракување...

BGN 112.00 119.06
Funssor 5pcs*OpenBuilds гладко колело на празен ход
 • Ново
Оценка на продукта:

Funssor 5pcs*OpenBuilds гладко колело на празен ход

Непречено Idler Макара е Idler Слободни Тркала кои може да се користи со Мерењето Појас до 9mm широк!Оваа idler макара може да се монтира во различни начини на вашиот дизајн...

BGN 15.00 15.98
6 бр./комплект Reprap Wilson TS 3D принтер, OD 8 mm гладки пръти, този Вал оптична ос chrome
 • Ново
Оценка на продукта:

6 бр./комплект Reprap Wilson TS 3D принтер, OD 8 mm гладки пръти, този Вал оптична ос chrome

Опис : Материјал : не ' Рѓосувачки челик хром позлатенДијаметар : 8mmСет на мазна прачки, ги вклучува сите 6 парчиња потребно да се изгради Вилсон TS 3 D принтер : * YОска : 2x 400mm* XОска : 2x 370mm* ZОска : 2x 350mmОвие се прецизност линеарна прачки наменета за автоматизација употреба, и имаат тешко хром финиш.Пакет : 2x 400mm Мазна прачки2x 370mm Мазна прачки2x 350mm Мазна прачкиЗабелешка : цената е различна од различна должина, ве Молиме контактирајте со нас ако ви треба други должина, можеме да ги намали за било која големина,ние ќе ви обезбеди линк за да плаќате еднаш ги прима вашата порака...

BGN 48.00 52.78
10 бр сачмен лагер 608 ZZ, 8 x 22 x 7 мм, въглеродна стомана, 6082Z за 3D принтера Reprap Martin I2 belt
 • Ново
Оценка на продукта:

10 бр сачмен лагер 608 ZZ, 8 x 22 x 7 мм, въглеродна стомана, 6082Z за 3D принтера Reprap Martin I2 belt

На 608 ZZ лого,која е изработена од Јаглероден Челик и може да се ротира до 34,000 вртежи во минута,е еден од најчестите широко се користи лежишта, вклучувајќи Skateboards, Ролер Блејд, Внатрешно уметничко Лизгање, скутер, Rollerblade и така натаму.Тоа е само подмачкано,затворени со метални штитови за заштита на лого од прашина или било каква можна контаминација...

BGN 11.18
На 150 метра от 30 цвята 1.75 мм 3D дръжка конец DEWANG X4 X5 низкотемпературный пластмасови 3D принтер материал PCL конци
 • Ново
Оценка на продукта:

На 150 метра от 30 цвята 1.75 мм 3D дръжка конец DEWANG X4 X5 низкотемпературный пластмасови 3D принтер материал PCL конци

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетНа филамент е за 3 D печатење пенкало користи за да се растопат пластичните на висока температураКористи за изработка на 3 D објекти од хартија во реалниот животСпецификации : Материјал : PCLСпецификации : Дијаметар 1.75 mmКоличина : 150 метриЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 41.00 60.80
3D принтер Heated Bed Module / Mos Module/Hotbed MOSFET Expansion Module inc 2pin Lead Ramps 1.4 Anet A8 A6 A2 съвместими черен
 • Ново
Оценка на продукта:

3D принтер Heated Bed Module / Mos Module/Hotbed MOSFET Expansion Module inc 2pin Lead Ramps 1.4 Anet A8 A6 A2 съвместими черен

Новата 3 D печатач топол кревет Моќ проширување одбор / Heatbed моќ модул / MOS цевка за висок моменталното оптоварување модул *Целосно решавање на топол кревет власта е премногу голема, а на оптоварување тековната прашање *Под премисата на нормален ладење, тоа стабилна работа под I(Max)=20 A, тековната не смее да надминува 20 A додека процесот на работа *што Ако ви треба нешто поголема или еднаква на 15 A овој модул е задолжително! На пример, ако вашиот вкупната потрошувачка на струја е 240 W и имате 12 V напојување, тогаш тоа значи барем 20 A е потребно (20 X12=240 W)...

BGN 6.00 6.67
Високо качество на GT2 нарези ролка 16 зъбите като alumium отвор 5 mm подходящ за GT2 широчина на колана 6 мм (16 зъбите ) Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на GT2 нарези ролка 16 зъбите като alumium отвор 5 mm подходящ за GT2 широчина на колана 6 мм (16 зъбите ) Безплатна доставка

16 Заби GT2 Времето макара Карактеристики : На GT2 макара со 16 заби или жлебови е еден од најдобрите избори за 3d печатач изградба...

BGN 1.00 1.01