2 елемента алуминиеви люлеещо предните лагери на Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo Summit VXL RC Hobby Car Hop Up Parts подмяна на 7158
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента алуминиеви люлеещо предните лагери на Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo Summit VXL RC Hobby Car Hop Up Parts подмяна на 7158

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BGN 11.68
2 бр RC Car Metal Usukani Remote Control Drift Cars Shell Magnet Stealth Body Contact Post Shell Column For 1/10 Axial SCX10
 • Ново
Оценка на продукта:

2 бр RC Car Metal Usukani Remote Control Drift Cars Shell Magnet Stealth Body Contact Post Shell Column For 1/10 Axial SCX10

2 Парчиња РК Автомобил Usukani Далечински Управувач Лебдат Автомобили Школка Магнет Стелт Тело Контакт Пост Школка Колона За 1 / 10 РК Axial SCX10Добредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Магнет Стелт Тело Пост Погоден за 1 / 10 Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Скала Модели Лесно да се инсталира. Компактен и лесен. Високо квалитетни и издржливи во употреба Pakcage : 2 парчиња во Боја : Црвена / Сина Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 11.04
2 бр RC кола стипца сплав преден горен носач окачване A-arm 5332 за 1/10 мащабни хоби модели Traxxas E-Revo Revo 3.3 бъги
 • Ново
Оценка на продукта:

2 бр RC кола стипца сплав преден горен носач окачване A-arm 5332 за 1/10 мащабни хоби модели Traxxas E-Revo Revo 3.3 бъги

2 Парчиња РК Автомобил Стипса Легура Пред Горниот Суспензија Рака На рака 5332 За 1 / 10 Скала Модели за Хоби Traxxas ERevo Revo 3.3 КабриолетДобредојдовте на хоби Зона.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза испорака ,Со Следење на бројВе молиме не ни остави какви било негативни повратни информации ,Ако има било какви проблеми Контактирајте со нас Прво,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа .За промет на големо барање,ни остави порака со вашата пошта кутија...

BGN 27.04
Алуминиев преден долен лост за окачване A-Arm (L/R) за Traxxas 1/16 Слаш 4WD Upgrade Hop Up Parts 7031 замяна
 • Ново
Оценка на продукта:

Алуминиев преден долен лост за окачване A-Arm (L/R) за Traxxas 1/16 Слаш 4WD Upgrade Hop Up Parts 7031 замяна

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BGN 14.88
4x алуминий 12 мм колелото шестостенни ступица удължителен кабел адаптер втулка Удължител за Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo Summit VXL RC Car Hop Up Parts
 • Ново
Оценка на продукта:

4x алуминий 12 мм колелото шестостенни ступица удължителен кабел адаптер втулка Удължител за Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo Summit VXL RC Car Hop Up Parts

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BGN 14.08
В наличност Eachine E58 WIFI FPV с широкоугольной HD камера режим на високо задържане на сгъваем лост RC Quadcopter RTF VS VISUO XS809HW JJRC H37
 • Ново
Оценка на продукта:

В наличност Eachine E58 WIFI FPV с широкоугольной HD камера режим на високо задържане на сгъваем лост RC Quadcopter RTF VS VISUO XS809HW JJRC H37

Видео Линк : Опис : Бренд Име : EachineПредмет БР : E58Фреквенција : 2.4 GКанал : 4chЖиро : 6 оскаQuadcopter Батерија : 3.7 V 500m Ah Lipo (Вклучени)Предавателот Батерија : 3 x 1.5 АА батерија (НЕ се Вклучени)Време на полнење : 6070minsЛетање време : 79minsR / C растојание : 80100Боја : ЦрнаКамера : 2 MP 720 P широк агол, 0.3 ПРАТЕНИК (Изборен)Quad големина : 27x19.5x5cm (грбот не укината)12.5x7.5x5cm (грбот укината)Пакет Големина : 17.5x16x7cmПакет тежина : 360gКарактеристики : Со количка за грб, со мали димензии, лесно да се носат. Со надморска височина се одржи на чекање функцијата обезбедува стабилен лет. Со wifi функција може да биде поврзан СТАН, APK систем да се земе слики, видео, во реалновреме на пренос преку телефонот на сликата на камерата. Има 2 камери може да се изберат...

BGN 62.00 124.77
Ewellsold 4 in 1 3.7 v 750Mah Li-polymer battery*4+1 зарядно калъф за X400 2.4 G RC Quadcopter RC drone резервни части
 • Ново
Оценка на продукта:

Ewellsold 4 In 1 3.7 V 750Mah Li-polymer Battery*4+1 зарядно калъф за X400 2.4 G RC Quadcopter RC Drone резервни части

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за MJX x400V2 РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

BGN 31.00 42.53
JMT 1 двойка 5030 пластмасови сгъваеми витлото подпори за RC 250 ZMR мини Drone quad Quadcopter
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT 1 двойка 5030 пластмасови сгъваеми витлото подпори за RC 250 ZMR мини Drone Quad Quadcopter

1 Пар 5030 Пластични Количка за Пропелер за 250 ZMRМини Летало QuadcopterТочка име : 5030 Пропелер Боја : бела / црна Употреба : за 240 250 Рамка Пакет, Вклучувајќи : 1 пар 5030 Количка за Пропелер Ефект слика :

BGN 1.00 1.20
CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor
 • Ново
Оценка на продукта:

CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor

CNC 8мм Легура Преден амортизер Сет за 1 / 5 HPI Baja 5 B СВ 5 T 5 SC Rovan Кралот МоторAnswer : ___________________________ NOTE : 1.Кога ќе превозот на стока?Обработка на време е 5 дена или помалку,тоа значи дека оваа стока е во акции,може да се испрати во рамките на 23 работни дена.Обработка на време е 7 дена,што значи дека стоката е помалку во акции,секогаш може да бидат испратени во 35 работни дена.Обработка на време е повеќе од 7 дена,што значи дека стоката се предпродажба,откако во парк,ќе организираме shippment како е можно поскоро.Сите предмети се испраќаат по висок квалитет се тестира.2.Како наскоро ќе парцела пристигне во моите раце?Хонгконг Пост Воздух Пошта е нашиот прв избор.Во Русија,1225 работни дена.Во Европа,Северна Америка,Јужна Азија,Океанија во рок од 1015 работни дена,Дури и некои пати помалку од 10 дена.Во јужна Америка,блискиот исток,Африка секогаш цена 1020 работни дена.DHL / ТНТ,35 дена,Fed Ex,57 работни дена.Сите parcle имаат следење на број.3.Зошто вашиот DHL / ТНТ / ФЕДЕКС / EMS толку евтини?Цената ќе видете секогаш содржи Кина Пост Воздух Mail Превозот цена.Значи, вие треба само врвотup малку да се добие DHL / ТНТ / ФЕДЕКС превозот service We се една фабрика,Секојдневни ние испрати многу парцели.Експрес компании ни покаже најдобра цена.4.Колку за царина данок?За Кина, Воздухот Пост Mail (Хонгконг)Ер Mail и ЕМС парцели,ние секогаш се декларирани како ПОДАРОК и вкупната цена секогаш 20 или 30ретко се слушне од клиентите на кои треба да платите дополнителни давачки или даноци.За DHL / ТНТ / ФЕДЕКС,ние секогаш го прогласи реално име на производ, но ретко вкупната цена да се избегне вашиот можеби царина(освен Германија,Луксембург,Белгија,овие counries ние ќе го прогласи цената како што купувачот toyal платени)5.

BGN 79.98
Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 7.00 9.89
Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4 X RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 25.00 33.78
1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер
 • Ново
Оценка на продукта:

1pcs 5 In 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер

5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер 1 : покажува капацитетот на батеријата, 2 : празнење на батеријата, 3 : батеријата балансирање, 4 : тест на батеријата внатрешен отпор, 5 : тест волан Спецификации : Влезен напон : 6.5 V29.4 V Големина : 83mm*50mm*15mm Нето Тежина : 38g Пакет Тежина : 56g Пакетот вклучува : 1 x 5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ ТестерПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

BGN 15.00 15.63
RC инструменти 4 бр шестостенни отвертка набор от титановое покритие от закалено 1.5 2.0 2.5 3.0 мм Отвертка, за да вертолетных играчки
 • Ново
Оценка на продукта:

RC инструменти 4 бр шестостенни отвертка набор от титановое покритие от закалено 1.5 2.0 2.5 3.0 мм Отвертка, за да вертолетных играчки

ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН 4 PCS Завртка возачот Алатки за Полнење Сет За RC Хеликоптер1.5 MM 2.0 MM 2,5 MM 3.0 MM Хексадецимален Завртки вклучуваат Дијаметар на рачка : 18mm Вкупна должина : 195mm Должина на рачка : 90mm Користи за disassamble Хексадецимален Завртки во helicoptor и на друго место Боја : сина, црна, црвенаПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

BGN 11.00 11.47
JMT 4 Ос Foldable Rack RC Quadcopter Kit with QQ Super Flight Control+1000KV Brushless Motor + 10x4. 7 Витло + ESC 30A
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT 4 Ос Foldable Rack RC Quadcopter Kit With QQ Super Flight Control+1000KV Brushless Motor + 10x4. 7 Витло + ESC 30A

4 Оска Количка за Управување со РК Quadcopter Комплет со QQ Супер Контрола на Летање+1000 KV Brushless Мотор + 10x4.7 Пропелер + 30 A ESC Пакет вклучуваат : 1000 KV Brushless Outrunner Моторни *4 HOBBYWING 30 A Брзина Контролер *4 10x4.7 Јаглерод Влакна Пропелер Г.С...

BGN 131.00 141.86
4 бр. / лот HQ витла, Prop 4 5 6 5045 4045 6045 BULLNOSE подпори CW CCW за Qav250 Quadcopter MiniQuad Хеликоптер FPV (2 чифта )
 • Ново
Оценка на продукта:

4 бр. / лот HQ витла, Prop 4 5 6 5045 4045 6045 BULLNOSE подпори CW CCW за Qav250 Quadcopter MiniQuad Хеликоптер FPV (2 чифта )

Овие пропелери понуда екстремни ригидност и зголемување на лет перформанси во споредба со алтернативни реквизити.Овие реквизити се совршени за употреба со минијатурни мултироторот авиони.Опис На Производот : Идеален за мини FPV тркачиСекој проп доаѓа со адаптер ringers.Големина : 4x4.5" ,5x4.5",6x4.5"Пакет4 ПАРЧИЊА пропелер (2 Г.С...

BGN 2.96
Ewellsold V913-25 7.4 V 1500mAh липолимерная батерия за резервни части хеликоптер V913
 • Ново
Оценка на продукта:

Ewellsold V913-25 7.4 V 1500mAh липолимерная батерия за резервни части хеликоптер V913

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за v913 РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

BGN 23.00 30.86
Mxfans 435/2 RC лодка Медна перка два листа отвор 4 мм и диаметър 35 мм Стъпка 1. 4мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 435/2 RC лодка Медна перка два листа отвор 4 мм и диаметър 35 мм Стъпка 1. 4мм

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,РазлКуп,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот ХексадецималенОреви,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен МоторМотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др.Тие се за HSP,TAMIYA,TRAXXAS,WL,FS,HIMOTO,AXIAL,HPI РК 1 : 8,РК 1 : 10 Автомобил.Имате широк избор во боја,моделодберете.Ако не го најдете она што го сакате во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе им обезбеди specical дизајн за вас.Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер.Дијаметар = 35mm внатре дијаметар = 4mmВисина = 14mm теренот = 1.4 тежина = 7g435 пропелер, изработени од месинг материјали, светлина и исклучително издржлив, е претпочитаниот О брод трки додатоциПогоден за : далечински управувач бродБренд Име : MxfansТежина : 9gГолемина : 0.55x1.38Боја : жолтаПакет се вклучени : 1 x Метал Бакар пропелер Паста за РК Брод

BGN 15.00 20.94
JMT Tiny QX80 Carbon Fiber Indoor FPV Racing QuardCopter Frame with 1S 3.7 V 8520 8. 5x20mm Mini Brush Motors Props САМ Drone
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT Tiny QX80 Carbon Fiber Indoor FPV Racing QuardCopter Frame With 1S 3.7 V 8520 8. 5x20mm Mini Brush Motors Props САМ Drone

Мали QX80 Карбонски Влакна Затворен FPV Трки Copter 4оската Рамка со 1 S 3.7 V 8520 8.5x20mm Мини Четка Мотори Поставени Реквизити DIY Информации : Не се соберат, треба купувачот assebmle себе, фотографии за референца.Пакет листата : QX80 Рамка *1 1s 8520 моторни*4 (2cw+2ccw) Пропелери*4QX80 РамкаСпецификација : Бренд Име QX80 Wheelbase : 80mm Тоа е 1.5 mm целосна јаглерод структура, со четири моторни заштитник, силен отпор пржени тежи само 8 грама. За внатрешна бранеа thruogh мотор Подобро да ја заштитите Четири Мотори Силен отпор на експлозијата, нуди совршен ритамМотор Опис : Точка Име : Coreless МоторПредмет БР...

BGN 12.00 15.63
3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус
 • Ново
Оценка на продукта:

3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус

3 K Карбонски Влакна QAV180 Рамка за Полнење V2 Мини FPV Летало Трки Quadcopter Трупот На нови Мини Карбонски Влакна FPV Quadcopter воздух рамка е нов одат на рамка за acrobatic FPV сесии...

BGN 24.00 30.24
Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво
 • Ново
Оценка на продукта:

Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво

ФУНКЦИЈА : Високи перформанси дигитални висок напон coreless стандард серво Со висока прецизност Тајван изработени од алуминиум брзини со тешко anodizing Двојна топката лежишта CNC алуминиум средината на трупот ВодоотпоренСПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 330hzМотор : coreless моторОперативен Брзина (6.0 V) : 0.112 дик / 60°Оперативен Брзина (8.4 V) : 0.095 дик / 60°Кабина вртежен момент (6.0 V) : 12.86 кг.см (178.59 мл / во)Кабина вртежен момент (8.4 V) : 15.83 кг.см (219.83 мл / во)Димензии : 40.5 X20.5 X36.5mm / 1.59 X0.80 X1.43 воТежина : 59.3 g (2.09 мл)Конектор Жица Должина : JR 265 mm (10.43 во)Имајќи : 2 BB

BGN 44.00 46.38
T900 4WD Metal Wall-E Tank Track Caterpillar шаси от алуминиева сплав вечеря голям
 • Ново
Оценка на продукта:

T900 4WD Metal Wall-E Tank Track Caterpillar шаси от алуминиева сплав вечеря голям

СпецификацииИме : T900 Интелигентни песна автомобил / резервоарот шасијаМатеријал : алуминиум легураТркала : металПесна : пластикаПроизвод големина : околу 550*280*110mm (должина * ширина * висина)Тежина : 3800gБоја : златна жолта / сребрена...

BGN 310.40
Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама
 • Ново
Оценка на продукта:

Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама

СПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 300hzМотор : CoreОперативен Напон : DC4.8~6.0 VОперативен Брзина (4.8 V) : 0.12 дик / 60°Оперативен Брзина (6 V) : 0.10 дик / 60°Кабина вртежен момент (4.8 V) : 2.2 kg.см (30.8 мл / во)Кабина вртежен момент (6 V) : 2.5 kg cm (35.0 мл / во)Димензии : 23.2x12.0x24.8mm / 0.92x0.48x0.98inТежина : 10.0 g (0.35 мл)Конектор Жица Должина : JR 180 mm (7.08 во)

BGN 11.00 11.18
Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board
 • Ново
Оценка на продукта:

Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board

Xiangtat CC3 D Револуција Мини Комбо OP Лет Контролер OPLINK Радио Telemetry GPS OSD Енергија Дистрибуција ОдборОпис : Опис : Точка Име : Open Pilot CC3 D Револуција Мини Лет КонтролерSTM32 F4 Микро контролер Invensense MPU6000 Жиро / Заб Flexi Порта (сериски или I2 C пристаниште) Случај : 30мм x 23mm x 9mm...

BGN 143.98
Mini Ublox Нео 7М GPS с компас калъф за CC3D SP Racing F3 или Naze32 Flip32 Flight Controller Qaudcopter FPV GSX
 • Ново
Оценка на продукта:

Mini Ublox Нео 7М GPS с компас калъф за CC3D SP Racing F3 или Naze32 Flip32 Flight Controller Qaudcopter FPV GSX

пакет 1 : за cc3dпакет 2 : за naze32Мини Ublox Нео 7 M GPS со Компас за CC3 D СП Трки F3 или Naze32 Flip32 Лет Контролер Qaudcopter FPVУвезени 7 M чипови, со нов изглед и мала големина (Кол...

BGN 33.79
Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател

Спецификација : Бренд име : EachineТочка име : VTX03 Супер Мини FPV ПредавателотИзлезна моќност : 0 / 25m W / 50m W / 200m W switchable (Set излезна моќ на 0, за да се избегне фреквенција пречки)Влезен напон : 3.25.5 V5 V камера снабдување, 570m A(МАКС)25m W5 V камера снабдување, 450m A(МАКС)50m W5 V камера снабдување, 360m A(МАКС)200m WВидео систем : NTSC / PALАнтена за димензии : 55мм X 5mm дијаметарАнтена : IPEXФреквенција : 5.8 GHz 9 бендови 72 канали, со Raceband : 53255945 MHZГолемина : 21.43*15.20 mm(L*W)Тежина : 2.97 gОперација : Дополнување на VTX, сини LED дисплеј 0, укажува на VTX е вклучен , но е во off статус без било каков пренос.Кратко притиснете го копчето за да го смените каналот(CH), дигитален дисплеј ќе се промени synchronously...

BGN 19.00 19.18
F19715 Skyzone оригинален Stx202 двойна предавател за Skyzone SKY02S V + очила очила Rc Drone аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

F19715 Skyzone оригинален Stx202 двойна предавател за Skyzone SKY02S V + очила очила Rc Drone аксесоари

Skyzone Оригинални STX202 Двојна Предавател за Skyzone SKY02 S V+ Очила ОчилаВе молиме имајте предвид дека STX202 Двојна Предавателот е замена на дел од Skyzone SKY02 S V+ FPV Очила...

BGN 60.00 65.54
ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот Tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за Arduino сам Rc играчка

Романот дизајн веќе доаѓаат за резервоарот шасија, со убава форма, и целосно метални алуминиумски легури структура...

BGN 133.00 133.31
2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор

2 парчиња * 7016 Моторни Топлина Мијалник Со Ладење Вентилатор за 1 / 16 HSP РК Автомобил 380 МоторОвој мотор топлина мијалник со вентилаторот за ладење е направен од висок квалитет на алуминиум и пластика, која е наменета за 1 / 16 РК тркачки автомобил со 28mm дијаметар мотор...

BGN 19.00 21.38
JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit With Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded For FPV Drone F19456

JMT S520 S600 Супер Тешко Рака 4Оската Рек Quadcopter Рамка Комплет со Опрема за Слетување Пропадна F450 Рамка Надгради за FPV ЛеталоСпецификација на производот : Wheelbase : 520mm или 600mm два изборни Tripod висина : 250mm Максимално достапни гребло : S520 / 13 инчен S600 / 15 инчен Тежина : S520 / 503g S600 / 860g Горниот и долниот дел од центарот плоча средината висина : S520 / 19mm S600 / 36mm

BGN 47.98
Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 36.00 49.90
ДРЕБОЛИЯ One Set аксесоар за шасито на робота-колата е с двигател 25 мм + мед куплунг с дължина 30 мм+гума ширина 65 мм+скоба на двигателя+винт
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ One Set аксесоар за шасито на робота-колата е с двигател 25 мм + мед куплунг с дължина 30 мм+гума ширина 65 мм+скоба на двигателя+винт

Име : ЕДЕН збир на делови за АвтомобилиБоја на тркала : Сребрена / Црвена / Сина (изборен)Повеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wiki за превземање на изворниот код и документи.65mm Тркала : 1pcs (Изборен Боја)25мм Мотор : 1pcs25мм Моторни Заградата : 1pcsНа Бакар Цевки : 1pcsЦелосен сет на Завртки, Навртки, алатки, итн...

BGN 16.86
4 в 1 U815A/U818A LS6039 V222 v929 rc Quadcopter / хеликоптер обновен 3.7 V 500mAh литиево-полимерна 4 батерии +1 зарядно устройство
 • Ново
Оценка на продукта:

4 в 1 U815A/U818A LS6039 V222 V929 Rc Quadcopter / хеликоптер обновен 3.7 V 500mAh литиево-полимерна 4 батерии +1 зарядно устройство

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за Udi U815 A / U818 A / lishi 6039 / wltoys V222 v929 РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

BGN 30.00 40.24
ДРЕБОЛИЯ 30 бр. / опаковане. M4 винт болт пръстен шайба за съединител / за монтиране на двигателя / серво скоба / робот шасито на автомобила е резервоар на колата робот ч
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ 30 бр. / опаковане. M4 винт болт пръстен шайба за съединител / за монтиране на двигателя / серво скоба / робот шасито на автомобила е резервоар на колата робот ч

Име : Завртка за миењеСпецификации : M4Употреба : се вратило цевки, моторни монтирање, управување опрема заграда, бакарни цилиндри, кола, автомобил шасија, фиксноПовеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wiki30pcs / пакет1...

BGN 1.36
Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,РазлКуп,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот ХексадецималенОреви,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен МоторМотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др.Тие се за HSP,TAMIYA,TRAXXAS,WL,FS,HIMOTO,AXIAL,HPI РК 1 : 8,РК 1 : 10 Автомобил.Имате широк избор во боја,моделодберете.Ако не го најдете она што го сакате во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе им обезбеди specical дизајн за васЗабелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерХексагонални штекер завртка копчеСина топка рачка, knurled рачка, користете лесноВисока јачина и издржливДел No : 1.3 mmСпецификации : Се справи со должина : 90mmВкупна должина : 175mmБоја : СинаРачка Материјал : алуминиум легураАлатка носот материјал : Бела ЧеликБренд Име : MxfansТежина : 35gПакет се вклучени : 1 x Хексагонални штекер завртка копче

BGN 8.00 11.52
Алуминиев преден долен лост за окачване (L/R) за RC 1/10 E10 Electric Himoto E10XT E10XTL Katana Truggy Upgrade Parts 33602G 31603
 • Ново
Оценка на продукта:

Алуминиев преден долен лост за окачване (L/R) за RC 1/10 E10 Electric Himoto E10XT E10XTL Katana Truggy Upgrade Parts 33602G 31603

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум Пред Долниот Суспензија Рака (L / R) Пакет се вклучуваат : 1 Пар ( Лево / Десно , Како слика се прикажани ) Компатибилен со : 1 : 10 Електрични Himoto E10 XT E10 XTL E10 MT E10 MTL Функција : 100% Нов и висок квалитет, Направени од високо квалитетни Алуминиумски ЦПУ машински за прецизност.Зголемена сила и прецизност.Лесно се надополни од оригиналниот дел Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и издржливи,100% Нов Забелешка : ве Молиме kidnly се однесуваат на вашата настава и функција & Спецификација, или Контактирајте не за Било какви прашањаБојата на објектот може да се разликува малку поради Фотографија и СледењеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 12.00 20.78
4 бр./лот алуминий 17 mm шестограмен 23 мм колесни удължителен кабел адаптер задвижваща главината за 1/8 мащаб RC автомобили резервни части
 • Ново
Оценка на продукта:

4 бр./лот алуминий 17 Mm шестограмен 23 мм колесни удължителен кабел адаптер задвижваща главината за 1/8 мащаб RC автомобили резервни части

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум 17mm Хексадецимален 23mm Тркала Продолжување Адаптер Пакет вклучуваат : 4 Pieces ( Како на сликата прикажани ) Компатибилен со : РК 1 / 8 Скала RC Модел на Автомобил Функција : Продолжување 23mm (Не Вклучуваат нишката крајот); 17mm Хексадецимален; Дупка со Дијаметар : Прибл 8mm; Пиновите : 2.5x14mm ЦПУ машински за прецизност.Зголемена сила и прецизност.Лесно се надополни од оригиналниот дел Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и издржливи,100% Нов Забелешка : ве Молиме kidnly се однесуваат на вашата настава и функција & Спецификација, или Контактирајте не за Било какви прашања Бојата на објектот може да се разликува малку поради Фотографија и Следење на Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 11.57
INJORA 1PCS 15cm 30см RC Серво Extension Y Wire кабел за модели JR Futaba RC
 • Ново
Оценка на продукта:

INJORA 1PCS 15cm 30см RC Серво Extension Y Wire кабел за модели JR Futaba RC

INJORA 1 PCS 15cm 30cm РК Серво Продолжување Жица Кабелот Кабел Доведе Жица за JR Futaba Спецификации : 100% сосема нов и висок квалитетОдговараат за : РК Автомобил / Авион / Брод МоделОдговара за Futaba и JRФункција : Предмети : РК Серво Продолжување YКабелДолжина : 15cm / 30cmКоличина : 1 bucПакет Се Вклучени : 1 * РК Серво Продолжување YКабел1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 1.00 1.58
EMAX BLHELI 20A 30A 5V 2A електрически регулатор на скоростта за квадрокоптера QAV250 250 FPV
 • Ново
Оценка на продукта:

EMAX BLHELI 20A 30A 5V 2A електрически регулатор на скоростта за квадрокоптера QAV250 250 FPV

EMAX BLHELI 20 A 30 A 2 A 5 V Електрични Брзина Контролер за QAV250 250 FPV QuadcopterBLHELI 20 A : Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочноСите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи ги стандардните прилагодувањаПовеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cutoff заштита / текоттоплина заштита / throttlesignal загуба заштитаАлармот да ви помогне да најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе ви помогнеПригушување опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарни и прецизен одговор гасза 250 FPV QuadcopterПрограмабилниБоја : црнаПостојана струја : 20 AПукна струја : 25 [email protected]ТИLixx батерија : 24 SИзлез : 2 A 5 VДимензија : 58*26*7mmНето тежина : 26gПакет тежина : 37gBLHELI 30 A : Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочноСите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи ги стандардните прилагодувањаПовеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cutoff заштита / текоттоплина заштита / throttlesignal загуба заштитаАлармот да ви помогне да најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе ви помогнеПригушување опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарни и прецизен одговор гасза 250 FPV QuadcopterПрограмабилниСпецификации : Боја : црнаПостојана струја : 30 AПукна струја : 40 [email protected]ТИLixx батерија : 24 SИзлез : 2 A 5 VДимензија : 58*26*7mmНето тежина : 25gПакет тежина : 37g.

BGN 15.00 15.98
TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия

TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТАTCBWORTH РК Li Po Батеријата 3 S 11.1 V 3500m Ah 60 C Max 120 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Liion батерија со Висока Стапка на МобиленБренд : TCBWORTH БатеријатаКапацитет : 3500m AHКонтинуирано Празнење Стапка : 60 CПукна го Оценувате : 120 CНапон По Келија : 3.7 VМаксимален Напон По Келија : 4.2 VНапон На Пакет : 11.1 V 3 SМаксимален Напон По Пакет : 12.6 VПредлагам Наполнете го Оценувате : 1 CПриклучок : T / XT60 / XT90 / EC5 / JST / TRX / XT150 / СМ / БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)Големина на : 135*42*25 ммТежина : 290 GКупувачот Читање : 1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост ...

BGN 39.00 47.04